Постанова № 18694969, 30.05.2011, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
30.05.2011
Номер справи
2а-4086/10/2670
Номер документу
18694969
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД  міста КИЄВА

01014, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

м. Київ

30 травня 2011 року                     № 2а-4086/10/2670

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді  Келеберди В.І. при секретарі судового засідання  Віруцькій О. В.  розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Прокурора Деснянського району м.Києва в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Деснянському районі міста Києва

до Відкритрогоціонерноговариства"Свемон Київ"

про стягнення заборгованості у розмірі 476 471,71 грн.

Обставини справи:           

Позивач звернувся до суду з вимогами про  стягнення з Відкритого акціонерного товариства «Свемон Київ»по платежам до бюджету по орендній платі з юридичних осіб в сумі 17545,91 грн., ПДВ в сумі 111788,30 грн., всього на суму 129334,21 грн.

В обґрунтування своїх вимог позивач посилається на Закони України «Про плату за землю», «Про оподаткування прибутку підприємств», «Про податок на додану вартість»та «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами”.

16.03.2011 року до суду надійшла заява про збільшення позовних вимог, згідно якої позивач просив стягнути з відповідача  заборгованість: по орендній платі з юридичних осіб на суму 17545,91 грн., по податку на додану вартість на суму 450820,52 грн., на спеціальне водокористування загальнодержавного значення на суму 1294,24, по податку з власників наземних транспортних засобів на суму 8105,28 грн., заборгованість по збору за забруднення навколишнього природного середовища на суму 0,38 грн. на загальну суму 477766,33 грн.

13.04.2011 року до суду надійшла заява про уточнення позовних вимог, згідно якої позивач просив виключити із суми боргу збір за забруднення навколишнього природного середовища на суму 0,38 грн., у зв’язку із сплатою відповідачем.

30.05.2011 в судовому засіданні представником позивача - Державної податкової інспекції у Деснянському районі міста Києва повторно уточнено позовні вимоги згідно яких відповідач просив зменшити суму заборгованості, оскільки відповідачем сплачено заборгованість по збору за спеціальне водокористування загальнодержавного значення у сумі 1 294,24 грн. у зв’язку з чим сума боргу відповідача станом на момент розгляду справи становить 476 471,71 грн.

Відповідно до ст. 51 Кодексу адміністративного судочинства України позивач має право змінити підставу або предмет адміністративного позову, збільшити або зменшити розмір позовних вимог або відмовитися від адміністративного позову в будь-який час до закінчення судового розгляду, а тому заяви про уточнення позовних вимог були прийняті судом до розгляду.

Представник Прокурора Деснянського району м. Києва позовні вимоги підтримав у повному обсязі.

Представник відповідача проти позову заперечував, проте письмових заперечень суду не надав.

Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з’ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд, -

ВСТАНОВИВ:

Відкрите акціонерне товариство «Свемон Київ» зареєстроване Деснянською районною у м. Києві державною адміністрацією 27.12.1995 року та взято на податковий облік ДПІ Деснянського району міста Києва  як платник податків.

Станом на 11.03.2011р. за відповідачем обліковується податкова заборгованість на загальну суму 476 471,71 грн. по орендній платі з юридичних осіб, з податку на додану вартість, податку з власників наземних транспортних засобів.

Відповідно до вимог ст. 1 Закону України «Про оренду землі»оренда землі –це засноване на договорі строкове платне володіння і користування земельною ділянкою необхідною орендареві для проведення підприємницької та інших видів діяльності.

Згідно п. 8 ч. 1 ст. 14 Закону України «Про систему оподаткування»до загальнодержавних податків належить плата за землю (земельний податок, а також орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності).

Відповідно до п.п. 6.2.1 п.6.2 ст. 6 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.

Як підтверджується матеріалами справи, актом проведення невиїзної документальної (камеральної) перевірки дотримання вимог податкового законодавства по орендній платі за земельні ділянки державної і комунальної власності від 03.09.2009 року №5988\1505\01190416 зафіксовано заниження суми орендної плати за землю за звітний період з 01.01.2009 року по 31.07.2009 року. За встановленим порушенням прийнято податкове повідомлення-рішення №0011101505\0 від 03.09.2009 року, яке було отримано представником відповідача 17.09.2009 року та в адміністративному чи судовому порядку оскаржено не було. Сума заборгованості на день розгляду спору залишається несплаченою та становить 17545,91 грн.

Також, ДПІ у Деснянському районі м. Києва було проведено невиїзну документальну перевірку своєчасності сплати податкового зобов’язання, яким було встановлено несвоєчасну сплату узгодженої суми по податку на додану вартість. За результатами перевірки складений акт № 6678 від 13.10.2009 року. На підставі акту перевірки винесено податкове повідомлення-рішення від 04.09.2009 року, яке було отримано головним бухгалтером відповідача 23.09.2010 року; податкове повідомлення-рішення №1190416 від 23.10.2009 року, яке було отримано заступником  головного бухгалтера відповідача 13.10.2009 року; повідомлення-рішення №2/2013 від 23.10.2009 року, яке було отримано головним бухгалтером відповідача 23.10.2009 року.

29.07.2010 року відповідачем було сплачено 10000 грн. –податок на додану вартість за жовтень 2009 року (а/с 87), 26.08.2010 року було сплачено 15000 грн. податок на додану вартість за листопад 2009 року (а/с88), 31.08.2010 року було сплачено 15000 грн. –податок на додану вартість за листопад 2009 року (а/с 89),14 вересня 2010 року відповідачем було сплачено 10000 грн. податок на додану вартість за  листопад 2010 року, 28.09.2010 року відповідачем було сплачено 17000 грн. податок на додану вартість за  грудень 2009 року (а/с106).

