Постанова № 18705547, 16.08.2011, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
16.08.2011
Номер справи
6/213
Номер документу
18705547
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

16 серпня 2011 року 14:36 № 6/213

За позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Віст ЛТД»

до відповідача Державної податкової інспекції у Святошинському районі м. Києва

третя особа на стороні відповідача без самостійних вимог Державна податкова інспекція у Деснянському районі м. Києва

про скасування податкових повідомлень-рішень

Суддя Добрянська Я.І.

Секретар судового засідання Юзина О.В.

Представники:

від позивача: Чірікало Ю.Б. (директор ТОВ «Віст ЛТД», протокол загальних зборів від 21.09.2005 р.); ОСОБА_3 (довіреність від 03.07.2011 р. № б/н)

від відповідача: ОСОБА_4 (довіреність від 10.01.2011 р. № 5/10-021)

від третьої особи: не прибув

На підставі ч. 3 ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України 16.08.2011 р. проголошено вступну та резолютивну частини постанови.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Позивач Товариство з обмеженою відповідальністю «Віст ЛТД»звернувся до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовом до Державної податкової інспекції у Святошинському районі м. Києва, третя особа Державна податкова інспекція у Деснянському районі м. Києва проскасування податкових повідомлень-рішень.

Ухвалою від 12.11.2007 р. по справі № 6/213 було відкрито провадження у справі та призначено попереднє судове засідання.

В попередньому судовому засіданні судом було встановлено, що представниками позивача та відповідача були надані листи Головного управління земельних ресурсів від 24.10.2007 р. № 03-25/31473, від 26.06.2007 р. № 07-05/18966 та 07.06.2007 р. № 07-05/16960, які містять суперечливу інформацію щодо наявності земельних ділянок у ТОВ «Віст ЛТД».

Зважаючи на викладене, ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 16.01.2008 р. було зупинено провадження у справі № 6/213 до отримання відповіді від Головного управління земельних ресурсів та ухвалено направити судовий запит до Головного управління земельних ресурсів щодо наявності земельних ділянок у Товариства з обмеженою відповідальністю «Віст ЛТД».

Станом на 25.07.2011 р. жодних заяв чи клопотань про поновлення провадження у справі № 6/213 від сторін до суду не надходило, однак на повторний судовий запит щодо надання інформації про наявність земельних ділянок у ТОВ «Віст ЛТД», Головним управлінням земельних ресурсів було надано відповідь, зважаючи на що ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 25.07.2011 р. за ініціативою суду було поновлено провадження у справі № 6/213 та призначено справу до попереднього судового розгляду на 11.08.2011 р.

Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 11.08.2011 р. було закінчено підготовче провадження по справі № 6/213 та призначено справу до судового розгляду на 16.08.2011 р.

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав та просив суд скасувати податкове повідомлення-рішення ДПІ у Святошинському районі м. Києва від 07.03.2007 р. № 0000562310/0, податкове повідомлення-рішення від 30.05.2007 р. №0000562310/1, податкове повідомлення-рішення від 09.08.2007 р. № 0000562310/2, податкове повідомлення-рішення від 12.10.2007 р. № 0000562310/3.

В обґрунтування позову представник позивача зазначив, що при проведенні перевірки відповідач дійшов помилкового висновку про порушення позивачем вимог ст.ст. 14, 17 Закону України «Про плату за землю»від 03.07.1992 р. № 2535-XII із змінами та доповненнями, зважаючи на те, що ТОВ «Віст-ЛТД»не є власником або землекористувачем земельної ділянки, що знаходиться за адресою: м. Київ, просп. Академіка Палладіна, 32-в, а є лише власником 14/100 частин майнового комплексу, що розташований на зазначеній земельній ділянці, тому позивач не зобовязаний у відповідності вимог ст.ст. 14, 17 Закону України «Про плату за землю»сплачувати податок на землю, а отже оскаржувані податкові повідомлення-рішення, якими відповідачу визначені суми податкових зобовязань по сплаті податку на землю з врахуванням штрафних (фінансових) санкцій є неправомірними та підлягають скасуванню.

