Постанова № 18705609, 25.08.2011, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
25.08.2011
Номер справи
2а-11176/11/2670
Номер документу
18705609
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

25 серпня 2011 року № 2а-11176/11/2670

Окружний адміністративний суд м. Києва у складі:

Судді Добрянської Я.І,

відповідно до вимог ст.183-2 КАС України, без виклику сторін, розглянув в порядку скороченого провадження справу

За позовом Прокуратури Дарницького району м. Києва в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Дарницькому районі м. Києва

до Державного підприємства «Укртрансфармація»

про стягнення заборгованості в сумі 320 146, 64 грн.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

До Окружного адміністративного суду міста Києва надійшла позовна заява Прокуратури Дарницького району м. Києва в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Дарницькому районі м. Києва до Державного підприємства «Укртрансфармація»про стягнення заборгованості в сумі 320 146, 64 грн.

Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 03.08.2011 р., відповідно до вимог п.4 ч.1 ст.183-2 КАС України, було відкрито скорочене провадження у справі № 2a-11176/11/2670 та запропоновано відповідачу у строк до 18.08.2011 р. або у десятиденний строк з дня одержання копії ухвали про відкриття скороченого провадження надати суду письмові заперечення проти позову та всі докази на їх підтвердження, які наявні у відповідача.

Ухвала про відкриття скороченого провадження у справі була отримана відповідачем 08.08.2011 р., що підтверджується повідомленням про вручення відповідачу поштового відправлення.

Відповідно до ч. 8 ст. 35 КАС України вважається, що повістку вручено юридичній особі, якщо вона доставлена за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру, або за адресою, яка зазначена її представником, і це підтверджується підписом відповідної службової особи.

Однак, станом на 18.08.2011 р. та станом на час розгляду даної справи 25.08.2011 р. заперечення на позовну заяву, чи будь-яких заяв або клопотань по даній справі від відповідача до суду не надходило.

Згідно вимог ч.4 ст.183-2 КАС України, суддя розглядає справу в порядку скороченого провадження одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі. За результатами розгляду справи у скороченому провадженні суддя, оцінивши повідомлені позивачем, відповідачем обставини, за наявності достатніх підстав приймає законне та обґрунтоване судове рішення.

Розглянувши подані позивачем документи і матеріали, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, обєктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд м. Києва, -

ВСТАНОВИВ:

На підставі інформації Державної податкової інспекції, яка надійшла до прокуратури Дарницького району міста Києва, прокуратурою було встановлено, що Державне підприємство «Укртрансфармація» має податкову заборгованість в сумі 320 146, 64 грн., яка станом на час подання позовної заяви відповідачем не сплачена.

ДП «Укртрансфармація» зареєстровано Дарницькою районною в м. Києві державною адміністрацією 27.12.91 за № 10651200000000749.

Як вбачається з наявних матеріалів справи, заборгованість відповідача по податку на прибуток в сумі 57,00 грн. виникла згідно поданої Декларації № 319158 від 09.02.2011 р. на суму 25, 00 грн., № 232804 від 08.11.2010 на суму 32, 00 грн.

Заборгованість відповідача по податку на додану вартість в сумі 214 899, 85 грн. виникла згідно поданої Декларацій № 5968 від 15.02.2011 р. на суму 21108, 00 грн., № 320446 від 15.02.2011 р. на суму 15 940, 00 грн., № 260944 від 20.12.2010 р. на суму 20 875, 00 грн., № 246495 від 22.11.2010 р. на суму 29 956, 00 грн., № 218366 від 20.10.2010 р. на суму 37 524, 00 грн., № 179039 від 20.09.2010 р. на суму 35 294, 00 грн., № 166846 від 20.08.2010 р. на суму 43 165 00 грн., № 138679 від 20.07.2010 р. на суму 28 410, 00 грн., № 99544 від 21.06.2010 р. на суму 34 112, 00 грн., № 86918 від 20.05.2010 р. на суму 39 144, 00 грн., № 62018 від 20.04.2010 р. на суму 25 098, 00 грн., в картці особового рахунку платника значилася переплата в сумі 1 514, 65 грн., платником самостійно погашено частину заборгованості на суму 114 678, 78 грн., залишок несплаченої пені складає 467, 28 грн.

