Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
14 жовтня 2011 р. справа № 2а/0570/17527/2011
Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
час прийняття постанови: 12 год. 55 хв.
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Михайлик А.С.
при секретаріМороз Н.О.
за позовом Державної податкової інспекції у місті Торезі
доДержавного підприємства «Торезантрацит»
про стягнення заборгованості в сумі 4 007505,00 грн.
за участю:
від позивача: ОСОБА_1 (за дов. б/н від 11.10.2011 року),
від відповідача: не зявився
Державна податкова інспекція у місті Торезі звернулася до Донецького окружного адміністративного суду з позовною заявою до Державного підприємства «Торезантрацит» про стягнення податкової заборгованості в сумі 4 007505,00 гривень. В обґрунтування заявлених вимог позивач зазначив, що внаслідок несплати відповідачем податкових зобовязань з податку на прибуток за звітний податковий період півріччя 2011 року, станом на момент подання позовної заяви до суду за Державним підприємством «Торезантрацит» обліковується сума податкового боргу з податку на прибуток у розмірі 4 007505,00 грн. В судовому засіданні позивач уточнив заявлені позовні вимоги та просив суду стягнути заборгованість з податку на прибуток в сумі 4 007 505,00 грн. з рахунків відповідача, відкритих у банківських установах.
Посилаючись на приписи підпункту 20.1.18 статті 20, пункту 95.3 статті 95 Податкового кодексу України, позивач просив суд стягнути з відповідача суму податкової заборгованості у розмірі 4 007505,00 грн.
В судовому засіданні представник позивача підтримав заявлені позовні вимоги, просив суд задовольнити позов в повному обсязі.
Представник відповідача до судового засідання не зявився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, надав до суду заяву про визнання заявлених позивачем позовних вимог про стягнення заборгованості з податку на прибуток у сумі 4 007505,00 гривень у повному обсязі.
Враховуючи вищенаведене, суд дійшов висновку про можливість розгляду справи за відсутності представника відповідача.
Дослідивши наявні в матеріалах справи докази та заслухавши пояснення представника позивача, суд
ВСТАНОВИВ:
Відповідач Державне підприємство «Торезантрацит» є юридичною особою, зареєстровано та обліковується в Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій України за кодом 32366906, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи, копія якого наявна в матеріалах справи (арк. справи 9). Відповідно до довідки № 887/29-014-1 від 28 жовтня 2008 року відповідач перебуває на податковому обліку в Державній податковій інспекції у місті Торезі з 08 травня 2003 року (арк. справи 13).
09 серпня 2011 року відповідачем надано до Державної податкової інспекції у м. Торезі декларацію з податку на прибуток за звітний податковий період 6 місяців 2011 року (звітну), якою відповідач визначено суму податку на прибуток підприємства до сплати в розмірі 1674718,00 грн. (арк. справи 33-34).
05 жовтня 2011 року відповідачем надано до Державної податкової інспекції у м. Торезі декларацію з податку на прибуток за звітний податковий період 6 місяців 2011 року (уточнену), якою відповідач у звязку із самостійним виправленням помилок збільшив суму податкового зобовязання звітного періоду на 2238812,00 грн. та відобразив нарахування пені в сумі 26811,0 грн. та штрафу в сумі 67164,00 грн. (рядки 25, 27 декларації) у звязку із виправленням помилок (арк. справи 6,7).
За даними зворотного боку облікової картки з податку на прибуток зазначені зобовязання відповідачем не погашалися. Станом на 12 жовтня 2011 року за даними зворотного боку облікової картки за відповідачем обліковується заборгованість з податку на прибуток 8854385,00 грн., з яких сума податку, що заявлена до стягнення в сумі 4 007505,00 грн.
Пунктом 20.1.28 статті 20 Податкового кодексу України визначено, що органи державної податкової служби, окрім іншого, мають право стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом, стягувати суми простроченої заборгованості суб'єкта господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитом (позикою), залученим державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державну (місцеву) гарантію, а також за кредитом з бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом.
Таким чином, позивач є органом державної влади, уповноваженим здійснювати функцію контролю за визначенням та сплатою платником податків, повноваження якого на звернення до суду із позовом про стягнення податкового боргу прямо визначені законодавством України.
Облік платників податків і зборів (обов'язкових платежів) здійснюється органами державної податкової служби та іншими державними органами відповідно до законодавства.
Згідно підпункту 16.1.4. пункту 16.1 статті 16 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Відповідно до статті 54 зазначеного Кодексу крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом.
Статтею 49 Податкового кодексу України передбачено, що податкова декларація подається за звітний період в установлені цим Кодексом строки органу державної податкової служби, в якому перебуває на обліку платник податків.
