Рішення № 18799212, 18.10.2011, Господарський суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
18.10.2011
Номер справи
4206-2011
Номер документу
18799212
Форма судочинства
Господарське
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

Автономна Республіка Крим, 95003, м.Сімферополь, вул.О.Невського/Річна, 29/11, к. 301

РІШЕННЯ

Іменем України

18.10.2011Справа №5002-16/4206-2011 За позовом Феодосійської міської ради (98100, м. Феодосія, вул.. Земська,4, ідентифікаційний код 34740709)

До відповідача Закритого акціонерного товариства «Техреклама» (98100, м. Феодосія, Чорноморський тупік, б.3; 98100, м. Феодосія, вул.. 8 Травня, 3, ідентифікаційний код 23200658)

Про зміну умов договору оренди землі

Суддя ГС АР Крим М.О. Білоус

представники:

Від позивача ОСОБА_5 представ., дов. № 02-29-3584 від 29.12.2010р.

Від відповідача - ОСОБА_6 представ., дов№ 8 від 14.10.2011р.

Обставини справи: Феодосійська міська рада звернулась до Господарського суду АР Крим з позовом до Закритого акціонерного товариства «Техреклама», в якій просить суд змінити умови договору оренди землі реєстраційний номер 000401900800 від 28.09.2004 р., виклавши пункти договору у наступній редакції: п.1 слова «зона «Прибережна № 83» читати «з 01.01.2009 р. економіко-планувальна зона № 22»; п. 5 - читати у наступної редакції: « нормативно грошова оцінка земельної ділянки становить з 01.01.2008 по 31.12.2008 145078,05 гривень, 01.01.2009 по 31.12.2009р. 337744,36 гривень, з 01.01.2010- 357671,28 гривень»; п. 9 - читати у наступній редакції: „ Орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності здійснюється орендарем починаючи з 01.01.2008 по 31.12.2008, у грошовій формі із зазначенням 3 відсотків нормативної грошової оцінки земельної ділянки та розміром 4352,34 грн. (чотири тисячі пятдесят дві гривні 34 коп..) за рік, 01.01.2009 по 31.12.2009р., у грошовій формі із зазначенням 3 відсотків нормативної грошової оцінки земельної ділянки та розміром 10132,33 грн. (десять тисяч сімсот тридцять гривень 14 коп. гривень 78 коп.) за рік»; п.10. читати у наступній редакції: «Обчислення розміру орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності здійснюється з урахуванням їх цільового призначення та коефіцієнтів індексації, визначених законодавством», п 13 абзац 2 читати у наступній редакції: «зміни розмірів земельного податку, підвищення цін тарифів, зміни коефіцієнтів індексації, визначених законодавством», п. 33 - читати у наступній редакції: „ Зміна умов договору здійснюється у письмовій формі за взаємною згодою сторін шляхом укладання додаткових угод, які являються невід'ємною частиною основного договору. У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору спір розв'язується у судовому порядку. Сторона договору, яка вважає за необхідне змінити або розірвати договір, повинна надіслати пропозиції про це другій стороні за договором. Сторона договору, яка одержала пропозицію про зміну чи розірвання договору, у двадцятиденний строк після одержання пропозиції повідомляє другу сторону про результати її розгляду. У разі якщо сторони не досягли згоди щодо зміни (розірвання) договору або у разі неодержання відповіді у встановлений строк з урахуванням часу поштового обігу, заінтересована сторона має право передати спір на вирішення суду. Якщо судовим рішенням договір змінено або розірвано, договір вважається зміненим або розірваним з дня набрання чинності даним рішенням, якщо іншого строку набрання чинності не встановлено за рішенням суду». Доповнити пунктом 43 у наступній редакції: „ Право оренди земельної ділянки може відчужуватися, у тому числі продаватися на земельних торгах, а також передаватися у заставу, спадщину, вноситися до статутного фонду власником земельної ділянки, крім випадків, визначених законом». Крім того, просить стягнути судові витрати.

Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідач ухиляється від підписання додаткової угоди до договору оренди землі від 22.02.2011р, якою на підставі рішення міської ради було змінено розмір орендної плати.

Представник позивача у судове засідання 18.10.2011р. зявився, підтримав позовні вимоги у повному обсязі та наполягав на їх задоволенні.

