Єдиний державний реєстр судових рішень
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
12 вересня 2011 р. № 2а-11348/10/1370
о 14 год., 09 хв. м. Львів
Львівський окружний адміністративний суд, суддя Гавдик З.В., судді Карпяк О.О., Мартинюк В.Я., секретар судового засідання Голуб О.Є., розглянувши в судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Державного підприємства Міністерства оборони України «Львівський державний авіаційно ремонтний завод», представник ОСОБА_1 (довіреність від 24.01.2011 року)
до Спеціалізованої Державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Львові, представники ОСОБА_2 (довіреність № 80/3/10-0 від 23.12.2010 року), ОСОБА_3 (довіреність № 16985/81/10-0 від 29.08.2011 року),
Головного Управління державного казначейства у Львівській області, представник ОСОБА_4 (довіреність № 15-21/39 від 04.01.2011 року)
про скасування податкових повідомлень рішень, стягнення суми бюджетної заборгованості з податку на додану вартість
ВСТАНОВИВ:
Позивач Державне підприємство Міністерства оборони України «Львівський державний авіаційно-ремонтний завод»звернулося до Львівського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Спеціалізованої Державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Львові, Головного Управління державного казначейства у Львівській області, в якому з врахуванням заяви про уточнення позовних вимог просило:
- скасувати податкові повідомлення-рішення Державної податкової інспекції у м. Львові №0000682301/3/22889 від 25.11.2010 року (№0000682301/0/7372 від 20.04.2010 року, №0000682301/1/12437 від 02.07.2010 року, №0000682301/2/17580 від 13.09.2010 року); №0000922301/1/15452 від 11.08.2010 року (№0000922301/0/9857 від 31.05.2010 року); №0001022301/2/21706 від 11.11.2010 року (№0001022301/0/11894 від 24.06.2010 року, №0001022301/1/16690 від 31.08.2010 року); №0001052301/2/20606 від 28.10.2010 року (№0001052301/0/13196 від 13.07.2010 року, №0001052301/1/15453 від 11.08.2010 року) та стягнути з державного бюджету України на користь позивача суму бюджетної заборгованості з податку на додану вартість в розмірі 11478 492,8 грн. і судові витрати.
Позивач свої позовні вимоги обґрунтовує тим, що в актах перевірки зазначено, що до складу податкового кредиту включено суми податку на додану вартість по придбаних товарах (роботах, послугах) згідно податкових накладних попередніх податкових періодів, чим на думку податкового органу порушено п.п. 7.2.6. п. 7.2., п.п. 7.4.1. п. 7.4., пп. 7.5.1. п. 7.5. ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість», однак вказані норми не передбачають заборони щодо включення податкових накладних, виписаних у попередніх періодах, але отриманих у звітному, до складу податкового кредиту звітного місяця.
Позивач також не погоджується із висновками податкового органу викладеними в актах перевірки, щодо результатів проведеного на центральному рівні співставлення даних податкової звітності з податку на додану вартість розшифровок податкових зобов'язань та податкового кредиту контрагентів позивача та виявлення розбіжностей по податковим зобовязанням контрагентів по взаємовідносинах із позивачем та встановлення придбання позивачем товарів (запасних частин) згідно договорів у контрагентів місцезнаходження яких не встановлено.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав, надав суду додаткові пояснення та письмові докази, просив суд позов задоволити повністю з підстав зазначених в позовній заяві.
Відповідач Спеціалізована ДПІ по роботі з великими платниками податків у м. Львові проти позову заперечила та просила суд відмовити позивачу повністю у задоволенні позовних вимог з підстав, що право на відшкодування виникає лише при фактичному надходженні ПДВ до Державного бюджету України, а не з самого факту здійснення відповідної операції та сплати покупцем податку в ціні товару. У позивача відсутні документи, які б підтверджувати реальність виконаних договірних відносин, відтак позовні вимоги задоволенню не підлягають.
Представники відповідача в судовому засіданні заперечення на позов підтримали, просили суд в задоволенні позову відмовити повністю.
Відповідач Головне управління Державного казначейства України у Львівській області проти позову заперечив та просив суд відмовити позивачу повністю у задоволенні позовних вимог з підстав, що органу Державного казначейства здійснюють відшкодування податку на додану вартість з бюджету за висновками податкових органів або рішення суду.
Представник відповідача в судовому засіданні заперечення на позов підтримав, просив суд в задоволенні позову відмовити повністю.
Заслухавши пояснення представника позивача, представників відповідачів, безпосередньо, всебічно, повно та об'єктивно дослідивши наявні у справі докази, давши їм оцінку, суд встанови наступні обставини:
06.04.2010 року Державною податковою інспекцією у м. Львові проведено позапланову виїзну перевірку позивача з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість на розрахунковий рахунок за листопад 2009 року, яка виникла за рахунок відємного значення з ПДВ, що декларувалось у жовтня 2009 року, про що складно відповідний акт № 151/23-4/07684556.
Проведеною перевіркою встановлено, що в порушення:
- п.п. 7.2.6. п. 7.2., п.п. 7.4.1. п. 7.4., п.п. 7.4.5. п. 7.4., п.п. 7.5.1. п. 7.5. ст.7 Закону України «Про податок на додану вартість»позивачем завищено відємне значення різниці між сумою податкового зобовязання та податкового кредиту за листопад 2009 року на суму 616170,69 грн. (рядок 18.2 Декларації), в результаті чого завищено задекларовані показники в рядках 21, 22.2 Декларації.
- п.п. 7.2.6. п. 7.2., п.п. 7.4.1. п. 7.4., п.п.7.4.5. п. 7.4., п.п. 7.5.1. п. 7.5. ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість»позивачем завищено відємне значення різниці між сумою податкового зобовязання та податкового кредиту за жовтень 2009 року на суму 577443,01 грн. (рядок 18.2 Декларації), в результаті чого завищено заявлену суму бюджетного відшкодування за листопад 2009 року на суму 34060,56 грн. та зменшено залишок відємного значення, який після бюджетного відшкодування включається до складу податкового кредиту наступного податкового періоду (рядок 26 Декларації з ПДВ) на суму 543382,45 грн.
- п.п. 7.7.1., п.п. 7.7.2. п. 7.7. ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість»позивачем завищено заявлену суму бюджетного відшкодування за листопад 2009 року на суму 966669,01 грн.
20.04.2010 року ДПІ у м. Львові прийнято податкове повідомлення рішення № 0000682301/0/7372, яким згідно п.п. «б»п.п. 4.2.2. ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» та згідно п.п. 7.2.6. п. 7.2., п.п. 7.4.1., п.п. 7.4.5. п. 7.4., п.п. 7.5.1. п. 7.5., п.п. 7.7.1., п.п. 7.7.2. п. 7.7. ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість», на підставу акта перевірки № 151/23-4/07684556 від 06.04.2010 року, встановлено порушення п.п. 7.2.6. п. 7.2., п.п. 7.4.1., п.п. 7.4.5. п. 7.4., п.п. 7.5.1. п. 7.5., п.п. 7.7.1., п.п. 7.7.2. п. 7.7. ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість»позивачу зменшено суму бюджетного відшкодування з податку на додану вартість у розмірі 1000729,57 грн.
02.07.2010 року ДПІ у м. Львові прийнято податкове повідомлення рішення № 0000682301/1/12437, яким згідно п.п. «б»п.п. 4.2.2. ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» та згідно п.п. 7.2.6. п. 7.2., п.п. 7.4.1., п.п. 7.4.5. п. 7.4., п.п. 7.5.1. п. 7.5., п.п. 7.7.1., п.п. 7.7.2, п. 7.7. ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість», на підставі акта перевірки № 151/23-4/07684556 від 06.04.2010 року та рішення ДПІ у м. Львові про результати розгляду первинної скарги, встановлено порушення п.п. 7.2.6. п. 7.2., п.п. 7.4.1., п.п. 7.4.5. п. 7.4., п.п. 7.5.1. п. 7.5., п.п. 7.7.1., п.п. 7.7.2. п. 7.7. ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість»позивачу зменшено суму бюджетного відшкодування з податку на додану вартість у розмірі 1000729,57 грн.
13.09.2010 року ДПІ у м. Львові прийнято податкове повідомлення рішення № 0000682301/2/17580, яким згідно п.п. «б»п.п. 4.2.2. ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» та згідно п.п. 7.2.6. п. 7.2., п.п. 7.4.1., п.п. 7.4.5. п. 7.4., п.п. 7.5.1. п. 7.5., п.п. 7.7.1., п.п. 7.7.2, п. 7.7. ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість», на підставі акта перевірки № 151/23-4/07684556 від 06.04.2010 року та рішення ДПІ у м. Львові про результати розгляду повторної скарги, встановлено порушення п.п. 7.2.6. п. 7.2., п.п. 7.4.1., п.п. 7.4.5. п. 7.4., п.п. 7.5.1. п. 7.5., п.п. 7.7.1., п.п. 7.7.2. п. 7.7. ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість»позивачу зменшено суму бюджетного відшкодування з податку на додану вартість у розмірі 1000729,57 грн.