Заборгованість по податку на землю в сумі 105 015, 64 грн. виникла згідно Розрахунків № 13894 від 23.02.2011 р. на суму 11 094, 05 грн., № 9000023289 від 21.01.2010 р. на суму 99 846, 42 грн., Актів перевірок та податкових повідомлень-рішень № 0019701503 від 31.12.2010 р. на суму 2 715, 04 грн., № 0019711503 від 31.12.2010 р. на суму 3 742, 36 грн., № 0019721503 від 31.12.2010 року на суму 35, 59 грн., в картці особового рахунку платника значилася переплата в сумі 13, 27 грн., платником самостійно погашено частину заборгованості на суму 12 688, 40 грн., залишок несплаченої пені складає 283, 95 грн.

Заборгованість по комунальному податку в сумі 136, 70 грн. виникла згідно поданих Розрахунків № 298937 від 21.01.2011 р. на суму 76, 50 грн., № 224764 від 29.10.2010 року на суму 81, 60 грн., в картці особового рахунку платника значилася переплата в сумі 21, 40 грн.

Заборгованість по збору за забруднення навколишнього середовища до Фонду охорони навколишнього природного середовища в сумі 37, 45 грн. виникла згідно Розрахунків № 318921 від 09.02.2011 р. на суму 16, 71 грн., № 227107 від 02.11.2010 року на суму 20, 74 грн.

Згідно статті 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетними та державними цільовими фондами»та ст. 59 Податкового кодексу України підприємству направлено податкові вимоги № 1/1036 від 06.05.2010 р. та № 2/1423 від 02.07.2010 р.

Відповідно до вимог ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетними та державними цільовими фондами»у разі коли платник податків вважає, що контролюючий орган невірно визначив суму податкового зобовязання або прийняв будь яке інше рішення, що суперечить законодавству з питань оподаткування або виходить за межі його компетенції, встановлені законом, такий платник податків має право звернутися до контролюючого органу із скаргою про перегляд цього рішення.

Крім того, відповідно до п. п. 16.1.3 п. 16.1 ст. 16 Податкового кодексу України, платник податків зобов'язаний подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів.

Згідно п. п. 17.1.7 п. 17.1 ст. 17 Податкового кодексу України платник податків має право оскаржувати в порядку, встановленому цим Кодексом, рішення, дії (бездіяльність) контролюючих органів (посадових осіб), надані контролюючими органами роз'яснення.

Як видно з наявних матеріалів справи, підприємством-боржником зазначених сум, рішень, дій не було оскаржено в установленому законом порядку.

Відповідно до ч. 2 ст. 2 Закону України «Про плату за землю»власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі, крім орендарів та інвесторів - учасників угоди про розподіл продукції, сплачують земельний податок.

Згідно ст. 14 Закону України «Про плату за землю»платники орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (крім громадян) самостійно обчислюють суму орендної плати щороку за станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним податковим органом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій.

Власники землі та землекористувачі сплачують земельний податок, а також орендну плату за земельні ділянки державної та комунальної власності з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою (ст. 15 Закону України «Про плату за землю»).

Відповідно до ст. 17 Закону України «Про плату за землю»земельний податок, а також орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності громадянами сплачується рівними частками до 15 серпня і 15 листопада.

Платник податків має право подавати щомісячно нову звітну податкову декларацію, що не звільняє його від обов'язку подання податкової декларації до 1 лютого поточного року, у тому числі і за нововідведені земельні ділянки, що не звільняє від обов'язку подання податкової декларації протягом місяця з дня виникнення права на нововідведену земельну ділянку, протягом 20 календарних днів місяця наступного за звітним.

Згідно ст. 25 Закону України «Про плату за землю», за прострочення встановлених строків сплати податку справляється пеня у розмірах, визначених законом.

Відповідно до ст. 27 зазначеного Закону, контроль за правильністю обчислення і справляння земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності здійснюється органами державної податкової служби.

Вказані положення дублюються Податковим кодексом України.

Так, згідно ст. 286.2 Податкового кодексу України, платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій. При поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею подається довідка (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки, а надалі така довідка подається у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі.

Відповідно до ст. 286.3. Податкового кодексу України, платник плати за землю має право подавати щомісяця нову звітну податкову декларацію, що звільняє його від обов'язку подання податкової декларації до 1 лютого поточного року, протягом 20 календарних днів місяця, що настає за звітним.

Згідно ст. 287.1. Податкового кодексу України, власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою.

Згідно п. п. 20.1.28 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України, органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом, стягувати суми простроченої заборгованості суб'єкта господарювання перед державою за кредитом (позикою), залученим державою або під державну (місцеву) гарантію, а також за кредитом з бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом.

Крім того, відповідно до п. п. 16.1.3 п. 16.1 ст. 16 Податкового кодексу України, платник податків зобов'язаний подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів.