Представник відповідача у судове засідання 18.10.2011р. зявився, надав письмовий відзив на позовну заяву, в якому частково згодний з вимогами позивача. Так, просить п.9 договору читати у наступній редакції: «Орендна плата за земельну ділянку державної або комунальної власності здійснюється у грошовій формі із зазначенням 3 відсотків нормативної грошової оцінки земельної ділянки та розміром 10730,14 грн. (десять тисяч сімсот тридцять гривень 14 коп.) за рік починаючи з дня набрання рішенням суду законної сили.» В іншій частині позовних вимог відповідач не заперечує. Наданий відзив був прийнятий судом до розгляду.

Оскільки матеріали справи в достатній мірі характеризують взаємовідносини сторін, підстав для відкладення розгляду справи судом не вбачається.

Розгляд справи відкладався у порядку статті 77 Господарського процесуального кодексу України.

Розглянувши матеріали справи, дослідивши представлені докази, заслухавши пояснення сторін, суд

ВСТАНОВИВ :

29.04.2004 року на підставі рішення 24 сесії 24 скликання Феодосійської міської ради від 27.02.2004 року № 1286 між Феодосійською міською радою та ЗАТ «Техреклама» був укладений строком до 27.02.2014р. договір оренди земельної ділянки, площею 0,0782 га, яка знаходиться: м. Феодосія, Чорноморський тупик, 4-А, зона «Прибрежна» № 83, кадастровий номер 0111600000000130100 для обслуговування офісу та виробничих приміщень. (а.с. 14-16)

Відповідно до пункту 5 цього договору нормативна грошова оцінка земельної ділянки станом на момент укладання договору оренди землі складала 136354,11 гривень.

Пунктом 9 договору передбачено, що орендна плата вноситися орендарем у формі та розмірі 1636,25 грн. за рік, в т.ч. ПДВ 20% 272,71 грн.

Виходячи з цього, орендна плата дорівнювала 1% від нормативної грошової оцінки земельної ділянки на рік.

Відповідно до пункту 13 вказаного договору, розмір орендної плати переглядається щорічно у разі: - зміни умов господарювання, передбачених договором; зміни розмірів земельного податку, підвищення цін та тарифів, зміни коефіцієнтів індексації, визначених законодавством; погіршення стану орендованої земельної ділянки не з вини орендаря, що підтверджено документами; в інших випадках, передбачених законом.

Вказаний договір зареєстровано у Феодосійському міському відділі Кримської регіональної філії Державного підприємства «Центр державного земельного кадастру при Держкомземі України», про що у державному реєстрі земель вчинено запис від 28.09.2004р. № 000401900800

Пунктом 33 договору сторони визначили, що зміна умов договору здійснюється у письмовій формі за взаємною згодою. У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору спір розглядається у судовому порядку.

Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 3 червня 2008 року №309-УІ (309-17) внесено зміни до частин четвертої та п'ятої статті 21 Закону України «Про оренду землі», відповідно до яких річна орендна плата за земельні ділянки, які перебувають у державній або комунальній власності, надходить до відповідних бюджетів, розподіляється і використовується відповідно до закону і не може бути меншою для інших категорії земель - трикратного розміру земельного податку, що встановлюється Законом України «Про плату за землю».

Річна орендна плата за земельні ділянки, які перебувають у державній або комунальній власності, не може перевищувати 12 відсотків їх нормативної грошової оцінки.

В подальшому, Законом України N 2756-VIвід 02.12.2010 р. «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з прийняттям Податкового кодексу України» вказані частини четверта та пята статті 21 Закону України «Про оренду землі» були виключені.

У той же час, частиною 1 статті 7 Закону України “Про плату за землю”передбачено, що ставки земельного податку з земель, грошову оцінку яких встановлено, встановлюються у розмірі одного відсотка від їх грошової оцінки, за винятком земельних ділянок, зазначених у частинах п'ятій - десятій цієї статті та частині другій статті 6 цього Закону.

Таким чином, внесеними у земельне законодавство змінами передбачено, що орендна плата за передану в користування відповідачу земельну ділянку не може бути меншою 3% від грошової оцінки. При цьому, саме грошова оцінка земельної ділянки є вихідною базою для обчислення розміру плати за землю.

Рішенням 37 сесії 5 скликання Феодосійської міської ради від 29.08.2008 №1698 «Про затвердження нормативно грошової оцінки земель м. Феодосії» затверджено нову нормативну грошову оцінку земель м. Феодосії відповідно до статті 18 Закону України «Про оцінку земель». (а.с.27)

Пунктом 4.1 цього рішення вказано на необхідність укладання додаткових угод до договорів оренди землі, з метою приведення їх у відповідність до чинного законодавства.