25.11.2010 року ДПІ у м. Львові прийнято податкове повідомлення рішення № 0000682301/3/22889, яким згідно п.п. «б»п.п. 4.2.2. ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» та згідно п.п. 7.2.6. п. 7.2., п.п. 7.4.1., п.п. 7.4.5. п. 7.4., п.п. 7.5.1. п. 7.5., п.п. 7.7.1., п.п. 7.7.2, п. 7.7. ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість», на підставі акта перевірки № 151/23-4/07684556 від 06.04.2010 року та рішення ДПІ у м. Львові про результати розгляду повторної скарги, встановлено порушення п.п. 7.2.6. п. 7.2., п.п. 7.4.1., п.п. 7.4.5. п. 7.4., п.п. 7.5.1. п. 7.5., п.п. 7.7.1., п.п. 7.7.2. п. 7.7. ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість»позивачу зменшено суму бюджетного відшкодування з податку на додану вартість у розмірі 1000729,57 грн.
12.05.2010 року Державною податковою інспекцією у м. Львові проведено позапланову виїзну перевірку позивача з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість на розрахунковий рахунок за грудень 2009 року, яка виникла за рахунок відємного значення з ПДВ, що декларувалось у листопаді 2009 року, про що складно відповідний акт № 298/23-4/07684556.
Проведеною перевіркою встановлено, що в порушення:
- п.п. 7.2.6. п. 7.2., п.п. 7.4.1. п. 7.4., п.п. 7.4.5. п. 7.4., п.п. 7.5.1. п. 7.5. ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість»позивачем завищено відємне значення різниці між сумою податкового зобовязання та податкового кредиту за грудень 2009 року на суму 208155,88 грн. (рядок 18.2 Декларації), в результаті чого завищено задекларовані показники в рядках 21, 22.2 Декларації.
- п.п. 7.2.6. п. 7.2., п.п. 7.4.1. п. 7.4., п.п. 7.4.5. п. 7.4., п.п. 7.5.1. п. 7.5. ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість»позивачем завищено відємне значення різниці між сумою податкового зобовязання та податкового кредиту за листопад 2009 року на суму 616170,69 грн. (рядок 18.2 Декларації), в результаті чого завищено заявлену суму бюджетного відшкодування за грудень 2009 року на суму 292380,12 грн. та зменшено залишок відємного значення, який після бюджетного відшкодування включається до складу податкового кредиту наступного податкового періоду (рядок 26 Декларації з ПДВ) на суму 323790,57 грн.
31.05.2010 року ДПІ у м. Львові прийнято податкове повідомлення рішення № 0000922301/0/9857, яким згідно п.п. «б»п.п. 4.2.2. ст. 4 Закону України «Про порядок
погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»та згідно п.п. 7.2.6. п. 7.2., п.п. 7.4.1., п.п. 7.4.5. п. 7.4., п.п. 7.5.1. п. 7.5., ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість», на підставі акта перевірки № 298/23-4/07684556 від 12.05.2010 року, встановлено порушення п.п. 7.2.6. п. 7.2., п.п. 7.4.1., п.п. 7.4.5. п. 7.4., п.п. 7.5.1. п. 7.5. ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість»позивачу зменшено суму бюджетного відшкодування з податку на додану вартість у розмірі 292380,12 грн.
11.08.2010 року ДПІ у м. Львові прийнято податкове повідомлення рішення № 0000922301/1/15452, яким згідно п.п. «б»п.п. 4.2.2. ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» та згідно п.п. 7.2.6. п. 7.2., п.п. 7.4.1., п.п. 7.4.5. п. 7.4., п.п. 7.5.1. п. 7.5. ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість», на підставі акта перевірки № 298/23-4/07684556 від 12.05.2010 року та рішення ДПІ у м. Львові про результати розгляду первинної скарги, встановлено порушення п.п. 7.2.6. п. 7.2., п.п. 7.4.1., п.п. 7.4.5. п. 7.4., п.п. 7.5.1. п. 7.5. ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість»позивачу зменшено суму бюджетного відшкодування з податку на додану вартість у розмірі 292380,12 грн.
09.06.2010 року Державною податковою інспекцією у м. Львові проведено позапланову виїзну перевірку позивача з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість на розрахунковий рахунок за січень 2010 року, яка виникла за рахунок відємного значення з ПДВ, що декларувалось в грудні 2009 року, про що складно відповідний акт № 348/23-4/07684556.
Проведеною перевіркою встановлено, що в порушення:
- п.п. 7.2.6. п. 7.2., п.п. 7.4.1. п. 7.4., п.п. 7.4.5. п. 7.4., п.п. 7.5.1. п. 7.5. ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість»позивачем завищено відємне значення різниці між сумою податкового зобовязання та податкового кредиту за січень 2010 року на суму 1403945,10 грн. (рядок 18.2 Декларації), в результаті чого завищено задекларовані показники в рядках 21, 22.2 Декларації.
- п.п. 7.2.6. п. 7.2., п.п. 7.4.1. п. 7.4., п.п. 7.4.5. п.7.4., п.п. 7.5.1. п. 7.5. ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість»позивачем завищено відємне значення різниці між сумою податкового зобовязання та податкового кредиту за грудень 2009 року на суму 208155,88 грн. (рядок 18.2 Декларації), в результаті чого завищено заявлену суму бюджетного відшкодування за січень 2010 року на суму 182 947,79 грн. та зменшено залишок відємного значення, який після бюджетного відшкодування включається до складу податкового кредиту наступного податкового періоду (рядок 26 Декларації з ПДВ) на суму 25208,09 грн.
24.06.2010 року ДПІ у м. Львові прийнято податкове повідомлення рішення № 0001022301/0/11894, яким згідно п.п. «б»п.п. 4.2.2. ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»та згідно п.п. 7.2.6. п. 7.2., п.п. 7.4.1., п.п. 7.4.5. п. 7.4., п.п. 7.5.1. п. 7.5., ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість», на підставі акта перевірки № 348/23-4/07684556 від 09.06.2010 року, встановлено порушення п.п. 7.2.6. п. 7.2., п.п. 7.4.1., п.п. 7.4.5. п. 7.4., п.п. 7.5.1. п. 7.5. ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість»позивачу зменшено суму бюджетного відшкодування з податку на додану вартість у розмірі 182947,79 грн.
31.08.2010 року ДПІ у м. Львові прийнято податкове повідомлення рішення № 0001022301/1/16690, яким згідно п.п. «б»п.п. 4.2.2. ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» та згідно п.п. 7.2.6. п. 7.2., п.п. 7.4.1., п.п. 7.4.5. п. 7.4., п.п. 7.5.1. п. 7.5. ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість», на підставі акта перевірки № 348/23-4/07684556 від 12.05.2010 року та рішення ДПІ у м. Львові про результати розгляду первинної скарги, встановлено порушення п.п. 7.2.6. п. 7.2., п.п. 7.4.1., п.п. 7.4.5. п. 7.4., п.п. 7.5.1. п. 7.5. ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість»позивачу
зменшено суму бюджетного відшкодування з податку на додану вартість у розмірі 182947,79 грн.
11.11.2010 року ДПІ у м. Львові прийнято податкове повідомлення рішення № 0001022301/2/21706, яким згідно п.п. «б»п.п. 4.2.2. ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» та згідно п.п. 7.2.6. п. 7.2., п.п. 7.4.1., п.п. 7.4.5. п. 7.4., п.п. 7.5.1. п. 7.5. ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість», на підставі акта перевірки № 348/23-4/07684556 від 12.05.2010 року та рішення ДПІ у м. Львові про результати розгляду повторної скарги, встановлено порушення п.п. 7.2.6. п. 7.2., п.п. 7.4.1., п.п. 7.4.5. п. 7.4., п.п. 7.5.1. п. 7.5. ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість»позивачу зменшено суму бюджетного відшкодування з податку на додану вартість у розмірі 182947,79 грн.
01.07.2010 року Державною податковою інспекцією у м. Львові проведено позапланову виїзну перевірку позивача з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість на розрахунковий рахунок за лютий, березень 2010 року, яка виникла за рахунок відємного значення з ПДВ, що декларувалось в січні, лютому 2010 року, про що складно відповідний акт № 464/23-4/07684556.
Проведеною перевіркою встановлено, що в порушення:
- п. 1.3., п.1.7., п.1.8. ст. 1, п.п. 7.2.6. п. 7.2., п.п. 7.4.1. п. 7.4., п.п. 7.4.5. п.7.4., п.п. 7.5.1. п. 7.5., п.п. 7.7.1. п. 7.7. ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість»позивачем завищено відємне значення різниці між сумою податкового зобовязання та податкового кредиту за березень 2010 року на суму 559702,11 грн. (рядок 18.2 Декларації), в результаті чого завищено задекларовані показники в рядках 21, 22.2 Декларації.