Відповідач позов не визнав, зазначивши, що ТОВ «Віст ЛТД»є користувачем земельної ділянки, на якій знаходиться майновий комплекс, 14/100 частин якого належить позивачу, та крім того, відповідно до даних автоматизованої системи ПК «Кадастр»Головного управління земельних ресурсів Київської міської державної адміністрації з 15.12.2005 року за позивачем зареєстровані земельні ділянки (в повному розмірі) по проспекту Академіка Палладіна, 32-в у Святошинському районі м. Києва, площі земельних ділянок складають 1 559, 91 кв.м. та 1 232, 00 кв.м, кадастрові номери відповідно 75:041:045 та 75:041:046, а отже, за даними державного земельного кадастру за ТОВ «Віст ЛТД»рахуються земельні ділянки по яким земельний податок позивачем не сплачується, зважаючи на що відповідачем було правомірно винесено оскаржувані податкові повідомлення-рішення внаслідок порушення позивачем вимог ст.ст. 14, 17 Закону України «Про плату за землю»від 03.07.1992 р. № 2535-XII із змінами та доповненнями.

Розглянувши подані сторонами матеріали, заслухавши пояснення їх представників, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, обєктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

ВСТАНОВИВ:

За період з 28.12.2006 року по 15.02.2007 року податковими ревізорами-інспекторами Державної податкової інспекції у Деснянському районі м. Києва було проведено виїзну планову перевірку Товариства з обмеженою відповідальністю «Віст ЛТД» з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства, в результаті якої було складено Акт перевірки від 23.02.2007 року № 1234/23-005/21557132.

На підставі зазначеного Акта перевірки, та встановлених в ньому порушень позивачем вимог законодавства, Державною податковою інспекцією у Святошинському районі м. Києва було винесено податкове повідомлення-рішення від 07.03.2007 року № 0000562310/0, яким ТОВ «Віст ЛТД»нараховано 12 496, 38 грн. земельного податку та 6 248, 19 грн. штрафних санкцій.

Зазначене податкове повідомлення-рішення від 07.03.2007 року № 0000562310/0 було оскаржено позивачем в адміністративному порядку до Державної податкової інспекції Святошинському районі м. Києва та Державної податкової адміністрації у м. Києві.

Рішенням Державної податкової інспекції у Святошинському районі м. Києва від 24.05.2007 р. № 3136/10/25-033 про результати розгляду первинної скарги, податкове повідомлення-рішення від 07.03.2007 року № 0000562310/0 було залишено без змін, а скаргу ТОВ «Віст ЛТД»- без задоволення, та прийнято відповідне податкове повідомлення-рішення від 30.05.2007 року № 0000562310/1.

Рішенням Державної податкової адміністрації у м. Києві від 06.08.2007 р. № 2784/10/25-214 про результати розгляду скарги, податкове повідомлення-рішення від 07.03.2007 року № 0000562310/0 та податкове повідомлення-рішення від 30.05.2007 року № 0000562310/1 були залишені без змін, а скарга ТОВ «Віст ЛТД»- без задоволення, та прийнято відповідне податкове повідомлення-рішення від 09.08.2007 року № 0000562310/2.

Рішенням Державної податкової адміністрації у м. Києві від 12.10.2007 р. № 10295/6/25-215 про результати розгляду скарги, податкове повідомлення-рішення від 07.03.2007 року № 0000562310/0, податкове повідомлення-рішення від 30.05.2007 року № 0000562310/1 та податкове повідомлення-рішення від 09.08.2007 року № 0000562310/2 були залишені без змін, а скарга ТОВ «Віст ЛТД»- без задоволення, та прийнято відповідне податкове повідомлення-рішення від 12.10.2007 року № 0000562310/3.

Не погоджуючись із зазначеними податковими повідомленнями-рішеннями, позивач оскаржив їх в судовому порядку до Окружного адміністративного суду м. Києва.

Зазначені податкові повідомлення-рішення позивач вважає протиправними, оскільки вважає, що не будучи власником, або землекористувачем земельної ділянки, на якій знаходиться частина майнового комплексу, що належить позивачу на праві власності, позивач не зобовязаний сплачувати земельний податок, не зважаючи на те, що згідно даних автоматизованої системи ПК «Кадастр»Головного управління земельних ресурсів Київської міської державної адміністрації з 15.12.2005 року і на момент розгляду даної справи за позивачем зареєстровані земельні ділянки (в повному розмірі) по проспекту Академіка Палладіна, 32-в у Святошинському районі м. Києва.

Дослідивши наявні у справі докази, проаналізувавши матеріали справи та заслухавши пояснення представників сторін, Окружний адміністративний суд м. Києва дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення позову, зважаючи зокрема на наступне.

Як вбачається з наявних матеріалів справи, зокрема Акта перевірки ТОВ «Віст ЛТД», перевіркою встановлено, що в порушення вимог ст. 14, 17 Закону України «Про плату за землю»від 03.07.1992 року № 2535-ХІІ та п.п. б п.п. 4.2.2. п. 4.2. ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»від 21.12.2000 року № 2181-III, позивачем занижено земельний податок за 2005-2006 роки, внаслідок включення до податкових розрахунків заниженої площі земельних ділянок, що підтверджено даними державного земельного податку.