Відповідно до облікової картки платника податку на додану вартість борг відповідача по податку на додану вартість станом на 11.03.2011 становить 450 820,52грн.

Вказана сума податкового зобов'язання підприємством погашена не була.

ДПІ у Деснянському районі міста Києва було проведено невиїзну документальну перевірку своєчасності сплати податкового зобов’язання, яким було встановлено несвоєчасну сплату узгодженої суми по податку на додану вартість та складений акт №1060 від 16.02.2011 року. За встановленим порушенням було винесено податкове повідомлення-рішення №0462231500/0 від 16.02.2011 року. Вказане повідомлення-рішення оскаржено не було.

Відповідно до облікової картки платника податків за відповідачем рахується заборгованість з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів на суму 8105,28 грн. ДПІ у Деснянському районі м. Києва було проведено невиїзну документальну перевірку своєчасності сплати податкового зобов’язання своєчасності сплати узгодженої суми податкового зобов’язання по податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, за результатами якої складений акт №10411703/01190416 від 09.12.2010 року. За встановленим порушенням винесено податкове повідомлення-рішення  №0016791703/0 від 09.12.2010 року та друге повідомлення-рішення №0016801703/0 від 09.12.2010 року. Вказані повідомлення-рішення оскаржені в адміністративному чи судовому порядку не були. Вказана сума податкового зобов'язання підприємством погашена не була.

Згідно п.п. 5.2.1. п. 5.1 ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2 цього пункту.

У разі коли платник податків вважає, що контролюючий орган невірно визначив суму податкового зобов'язання або прийняв будь-яке інше рішення, що суперечить законодавству з питань оподаткування або виходить за межі його компетенції, встановленої законом, такий платник податків має право звернутися до контролюючого органу із скаргою про перегляд цього рішення, яка подається у письмовій формі та може супроводжуватися документами, розрахунками та доказами, які платник податків вважає за потрібне надати. (п.п. 5.2.2. п. 5.1 ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами")

Відповідно до вимог п.п. 5.4.1. п. 5.1 ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.

Згідно п.п. 6.2.1. п. 6.1 ст. 6 Закону України "Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.

З урахуванням викладеного, а також з огляду на вимоги абз. 1 п.п. 6.2.3. т а абз. 3 п.п. 6.2.4. п. 6.2. ст. 6 Закону України "Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" відповідачеві виставлено податкові вимоги, які в адміністративному чи судовому порядку оскаржені не були.

Враховуючи, що сума заборгованості на день розгляду спору не сплачена, а також з огляду на викладене, позовні вимоги визнаються судом такими, що підлягають задоволенню виходячи з наступного.

Відповідно до п. 1.2 ст. 1 Закону України “Про порядок погашення зобов‘язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” податкове зобов'язання –це зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки,  визначені цим Законом або іншими законами України.

Пунктом 1.3 ст. 1 Закону України “Про порядок погашення зобов‘язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” податковий борг (недоїмка) визначається як податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.

Як встановлено судом, податкове зобов’язання відповідача, не було сплачене у встановлені строки, а відтак таке зобов’язання визнається судом податковим боргом.

Згідно з пп. “а” п.п. 6.2.3 п. 6.2 ст. 6 Закону України “Про порядок погашення зобов‘язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” перша податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобов'язання та виникнення права податкової застави на активи платника податків, обов'язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк.

Відповідно до п. “б” пп. 6.2.3 п. 6.2 ст. 6 Закону України “Про порядок погашення зобов‘язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” друга податкова вимога направляється не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.

Підпунктом 3.1.1 пункту 3.1 статті 3 Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” встановлено, що підставою для примусового стягнення активів платників податків в рахунок погашення його податкового боргу є виключно рішення суду.

Доказів, які б спростовували доводи позивача, відповідач суду не надав.

Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги Державної податкової інспекції у Деснянському районі м. Києва підлягають задоволенню .

Оскільки спір вирішено на користь суб’єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) згідно ч. 4 ст. 94 КАС України стягненню з відповідача не підлягають.

Враховуючи викладене та керуючись ст.ст. 9, 69-71, 94, 97, 158-163 КАС України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

ПОСТАНОВИВ: 1. Задовольнити адміністративний позов повністю.

2.          Стягнути з Відкритого акціонерного товариства «Свемон Київ»(код ЄДРПОУ 9119806) податкову заборгованість в сумі 476 471 (чотириста сімдесят шість тисяч чотириста сімдесят одна) грн. 71 (сімдесят одна) коп. на користь Державного бюджету України, а саме: заборгованість по орендній платі з юридичних осіб на суму 17 545 (сімнадцять тисяч п’ятсот сорок п’ять) грн. 91 (дев’яносто одна) коп., заборгованість по податку на додану вартість у сумі 450 820 (чотириста п’ятдесят тисяч вісімсот двадцять) грн. 52 (п’ятдесят дві) коп. та заборгованість по податку власників наземних транспортних засобів у сумі 8 105 (вісім тисяч сто п’ять) грн. 28 (двадцять вісім) коп.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги. Постанова набирає законної сили у поряку і строки, що визначені ч.1 ст.254 КАС України.

Суддя                                                                                                          В.І. Келеберда