- п.п. 7.2.6. п. 7.2., п.п. 7.4.1. п. 7.4., п.п. 7.4.5. п. 7.4., п.п. 7.5.1. п. 7.5. ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість»позивачем завищено відємне значення різниці між сумою податкового зобовязання та податкового кредиту за січень 2010 року на суму 1403945,10 грн. (рядок 18.2 Декларації), в результаті чого завищено заявлену суму бюджетного відшкодування за лютий 2010 року на суму 178906,55 грн. та зменшено залишок відємного значення, який після бюджетного відшкодування включається до складу податкового кредиту наступного податкового періоду (рядок 26 Декларації з ПДВ) на суму 1225 038,55 грн.
- п.п. 7.7.1., п.п. 7.7.2. п. 7.7. ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість»позивачем завищено суму бюджетного відшкодування за лютий 2010 року на суму 139 382,10 грн.
- п.п. 7.2.6. п. 7.2., п.п. 7.4.1. п. 7.4., п.п. 7.4.5. п. 7.4., п.п. 7.5.1. п. 7.5. ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість»позивачем завищено відємне значення різниці між сумою податкового зобовязання та податкового кредиту за лютий 2010 року на суму 79797,76 грн. (рядок 18.2 Декларації), в результаті чого завищено заявлену суму бюджетного відшкодування за березень 2010 року на суму 22168,38 грн. та зменшено залишок відємного значення, який після бюджетного відшкодування включається до складу податкового кредиту наступного податкового періоду (рядок 26 Декларації з ПДВ) на суму 57629,38 грн.
13.07.2010 року ДПІ у м. Львові прийнято податкове повідомлення рішення № 0001052301/0/13196, яким згідно п.п. «б»п.п. 4.2.2. ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» та згідно п.п. 7.2.6. п. 7.2., п.п. 7.4.1., п.п. 7.4.5. п. 7.4., п.п. 7.5.1. п. 7.5. ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість», на підставі акта перевірки № 464/23-4/07684556 від 01.07.2010 року, встановлено порушення п.п. 7.2.6. п. 7.2., п.п. 7.4.1., п.п. 7.4.5. п. 7.4., п.п. 7.5.1. п. 7.5. ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість»позивачу зменшено суму бюджетного відшкодування з податку на додану вартість у розмірі за лютий 2010 року 318288,65 грн. за березень 2010 року 22168,38 грн.
11.08.2010 року ДПІ у м. Львові прийнято податкове повідомлення рішення № 0001052301/1/15453, яким згідно п.п. «б»п.п. 4.2.2. ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» та згідно п.п. 7.2.6. п. 7.2., п.п. 7.4.1., п.п. 7.4.5. п. 7.4., п.п. 7.5.1. п. 7.5. ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість», на підставі акта перевірки № 464/23-4/07684556 від 01.07.2010 року та рішення ДПІ у м. Львові про результати розгляду первинної скарги, встановлено порушення п.п. 7.2.6. п. 7.2., п.п. 7.4.1., п.п. 7.4.5. п. 7.4., п.п. 7.5.1. п. 7.5. ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість»позивачу зменшено суму бюджетного відшкодування з податку на додану вартість у розмірі за лютий 2010 року 318288,65 грн. за березень 2010 року 22168,38 грн.
28.10.2010 року ДПІ у м. Львові прийнято податкове повідомлення рішення № 0001052301/2/20606, яким згідно п.п. «б»п.п. 4.2.2. ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» та згідно п.п. 7.2.6. п. 7.2., п.п. 7.4.1., п.п. 7.4.5. п. 7.4., п.п. 7.5.1. п. 7.5. ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість», на підставі акта перевірки № 464/23-4/07684556 від 01.07.2010 року та рішення ДПІ у м. Львові про результати розгляду повторної скарги, встановлено порушення п.п. 7.2.6. п. 7.2., п.п. 7.4.1., п.п. 7.4.5. п. 7.4., п.п. 7.5.1. п. 7.5. ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість»позивачу зменшено суму бюджетного відшкодування з податку на додану вартість у розмірі за лютий 2010 року 318288,65 грн. за березень 2010 року 22168,38 грн.
06.08.2010 року Державною податковою інспекцією у м. Львові проведено позапланову виїзну перевірку позивача з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість на розрахунковий рахунок за квітень 2010 року, яка виникла за рахунок відємного значення з ПДВ, що декларувалось в грудні 2009 року та березні 2010 року, про що складно відповідний акт № 608/23-4/07684556.
Проведеною перевіркою встановлено, що в порушення:
- п. 1.3., п. 1.7., п. 1.8. ст. 1, п.п. 7.2.6. п. 7.2., п.п. 7.4.1. п. 7.4., п.п. 7.4.5. п. 7.4., п.п. 7.5.1. п. 7.5., п.п. 7.7.1. п. 7.7. ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість»позивачем завищено відємне значення різниці між сумою податкового зобовязання та податкового кредиту за квітень 2010 року на суму 1254835,91 грн. (рядок 18.2 Декларації), в результаті чого завищено задекларовані показники в рядках 21, 22.2 Декларації.
- п. 1.3., п.1.7., п. 1.8. ст. 1, п.п. 7.2.6. п. 7.2., п.п. 7.4.1. п. 7.4., п.п. 7.4.5. п. 7.4., п.п. 7.5.1. п. 7.5., п.п. 7.7.1. п. 7.7. ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість»позивачем завищено відємне значення різниці між сумою податкового зобовязання та податкового кредиту за березень 2010 року на суму 559702,11 грн. (рядок 18.2 Декларації), в результаті чого завищено заявлену суму бюджетного відшкодування за квітень 2010 року на суму 229816,46 грн. та зменшено залишок відємного значення, який після бюджетного відшкодування включається до складу податкового кредиту наступного податкового періоду (рядок 26 Декларації з ПДВ) на суму 329885,65 гривень.
- п. 1.3., п.1.7., п. 1.8. ст. 1, п.п. 7.2.6. п. 7.2., п.п. 7.4.1. п. 7.4., п.п. 7.4.5. п. 7.4., п.п. 7.5.1. п. 7.5., п.п. 7.7.1. п. 7.7. ст.7 Закону України «Про податок на додану вартість»позивачем завищено заявлену суму бюджетного відшкодування за квітень 2010 року на суму 511867,73гривень.
- п.п. 7.7.1., п.п. 7.7.2. п. 7.7. ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість»позивачем завищено суму бюджетного відшкодування за квітень 2010 року на суму 847561,11 гривень.
26.08.2010 року ДПІ у м. Львові прийнято податкове повідомлення рішення № 0001252301/0/16366, яким згідно п.п. «б»п.п. 4.2.2. ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» та згідно п.п. 7.2.6. п. 7.2., п.п. 7.4.1., п.п. 7.4.5. п. 7.4., п.п. 7.5.1. п. 7.5. ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість», на підставі акта перевірки № 608/23-4/07684556 від 06.08.2010 року, встановлено порушення п.п. 7.2.6. п. 7.2., п.п. 7.4.1., п.п.
7.4.5. п. 7.4., п.п. 7.5.1. п. 7.5. ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість»позивачу зменшено суму бюджетного відшкодування з податку на додану вартість у розмірі 1589245,30 грн.
26.08.2010 року ДПІ у м. Львові прийнято податкове повідомлення рішення № 0001252301/1/21422, яким згідно п.п. «б»п.п. 4.2.2. ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» та згідно п.п. 7.2.6. п. 7.2., п.п. 7.4.1., п.п. 7.4.5. п. 7.4., п.п. 7.5.1. п. 7.5. ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість», на підставі акта перевірки № 608/23-4/07684556 від 06.08.2010 року та рішення ДПІ у м. Львові про результати розгляду первинної скарги, встановлено порушення п.п. 7.2.6. п. 7.2., п.п. 7.4.1., п.п. 7.4.5. п. 7.4., п.п. 7.5.1. п. 7.5. ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість»позивачу зменшено суму бюджетного відшкодування з податку на додану вартість у розмірі 1589245,30 грн.
22.07.2010 року Державною податковою інспекцією у м. Львові проведено позапланову виїзну перевірку позивача з питань достовірності визначення відємного значення різниці між сумою податкового зобовязання та сумою податкового кредиту за травень грудень 2008 року січень - грудень 2009 року та достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість на розрахунковий рахунок за червень грудень 2008 року, січень грудень 2009 року та січень 2010 року, про що складно відповідний акт № 656/23-4/07684556.
