Постанова № 18705549, 16.08.2011, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
16.08.2011
Номер справи
2а-10574/11/2670
Номер документу
18705549
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

16 серпня 2011 року 10:35 № 2а-10574/11/2670

За позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Розетка.Уа»

до Державної податкової інспекції у Печерському районі м. Києва

про визнання протиправними дій

Суддя Добрянська Я.І.

Секретар судового засідання Юзина О.В.

Представники:

від позивача: ОСОБА_2 (довіреність № б/н від 19.07.2011 р.)

від відповідача: ОСОБА_3 (довіреність № 21849/9/10-209 від 24.12.2010 р.)

На підставі ч. 3 ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України в судовому засіданні 16.08.2011 р. проголошено вступну та резолютивну частини постанови.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

До Окружного адміністративного суду м. Києва звернувся позивач Товариство з обмеженою відповідальністю «Розетка.Уа»з позовом до відповідача Державної податкової інспекції у Печерському районі м. Києва про визнання протиправними дій.

Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 22.07.2011 р. суддею Добрянською Я.І. відкрито провадження у справі № 2а-10574/11/2670.

В позовній заяві позивач просить суд:

- визнати дії ДПІ у Печерському районі м. Києва по проведенню документальної невиїзної перевірки ТОВ «Розетка.Уа»та складенню Акту від 16.05.2011 р. № 517/23-2/37193071 про результати документальної невиїзної перевірки з питань дотримання вимог податкового та іншого законодавства за період з 01.01.2011р. по 28.02.2012р. протиправними.

- визнати протиправними дії ДПІ у Печерському районі м. Києва щодо викладення в Акті від 16.05.2011 р. № 517/23-2/37193071 про результати документальної невиїзної перевірки з питань дотримання вимог податкового та іншого законодавства за період з 01.01.2011 р. по 28.02.2012 р. висновків.

Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 16.08.2011 р. провадження у справі № 2а-10574/11/2670 було закрито в частині позовних вимог, а саме позовної вимоги щодо визнання протиправними дій ДПІ у Печерському районі м. Києва щодо викладення висновків в Акті від 16.05.2011 р. № 517/23-2/37193071 про результати документальної невиїзної перевірки з питань дотримання вимог податкового та іншого законодавства за період з 01.01.2011р. по 28.02.2012 р.

В обґрунтування позовної вимоги щодо визнання дій ДПІ у Печерському районі м. Києва по проведенню документальної невиїзної перевірки ТОВ «Розетка.Уа»та складенню Акту від 16.05.2011 р. № 517/23-2/37193071 про результати документальної невиїзної перевірки з питань дотримання вимог податкового та іншого законодавства за період з 01.01.2011 р. по 28.02.2012 р. протиправними, позивач зазначає, що податковим органом в порушення п.79.2 Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. не було надіслано на адресу позивача рекомендованим листом із повідомленням, або вручено позивачу чи його уповноваженому представнику під розписку копії наказу про проведення документальної позапланової невиїзної перевірки та письмового повідомлення про дату початку та місце проведення такої перевірки.

Також в обґрунтування позовних вимог в позовній заяві позивач зазначає, що відповідачем не було дотримано вимог п.79.1 Податкового кодексу України, відповідно до чого документальна невиїзна перевірка здійснюється за наявності обставин для проведення документальної перевірки, визначених ст.77 та ст.78 Податкового кодексу України.