Відповідно до ч. 1 ст. 79 Земельного кодексу України від 25.10.2001 року № 2768-ІІІ, земельна ділянка - це частина земної поверхні з установленими межами, певним місцем розташування, з визначеними щодо неї правами.

Відповідно до ч. 1, 2 ст. 2 Закону України «Про плату за землю», використання землі в Україні є платним. Плата за землю справляється у вигляді земельного податку або орендної плати, що визначається залежно від грошової оцінки земель. Розміри податку за земельні ділянки, грошову оцінку яких не встановлено, визначаються до її встановлення в порядку, визначеному цим Законом.

Власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі, крім орендарів та інвесторів - учасників угоди про розподіл продукції, сплачують земельний податок.

Відповідно до ч. 1 ст. 13 Закону України «Про плату за землю», підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру , а орендної плати за земельну ділянку, яка перебуває у державній або комунальній власності, - договір оренди такої земельної ділянки.

Однією із складових державного земельного кадастру є облік кількості земель, що відображає відомості, які характеризують кожну земельну ділянку за її площею (ст. 196 Земельного кодексу).

Як вбачається з наявних матеріалів справи, згідно автоматизованої системи ПК «Кадастр»Головного управління земельних ресурсів Київської міської державної адміністрації з 15.12.2005 року за позивачем зареєстровані земельні ділянки по проспекту Академіка Палладіна, 32-в у Святошинському районі м. Києва, площі земельних ділянок складають 1 559, 91 кв.м. та 1 232, 00 кв.м, кадастрові номери відповідно 75:041:045 та 75:041:046.

Зазначене зокрема підтверджується відповіддю Головного управління земельних ресурсів Київської міської державної адміністрації № 07-387/30107 від 19.10.2010 р., наданою на судовий запит Окружного адміністративного суду м. Києва.

Крім того, в судовому засіданні позивачем було надано до матеріалів справи документи що підтверджують початок ТОВ «Віст ЛТД»процедури оформлення зазначених земельних ділянок кадастрові номери 75:041:045 та 75:041:046 ще з 2005 року , а саме технічні звіти по встановленню зовнішніх меж землекористування від 15.12.2005 р., звернення до Святошинської районної у м. Києві державної адміністрації щодо погодження проекту землеустрою для відведення земельних ділянок від 18.05.2006 р., відповідь Святошинської районної у м. Києві державної адміністрації щодо погодження проекту землеустрою для відведення земельних ділянок від 28.08.2006 р., відповідь Головного управління охорони культурної спадщини щодо надання земельної ділянки для будівництва та реконструкції існуючих будівель і споруд під офісно-складські приміщення з подальшою експлуатацією та обслуговуванням від 20.09.2006 р., експертне заключення Київського науково-методичного центру по охороні, реставрації та використанню памяток історії, культури і заповідних територій щодо надання земельної ділянки від 20.09.2006 р., висновок Державного управління екології та природних ресурсів в м. Києві про погодження проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок від 18.10.2006 р., витяг з протоколу засідання секції містобудування та архітектури архітектурно-містобудівної ради при Головному управлінні містобудування, архітектури та дизайну міського середовища від 26.04.2007 р. щодо містобудівного обґрунтування визначення параметрів будівництва та реконструкції існуючих будівель та споруд під офісно-складські приміщення за адресою: просп. Палладіна, 32-в, Святошинський район м. Києва.

Таким чином, з наявних матеріалів справи вбачається, що позивачем ще з 2005 року здійснювалися відповідні дії щодо оформлення земельних ділянок за адресою: проспект Академіка Палладіна, 32-в у Святошинському районі м. Києва, площі земельних ділянок: 1 559, 91 кв.м. та 1 232, 00 кв.м, кадастрові номери 75:041:045 та 75:041:046 відповідно.

З наведеного вбачається, що станом на 2005 рік позивачу було відомо про те, що зазначені земельні ділянки за адресою: проспект Академіка Палладіна, 32-в у Святошинському районі м. Києва, кадастрові номери 75:041:045 та 75:041:046 в повному розмірі (1 559, 91 кв.м. та 1 232, 00 кв.м. відповідно), були та на момент розгляду даної справи залишаються, згідно даних автоматизованої системи ПК «Кадастр» Головного управління земельних ресурсів Київської міської державної адміністрації з 15.12.2005 року зареєстрованими за позивачем.