Проведеною перевіркою встановлено, що в порушення:
- п.1.3., п. 1.7., п. 1.8. ст. 1, п.п. 7.4.1. п. 7.4., п.п. 7.7.1., п. 7.7. ст.7 Закону України «Про податок на додану вартість»позивачем завищено відємне значення різниці між сумою податкових зобовязань та податкового кредиту в результаті чого завищено заявлену суму бюджетного відшкодування (з врахуванням суми фактичної оплати позивачем постачальникам та актів невизної документальної перевірки (акт від 30.03.10 №140/23-4/07684556) та виїзної позапланової перевірки (акт від 27.11.09 №494/23-4/07684556) на загальну суму 7456 774,28 грн. за: червень 2008 року на 39692,92 грн., липень 2008 року на 41619,02 грн., серпень 2008 року на 16054,32 грн., вересень 2008 року на 167462,24 грн., жовтень 2008 року на 14092,65 грн., листопад 2008 року на 10968,89 грн., грудень 2008 року на 300225,03 грн., січень 2009 року на 125858,66 грн., лютий 2009 року на 78834,36 грн., березень 2009 року на 10356,72 грн., квітень 2009 року на 13964,88 грн., травень 2009 року на 91315,30 грн., червень 2009 року на 299558,47 грн., серпень 2009 року на 635199,93 грн., жовтень 2009 року на 943068,29 грн., листопад 2009 року на 1359546,62 грн., грудень 2009 року на 7419,19 грн., січень 2010 року на 3301536,79 грн. та завищено залишок відємного значення (ряд.26 декларації), який після бюджетного відшкодування включається до складу податкового кредиту наступного податкового періоду на суму 802 500,07 грн.
03.08.2010 року ДПІ у м. Львові прийнято податкове повідомлення рішення № 0001172301/0/14812, яким згідно п.п. «б»п.п. 4.2.2. ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» та згідно п. 1.3., п. 1.7., п. 1.8. ст. 1, п.п. 7.4.1., п. 7.4., п.п. 7.7.1., п. 7.7. ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість», на підставі акта перевірки № 565/23-4/07684556 від 22.07.2010 року, встановлено порушення п. 1.3., п. 1.7., п. 1.8. ст. 1, п.п. 7.4.1., п. 7.4., п.п. 7.7.1., п. 7.7. ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість»позивачу зменшено суму бюджетного відшкодування з податку на додану вартість у розмірі: червень 2008 року 39692,92 грн., липень 2008 року 41619,02 грн., серпень 2008 року 16054,32 грн., вересень 2008 року 167462,24 грн., жовтень 2008 року 14092,65 грн., листопад 2008 року 10968,89 грн., грудень 2008 року 300225,03 грн., січень 2009 року 125858,66 грн., лютий 2009 року 78834,36 грн., березень 2009 року 10356,72 грн., квітень 2009 року 13964,88 грн., травень 2009 року 91315,30 грн., червень 2009 року 299558,47 грн., серпень 2009 року 635199,93 грн., жовтень 2009 року 943068,29 грн., листопад 2009 року 1359546,62 грн., грудень 2009 року 7419,19 грн., січень 2010 року 3238292,93 грн.
14.10.2010 року ДПІ у м. Львові прийнято податкове повідомлення рішення № 0001172301/1/19623, яким згідно п.п. «б»п.п. 4.2.2. ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» та згідно п. 1.3., п. 1.7., п. 1.8. ст. 1, п.п. 7.4.1., п. 7.4., п.п. 7.7.1., п. 7.7. ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість», на підставі акта перевірки № 565/23-4/07684556 від 22.07.2010 року та рішення ДПІ у м. Львові про результати розгляду первинної скарги, встановлено порушення п. 1.3., п. 1.7., п. 1.8. ст. 1, п.п. 7.4.1., п. 7.4., п.п. 7.7.1., п. 7.7. ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість»позивачу зменшено суму бюджетного відшкодування з податку на додану вартість у розмірі: червень 2008 року 39692,92 грн., липень 2008 року 41619,02 грн., серпень 2008 року 16054,32 грн., вересень 2008 року 167462,24 грн., жовтень 2008 року 14092,65 грн., листопад 2008 року 10968,89 грн., грудень 2008 року 298425,03 грн., січень 2009 року 125858,66 грн., лютий 2009 року 78834,36 грн., березень 2009 року 10356,72 грн., квітень 2009 року 13964,88 грн., травень 2009 року 91315,30 грн., червень 2009 року 299558,47 грн., серпень 2009 року 229791,54 грн., жовтень 2009 року 943068,29 грн., листопад 2009 року 1018236,43 грн., грудень 2009 року 7419,19 грн., січень 2010 року 3301536,79 грн.
28.12.2010 року ДПІ у м. Львові прийнято податкове повідомлення рішення № 0001172301/2/262, яким згідно п.п. «б»п.п. 4.2.2. ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»та згідно п. 1.3., п. 1.7., п. 1.8. ст. 1, п.п. 7.4.1., п. 7.4., п.п. 7.7.1., п. 7.7. ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість», на підставі акта перевірки № 565/23-4/07684556 від 22.07.2010 року та рішення ДПІ у м. Львові про результати розгляду повторної скарги, встановлено порушення п. 1.3., п. 1.7., п. 1.8. ст. 1, п.п. 7.4.1., п. 7.4., п.п. 7.7.1., п. 7.7. ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість»позивачу зменшено суму бюджетного відшкодування з податку на додану вартість у розмірі: червень 2008 року 39692,92 грн., липень 2008 року 41619,02 грн., серпень 2008 року 16054,32 грн., вересень 2008 року 167462,24 грн., жовтень 2008 року 14092,65 грн., листопад 2008 року 10968,89 грн., грудень 2008 року 298425,03 грн., січень 2009 року 125858,66 грн., лютий 2009 року 78834,36 грн., березень 2009 року 10356,72 грн., квітень 2009 року 13964,88 грн., травень 2009 року 91315,30 грн., червень 2009 року 299558,47 грн., серпень 2009 року 229791,54 грн., жовтень 2009 року 943068,29 грн., листопад 2009 року 1018236,43 грн., грудень 2009 року 7419,19 грн., січень 2010 року 3301536,79 грн.
30.08.2010 року Державною податковою інспекцією у м. Львові проведено позапланову виїзну перевірку позивача з питань достовірності визначення відємного значення різниці між сумою податкового зобовязання та сумою податкового кредиту за грудень 2009 року, січень, лютий, травень, червень 2010 року та достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість на розрахунковий рахунок за лютий-квітень 2010 року, про що складно відповідний акт № 668/23-4/07684556.
Проведеною перевіркою встановлено, що в порушення:
- п. 1.3., п. 1.7., п. 1.8. ст. 1, п.п. 7.4.1. п. 7.4., п.п. 7.7.1., п. 7.7. ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість»позивачем завищено відємне значення різниці між сумою податкових зобовязань та податкового кредиту в результаті чого завищено заявлену суму бюджетного відшкодування (з врахуванням суми фактичної оплати позивачем постачальникам) на загальну суму 1012794,49 грн. за лютий 2010 року на 465465,51 грн., березень 2010 року на 346268,63 грн., квітень 2010 року на 201060,35 грн. та зменшено залишок відємного значення, який після бюджетного відшкодування включається до складу податкового кредиту наступного податкового періоду (рядок 26 Декларації з ПДВ) на суму 30428,60 грн.
- п. 1.3., п. 1.7., п. 1.8. ст. 1, п.п. 7.4.1. п. 7.4., п.п. 7.7.1., п. 7.7. ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість»позивачем завищено податковий кредит на загальну суму 641665,21 грн. (рядок 17 Декларацій) за травень 2010 року на суму 147016,00 грн., за червень 2010 року на суму 494649,21 грн.
13.09.2010 року ДПІ у м. Львові прийнято податкове повідомлення рішення № 0001262301/0/17620, яким згідно п.п. «б»п.п. 4.2.2. ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» та згідно п. 1.3., п. 1.7., п. 1.8. ст. 1, п.п. 7.4.1., п. 7.4., п.п. 7.7.1., п. 7.7. ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість», на підставі акта перевірки № 668/23-4/07684556 від 30.08.2010 року, встановлено порушення п. 1.3., п. 1.7., п. 1.8. ст. 1, п.п. 7.4.1., п. 7.4., п.п. 7.7.1., п. 7.7. ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість»позивачу зменшено суму бюджетного відшкодування з податку на додану вартість у розмірі: лютий 2010 року 465465,51 грн., березень 2010 року 346268,63 грн., квітень 2010 року 201060,35 грн.
19.11.2010 року ДПІ у м. Львові прийнято податкове повідомлення рішення № 0001262301/1/22344, яким згідно п.п. «б»п.п. 4.2.2. ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»та згідно п. 1.3., п. 1.7., п. 1.8. ст. 1, п.п. 7.4.1., п. 7.4., п.п. 7.7.1., п. 7.7. ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість», на підставі акта перевірки № 668/23-4/07684556 від 30.08.2010 року та рішення ДПІ у м. Львові про результати розгляду первинної скарги, встановлено порушення п. 1.3., п. 1.7., п. 1.8. ст. 1, п.п. 7.4.1., п. 7.4., п.п. 7.7.1., п. 7.7. ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість»позивачу зменшено суму бюджетного відшкодування з податку на додану вартість у розмірі: лютий 2010 року 465465,51 грн., березень 2010 року 346268,63 грн., квітень 2010 року 201060,35 грн.
