ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
Автономна Республіка Крим, 95003, м.Сімферополь, вул.О.Невського/Річна, 29/11, к. 309
РІШЕННЯ
Іменем України
13.10.2011Справа №5002-22/3461-2011 за позовом Феодосійської міської ради, м. Феодосія, вул. Земська, 4
до відповідача ТОВ «Торгтехбізнес Плюс», м. Феодосія, вул. 8 Березня, 3
про зміну умов договору оренди землі
Суддя Калініченко А.А.
представники:
від позивача не зявився
від відповідача не зявився
Обставини справи:
Позивач Феодосійська міська рада звернувся до Господарського суду АР Крим з позовною заявою до відповідача - ТОВ «Торгтехбізнес Плюс», просить суд змінити умови Договору оренди землі реєстраційний номер 040501900210 від 24.11.2005 року, укладеного між ТОВ «Торгтехбізнес-плюс» та Феодосійською міською радою, виклавши пункти Договору у наступній редакції:
«1.П. 1 - слова «зона «Чкаловська» №42» читати: «з 01.01.2009 економіко-планувальна зона №7»
2. П. 5 - читати у наступній редакції: «Нормативна грошова оцінка земельних ділянок становить: з 01.01.2008 по 31.12.2008 - 308224,22 гривень, з 01.01.2009 по 31.12.2009 - 1164671,78 гривень, з 01.01.2010 - 1233387,42 гривень.»
3. П. 9. - читати у наступній редакції: «Орендна плата за земельну ділянку державної або комунальної власності здійснюється орендарем починаючи з - 01.01.2008 по 31.12.2008, у грошовій формі із зазначенням 3 відсотків нормативної грошової оцінки земельної ділянки та розміром 9246,73 грн. (Дев'ять тисяч двісті сорок шість гривень 73 коп.) за рік; 01.01.2009 по 31.12.2009, у грошовій формі із зазначенням 3 відсотків нормативної грошової оцінки земельної ділянки та розміром 34940,15 грн. (Тридцять чотири тисячі дев'ятсот сорок гривень 15 коп.) за рік; 01.01.2010, у грошовій формі із зазначенням 3 відсотків нормативної грошової оцінки земельної ділянки та розміром 37001,62 грн. (Тридцять сім тисяч одна гривня 62 коп.) за рік.»
4. П. 10 - читати у наступній редакції: «Обчислення розміру орендної плати за земельну ділянку державної або комунальної власності здійснюється з урахуванням її цільового призначення та коефіцієнтів індексації, визначених законодавством.»
5. П. 12 абзац 2 - читати у наступній редакції: «зміни розмірів земельного податку, підвищення цін тарифів, зміни коефіцієнтів індексації, визначених законодавством, введення в дію нової нормативної грошової оцінки земель міста Феодосія.»
6.П. 33 - читати у наступній редакції: «Зміна умов договору здійснюється у письмовій формі за взаємною згодою сторін шляхом укладання додаткових угод, які являються невід'ємною частиною основного договору. У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору спір розв'язується у судовому порядку.
Сторона договору, яка вважає за необхідне змінити або розірвати договір, повинна надіслати пропозиції про це другій стороні за договором.
Сторона договору, яка одержала пропозицію про зміну чи розірвання договору, у двадцятиденний строк після одержання пропозиції повідомляє другу сторону про результати її розгляду.
У разі якщо сторони не досягли згоди щодо зміни (розірвання) договору або у разі неодержання відповіді у встановлений строк з урахуванням часу поштового обігу, заінтересована сторона має право передати спір на вирішення суду.
Якщо судовим рішенням договір змінено або розірвано, договір вважається зміненим або розірваним з дня набрання чинності даним рішенням, якщо іншого строку набрання чинності не встановлено за рішенням суду.»
7. Доповнити п. 43 у наступній редакції: «Право оренди земельної ділянки може відчужуватися, у тому числі, продаватися на земельних торгах, а також передаватися у заставу, спадщину, вноситися до статутного фонду власником земельної ділянки, крім випадків, визначених законом.