Пункт 5 рішення містить лише вказівку міському фінансовому управлінню здійснити перерахунок орендної плати по всім укладеним договорам оренди землі і ніяким чином не змінює умови діючих договорів оренди землі.

Крім того, рішенням 41 сесії 5 скликання Феодосійської міської ради від 28.11.2008 №1842 «Про введення ставок орендної плати за землю» встановлено розмір річної орендної плати, згідно з Українським класифікатором цільового використання землі: для житлової забудови, що дорівнює 1 відсотки нормативно грошової оцінки земельної ділянки та для інших видів діяльності 3 відсотки нормативно грошової оцінки земельної ділянки.

Відповідно до пп.2 п.1 рішення Феодосійської міської ради від 28.11.2008 р. № 1842 «Про введення ставок орендної плати за землю» новий розмір річної орендної плати для відповідача має складати з 01.01.2009 p.- 10332,33 грн., з 01.01.2010р. і по теперішній час з урахуванням коефіцієнтів індексації: за 2009 р. 1,059, за 2010р. - 1,0 та розмір орендної плати становить 10730,14 грн. на рік.

Це рішення було прийнято у відповідності до діючої на той час редакції ст. 21 Закону України “Про оренду землі”. Згідно з Законом України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України”у зв'язку з прийнятям Податкового кодексу України від 02.12.2010р., внесені зміни в частину другу ст.21 Закону України “Про оренду землі”, яка набула наступного змісту: “Розмір, форма і строки внесення орендної плати за землю встановлюються згодою сторін у договорі оренди (крім строків внесення орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності), які встановлюються відповідно до Податкового кодексу України.

Пунктом 4 ст. 288 Податкового кодексу України визначено, що розмір та умови внесення орендної плати встановлюється у договорі оренди між орендодавцем (власником)і орендарем. Також, пункт 5.1 ст.288 Податкового кодексу України визначає, що розмір орендної плати встановлюється у договорі оренди, але річна сума платежу не може бути меншою для інших категорій земель - трикратного розміру земельного податку.

Зміни в земельному законодавстві призвели до виникнення нових прав та обов'язків учасників земельних правовідносин, у зв'язку з чим укладені договори оренди землі підлягали приведенню у відповідність з чинним законодавством.

Розмір орендної плати був змінений законодавцем, що не залежало від волі сторін.

Відповідно до норм Закону України «Про основи державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» всі вищезазначені рішення міської ради були оприлюднені 13.12.2008.року у газеті «Победа», а саме й тим самим були доведені до відома орендаря. (а.с.34-35)

Листом від 21.03.2011 №02-30-50 Феодосійською міською радою надіслана відповідачу додаткова угода від 22.02.2011 до договору оренди від 28.09.2004 реєстраційний номер 000401900800, відповідно до якої позивач запропонував відповідачу пункти спірної додаткової угоди викласти в редакції позивача та змінити розмір орендної плати. (а.с.20)

08.07.2011р. Феодосійською міською радою від ЗАТ «Техреклама» отримано лист, в якому відповідач повідомляє, що на теперішній час проводиться процедура зміни організаційно правової форми господарювання, а тому товариство просило перенести строк підписання додаткової угоди на період до 01.01.2012р. (а.с.21)

У зв'язку із тим, що сторони не досягли згоди щодо добровільної зміни договору оренди земельної ділянки, Феодосійська міська рада звернулася до господарського суду Автономної Республіки Крим з відповідним позовом.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, суд приходить до висновку, що позовні вимоги Феодосійської міської ради підлягають частковому задоволенню, виходячи із наступного.

Відповідно до статті 2 Закону України «Про оренду землі» від 06.10.1998 № 161-XIV, відносини, повязані з орендою землі, регулюються Земельним кодексом України, Цивільним кодексом України, цим Законом, законами України, іншими нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до них, а також договором оренди землі.

Згідно з частинами 1,3 статті 73 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» акти ради, сільського, селищного, міського голови, голови районної в місті ради, виконавчого комітету сільської, селищної, міської, районної у місті (у разі її створення) ради, прийняті в межах наданих їм повноважень, є обов'язковими для виконання всіма розташованими на відповідній території органами виконавчої влади, об'єднаннями громадян, підприємствами, установами та організаціями, посадовими особами, а також громадянами, які постійно або тимчасово проживають на відповідній території. Місцеві органи виконавчої влади, підприємства, установи та організації, а також громадяни несуть встановлену законом відповідальність перед органами місцевого самоврядування за заподіяну місцевому самоврядуванню шкоду їх діями або бездіяльністю, а також у результаті невиконання рішень органів та посадових осіб місцевого самоврядування, прийнятих у межах наданих їм повноважень.