Однак, доказів щодо звернення позивача до відповідних компетентних державних органів, щодо зменшення позивачу розміру зареєстрованої за ним земельної ділянки, пропорційно до належної позивачу на праві власності частини майнового комплексу, що знаходиться на зазначеній земельній ділянці ТОВ «Віст ЛТД» надано не було.

В судовому засіданні представник позивача також підтвердив, що ТОВ «Віст ЛТД»не зверталося до відповідних державних органів щодо коригування розміру земельної ділянки, що перебуває в користуванні позивача.

Крім того, як було зазначено представником позивача в судовому засіданні, з таким зверненням щодо корегування розміру ТОВ «Віст ЛТД»до відповідних державних органів не зверталося.

А отже, як видно з наявних матеріалів справи, як станом на 15.12.2005 р. так і станом на час розгляду даної справи, згідно даних автоматизованої системи ПК «Кадастр»Головного управління земельних ресурсів Київської міської державної адміністрації, зазначені земельні ділянки за адресою: проспект Академіка Палладіна, 32-в у Святошинському районі м. Києва, кадастрові номери 75:041:045 та 75:041:046 в повному розмірі (1 559, 91 кв.м. та 1 232, 00 кв.м. відповідно) були та є зареєстрованими за ТОВ «Віст ЛТД», про що також було відомо позивачу, що і не було заперечувалося позивачем в судовому засіданні.

Таким чином, з матеріалів справи та наданих представником податкового органу пояснень, вбачається, що за даними державного земельного кадастру за позивачем рахується земельна ділянка по якій земельний податок не сплачується в повному обсязі.

Зокрема, відповідно до Акта перевірки ТОВ «Віст ЛТД», починаючи з 15.12.2005 року і до 30.09.2006 року позивачем не враховано в розрахунках земельного податку суму земельного податку по вищезазначених земельних ділянках, в зв'язку з чим позивачу було донараховано 12 496, 38 грн. земельного податку та 6 248, 19 грн. штрафних санкцій.

Щодо посилання позивача на те, що наявність закріплення земельних ділянок в державному земельному кадастрі не є підставою для нарахування земельного податку, Суд зазначає зокрема наступне.

Відповідно до пунктів 1, 2, 3 та 7 Положення про порядок ведення державного земельного кадастру, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 12.01.1993 року № 15, Державний земельний кадастр призначений для забезпечення Рад народних депутатів, заінтересованих підприємств, установ, організацій і громадян вірогідними і необхідними відомостями про природний, господарський стан та правовий режим земель з метою організації раціонального використання та охорони земель, регулювання земельних відносин, землеустрою, обґрунтування розмірів плати за землю.

Державний земельний кадастр включає дані реєстрації права власності, права користування землею та договорів на оренду землі, обліку кількості та якості земель, бонітування ґрунтів, зонування територій населених пунктів, економічної та грошової оцінки земель.

Державний земельний кадастр ведеться за єдиною для України системою на базі нормативних документів, затверджуваних Держкомземом.

До земельно-кадастрової документації належать кадастрові карти та плани (графічні і цифрові), схеми, графіки, текстові та інші матеріали, які містять відомості про межі адміністративно-територіальних утворень, межі земельних ділянок власників землі і землекористувачів, у тому числі орендарів, правовий режим земель, що перебувають у державній, колективній і приватній власності, їх кількість, якість, народногосподарську цінність та продуктивність по власниках землі і землекористувачах, населених пунктах, територіях сільських, селищних, міських, районних Рад народних депутатів, областях, Республіці Крим та Україні в цілому. Земельно-кадастрова документація включає книги реєстрації державних актів на право колективної, приватної власності на землю, право постійного користування землею, договорів на тимчасове користування землею, в тому числі на умовах оренди.

Згідно ст.193 Земельного кодексу України, Державний земельний кадастр - це єдина державна система земельно-кадастрових робіт, яка встановлює процедуру визнання факту виникнення або припинення права власності і права користування земельними ділянками та містить сукупність відомостей і документів про місце розташування та правовий режим цих ділянок, їх оцінку, класифікацію земель, кількісну та якісну характеристику, розподіл серед власників землі та землекористувачів.

Державний земельний кадастр є основою для ведення кадастрів інших природних ресурсів.

З вищезазначених пунктів Положення про порядок ведення державного земельного кадастру та Земельного кодексу України випливає, що наявність в державному земельному кадастрі інформації про закріплення за позивачем земельних ділянок є достатньою документальною підставою для нарахування і сплати земельного податку по зазначених земельних ділянках.

Статтею 27 Закону «Про плату за землю»визначено, що органи державної податкової служби здійснюють контроль за правильністю обчислення і справляння орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності.