8. Ця додаткова угода є невідємною частиною договору оренди землі від 24.11.2005 року реєстраційний номер № 040501900210.»
В судовому засіданні 22.09.2011 року відповідач надав суду відзив на позовну заяву, в якому зазначив, що з боку позивача на адресу відповідача з моменту щодо перегляду розміру орендної плати за землю, будь яких документів не направлялось, відповідачем такі документи не отримувались, у звязку з чим відповідач вважає, що позивачем на момент зміни розміру орендної плати за землю не сповістив про це відповідача належним чином.
Ухвалою Господарського суду АР Крим від 22.09.2011 року продовжено строк розгляду справи.
Представники сторін в судове засідання не зявились, про причини відсутності суду не повідомили. Про дату розгляду справи повідомлені належним чином рекомендованою кореспонденцією.
Розгляд справи відкладався в порядку ст. 77 Господарського процесуального кодексу України.
Розглянувши матеріали справи, надані докази, суд
встановив:
Відповідно до пункту 12 Перехідних положень Земельного кодексу України право розпорядження землями комунальної власності належить сільським, селищним і міським радам, і порушення норм земельного законодавства може призвести до порушення як прав та інтересів місцевої територіальної громади, так і держави в цілому.
На підставі рішення 42 сесії 4 скликання Феодосійської міської ради від 21.10.2005 року №2438 відповідачу надано в оренду земельну ділянку для будівництва багатоквартирного житлового будинку, цільове призначення 1.13.3 (житлової забудови та громадського призначення), площею 0,1809 га, кадастровий номер 01:116:000:000:100:50:382, розташовану за адресою: м. Феодосія, вул. Гарнаєва/вул. Московська, зона «Чкаловська», оціночний район №42, про що укладено відповідний договір оренди землі (далі Договір) реєстраційний номер 040501900210 від 24.11.2005 року строком до 21.10.2054 року.
Нормативна грошова оцінка земельної ділянки, на момент укладання Договору (пункт 5) складала 289689,86 грн.
Відповідно до пункту 9 цього Договору орендна плата мала вноситися орендарем у грошовій формі розміром 2896,90 грн. за рік, що складало 1 відсоток від нормативної вартості земельної ділянки.
Пунктом 1 рішення 37 сесії 5 скликання Феодосійської міської ради від 29.08.2008 року № 1698 «Про затвердження нормативної грошової оцінки земель м. Феодосія» затверджено нову нормативну грошову оцінку земель міста Феодосії, у відповідності зі статтею 18 Закону України «Про оцінку земель», з урахуванням даних економічної оцінки земель, розробленої з метою економічного регулювання земельних відносин при укладанні цивільно-правових угод, передбачених законодавством України, визначення розмірів земельного податку, та є вихідною базою для здійснення операцій з землею, відповідно до якої встановлено розмір земельного податку.
Згідно з рішенням Феодосійської міської ради від 29.08.2008 №1698 року «Про затвердження нормативної грошової оцінки земель м. Феодосії» спірна земельна ділянка за новою технічною документацією стала знаходитись в економіко - планувальній зоні №7, що відображено у витягу №2314/04-09 від 19.07.2011 про нову нормативну грошову оцінку земельної ділянки. Надання такого витягу передбачено статтею 23 Закону України «Про оцінку земель». Тому, позивач вважає, що у договорі необхідно змінити назву «зона «Чкаловська» №42» на «Економіко-планувальна зона №7».
Відповідно до п. 5 Договору оренди нормативна грошова оцінка земельної ділянки станом на момент укладення договору оренди землі (листопад 2005) складала 289689,86 гривні.