Частинами 3, 4 статті 11 Цивільного кодексу України встановлено, що цивільні права і обв'язки можуть виникати безпосередньо з актів цивільного законодавства, у випадках, встановлених актами цивільного законодавства, цивільні права та обов'язки виникають безпосередньо з актів органів державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим або органів місцевого самоврядування.

Згідно зі статтею 189 Господарського кодексу України, статтею 632 Цивільного кодексу України ціна є істотною умовою договору, у випадках, встановлених законом застосовуються ціни, які встановлюються або регулюються уповноваженим органом державної влади або органом місцевого самоврядування.

Відповідно до пункту 13 договору оренди від 29.04.2004, розмір орендної плати переглядається щорічно у разі:

- зміни умов господарювання, передбачених договором;

- зміни розмірів земельного податку, підвищення цін та тарифів, зміни коефіцієнтів індексації, визначених законодавством;

- погіршення стану орендованої земельної ділянки не з вини орендаря, що підтверджено документами;

- в інших випадках, передбачених законом.

Отже, сторони домовилися про те, що договір може бути змінений при певних обставинах, перелік яких не є вичерпним. Умови договору оренди не виключають можливість зміни суми орендної плати через зміну нормативної грошової оцінки землі.

Згідно з ч.2. статті 18 Закону України «Про оцінку земель» нормативна грошова оцінка земельних ділянок проводиться: розташованих у межах населених пунктів незалежно від їх цільового призначення - не рідше ніж один раз на 5 - 7 років; розташованих за межами населених пунктів земельних ділянок сільськогосподарського призначення - не рідше ніж один раз на 5 - 7 років, а несільськогосподарського призначення - не рідше ніж один раз на 7 - 10 років.

Тому здійснення нормативної грошової оцінки землі, внаслідок якої змінився її розмір та віднесено її до іншої економіко-планувальної зони, відповідає вимогам діючого законодавства.

Відповідно до цього, зміна ціни землі призвела до зміни розміру земельного податку та орендної плати, у зв'язку з чим виникли підстави для перегляду останньої та внесення необхідних змін до договору оренди.

Відповідно до частини другої статті 20 Закону України «Про оцінку земель» дані про нормативну грошову оцінку окремої земельної ділянки оформляються як витяг з технічної документації з нормативної грошової оцінки земель. (а.с.22)

Таким чином, віднесення земельної ділянки по вул. Чорноморський тупик, 4-А зона «Прибрежна» № 83 до іншої економіко-планувальної зони № 22, відповідає вимогам діючого законодавства.

Відповідно до статті 651 Цивільного кодексу України зміна або розірвання договору допускається лише за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором або законом. Договір може бути змінено або розірвано за рішенням суду на вимогу однієї із сторін у разі істотного порушення договору другою стороною та в інших випадках встановлених договором або законом, а також у разі істотної зміни обставин, якими сторони керувалися при укладенні договору (стаття 652 Цивільного кодексу України).

Зміна обставин є істотною, якщо вони змінилися настільки, що, якби сторони могли це передбачити, вони не уклали б договір або уклали б його на інших умовах. Якщо сторони не досягли згоди щодо приведення договору у відповідність з обставинами, які істотно змінились, або щодо його розірвання, договір може бути розірваний, а з підстав, встановлених частиною четвертою цієї статті, - змінений за рішенням суду на вимогу заінтересованої сторони за наявності одночасно таких умов:

1) в момент укладення договору сторони виходили з того, що така зміна обставин не настане;

2) зміна обставин зумовлена причинами, які заінтересована сторона не могла усунути після їх виникнення при всій турботливості та обачності, які від неї вимагалися;

3) виконання договору порушило б співвідношення майнових інтересів сторін і позбавило б заінтересовану сторону того, на що вона розраховувала при укладенні договору;

4) із суті договору або звичаїв ділового обороту не випливає, що ризик зміни обставин несе заінтересована сторона.

Зміна договору у зв'язку з істотною зміною обставин допускається за рішенням суду у виняткових випадках, коли розірвання договору суперечить суспільним інтересам або потягне для сторін шкоду, яка значно перевищує затрати, необхідні для виконання договору на умовах, змінених судом.