Представник відповідача проти позову заперечив та просив суд в задоволенні позовних вимог відмовити, зважаючи на те, що податковим органом у повній відповідності до вимог чинного законодавства України була проведена документальна невиїзна перевірка Товариства з обмеженою відповідальністю «Розетка.Уа»з питань дотримання вимог податкового та іншого законодавства за період з 01.01.2011 р. по 28.02.2011 р., а саме у відповідності до норм Податкового кодексу України від 02.12.2010 р., Закону України «Про державну податкову службу»від 04.12.1900 р. № 509-ХІІ (із змінами та доповненнями), Порядку оформлення результатів невиїзних, виїзних, планових та позапланових перевірок з питань дотримання податкового, валютного та іншого законодавства, затвердженого Наказом ДПА України від 10.08.2005 року № 327 (із змінами та доповненнями), на підставі Наказу начальника Державної податкової інспекції у Печерському районі м. Києва № 744 від 13 травня 2011 р. про проведення документальної невиїзної перевірки, у звязку з ненаданням пояснень та їх документальних підтверджень ТОВ «Розетка.Уа»на письмовий запит органу державної податкової служби протягом десяти робочих днів з дня отримання запиту, а також складення працівниками податкового органу Акту про неможливість вручення повідомлення про запрошення від 13.05.2011 р. № 6003/10/23-711 та наказу про проведення документальної невиїзної перевірки № 744 від 13 травня 2011 р. посадовим особам ТОВ «Розетка.Уа»(код за ЄДРПОУ 37193071), у звязку з незнаходженням посадових осіб ТОВ «Розетка.Уа»за юридичною та фактичною адресою.

Розглянувши подані сторонами матеріали, заслухавши пояснення їх представників, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, обєктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

ВСТАНОВИВ:

Державною податковою інспекцією у Печерському районі м. Києва було проведено документальну невиїзну перевірку Товариства з обмеженою відповідальністю «Розетка.Уа»з питань дотримання вимог податкового та іншого законодавства за період з 01.01.2011 р. по 28.02.2011 р.

Зазначена перевірка була проведена відповідачем відповідно до Наказу начальника Державної податкової інспекції у Печерському районі м. Києва № 744 від 13 травня 2011 р. про проведення документальної невиїзної перевірки, на підставі п.п.78.1.4 ст.78 та ст.79 Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. № 2755-VI, у звязку з ненаданням пояснень та їх документальних підтверджень ТОВ «Розетка.Уа»на письмовий запит органу державної податкової служби протягом десяти робочих днів з дня отримання запиту.

На підставі п.п.4.9 п.4 Порядку оформлення результатів невиїзних, виїзних планових та позапланових перевірок з питань дотримання податкового, валютного та іншого законодавства, затвердженого Наказом ДПА України від 10.08.2005 року № 327 (із змінами та доповненнями), головним державним податковим ревізором-інспектором Рубіним Максимом Юрійовичем, старшим державним податковим ревізором-інспектором Островським Юрієм Олександровичем, старшим державним податковим ревізором-інспектором Бондар Михайлом Анатолійовичем було складено Акт про неможливість вручення повідомлення про запрошення від 13.05.2011 р. № 6003/10/23-711 та наказу про проведення документальної невиїзної перевірки № 744 від 13 травня 2011 р. посадовим особам ТОВ «Розетка.Уа»(код за ЄДРПОУ 37193071), у звязку з незнаходженням посадових осіб ТОВ «Розетка.Уа»за юридичною та фактичною адресою: 01103, м. Київ Дружби Народів, буд.8/А.

За наслідками зазначеної документальної невиїзної перевірки Товариства з обмеженою відповідальністю «Розетка.Уа»з питань дотримання вимог податкового та іншого законодавства за період з 01.01.2011 р. по 28.02.2011 р., Державною податковою інспекцією у Печерському районі м. Києва було складено Акт перевірки від 16.05.2011 р. № 517/23-2/37193071.

Позивач вважає дії ДПІ у Печерському районі м. Києва по проведенню документальної невиїзної перевірки ТОВ «Розетка.Уа»та складенню Акта від 16.05.2011 р. № 517/23-2/37193071 про результати документальної невиїзної перевірки з питань дотримання вимог податкового та іншого законодавства за період з 01.01.2011р. по 28.02.2012 р. протиправними, з підстав порушення податковим органом п.79.2 Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. щодо не надіслання на адресу позивача рекомендованим листом із повідомленням, або вручення позивачу чи його уповноваженому представнику під розписку копії наказу про проведення документальної позапланової невиїзної перевірки та письмового повідомлення про дату початку та місце проведення такої перевірки, а також не дотримання вимог п.79.1 Податкового кодексу України, відповідно до чого документальна невиїзна перевірка здійснюється за наявності обставин для проведення документальної перевірки, визначених ст.77 та ст.78 Податкового кодексу України.