До старої нормативної грошової оцінки земельних ділянок були застосовані коефіцієнти індексації, передбачені спірним договором, у відповідності із чим нормативна грошова оцінка має складати з 01.01.2008 по 31.12.2008 - 308224,22 грн. З 01.01.2009 по 31.12.2009 - відповідно до нової нормативної грошової оцінки вартість орендованої земельної ділянки стала складати 1164671,78 грн. З 01.01.2010 вартість орендованої земельної ділянки з урахуванням коефіцієнту індексації за 2009 рік - 1,059 стала складати 1233387,42 грн. Таким чином, вартість орендованої земельної ділянки з урахуванням коефіцієнту індексації за 2010 рік - 1,0 складає 1233387,42 грн. Розміри коефіцієнтів індексації підтверджується листом Держкомзему, а.с. 20, та витягом №2314/04-09 від 19.07.2011, а.с. 19. Отже, позивач вважає, що пункт 5 договору підлягає зміні.
Рішенням 41 сесії Феодосійської міської ради 5 скликання від 28.11.2008 № 1842 «Про введення ставок орендної плати за землю» також встановлено розмір річної орендної плати за земельні ділянки, згідно з Українським класифікатором цільового використання землі - для інших видів використання, що дорівнює 3 відсоткам нормативної грошової оцінки. Вказане рішення було прийнято у відповідності до діючої на той час редакції статті 21 Закону України «Про оренду землі».
Пунктом 4 статті 288 Податкового кодексу України визначено, що розмір та умови внесення орендної плати встановлюється у договорі оренди між орендодавцем (власником) і орендарем. Також, пункт 5.1 статті 288 Податкового кодексу України визначає, що розмір орендної плати встановлюється у договорі оренди, але річна сума платежу не може бути меншою для інших категорій земель - трикратного розміру земельного податку.
Пунктом 12 договору оренди землі встановлено, що розмір орендної плати переглядається щорічно у випадку: «зміни розміру земельного податку, підвищення цін, тарифів, унаслідок інфляції і в інших випадках, передбачених законом».
Оскільки відбулась зміна грошової оцінки земель міста, відповідно, пропорційно змінився і розмір земельного податку, що згідно статті 274 Податкового кодексу України складає 1% від грошової оцінки землі. Отже, позивач вказує, що настали умови, передбачені договором, для перегляду орендної плати, яка, в свою чергу, дорівнює трикратному розміру земельного податку.
Згідно пункту 8 розділу II Закону України «Про державний бюджет України на 2008 рік» внесено зміни до Закону України «Про оренду землі», відповідно до пункту 28 рішення Феодосійської міської ради від 26.01. 2008 №1345 «Про міський бюджет на 2008», згідно з якими частина 4 статті 21 набула наступного змісту: річна оренда плата за земельні ділянки, що знаходяться в державній або комунальній власності, поступає до відповідних бюджетів, розподіляється і використовується відповідно до закону і не може бути меншою: для інших категорій земель - трикратного розміру земельного податку, який встановлюється Законом України «Про плату за землю». Отже, новий розмір річної орендної плати для відповідача має складати 3% нової нормативної грошової оцінки земельної ділянки і становить з 01.01.2008 по 31.12.2008, у грошовій формі із зазначенням 3 відсотків від нормативної грошової оцінки земельної ділянки та розміром 9246,73 грн. за рік.
Відповідно до пп.2 п.1 рішення Феодосійської міської ради від 28.11.2008 № 1842 «Про введення ставок орендної плати за землю» новий розмір річної орендної плати для відповідача має складати з 01.01.2009 по 31.12.2009, у грошовій формі із зазначенням 3 відсотків від нормативної грошової оцінки земельної ділянки та розміром 34940,15 грн. за рік. З 01.01.2010 у грошовій формі з зазначенням 3 відсотків нормативної грошової оцінки земельної ділянки орендна плата становить 37001,62 грн. за рік. Отже, позивач вважає, що пункт 9 договору підлягає зміні.
Відповідно до норм Закону України «Про основи державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» від 11.09.2003 № 1160 всі вищезазначені рішення Феодосійської міської ради було опубліковано в місцевих засобах масової інформації, тим самим було доведено до відома орендаря.