Відповідно до частини першої статті 641 Цивільного кодексу України пропозиція щодо зміни істотних умов договору повинна містити істотні умови договору.

Умови договору оренди не виключають можливості зміни суми орендної плати через зміну нормативної грошової оцінки землі. Ці обставини змінилися настільки, що якби сторони могли передбачити інший розмір нормативної грошової оцінки землі, то вони б уклали договір на інших умовах - передбачили більшу суму орендної плати.

При цьому, в момент укладення договору сторони виходили з того, що така зміна обставин не настане. Зміна обставин зумовлена причинами, які за цікавлений орендодавець не міг усунути після їх виникнення при всій турбо тливості та обачності, які від нього вимагалися тому, що зобов'язання органу місцевого самоврядування переглядати у певний строк нормативну грошову оцінку землі встановлено законом.

Виконання договору на колишніх умовах порушує співвідношення майнових інтересів сторін і позбавляє орендодавця того, на що він розраховував при укладенні договору - отримання орендної плати у розмірі, який не нижче встановленого мінімального розміру орендної плати та нормативної грошової оцінки землі.

В даному договорі не визначено, що ризик зміни обставин несе орендодавець. Тобто, одночасно є певні умови, з якими закон - частина друга статті 652 Цивільного кодексу України, пов'язує мож ливість зміни договору за рішенням суду.

Згідно статті 632 Цивільного кодексу України ціна в договорі встановлюється за домовленістю сторін. У випадках, встановлених законом, застосовуються ціни (тарифи, ставки тощо), які встановлюються або регулюються уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування.

Статтею 30 Закону України «Про оренду землі» передбачено, що зміна умов договору оренди землі здійснюється за взаємною згодою сторін.

У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору оренди землі спір вирішується в судовому порядку.

Отже, нормами чинного законодавства передбачено можливість зміни умов договору за рішенням суду на вимогу однієї із сторін у випадках встановлених договором або законом. Оскільки сторонами в договорі оренди передбачена можливість збільшення розміру орендної плати, а орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності є регульованою ціною, тому законодавча зміна граничного розміру цієї плати є підставою для перегляду розміру орендної плати, встановленої умовами договору.

Аналогічна позиція викладена у постанові Верховного Суду України від 06.12.2010 по справі № 2-1/10068-2008. та у справі № 27/15-10 від 27.12.2010р.

Отже, прийняття Феодосійською міською радою рішення 28.11.2008 № 1842 «Про введення ставок орендної плати за землю» є підставою для внесення змін в договір про оренду землі щодо орендної плати за землю.

Разом з тим, суд вважає вимогу позивача про зміну орендної плати з 01.01.2008 р. необґрунтованою та такою, що не підлягає задоволенню, оскільки частиною 5 статті 188 Господарського кодексу України закріплено, що якщо судовим рішенням договір змінено або розірвано, договір вважається зміненим або розірваним з дня набрання чинності даним рішенням, якщо іншого строку набрання чинності не встановлено за рішенням суду.

На підставі цього суд вважає, що пункт 9 укладеного між сторонами договору оренди земельної ділянки має бути викладено в наступній редакції:

“Орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності здійснюється орендарем, починаючи з дня набрання законної сили судовим рішенням, яким внесені ці зміни, у грошовій формі із зазначенням 3 відсотків нормативної грошової оцінки земельної ділянки та розміром 10730,14 грн. (чотириста шістдесят шість тисяч сто вісімдесят девять гривень 84 коп.) за рік”.

Відповідно, приймаючи до уваги те, що розмір орендної плати вираховується з розміру нормативної грошової оцінки станом на 01.01.2010 р., який в подальшому не змінювався, пункт 5 договору оренди підлягає зміні та викладенню в наступній редакції:

“Нормативна грошова оцінка земельної ділянки становить 357971,28 грн, починаючи з дня набрання рішенням законної сили”.

При цьому не вбачає необхідності внесення змін до договору та зазначення в ньому розмірів нормативної грошової оцінки земельної ділянки з 01.01.2008 р. та з 01.01.2009 р., оскільки, як вказано вище, розмір орендної плати змінюється судом починаючи з дня набрання законної сили судовим рішенням.

Отже, враховуючи, що нормативна грошова оцінка, як вже було зазначено вище, є вихідною базою для обчислення розміру орендної плати, а розмір останньої змінюється лише з дня набрання законної сили судовим рішенням, необхідності зазначення в договорі грошової оцінки ділянки станом на 01.01.2008 р. та станом на 01.01.2009 р. суд не вбачає.