Дослідивши наявні у справі докази, проаналізувавши матеріали справи та заслухавши пояснення представників сторін, Окружний адміністративний суд м. Києва дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення позовних вимог, зважаючи зокрема на наступне.

Згідно з п. 3 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу»від 04.12.1990 р. №509-ХІІ (із змінами та доповненнями), державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції виконують такі функції: контролюють своєчасність подання платниками податків бухгалтерських звітів і балансів, податкових декларацій, розрахунків та інших документів, пов'язаних з обчисленням податків, інших платежів, а також перевіряють достовірність цих документів щодо правильності визначення об'єктів оподаткування і обчислення податків, інших платежів.

Статтею 67 Конституції України встановлено, що кожен зобовязаний сплачувати податки та збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Відповідно до п.2 Порядку оформлення результатів невиїзних, виїзних планових та позапланових перевірок з питань дотримання податкового, валютного та іншого законодавства, затвердженого Наказом ДПА України від 10.08.2005 року № 327 (із змінами та доповненнями), контроль за дотриманням якого покладено на органи державної податкової служби, документальною перевіркою вважається перевірка, предметом якої є своєчасність, достовірність, повнота нарахування та сплати усіх передбачених Кодексом податків і зборів, а також дотримання валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами) та яка проводиться на підставі податкових декларацій (розрахунків), статистичної та іншої звітності, даних обліку, ведення якого передбачено законом, первинних документів, які використовуються в обліку і повязані з нарахуванням і сплатою податків та зборів, виконанням вимог іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи державної податкової служби, а також отриманих в установленому законодавством порядку органом державної податкової служби документів та податкової інформації, у тому числі за результатами перевірок інших платників податків.

Згідно п.п.6, 7 зазначеного Порядку, за результатами документальної перевірки в акті викладаються всі суттєві обставини діяльності платника податків, які мають відношення до фактів виявлених порушень податкового, валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи державної податкової служби.

Факти виявлених порушень податкового, валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи державної податкової служби, викладаються в акті документальної перевірки чітко, обєктивно та у повній мірі, з посиланнями на первинні або інші документи, які зафіксовані за обліком та підтверджують наявність зазначених фактів.

Згідно п.п.4.9 п.4 зазначеного Порядку, у разі неявки посадових осіб суб'єкта господарювання до органу державної податкової служби для ознайомлення та підписання акта невиїзної документальної перевірки у строки, визначені у пункті 4.2 цього розділу, складається акт щодо неявки посадових осіб суб'єкта господарювання до органу державної податкової служби.

У разі неможливості вручення для ознайомлення та підписання акта планової чи позапланової виїзної перевірок у строки, визначені у пункті 4.2 цього розділу, у зв'язку з відсутністю посадових осіб суб'єкта господарювання за його місцезнаходженням, службовими особами органу державної податкової служби складається акт довільної форми, що засвідчує факт такої відсутності, який підписується не менш як трьома службовими особами та в день його складання реєструється в єдиному спеціальному журналі органу державної податкової служби.

Не пізніше наступного дня акт невиїзної документальної, виїзної планової чи позапланової перевірок реєструється в єдиному журналі реєстрації актів перевірок та один його примірник (з відповідними додатками) надсилається суб'єкту господарювання рекомендованим листом з повідомленням про вручення, про що на останній сторінці обох примірників акта робиться відповідна відмітка.

Відповідно до ст.75 Податкового кодексу України, органи державної податкової служби мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.

Документальною невиїзною перевіркою вважається перевірка, яка проводиться в приміщенні органу державної податкової служби.