08.09.2010 року Державною податковою інспекцією у м. Львові проведено позапланову виїзну перевірку позивача з питань достовірності визначення відємного значення різниці між сумою податкового зобовязання та сумою податкового кредиту за травень 2010 року, яка виникла за рахунок відємного значення з ПДВ, що декларувалось в квітні 2010 року, про що складно відповідний акт № 721/23-4/07684556.
Проведеною перевіркою встановлено, що в порушення:
- п. 1.3., п. 1.7., п. 1.8. ст. 1, п.п. 7.2.6. п. 7.2., п.п. 7.4.1. п. 7.4., п.п. 7.4.5. п. 7.4., п.п. 7.5.1. п. 7.5., п.п. 7.7.1. п. 7.7 ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість», позивачем відємне значення різниці між сумою податкового зобовязання та податкового кредиту за травень 2010 року на суму 188677,37 грн. (рядок 18.2 Декларації), в результаті чого завищено задекларовані показники в рядках 21, 22.2 Декларації;
- п. 1.3., п. 1.7., п. 1.8. ст. 1, п.п. 7.2.6. п. 7.2., п.п. 7.4.1. п. 7.4., п.п. 7.4.5. п. 7.4., п.п. 7.5.1. п. 7.5., п.п. 7.7.1. п. 7.7 ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість», позивачем завищено відємне значення різниці між сумою податкового зобовязання та податкового кредиту за квітень 2010 року на суму 1254835,91 грн. (рядок 18.2 Декларації), в результаті чого завищено заявлену суму бюджетного відшкодування за квітень 2010 року на суму 3968,21 грн. та зменшено залишок відємного значення, який після бюджетного відшкодування включається до складу податкового кредиту наступного податкового періоду (рядок 26 Декларації з ПДВ) на суму 1250494,89 грн.;
- п. 1.3., п. 1.7., п. 1.8. ст. 1, п.п. 7.2.6. п. 7.2., п.п. 7.4.1. п. 7.4., п.п. 7.4.5. п. 7.4., п.п. 7.5.1. п. 7.5., п.п. 7.7.1. п. 7.7 ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість», позивачем завищено заявлену суму бюджетного відшкодування за травень 2010 року на суму 81139,80 грн.
24.09.2010 року ДПІ у м. Львові прийнято податкове повідомлення рішення № 0001282301/0/18273, яким згідно п.п. «б»п.п. 4.2.2. ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» та згідно п. 1.3., п. 1.7., п. 1.8. ст. 1, п.п. 7.2.6. п. 7.2., п.п. 7.4.1., п.п. 7.4.5. п. 7.4., п.п. 7.5.1. п. 7.5., п.п. 7.7.1., п. 7.7. ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість», на підставу акта перевірки № 721/23-4/07684556 від 08.09.2010 року, встановлено порушення п. 1.3., п. 1.7., п. 1.8. ст. 1, п.п. 7.2.6. п. 7.2., п.п. 7.4.1., п.п. 7.4.5. п. 7.4., п.п. 7.5.1. п. 7.5., п.п. 7.7.1., п. 7.7. ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість»позивачу зменшено суму бюджетного відшкодування з податку на додану вартість у розмірі 85108,01 грн.
29.11.2010 року ДПІ у м. Львові прийнято податкове повідомлення рішення № 0001282301/1/23024, яким згідно п.п. «б»п.п. 4.2.2. ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» та згідно п. 1.3., п. 1.7., п. 1.8. ст. 1, п.п. 7.2.6. п. 7.2., п.п. 7.4.1., п.п. 7.4.5. п. 7.4., п.п. 7.5.1. п. 7.5., п.п. 7.7.1., п. 7.7. ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість», на підставу акта перевірки № 721/23-4/07684556 від 08.09.2010 року та рішення ДПІ у м. Львові про результати розгляду первинної скарги, встановлено порушення п. 1.3., п. 1.7., п. 1.8. ст. 1, п.п. 7.2.6. п. 7.2., п.п. 7.4.1., п.п. 7.4.5. п. 7.4., п.п. 7.5.1. п. 7.5., п.п. 7.7.1., п. 7.7. ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість»позивачу зменшено суму бюджетного відшкодування з податку на додану вартість у розмірі 85108,01 грн.
06.10.2010 року Державною податковою інспекцією у м. Львові проведено позапланову виїзну перевірку позивача з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість на розрахунковий рахунок за червень 2010 року, яка виникла за рахунок відємного значення з ПДВ що декларувалось в березні, квітні, травні 2010 року
Проведеною перевіркою встановлено, що в порушення:
- п. 1.3., п. 1.7., п. 1.8. ст. 1, п.п. 7.2.6. п. 7.2., п.п. 7.4.1. п. 7.4., п.п. 7.4.5. п. 7.4., п.п. 7.5.1. п. 7.5., п.п. 7.7.1. п. 7.7 ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість», позивачем завищено відємне значення різниці між сумою податкового зобовязання та податкового кредиту за травень 2010 року на суму 494649,21 грн. (рядок 18.2 Декларації), в результаті чого завищено задекларовані показники в рядках 21, 22.2 Декларації;
- п. 1.3., п. 1.7., п. 1.8. ст. 1, п.п. 7.2.1., п.п. 7.2.3. та п.п. 7.2.6. п. 7.2., п.п. 7.4.1., п.п. 7.4.5. п. 7.4., п.п. 7.5.1. п. 7.5., п.п. 7.7.1. п. 7.7 ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість», позивачем завищено заявлену суму бюджетного відшкодування за червень 2010 року на суму 266574,67 грн.
21.10.2010 року ДПІ у м. Львові прийнято податкове повідомлення рішення № 0001322301/0/20168, яким згідно п.п. «б»п.п. 4.2.2. ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» та згідно п. 1.3., п. 1.7., п. 1.8. ст. 1, п.п 7.2.1., п.п. 7.2.3., п.п. 7.2.6. п. 7.2., п.п. 7.4.1., п.п. 7.4.5. п. 7.4., п.п. 7.5.1. п. 7.5., п.п. 7.7.1., п. 7.7. ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість», на підставу акта перевірки № 786/23-4/07684556 від 06.10.2010 року, встановлено порушення п. 1.3., п. 1.7., п. 1.8. ст. 1, п.п 7.2.1., п.п. 7.2.3., п.п. 7.2.6. п. 7.2., п.п. 7.4.1., п.п. 7.4.5. п. 7.4., п.п. 7.5.1. п. 7.5., п.п. 7.7.1., п. 7.7. ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість»позивачу зменшено суму бюджетного відшкодування з податку на додану вартість у розмірі 266574,67 грн.
21.10.2010 року ДПІ у м. Львові прийнято податкове повідомлення рішення № 0001322301/1/24829, яким згідно п.п. «б»п.п. 4.2.2. ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» та згідно п. 1.3., п. 1.7., п. 1.8. ст. 1, п.п 7.2.1., п.п. 7.2.3., п.п. 7.2.6. п. 7.2., п.п. 7.4.1., п.п. 7.4.5. п. 7.4., п.п. 7.5.1. п. 7.5., п.п. 7.7.1., п. 7.7. ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість», на підставу акта перевірки № 786/23-4/07684556 від 06.10.2010 року та рішення ДПІ у м. Львові про результати розгляду первинної скарги, встановлено порушення п. 1.3., п. 1.7., п. 1.8. ст. 1, п.п 7.2.1., п.п. 7.2.3., п.п. 7.2.6. п. 7.2., п.п. 7.4.1., п.п. 7.4.5. п. 7.4., п.п. 7.5.1. п. 7.5., п.п. 7.7.1., п. 7.7. ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість»позивачу зменшено суму бюджетного відшкодування з податку на додану вартість у розмірі 266574,67 грн.
Спірні правовідносини регулюються Конституцією України, Законом України «Про податок на додану вартість»№ 168/97-ВР від 03.04.1997 року із змінами і доповненнями (в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин), Законом України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»№ 2181-III від 21.12.2000 року із змінами і доповненнями (в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин), Законом України «Про
бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні»№ 996-XIV від 16.07.1999 року із змінами і доповненнями, Порядком відшкодування податку на додану вартість, затвердженим наказом Державної податкової адміністрації, Державного казначейства України від 02.07.1997 року за № 209/72 із змінами і доповненнями (в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин), Порядком виконання рішень про стягнення коштів з рахунків, на яких обліковуються кошти державного та місцевих бюджетів, або бюджетних установ, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 09.07.2008 року за № 609 із змінами і доповненнями (в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин), КАС України.