Вимогами ст. 1 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»зі змінами та доповненнями, визначено, що платники податків - юридичні особи, їх філії, відділення, інші відокремлені підрозділи, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичні особи, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно з законами покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обовязкові платежі), пеню та штрафні санкції.

Відповідно до вимог ст.14 Закону України «Про плату за землю», платники земельного податку (крім громадян) самостійно обчислюють суму земельного податку щороку за станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік.

Також, відповідно до статті 14 Закону України «Про плату за землю», платники земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (крім громадян) самостійно обчислюють суму земельного податку та орендної плати щороку за станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним податковим органом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій.

Платник податків має право подавати щомісячно нову звітну податкову декларацію, що не звільняє його від обов'язку подання податкової декларації до 1 лютого поточного року, у тому числі і за нововідведені земельні ділянки, що не звільняє від обов'язку подання податкової декларації протягом місяця з дня виникнення права на нововідведену земельну ділянку протягом 20 календарних днів місяця наступного за звітним.

Згідно зі статтею 17 Закону України «Про плату за землю», податкове зобов'язання по земельному податку, а також по орендній платі за землі державної та комунальної власності, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.

Відповідно до пункту 1 статті 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»(із змінами та доповненнями) органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право: здійснювати документальні невиїзні перевірки (на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів, пов'язаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів) незалежно від способу їх подачі), а також планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), додержання валютного законодавства юридичними особами, їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичними особами, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно із законами України покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі), крім Національного банку України та його установ.

Статтею 23 Закону України «Про плату за землю»передбачено, що грошова оцінка земельної ділянки проводиться Державним комітетом України по земельних ресурсах за методикою, затвердженою Кабінетом Міністрів України. Грошова оцінка земельної ділянки щороку станом на 1 січня уточнюється на коефіцієнт індексації, проведення якої затверджується Кабінетом Міністрів України.

Згідно із ст.27 Закону України «Про плату за землю», контроль за правильністю обчислення і справляння земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності здійснюється органами державної податкової служби.

Відповідно до абз.«а» пп.4.2.2 п.4.2 ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму податкового зобов'язання платника податків у разі якщо платник податків не подає у встановлені строки податкову декларацію.

Згідно з пп.17.1.1 п.17.1 ст.17 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.

Відповідно до пп.17.1.2 п.17.1 ст.17 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»у разі коли контролюючий орган самостійно визначає суму податкового зобов'язання платника податків за підставами, викладеними у підпункті "а" підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4 цього Закону, додатково до штрафу, встановленого підпунктом 17.1.1 цього пункту, платник податків сплачує штраф у розмірі десяти відсотків суми податкового зобов'язання за кожний повний або неповний місяць затримки податкової декларації, але не більше п'ятдесяти відсотків від суми нарахованого податкового зобов'язання та не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Зважаючи на викладене, суд приходить до висновку про правомірність винесення відповідачем оскаржуваних податкових повідомлень-рішень від 07.03.2007 р. №0000562310/0, від 30.05.2007 р. №0000562310/1, від 09.08.2007 р. № 0000562310/2, від 12.10.2007 р. № 0000562310/3, внаслідок порушення позивачем вимог ст.ст. 14, 17 Закону України «Про плату за землю»від 03.07.1992 р. № 2535-XII із змінами та доповненнями.

Згідно ст. 86 Кодексу адміністративного судочинства України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та обєктивному дослідженні. Ніякі докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.

Згідно з ч.3 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності субєктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони:

1)на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України;

2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано;

3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії);

4) безсторонньо (неупереджено);

5) добросовісно;

6) розсудливо;

7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації;

8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія);

9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення;

10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Згідно з ч. 2 ст. 71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності субєкта владних повноважень обовязок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Відповідач, як субєкт владних повноважень, довів правомірність прийнятих ним податкових повідомлень-рішень. Натомість представник позивача обґрунтованих пояснень, що підтверджуються допустимими доказами стосовно заявлених позовних вимог суду не надав.

Зважаючи на викладене, суд дійшов висновку про відмову у задоволенні позовних вимогах повністю.

Враховуючи вищенаведене в сукупності, та керуючись ст.ст. 2, 71, 86, 158-163 КАСУкраїни, Окружний адміністративний суд м. Києва, -

ПОСТАНОВИВ:

В задоволенні позовних вимог відмовити повністю.

Строк і порядок набрання судовим рішенням законної сили встановлені у статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо інше не встановлено цим Кодексом.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України.

Суддя: Я.І. Добрянська

Дата складання та підписання в повному обсязі постанови 22.08.2011 р.