Згідно ст.79 Податкового кодексу України, документальна невиїзна перевірка здійснюється у разі прийняття керівником органу державної податкової служби рішення про її проведення та за наявності обставин для проведення документальної перевірки, визначених статтями 77 та 78 цього Кодексу. Документальна невиїзна перевірка здійснюється на підставі зазначених у підпункті 75.1.2 пункту 75.1 статті 75 цього Кодексу документів та даних, наданих платником податків у визначених цим Кодексом випадках, або отриманих в інший спосіб, передбачений законом. Документальна позапланова невиїзна перевірка проводиться посадовими особами органу державної податкової служби виключно на підставі рішення керівника органу державної податкової служби, оформленого наказом , та за умови надіслання платнику податків рекомендованим листом із повідомленням про вручення або вручення йому чи його уповноваженому представнику під розписку копії наказу про проведення документальної позапланової невиїзної перевірки та письмового повідомлення про дату початку та місце проведення такої перевірки .

Присутність платників податків під час проведення документальних невиїзних перевірок не обов'язкова.

Зважаючи на викладені норми законодавства, прийняття начальником Державної податкової інспекції у Печерському районі м. Києва Наказу № 744 від 13 травня 2011 р. про проведення документальної невиїзної перевірки позивача, на підставі п.п.78.1.4 ст.78 та ст.79 Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. № 2755-VI, у звязку з ненаданням пояснень та їх документальних підтверджень ТОВ «Розетка.Уа»на письмовий запит органу державної податкової служби протягом десяти робочих днів з дня отримання запиту, а також складення працівниками відповідача, на підставі вимог п.п.4.9 п.4 Порядку оформлення результатів невиїзних, виїзних планових та позапланових перевірок з питань дотримання податкового, валютного та іншого законодавства, затвердженого Наказом ДПА України від 10.08.2005 року № 327 (із змінами та доповненнями) Акту про неможливість вручення повідомлення про запрошення від 13.05.2011 р. № 6003/10/23-711 та наказу про проведення документальної невиїзної перевірки № 744 від 13 травня 2011 р. посадовим особам ТОВ «Розетка.Уа»(код за ЄДРПОУ 37193071), у звязку з незнаходженням посадових осіб ТОВ «Розетка.Уа»за юридичною та фактичною адресою: 01103, м. Київ Дружби Народів, буд.8/А, Суд не вбачає протиправності в діях Державної податкової інспекції у Печерському районі м. Києва щодо проведення документальної невиїзної перевірки Товариства з обмеженою відповідальністю «Розетка.Уа»та складення Акту перевірки від 16.05.2011 р. № 517/23-2/37193071, оскільки також і відповідно до Податкового кодексу України і відповідно до Закону України «Про державну податкову службу», основним завданням податкових органів є контроль за дотриманням субєктами господарювання вимог податкового та іншого законодавства України.

Згідно ст. 86 Кодексу адміністративного судочинства України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та обєктивному дослідженні. Ніякі докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.

Згідно з ч.3 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності субєктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони:

1)на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України;

2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано;

3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії);

4) безсторонньо (неупереджено);

5) добросовісно;

6) розсудливо;

7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації;

8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія);

9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення;

10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Згідно з ч. 2 ст. 71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності субєкта владних повноважень обовязок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Позивач не довів суду обґрунтованість заявлених позовних вимог, що були спростовані відповідачем, зважаючи на що, суд дійшов висновку про наявність підстав для відмови в адміністративному позові.

Враховуючи вищенаведене в сукупності, та керуючись ст.ст.2, 71, 86, 158-163 КАСУкраїни, Окружний адміністративний суд м. Києва, -

ПОСТАНОВИВ:

1.В позові відмовити повністю.

Строк і порядок набрання судовим рішенням законної сили встановлені у статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо інше не встановлено цим Кодексом.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України.

Суддя: Я.І. Добрянська

Дата складання та підписання в повному обсязі постанови 22.08.2011 р.