Згідно п. 46.1 ст. 46 Податкового кодексу України, податкова декларація, розрахунок (далі - податкова декларація) - документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.

Відповідно до п.п. 14.1.178 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України податок на додану вартість - непрямий податок, який нараховується та сплачується відповідно до норм розділу V Податкового кодексу України.

Згідно п. п. 17.1.7 п. 17.1 ст. 17 Податкового кодексу України платник податків має право оскаржувати в порядку, встановленому цим Кодексом, рішення, дії (бездіяльність) контролюючих органів (посадових осіб), надані контролюючими органами роз'яснення.

Таким чином, з наявних матеріалів справи, зокрема податкових декларацій, податкових повідомлень-рішень, довідки про заборгованість, вимоги про сплату боргу, що отримана відповідачем, вбачається наявність у відповідача несплаченої суми заборгованості в розмірі 320146, 64 грн., що не була оскаржена відповідачем в адміністративному чи судовому порядку.

Відповідно до п.п.3.1.1 п.3.1 ст.3 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», активи платника податків можуть бути примусово стягненні в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.

Статтею 121 Конституції України на органи прокуратури України покладено обовязок представництва інтересів громадян та держави в судах.

Відповідно до ст.36-1 Закону України «Про прокуратуру», підставою для представництва органами прокуратури України в суді інтересів держави є наявність порушень або загрози порушень економічних, політичних та інших державних інтересів внаслідок протиправних дій (бездіяльності) фізичних або юридичних осіб, що вичиняються між ними або з державою.

Таким чином, несплата ДП «Укртрансфармація»належної суми, обовязковість сплати якої встановлено Законом, порушує економічні інтереси держави, а також підриває авторитет та нівелює проведення ефективної державної політики в галузі податкового забезпечення.

Згідно вимог п.4 ч.1 ст.183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, скорочене провадження застосовується в адміністративних справах щодо стягнення грошових сум, які ґрунтуються на рішеннях суб'єкта владних повноважень, щодо яких завершився встановлений цим Кодексом строк оскарження.

Враховуючи, що обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними конкретними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування, суд прийшов до висновку, що в позовній заяві наведені обставини, які підтверджуються достатніми доказами, які свідчать про обґрунтованість позовних вимог. Докази, подані позивачем підтверджують обставини, на які він посилається.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Оскільки позивач, як субєкт владних повноважень, довів правомірність заявлених позовних вимог, а відповідач заперечень щодо наявності такого боргу суду не надав, суд прийшов до висновку про задоволення позовних вимог позивача шляхом примусового стягнення з Державного підприємства «Укртрансфармація»податкової заборгованості в сумі 320 146, 64 грн.

Враховуючи викладене, керуючись ст.ст.69-71, 158-163, ст.183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд м. Києва, -

ПОСТАНОВИВ:

1.Позов задовольнити.

2.Стягнути з Державного підприємства «Укртрансфармація»»(ідентифікаційний код 01101329, адреса: 02121, м. Київ, вул. Ташкентська, 60) податкову заборгованість у розмірі 320 146, 64 грн., а саме:

- по податку на прибуток в сумі 57, 00 грн. на р/р №31114009700003 до УДК у Дарницькому районі м. Києва, код 26077885 в банку ГУДК України у м. Києві, МФО 820019, кодова строка 1102100;

- по податку на додану вартість в сумі 214 899, 85 грн. на р/р №31116029700003 до УДК у Дарницькому районі м. Києва, код 26077885 в банку ГУДК України у м. Києві, МФО 820019, кодова строка 14010100;

- по земельному податку з юридичних осіб в сумі 105 015, 64 грн. на р/р №33214811700003 до УДК у Дарницькому районі м. Києва, код 26077885 в банку ГУДК України у м. Києві, МФО 820019, кодова строка 13050100;

- по комунальному податку в сумі 136, 70 грн. на р/р №31414828700003 до УДК у Дарницькому районі м. Києва, код 26077885 в банку ГУДК України у м. Києві, МФО 820019, кодова строка 16010200;

- по збору за забруднення навколишнього середовища до Фонду охорони навколишнього природного середовища в сумі 37, 45 грн. на р/р №33115329700003 до УДК у Дарницькому районі м. Києва, код 26077885 в банку ГУДК України в м. Києві, МФО 820019, кодова строка 19050200.

Стягувач - Державна податкова інспекція у Дарницькому районі міста Києва (02068, м. Київ, вул. О.Кошиця, 3, код ЄДРПОУ 26088794).

Строк і порядок набрання судовим рішенням законної сили встановлені у статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо інше не встановлено цим Кодексом.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України.

Суддя Я.І. Добрянська