В той же час, суд не вбачає підстав для внесення змін до пунктів 10, 13, 33 та доповнення пунктом 43, оскільки необхідність внесення змін до вказаних пунктів позивачем достатньо не мотивована.

Разом з тим, в своїй позовній заяві Феодосійська міська рада зазначає, що рішенням 46 сесії Феодосійської міськради 4 скликання від 27.01.2006 р. №2633 було рекомендовано застосувати типову форму договору, затверджену постановою Кабінету Міністрів України №220 від 03.03.2004 р. (а.с.28)

Однак, суд звертає увагу на те, що вказаною постановою не передбачено обовязку сторін привести раніше укладені договори у відповідність за вказаними положеннями. При цьому, згідно з приписами чинного законодавства України, зокрема, статті 179, 184 Господарського кодексу України, наявність затвердженого постановою КМУ типового договору оренди є підставою для укладення в подальшому договорів на основі типового, а не внесення змін до раніше укладених та чинних договорів.

На момент укладення спірного договору між сторонами Типова форма договору оренди землі вже була затверджена, а відтак позивач мав повне право при укладенні спірного договору, привести його умови у відповідність до Типового договору оренди землі.

Проте, позивачем цього зроблено не було, а необхідність внесення таких змін саме на даний час, останнім не доведено, а відтак, в цій частині позовні вимоги задоволенню не підлягають.

Крім того, стаття 627 Цивільного кодексу України передбачає вільність в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості.

Аналогічна правова позиція з цього приводу викладена у постанові Севастопольського апеляційного господарського суду від18.08.2011р. у справі № 5002-18/2169-2011 та у постанові Вищого господарського суду України №5002-2/5270-2010

При цьому, суд враховує позицію відповідача, викладену у відзиві на позову заяву.

За таких обставин, всебічно та в повному обсязі дослідивши та оцінивши в сукупності наявні в матеріалах справи документи та фактичні обставини справи, суд вважає, що позовні вимоги Феодосійської міської ради підлягають частковому задоволенню шляхом внесення змін до п.1,5,9 договору оренди землі від 29.04.2004р. В іншій частині позову слід відмовити з підстав, викладених вище.

Згідно з приписам статті 49 Господарського процесуального кодексу України судові витрати у вигляді сплаченого державного мита та витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу суд покладає на сторін пропорційно задоволених вимог.

Вступну та резолютивну частини рішення оголошено у судовому засідання 18.10.2011р.

З урахуванням викладеного, керуючись ст.ст. 49, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, суд

ВИРІШИВ:

1. Позов задовольнити частково.

2. Змінити умови договору оренди землі, укладеного 29 квітня 2004 року між Феодосійською міською радою (98100, м. Феодосія, вул.. Земська,4, ідентифікаційний код 34740709) та Закритим акціонерним товариством «Техреклама» (98100, м. Феодосія, Чорноморський тупік, б.3; 98100, м. Феодосія, вул.. 8 травня, 3, ідентифікаційний код 23200658), реєстраційний номер 000401900800 від 28.09.2004 року, виклавши пункти договору у наступній редакції:

1). Пункт 1- слова «зона «Прибережна № 83» читати «економіко-планувальна зона № 22».

2). Пункт 5 - читати у наступної редакції: «нормативно грошова оцінка земельної ділянки становить - 357671,28 гривень з дня набрання рішенням Господарського суду АР Крим законної сили.»

3). Пункт 9 - читати у наступній редакції: « Орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності здійснюється орендарем починаючи з дня набрання законної сили судовим рішенням, яким внесені ці зміни, у грошовій формі із зазначенням 3 відсотків нормативної грошової оцінки земельної ділянки та розміром 10730,17 грн. (десять тисяч сімсот тридцять гривень 14 коп.) за рік»

3. В задоволенні позову в частині внесення інших змін до договору відмовити.

4. Стягнути з Закритого акціонерного товариства «Техреклама» (98100, м. Феодосія, Чорноморський тупік, б.3; 98100, м. Феодосія, вул.. 8 травня, 3, ідентифікаційний код 23200658) на користь Феодосійської міської ради (98100, м. Феодосія, вул.. Земська,4, ідентифікаційний код 34740709) 42,50 грн. державного мита та 118,00 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.

5.Видати наказ після набрання судовим рішенням законної сили.

Повний текст рішення складено та підписано 21.10.2011р.

Суддя Господарського суду

Автономної Республіки КримБілоус М.О.