Згідно ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно ст. 61 Конституції України, юридична відповідальність особи має індивідуальний характер.
Згідно ст. 67 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Згідно п. 1.3. ст. 1 Закону України «Про податок на додану вартість», платник податку - особа, яка згідно з цим же Законом зобов'язана здійснювати утримання та внесення до бюджету податку, що сплачується покупцем, або особа, яка імпортує товари на митну територію України.
Згідно п. 1.7. ст. 1 цього ж Закону, податковий кредит - сума, на яку платник податку має право зменшити податкове зобов'язання звітного періоду, визначена згідно з цим же Законом.
Згідно п. 1.8. ст. 1 цього ж Закону, бюджетне відшкодування - сума, що підлягає поверненню платнику податку з бюджету у зв'язку з надмірною сплатою податку у випадках, визначених цим же Законом.
Згідно п.п. 7.2.1. п. 7.2. ст. 7 цього ж Закону, платник податку зобов'язаний надати покупцю податкову накладну.
Згідно п.п. 7.2.3. п. 7.2. ст. 7 цього ж Закону, податкова накладна складається у момент виникнення податкових зобов'язань продавця у двох примірниках. Оригінал податкової накладної надаються покупцю, копія залишається у продавця товарів (робіт, послуг).
Податкова накладна є звітним податковим документом і одночасно розрахунковим документом.
Податкова накладна виписується на кожну повну або часткову поставку товарів (робіт, послуг).
Згідно п.п. 7.2.6. п. 7.2. ст. 7 цього ж Закону, податкова накладна видається платником податку, який поставляє товари (послуги), на вимогу їх отримувача, та є підставою для нарахування податкового кредиту.
Згідно п.п. 7.4.1. п. 7.4. ст. 7 цього ж Закону, податковий кредит звітного періоду визначається виходячи із договірної (контрактної) вартості товарів (послуг), але не вище рівня звичайних цін, у разі якщо договірна ціна на такі товари (послуги) відрізняється більше ніж на 20 відсотків від звичайної ціни на такі товари (послуги), та складається із сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою цим же Законом, протягом такого звітного періоду у зв'язку з:
придбанням або виготовленням товарів (у тому числі при їх імпорті) та послуг з метою їх подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку;
придбанням (будівництвом, спорудженням) основних фондів (основних засобів, у тому числі інших необоротних матеріальних активів та незавершених капітальних інвестицій в необоротні капітальні активи), у тому числі при їх імпорті, з метою подальшого використання у виробництві та/або поставці товарів (послуг) для оподатковуваних операцій у межах господарської діяльності платника податку.
Право на нарахування податкового кредиту виникає незалежно від того, чи такі товари (послуги) та основні фонди почали використовуватися в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку протягом звітного податкового періоду, а також від того, чи здійснював платник податку оподатковувані операції протягом такого звітного податкового періоду.
Згідно п.п. 7.4.5. п. 7.4. ст. 7 цього ж Закону, не підлягають включенню до складу податкового кредиту суми сплаченого (нарахованого) податку у зв'язку з придбанням товарів (послуг), не підтверджені податковими накладними чи митними деклараціями.
Згідно п.п. 7.5.1. п. 7.5. ст. 7 цього ж Закону, датою виникнення права платника податку на податковий кредит вважається дата здійснення першої з подій:
- або дата списання коштів з банківського рахунку платника податку в оплату товарів (робіт, послуг), дата виписки відповідного рахунку (товарного чека) - в разі розрахунків з використанням кредитних дебетових карток або комерційних чеків;
- або дата отримання податкової накладної, що засвідчує факт придбання платником податку товарів (робіт, послуг).
Згідно п.п. 7.7.1. п. 7.7. ст. 7 цього ж Закону, сума податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету або бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між сумою податкового зобов'язання звітного податкового періоду та сумою податкового кредиту такого звітного податкового періоду.
Згідно п.п. 7.7.2. п. 7.7. ст. 7 цього ж Закону, Якщо у наступному податковому періоді сума, розрахована згідно з підпунктом 7.7.1 цього пункту, має від'ємне значення, то:
а) бюджетному відшкодуванню підлягає частина такого від'ємного значення, яка дорівнює сумі податку, фактично сплаченій отримувачем товарів (послуг) у попередніх податкових періодах постачальникам таких товарів (послуг);
б) залишок від'ємного значення після бюджетного відшкодування включається до складу податкового кредиту кожного наступного податкового періоду лише в частині суми податку фактично сплаченої отримувачем постачальникам товарів (послуг) та при імпорті і включається до розрахунку бюджетного відшкодування наступного звітного періоду.
Згідно ст. 1 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», господарська операція - дія або подія, яка викликає зміни в структурі активів та зобов'язань, власному капіталі підприємства;
первинний документ - документ, який містить відомості про господарську операцію та підтверджує її здійснення.
Згідно ч. 2 ст. 3 цього ж Закону, бухгалтерський облік є обов'язковим видом обліку, який ведеться підприємством. Фінансова, податкова, статистична та інші види звітності, що використовують грошовий вимірник, ґрунтуються на даних бухгалтерського обліку.
Згідно ч. 1 ст. 9 цього ж Закону, підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи, які фіксують факти здійснення господарських операцій. Первинні документи повинні бути складені під час здійснення господарської операції, а якщо це неможливо - безпосередньо після її закінчення. Для контролю та впорядкування оброблення даних на підставі первинних документів можуть складатися зведені облікові документи.
Згідно п.п. «б»п.п. 4.2.2. п. 4.2. ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму податкового зобов'язання платника податків у разі якщо дані документальних перевірок результатів діяльності платника податків свідчать про заниження або завищення суми його податкових зобов'язань, заявлених у податкових деклараціях.
Згідно п. 2.2. Порядку відшкодування податку на додану вартість, підставою для отримання відшкодування є дані виключно податкової декларації за звітний період.
Згідно п. 4.1. цього ж Порядку, відшкодування податку на додану вартість з
бюджету здійснюється органами Державного казначейства України за висновками податкових органів або за рішенням суду.
Згідно п. 6.5. цього ж Порядку, за заявою платника податків такі суми можуть бути перераховані на його рахунок, направлені на погашення податкової заборгованості з податку на додану вартість або в рахунок інших податків, зборів (обов'язкових платежів), які надходять до Державного бюджету України.
Згідно п. 9 Порядку виконання рішень про стягнення коштів з рахунків, на яких обліковуються кошти державного та місцевих бюджетів, або бюджетних установ, рішення суду про стягнення з державного бюджету сум податку на додану вартість та/або відсотків за бюджетну заборгованість за несвоєчасно відшкодовані суми податку виконується Державним казначейством відповідно до виконавчого документа на підставі складених платіжних доручень шляхом перерахування коштів на рахунок, зазначений у виконавчому документі та/або заяві платника податку.
Стаття 70 КАС України встановлює правила належності доказів, які визначають об'єктивну можливість доказу підтверджувати обставину, що має значення для вирішення справи, а також правила допустимості доказів, що визначають легітимну можливість конкретного доказу підтверджувати певну обставину у справі. Предметом доказування, згідно з ч. 1 ст. 138 КАС України, є обставини (факти), якими обґрунтовуються позовні вимоги чи заперечення та які належить встановити при ухваленні судового рішення у справі.