Керуючись статтею 188 Господарського кодексу України листом від 02.06.2011 № 02-30-50 позивачем відповідачу надіслана додаткова угода від 19.05.2011 до договору оренди, реєстраційний № 040501900210 від 24.11.2005, відповідно до якої відповідачу запропоновано пункти спірного договору викласти у редакції, наданій позивачем суду.
Рішенням 46 сесії Феодосійської міської ради 4 скликання від 27.01.2006 № 2633 «Про застосування форми договору оренди землі» було рекомендовано застосовувати типову форму договору, затверджену постановою Кабінету Міністрів України від 03.03.2004 № 220 «Про затвердження Типового :говору оренди землі», зі змінами та доповненнями відповідно до чинного законодавства.
Таким чином, позивач вказує, що пункти 4,5 додаткової угоди відповідають пунктам 10,13 типового договору оренди землі, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 220 від 03.03.2004 «Про затвердження їпового договору оренди землі».
Щодо пункту 6 додаткової угоди, позивач вказує, що такий зміст відповідає статті 188 Господарського кодексу України.
Крім того, позивач посилається на те, що пункт 7 додаткової угоди відповідає частині 5 статті 93 Земельного кодексу України, відповідно до якої право оренди земельної ділянки може відчужуватися, у тому числі продаватися на земельних торгах, а також передаватися у заставу, спадщину, вноситися до статутного фонду власником земельної ділянки.
Повідомленням про вручення поштового відправлення від 03.06.2011, а.с. 16, підтверджується факт отримання відповідачем 06.06.2011 листа з додатковою угодою. Феодосійської міської ради від 02.06.2011 №02-30-50.
Крім того, позивач вказує, що листом вх.№02-30-50 від 23.06.2011 відповідач відмовився виконувати зобов'язання за Договором в частині перегляду розміру орендної плати за землю, що підлягає сплаті до бюджету міста.
Таким чином, позивач вважає, що відповідач відмовляється виконувати свої зобов'язання за Договором в частині перегляду розміру орендної плати за землю, що підлягає сплаті до бюджету міста.
Так, суд вважає за необхідне зауважити наступне.
Залишення пропозиції про внесення змін до договору оренди без розгляду стало підставою для звернення Феодосійської міської ради до господарського суду Автономної Республіки Крим з даною позовною заявою.
Земельні відносини в Україні регулюються Земельним кодексом України, Цивільним кодексом України та Законом України «Про оренду землі», а також прийнятими відповідно до них нормативно - правовими актами.
Згідно з частиною 1 статті 626 Цивільного кодексу України договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків.
Статтею 13 Закону України «Про оренду землі» визначено, що договір оренди землі - це договір, за яким орендодавець зобов'язаний за плату передати орендареві земельну ділянку у володіння і користування на певний строк, а орендар зобов'язаний використовувати земельну ділянку відповідно до умов договору та вимог земельного законодавства.
Істотними умовами договору оренди землі згідно зі статтею 15 Закону України «Про оренду землі» є, зокрема, орендна плата із зазначенням її розміру, індексації, форм платежу, строків, порядку її внесення і перегляду та відповідальності за її несплату.
Відповідно до статті 21 Закону України «Про плату за землю» розмір, умови і строки внесення орендної плати за землю встановлюються за угодою сторін у договорі оренди між орендодавцем (власником) і орендарем (крім строків внесення орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності).
Згідно з частиною 1 статті 651 Цивільного кодексу України зміна або розірвання договору допускається лише за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором або законом.
Як вбачається з пункту 9 договору оренди від 07.11.2005 року, орендна плата складає 2896,90 грн. на рік.
В пункті 12 договору сторони домовились про те, що розмір орендної плати переглядається щорічно у випадках, зокрема, зміни розміру земельного податку, підвищення цін, тарифів внаслідок інфляції.
Як зазначалося вище, рішеннями органу місцевого самоврядування, на підставі яких позивачем був здійснений перерахунок плати за оренду земельної ділянки, стали рішення Феодосійської міської ради № 1698 від 29 серпня 2008 року «Про затвердження нормативної грошової оцінки земель в місті Феодосії» та № 1842 від 28 листопада 2008 року «Про ведення ставок орендної плати за землю».
Даними рішеннями було здійснене нормативне обчислення розміру плати за землю.
Відповідно до частини 1 статті 628 Цивільного кодексу України зміст договору становлять умови (пункти), визначені на розсуд сторін і погоджені ними, та умови, які є обов'язковими відповідно до актів цивільного законодавства.
Згідно з частиною 1 статті 638 Цивільного кодексу України договір є укладеним, якщо сторони в належній формі досягли згоди з усіх істотних умов договору. Істотними умовами договору є умови про предмет договору, умови, що визначені законом як істотні або є необхідними для договорів даного виду, а також усі ті умови, щодо яких за заявою хоча б однієї із сторін має бути досягнуто згоди.
Відповідно до статті 188 Господарського кодексу України зміна та розірвання господарських договорів в односторонньому порядку не допускаються, якщо інше не передбачено законом або договором. Сторона договору, яка вважає за необхідне змінити або розірвати договір, повинна надіслати пропозиції про це другій стороні за договором. Сторона договору, яка одержала пропозицію про зміну чи розірвання договору, у двадцятиденний строк після одержання пропозиції повідомляє другу сторону про результати її розгляду. У разі якщо сторони не досягли згоди щодо зміни (розірвання) договору або у разі неодержання відповіді у встановлений строк з урахуванням часу поштового обігу, заінтересована сторона має право передати спір на вирішення суду.
Як вбачається з матеріалів справи, відповідачем лист Феодосійської міської ради від 02.06.2011 №02-30-50 з проектом додаткової угоди до договору отримано 06.06.2011 року, про що свідчить повідомлення про вручення поштового відправлення, але відповіді на нього не надійшло (а.с. 16).
Суд вважає, що бездіяльність відповідача щодо перегляду розміру орендної плати за землю внаслідок зміни обставин, перелічених у пункті 12 спірного договору, можливо реалізувати лише шляхом укладення додаткової угоди, оскільки внесення змін до договору в односторонньому порядку не допускається.
Частиною 1 статті 73 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» передбачено, що акти ради, сільського, селищного, міського голови, голови районної в місті ради, виконавчого комітету сільської, селищної, міської, районної у місті (у разі її створення) ради, прийняті в межах наданих їм повноважень, є обов'язковими для виконання всіма розташованими на відповідній території органами виконавчої влади, об'єднаннями громадян, підприємствами, установами та організаціями, посадовими особами, а також громадянами, які постійно або тимчасово проживають на відповідній території.
Відповідно до частин 3, 4 статті 11 Цивільного кодексу України цивільні права та обов'язки можуть виникати безпосередньо з актів цивільного законодавства. У випадках, встановлених актами цивільного законодавства, цивільні права та обов'язки виникають безпосередньо з актів органів державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим або органів місцевого самоврядування.
Згідно з частиною 1 статті 632 Цивільного кодексу України ціна в договорі встановлюється за домовленістю сторін. У випадках, встановлених законом, застосовуються ціни (тарифи, ставки тощо), які встановлюються або регулюються уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування.
На підставі викладеного суд дійшов висновку про те, що прийняття Феодосійською міською радою рішень щодо затвердження ставок орендної плати за землю та нормативної грошової оціни земель міста Феодосія, які є обовязковими для виконання, є обставинами, обговореними сторонами в якості перегляду розміру орендної плати, та дає підстави для висновку про обґрунтованість заявлених позовних вимог про внесення змін до договору оренди земельної ділянки.
Разом з тим, суд вважає вимогу позивача про зміну орендної плати з 01.01.2008 року по 31.12.2008 року на суму 9246,73 грн.; з 01.01.2009 року по 31.12.2009 року на суму 34940,15 грн.; з 01.01.2010 року на суму 37001,62 грн. - помилковою та такою, що не підлягає задоволенню, оскільки.
Відповідно до частини 5 статті 188 Господарського кодексу України якщо судовим рішенням договір змінено або розірвано, договір вважається зміненим або розірваним з дня набрання чинності даним рішенням, якщо іншого строку набрання чинності не встановлено за рішенням суду.