Позивачем в обґрунтування мети та реальності (фактичності) здійснення господарських операцій надано суду копії: податкових декларацій з податку на додану вартість та розшифровок податкових зобовязань та податкового кредиту в розрізі контрагентів (додаток № 5) за спірний період, в яких зазначені податкові зобовязання та податковий кредити по контрагентах позивача; реєстрів отриманих та виданих податкових накладних за спірний період; податкових накладних виписаних позивачу, які підтверджують сплату ним у ціні товару та послуг відповідних сум ПДВ за спірний період; видаткових накладних із зазначенням номера складу, дати отримання товарів на склади позивача протягом спірного періоду; товарно транспортних накладних виписаних протягом спірного періоду; актів виконаних робіт, актів здачі приймання наданих послуг, платіжних доручень, які підтверджують сплату позивачем ПДВ у ціні товарів та послуг за спірний період; вантажно митних декларацій, договорів купівлі продажу спецодягу, укладеного між позивачем та ТОВ «Куферок», договору на ремонт авіаційних двигунів, укладеного між позивачем та ДП «Луганський авіаційний ремонтний завод», специфікацій до вказаних договорів, договору купівлі продажу металопрокату, укладеного між позивачем та ТОВ «Метал Холдинг Львів», договорів поставки товарів, укладеного між позивачем та ТОВ «Луганський акумулятор-1», ВАТ «Львівський хімічний завод», ТОВ «Львівкольормет», ПП «Максимус», ДП «Машинобудівна фірма «Артем», ТОВ «Метал Холдинг Львів», ДП МОУ «Запорізький державний авіаційний ремонтний завод «МіГремонт», договорів надання послуг, укладеного між позивачем та ДП МОУ «Запорізький державний авіаційний ремонтний завод «МіГремонт», ДП МОУ «Луцький ремонтний завод «Мотор», договорами купівлі-продажу компютерного обладнання та програмного забезпечення, укладеного між позивачем та НВП ТОВ «Навігатор», договором поставки, укладеного між позивачем та ТОВ «НАСТКОМ», договорами купівлі продажу, укладених між позивачем та ПП «НіКо-Львів», договорів поставки товарів, укладеного між позивачем та ТОВ «Завод гумових виробів», № філією № 1 ТОВ «ЗТМ «Аріан», договору виконання робіт, укладеного між позивачем та ТОВ «Захід-Львів-Контракт», договору перевезення, укладеного між позивачем та ТОВ «Західний авіаційний центр», договору поставки палива для реактивних двигунів, укладеного між позивачем та ТОВ «Західний авіаційний центр», договорами поставки товарів, укладених між позивачем та ПП «Зеник-Львів», ПП «Ільвес», ТОВ «ІММ», ПП «Кадлі», ТОВ «Карборунд», договору про надання послуг, укладених між позивачем Науково-виробничого кооперативу «КВАНТ», договорів купівлі продажу товарів, укладених між позивачем ТОВ «Компанія Скай Гард», ТОВ «Компанія «Авторемпостач»,
договорів поставки товарів, укладених між позивачем ТОВ «Авіанормаль», ТОВ «Автотехніка», ТОВ «Альцест-Львів», ТОВ «Аркос», ТОВ «Варіація», договору поставки спирту на внутрішньому ринку, укладеного між позивачем та Державним концерном спиртової та лікеро горілчаної промисловості, договорів поставки товару, укладених між позивачем та ПП ВКФ «Вертикаль плюс», ПП «Науково комерційна фірма «Вітек Технопром», ТОВ фірма «Галілея», ПП «Галпостачсервіс», ФОП ОСОБА_8, ПП «Грін Р», ТОВ «Група ЕКСПОРТ», ПП «Діана Сервіс», ВТПП «Дімекс», ТОВ «Дукат ЛВ», ДНДІ «Еластик», ВАТ «Науково-технічний комплекс «Електроприлад», ПП «Елюматек Україна», договору про надання послуг, укладеного між позивачем та ДП «ОАРП «Одесавіаремсервіс», договорів купівлі продажу товарів, укладених між позивачем та «Епіцентр К», ТОВ «ЕСКО», ПП «НіКо-Львів», договору купівлі продажу паливно мастильних матеріалів з використанням пластикових старт-карт на АЗС, укладеного між позивачем та ТОВ «Ойл карт центр», договорів поставки товарів, укладених між позивачем та ПП «Ойл сервіс», ТОВ «ОПТ-Промзапчасть Плюс», ТОВ «Партнер UА», ЗАТ «Первомайський механический завод», ФОП ОСОБА_7, ТОВ «СП «Поролон», ТОВ «Ромус-Поліграф», ТОВ «Сервісний центр НПК», ПП «Система Оптимум», ТОВ «Соломія-Текс», ТОВ «Соная», ТОВ ВФ «Соркус», ТОВ «СОФІТ-ЛЮКС», ТОВ «СпецАвіаКомплект», ЗАТ «Спецтехстекло», ТОВ «Стек Компютер», ПП «Стимул», ТОВ «Столичное», ТОВ «Суховільський ДОК», ТОВ «Сфера сім», ТОВ «Т.Б.М. Україна», ТОВ «Терія», ТОВ «НВФКБ Техноукрсервіс», ООО «Техносервис», договору купівлі продажу товарів, укладеного між позивачем та ТОВ «ТІКОМ», додаткових угоди до вказаного договору, договорів поставки товарів, укладених між позивачем та ТОВ «ТК-3000», ТОВ «Торговий Дім «Бора», ТОВ «ТД «Складська техніка», ТОВ «ТД «Укравіаснаб», договорів купівлі продажу товарів, укладених між позивачем та ТОВ «ТРИМЕКС», договору поставки товарів, укладених між позивачем та ТОВ НВФ «Ультракон», ЗАТ «Фазотрон Украина», ДП «ФауБеХа-ОФІР», договорів купівлі продажу товарів, укладених між позивачем та ПП «Фірма «Кадекс і К», додаткових угод до вказаних договорів, ТОВ «Хіміофарб», ТОВ «Хіміорезерв», ПП «Центр Авіозварювання», НВК «ЧДЛ», ПП «ЧАС-ПІК», МПП «Шаір-В», ТОВ «Юнафт-Львів», ПП «Юрна-плюс», договору генерального підряду, укладеного між позивачем та ТОВ «ЮНАМ», договорів купівлі продажу товару, укладених між позивачем та ООО «Столичное», ПП «Час-Пік», договорів поставки товару, укладених між позивачем та ТОВ «Соная», ТОВ «Партнер-УН», договору на проведення капітального ремонту пасажирського ліфта, укладеного між позивачем та ПП «Балансир», договору про надання послуг, укладеного між позивачем та ПП «Елюматек Україна», договорів поставки товару, укладених між позивачем та ТОВ «НАСТКОМ», ПП «Юрма плюс», ТОВ «Компанія Скай Гард», ТОВ «Автотехніка», ПП «Захід Торг», ПП «Авторитет-Регіон-8», ПП «Діана Сервіс», ТОВ «Ромус Поліграф», ПП «Система Оптимум», ПП «Автосезони», ПП «ПластТрейдинг», ПП «Хімрезерв», ТОВ «Соломія Текс», ТОВ «Дукат ЛВ», ПП «Мігам», специфікацій до вказаних договорів, договору підряду, укладеного між позивачем та ТОВ «Міжгалузеве спеціалізоване підприємство «Промматеріал», договору виконання робіт, укладеного між позивачем та ТОВ «Гражда», ПП «Будагрогурт», договору будівельного підряду, укладеного між позивачем та Проектно будівельною фірмою ПП «ПІРУЕТ», ТОВ «Компанія «ЛІДЕР», договорами купівлі продажу товарів, укладених між позивачем та ДП «Чугуївський авіаційний ремонтний завод», ТОВ «Схід профбуд», ТОВ «Компанія «Авторемпостач», договору купівлі продажу паливно-мастильних матеріалів з використанням пластикових старт-карт на АЗС, укладеного між позивачем та ТОВ «КОНТИНЕНТ НАФТО ТРЕЙД», договору про постачання природного газу, укладеного між позивачем та ТОВ «Укренерго», договору зберігання майна, укладеного між позивачем та ТОВ «ТПК Укрсплав»; довідками про прихід матеріалів в склади позивача по балансовому рахунку 207; довідки про вартість виконаних підрядних робіт за 01.10.2009 року 31.10.2009 року; журналів ордерів і відомості по рахунку 631 «Розрахунки з вітчизняними постачальниками за спірний період».
Відповідачами, належними та допустимими доказами не спростовано мету та реальність здійснення господарських операцій, факту використання позивачем вищевказаних товарів у власній господарській діяльності.
Судом не враховуються заперечення відповідача Спеціалізованої Державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Львові та його представників щодо включення до складу податкового кредиту суми податку на додану вартість по придбаних товарах (робота, послугах) згідно податкових накладних попередніх податкових періодів, оскільки право платника податків на формування податкового кредиту виникає в момент отримання податкової накладної та жодним чином не обмежується податковим періодом, в якому виписана ця податкова накладна.
У матеріалах справи наявні податкові накладні за період з червня 2008 року по грудень 2008 року, з січня 2009 року по серпень 2009 року, з жовтня 2009 року по грудень 2009 року, січня 2010 року по червень 2010 року, які відображені у реєстрах отриманих та виданих податкових накладних за вказані періоди.
Судом встановлено, що позивачем на підтвердження обґрунтованості віднесення до складу податкового кредиту сум податку на додану вартість за перевірений період були надані податкові накладні, які не мали недоліків та, порядок заповнення яких, відповідав встановленому чинним законодавством. Відтак, дані обставини спростовують заперечення органу державної податкової служби, оскільки норми Закону України «Про податок на додану вартість»не містять жодної вимоги щодо включення або не включення податкових накладних до складу податкового кредиту того чи іншого звітного періоду покупцем.