Суд вважає, що пункт 9 договору оренди земельної ділянки в редакції, наданій позивачем суду, є необґрунтованим з огляду на те, що вказана редакція є зміною вже існуючих та діючих умов укладеного між сторонами договору та змінює діючи умови на минулий період, тобто з 01.01.2008 року по 31.12.2008 року, з 01.01.2009 року по 31.12.2009 року та з 01.01.2011 року відповідно.
Так, згідно стаття 289 Податкового кодексу України для визначення розміру податку та орендної плати використовується нормативна грошова оцінка земельних ділянок.
Центральний орган виконавчої влади з питань земельних ресурсів здійснює управління у сфері оцінки земель та земельних ділянок.
Центральний орган виконавчої влади з питань земельних ресурсів за індексом споживчих цін за попередній рік щороку розраховує величину коефіцієнта індексації нормативної грошової оцінки земель, на який індексується нормативна грошова оцінка сільськогосподарських угідь, земель населених пунктів та інших земель несільськогосподарського призначення за станом на 1 січня поточного року, що визначається за формулою: Кі = [І - 10] : 100, де І - індекс споживчих цін за попередній рік.
У разі якщо індекс споживчих цін не перевищує 110 відсотків, такий індекс застосовується із значенням 110.
Центральний орган виконавчої влади з питань земельних ресурсів, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації не пізніше 15 січня поточного року забезпечують інформування центрального органу державної податкової служби і власників землі та землекористувачів про щорічну індексацію нормативної грошової оцінки земель.
Отже, з урахуванням викладеного, суд вважає за необхідне змінити редакцію пункту 9 спірного договору, запропоновану позивачем, на наступну: «Орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності здійснюється орендарем у грошовій формі із зазначенням 3 відсотків нормативної грошової оцінки земельної ділянки та розміром 37001,62 грн. за рік.»
Таким чином, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню частково.
Згідно ст. 44, 49 Господарського процесуального кодексу України оплата держмита та інформаційно-технічного забезпечення судового процесу підлягає покладанню на відповідача.
В судовому засіданні були оголошені вступна та резолютивна частини рішення згідно статті 85 Господарського процесуального кодексу України.
На підставі викладеного, керуючись ст.82-84, 85 Господарського процесуального Кодексу України, суд
вирішив:
1.Позов задовольнити частково.
2.Змінити умови договору оренди земельної ділянки, реєстраційний номер 040501900210 від 24.11.2005 року, укладеного між Феодосійською міською радою (м. Феодосія, вул.. Земська, 4, ЄДРПОУ 34740709) та ТОВ «Торгтехбізнес Плюс» (м. Феодосія, вул. 8 Березня, 3, ЄДРПОУ 30483827) виклавши пункти Договору у наступній редакції:
Пункт 1 - слова «зона «Чкаловська» №42» читати: «з 01.01.2009 економіко-планувальна зона №7»
Пункт 5 - читати у наступній редакції: «Нормативна грошова оцінка земельних ділянок становить: з 01.01.2008 по 31.12.2008 - 308224,22 гривень, з 01.01.2009 по 31.12.2009 - 1164671,78 гривень, з 01.01.2010 - 1233387,42 гривень.»
Пункт 9 - читати у наступної редакції: «Орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності здійснюється орендарем у грошовій формі із зазначенням 3 відсотків нормативної грошової оцінки земельної ділянки та розміром 37001,62 грн. за рік».
Пункт 10 - читати у наступній редакції: «Обчислення розміру орендної плати за земельну ділянку державної або комунальної власності здійснюється з урахуванням її цільового призначення та коефіцієнтів індексації, визначених законодавством.»
Пункт 12 абзац 2 - читати у наступній редакції: «зміни розмірів земельного податку, підвищення цін тарифів, зміни коефіцієнтів індексації, визначених законодавством, введення в дію нової нормативної грошової оцінки земель міста Феодосія.»