Судом також не враховуються заперечення відповідача щодо відсутності у позивача підстав формування податкового кредиту у звязку з неподанням його контрагентами податкової звітності, несплатою податкових зобовязань по ПДВ згідно виданих податкових накладних, а також не встановлення контрагентів за їх місцезнаходженням, оскільки Закон України «Про податок на додану вартість»не ставить в залежність отримання бюджетного відшкодування платником податків від податкового обліку (стану) інших осіб і фактичної сплати контрагентами податку до бюджету. Якщо контрагенти позивача не виконали свого зобовязання по сплаті податку до бюджету, то це тягне відповідальність та негативні наслідки саме щодо контрагентів позивача. Зазначена обставина не є підставою для позбавлення позивача, як добросовісного платника податку, права на віднесення сплачених ним у ціні товару та послуг відповідних сум податку на додану вартість до податкового кредиту. Позивач виконав усі передбачені законом обовязки щодо цього та має всі документальні підтвердження розміру свого податкового кредиту. Саме на податковий орган покладений обовязок контролю за сплатою податкових зобовязань із врахуванням конституційного принципу щодо індивідуальності зобов'язань сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом, а відтак вказані податковим органом заперечення не можуть бути причиною позбавлення позивача на віднесення сплачених ним у ціні послуг відповідних сум податку на додану вартість до податкового кредиту.
Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності. Докази подані позивачем переконують у підставності позовних вимог. Мету та реальність здійснення позивачем господарських операцій на які платник податку (позивач) посилається як на підставу виникнення у нього права на включення нарахованого ПДВ до податкового кредиту, відповідачем беззаперечними доказами спростовані не були.
Згідно ст.ст. 49, 70 КАС України, сторони зобовязані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами, а відтак зобовязані обґрунтовувати належність та допустимість доказів для підтвердження своїх вимог або заперечень, що відповідачами зроблено не було.
Обставини щодо фактичності здійснення господарських операцій з придбання у контрагентів товарів, на які платник податку посилається як на підставу виникнення у нього права на включення нарахованого (сплаченого) податку на додану вартість до податкового кредиту та, відповідно, права на бюджетне відшкодування такого податку, відповідачами не спростовано. Крім того, проведеними податковим органом перевірками не встановлено порушень позивачем вимог податкового законодавства при визначенні суми податку на додану вартість у загальному розмірі 11478 492,8 грн.
Таким чином, з врахуванням змісту ст. 162 КАС України, спірні податкові повідомлення рішення Державної податкової інспекції у м. Львові, якими зменшено суму бюджетного відшкодування з податку на додану вартість у розмірі 11478 492,8 грн. є протиправними і підлягають скасуванню, оскільки судом встановлено відсутність порушень позивачем вимог п. 1.3., п.1.7., п.1.8. ст. 1, п.п. 7.2.3., п.п. 7.2.6. п. 7.2., п.п. 7.4.1. п. 7.4., п.п. 7.4.5. п.7.4., п.п. 7.5.1. п. 7.5., п.п. 7.7.1., п. 7.7.2. п. 7.7. ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість».
По суті даного спору Закон України «Про податок на додану вартість»не пов'язує право платника податку на податковий кредит з проведенням будь-яких зустрічних перевірок, та не ставить право платника податку на бюджетне відшкодування в залежність від сплати податку іншими учасниками по всьому ланцюгу товарообігу. Чинне законодавство не встановлює обов'язок покупця сплачувати ПДВ повторно ще й до бюджету в разі, коли такий податок не буде сплачений продавцем або іншою особою, з врахуванням суми податку, отриманого від покупця у складі ціни товару. ПДВ, яке включене до ціни товару, є податковим зобов'язанням продавця товару, і саме продавець несе обов'язок по сплаті цього податку до бюджету.
З урахуванням вимог п. 1.3 ст. 1 та ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість», покупець сплачує суму ПДВ у ціні товару безпосередньо продавцю, тому не може в подальшому у будь-якому вигляді впливати на надходження чи на ненадходження цих сум ПДВ до Державного бюджету.
Чинне податкове законодавство не ставить у залежність право позивача на формування податкового кредиту та на бюджетне відшкодування податку на додану вартість від податкового обліку (стану) інших осіб і фактичної сплати контрагентами податку до бюджету. Питання податкового кредиту та бюджетного відшкодування поширюється тільки на окремо взятого платника податків і не ставить цей факт у залежність від розрахунку з бюджетом третіх осіб. Вимога п. 1.8. ст. 1 Закону України «Про податок на додану вартість»щодо надмірної сплати податку на додану вартість як необхідної умови повернення з бюджету сум цього податку його платникові, стосується саме цього платника і сплати саме ним податку у ціні придбання товарів (послуг) їх постачальникам.
Обставини, які слугували фактичною підставою для відмови податкового органу у наданні висновків про відшкодування позивачу заявленої суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість у розмірі 11478 492,8 грн., знаходяться поза межами вимог Закону України «Про податок на додану вартість».
Надані позивачем документи дають суду достатні підстави для висновку про сплату позивачем сум податку на додану вартість у ціні придбаного товару (послуг) контрагентам, які мали статус платників податку на додану вартість про що не заперечують відповідачі, а тому, на думку суду, позивачем правильно застосовано ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість».
Згідно ст. 61 Конституції України юридична відповідальність особи має індивідуальний характер. Тому позивач, який не наділений правом встановлювати ознаки фіктивності операцій свого контрагента з іншими контрагентами, не може нести відповідальність за їх можливі протиправні дії.
Згідно ст. 67 Конституції України визначає, що кожен зобов'язаний сплачувати податки та збори в порядку і розмірах, встановлених законом. Правовий порядок в Україні засновується на принципах, у відповідності з якими ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством.
Таким чином, на думку колегії та враховуючи вимоги п.п. 7.4.1. п. 7.4., п.п. 7.5.1. п. 7.5., п.п 7.7.1. та п.п. 7.7.2. п. 7.7. ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість»,
всі вимоги відносно порядку формування податкового кредиту та отримання права на бюджетне відшкодування позивачем виконані.
Згідно ч. 2 ст. 71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності субєкта владних повноважень обовязок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
З огляду на припис зазначеної норми процесуального права при розгляді судом спору щодо правомірності рішення органу державної податкової служби, яким платнику податків відмовлено у наданні податкових вигод, зокрема, бюджетного відшкодування, презумується добросовісність платника податків, якщо зазначеним органом не доведено інше.
Вказана позиція по суті узгоджується із висновками ВАС України викладеними у: ухвалі від 22.06.2011 року у справі № К-10512/08, ухвалі від 06.07.2011 року у справі № К-25786/08, ухвалі від 12.07.2011 року у справі К-40582/09.
Суд присуджує з Державного бюджету України, у відповідності до вимог ч. 1 ст. 94 КАС України, всі здійснені стороною, яка не є субєктом владних повноважень, та документально підтверджені судові витрати, на користь якої ухвалене судове рішення.
Керуючись ст.ст. 69, 70, 159-163, 167 КАС України, суд -
ВИРІШИВ:
1. Адміністративний позов задоволити повністю.
2. Визнати протиправними і скасувати податкові повідомлення рішення Державної податкової інспекції у м. Львові № 0000682301/0/7372 від 20.04.2010 року (№ 0000682301/1/12437 від 02.07.2010 року, № 0000682301/2/17580 від 13.09.2010 року, № 0000682301/3/22889 від 25.11.2010 року);
- № 0000922301/0/9857 від 31.05.2010 року (№ 0000922301/1/15452 від 11.08.2010 року);
- № 0001022301/0/11894 від 24.06.2010 року (№ 0001022301/1/16690 від 31.08.2010 року, № 0001022301/2/21706 від 11.11.2010 року);
- № 0001052301/0/13196 від 13.07.2010 року (№ 0001052301/1/15453 від 11.08.2010 року, № 0001052301/2/20606 від 28.10.2010 року);
- № 0001172301/0/14812 від 03.08.2010 року, (№ 0001172301/1/19623 від 14.10.2010 року, № 0001172301/2/262 від 28.12.2010 року);
- № 0001252301/0/16366 від 26.08.2010 року (№ 0001252301/1/21422 від 08.11.2010 року);
- № 0001262301/0/17620 від 13.09.2010 року (№ 00012623301/1/22344 від 19.11.2010 року);
- №0001282301/0/18273 від 24.09.2010 року (№ 0001282301/1/23024 від 29.11.2010 року);
- № 0001322301/0/20168 від 21.10.2010 року.
3. Стягнути з Державного бюджету України на користь Державного підприємства Міністерства оборони України «Львівський державний авіаційно-ремонтний завод»(ЄДРПОУ 07684556, вул. Авіаційна, 3, м. Львів) суму бюджетного відшкодування з податку на додану вартість в розмірі 11478 492,8 грн.
4. Стягнути з Державного бюджету України на користь Державного підприємства Міністерства оборони України «Львівський державний авіаційно-ремонтний завод»(ЄДРПОУ 07684556, вул. Авіаційна, 3, м. Львів) 1703,40 грн. судового збору.
Постанова суду першої інстанції може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Згідно ст. 186 КАС України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього ж Кодексу апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Постанова суду першої інстанції, набирає законної у порядку та строки згідно ст. 254 КАС України.
Постанова складена в повному обсязі 30.09.2011 року.
Суддя Гавдик З.В.
З оригіналом згідно
Суддя Гавдик З.В.