Пункт 33 - читати у наступній редакції: «Зміна умов договору здійснюється у письмовій формі за взаємною згодою сторін шляхом укладання додаткових угод, які являються невід'ємною частиною основного договору. У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору спір розв'язується у судовому порядку.
Сторона договору, яка вважає за необхідне змінити або розірвати договір, повинна надіслати пропозиції про це другій стороні за договором.
Сторона договору, яка одержала пропозицію про зміну чи розірвання договору, у двадцятиденний строк після одержання пропозиції повідомляє другу сторону про результати її розгляду.
У разі якщо сторони не досягли згоди щодо зміни (розірвання) договору або у разі неодержання відповіді у встановлений строк з урахуванням часу поштового обігу, заінтересована сторона має право передати спір на вирішення суду.
Якщо судовим рішенням договір змінено або розірвано, договір вважається зміненим або розірваним з дня набрання чинності даним рішенням, якщо іншого строку набрання чинності не встановлено за рішенням суду.»
Доповнити пункт 43 у наступній редакції: «Право оренди земельної ділянки може відчужуватися, у тому числі, продаватися на земельних торгах, а також передаватися у заставу, спадщину, вноситися до статутного фонду власником земельної ділянки, крім випадків, визначених законом.»
3.Стягнути з ТОВ «Торгтехбізнес Плюс» (м. Феодосія, вул. 8 Березня, 3, банківські реквізити невідомі, ЄДРПОУ 30483827) на користь Феодосійської міської ради (м. Феодосія, вул. Земська, 4, рахунок № 31513921700024 в місцевому бюджеті м. Феодосія, код доходів 24062100 ГУ ДКУ в АР Крим, м. Сімферополь, МФО 824026, ЄДРПОУ 34740709) 85,00 грн. державного мита.
4.Стягнути з ТОВ «Торгтехбізнес Плюс» (м. Феодосія, вул. 8 Березня, 3, банківські реквізити невідомі, ЄДРПОУ 30483827) на користь Феодосійської міської ради (м. Феодосія, вул. земська, 4, рахунок № 31513921700024 в місцевому бюджеті м. Феодосія, код доходів 24062100 ГУ ДКУ в АР Крим, м. Сімферополь, МФО 824026, ЄДРПОУ 34740709) 236,00 грн. витрат на інформаційно технічне забезпечення судового процесу.
5.Видати накази після набрання рішенням законної сили.
6.У задоволенні позову в частині вимог про зміну пункту 9 договору шляхом викладення його у наступної редакції: «Орендна плата за земельну ділянку державної або комунальної власності здійснюється орендарем починаючи з - 01.01.2008 по 31.12.2008, у грошовій формі із зазначенням 3 відсотків нормативної грошової оцінки земельної ділянки та розміром 9246,73 грн. (Дев'ять тисяч двісті сорок шість гривень 73 коп.) за рік; 01.01.2009 по 31.12.2009, у грошовій формі із зазначенням 3 відсотків нормативної грошової оцінки земельної ділянки та розміром 34940,15 грн. (Тридцять чотири тисячі дев'ятсот сорок гривень 15 коп.) за рік; 01.01.2010, у грошовій формі із зазначенням 3 відсотків нормативної грошової оцінки земельної ділянки та розміром 37001,62 грн. (Тридцять сім тисяч одна гривня 62 коп.) за рік.» - відмовити.
7.Відповідно до частини 5 статті 188 Господарського кодексу України договір оренди земельної ділянки, реєстраційний номер 040501900210 від 24.11.2008 року, укладений між Феодосійською міською радою (м. Феодосія, ЄДРПОУ 34740709) та ТОВ «Торгтехбізнес Плюс» (м. Феодосія, вул. 8 Березня, 3, банківські реквізити невідомі, ЄДРПОУ 30483827) вважається зміненим з дня набрання чинності даним рішенням.
Повне рішення складено 13.10.2011 року.
Суддя Господарського суду
Автономної Республіки КримКалініченко А.А.