Пунктом 57.1. статті 57 Податкового кодексу України передбачено, що платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Згідно частини 2 пункту 49.18 статті 49 Податкового кодексу України податкові декларації, крім випадків, передбачених цим Кодексом, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює: календарному місяцю протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця; календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі в разі сплати квартальних або піврічних авансових внесків) - протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя);
Пунктом 152.9. статті 152 Розділу 3 Податкового кодексу України для цілей цього розділу визначені наступні податкові періоди з податку на прибуток: календарні квартал, півріччя, три квартали, рік.
Отже, із врахуванням наведеного, кінцевим строком плати податкових зобовязань відповідача з податку на пруток за перший квартал 2011 року є 20 серпня 2011 року.
Наявними матеріалах справи документам підтверджено своєчасне надання відповідачем податкової декларації з податку на прибуток за звітний податковий період півріччя 2011 рок, якою відповідач узгодив податкові зобовязання в сумі 2238 812,00 грн. Проте, зазначені зобовязання не були сплачені відповідачем у встановлені Податковим кодексом строки.
Пунктом 50.1. статті 50 Податкового кодексу України передбачено можливість виправлення платником податків у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених статтею 102 цього Кодексу) помилок, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації шляхом надання уточнюючого розрахунку до такої податкової декларації за формою чинного на час подання уточнюючого розрахунку.
Частиною 3 цієї статті визначено, що платник податків, який самостійно виявляє факт заниження податкового зобов'язання минулих податкових періодів, зобов'язаний, за винятком випадків, установлених пунктом 50.2 цієї статті: або надіслати уточнюючий розрахунок і сплатити суму недоплати та штраф у розмірі трьох відсотків від такої суми до подання такого уточнюючого розрахунку; або відобразити суму недоплати у складі декларації з цього податку, що подається за податковий період, наступний за періодом, у якому виявлено факт заниження податкового зобов'язання, збільшену на суму штрафу у розмірі п'яти відсотків від такої суми, з відповідним збільшенням загальної суми грошового зобов'язання з цього податку.
На виконання вимог зазначеного підпункту відповідачем наданий уточнюючий розрахунок податку на прибуток, яким позивач збільшив суму визначених податкових зобовязань на 2238 812,00 грн. та здійснив нарахування штрафу у розмірі 3% в сумі 67164,00 грн.
На виконання пункту 129.1.2. статі 129 Податкового кодексу України відповідачем в уточнюючій пастковій декларації визначено пеню до сплати в сумі 26811,00 грн.
Наведеним вище підтверджено здійснення відповідачем самостійного узгодження податкових зобовязань з податку на прибуток за півріччя 2011 року в загальній сумі 4007505,00 грн., з яких за основним платежем -3 913 530,00 грн., штраф в сумі 67 164,00 грн., пеня в сумі 26 811,00 грн.
Згідно пунктів 95.1. статті 95 Податкового кодексу України орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Відповідно до пункту 59.1. статті 59 Податкового кодексу України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Відповідно до пункту 95.2. статті 95 Податкового кодексу України стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.
Згідно наявних в матеріалах справи документів, 04 червня 2003 року податковою інспекцією прийнято першу податкову вимогу № 1/72 на суму 39923633,42 грн., яку було отримано директором по економіки 06 червня 2003 року, про що свідчить підпис відповідача на корінці першої податкової вимоги, копія якої наявна в матеріалах справи (арк. справи 11).
08 липня 2003 року позивачем було прийнято другу податкову вимогу № 2/80 на суму 42582005,70 грн., яку було отримано генеральним директором Порубай В.В. в день її прийняття, що підтверджується підписом відповідача на корінці другої податкової вимоги, копія якої наявна в матеріалах справи (арк. справи 12).
Друга податкова вимога вручена відповідачу в грудні 2003 році, з цього періоду відповідач постійно мав несплачений податковий борг, у звязку із чим податкові вимоги не втратили юридичної сили.
Пунктом 95.3. передбачено, що стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини. Наявними в матеріалах справи документами підтверджено наявність в відповідача відкритих банківських рахунків, з яких податкова інспекція може стягнути кошти в рахунок погашення наявного податкового боргу.
Таким чином, виходячи із змісту заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що викладені в поданні доводи заявника є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Відповідно до статті 136 Кодексу адміністративного судочинства України відповідач може визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву.
Судове рішення у зв'язку з відмовою від адміністративного позову, визнанням адміністративного позову чи примиренням сторін ухвалюється за правилами, встановленими статтями 112, 113 цього Кодексу
Частиною 3, 4 статті 112 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову. Суд не приймає визнання адміністративного позову і продовжує розгляд адміністративної справи, якщо ці дії позивача або відповідача суперечать закону чи порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси.
Дослідивши наявні в матеріалах справи документи, враховуючи встановлені судом обставини, суд дійшов висновку про те, що визнання відповідачем позову не суперечить закону та не порушує чиїх-небудь прав, свобод або інтересів, що є підставою для прийняття судом визнання позову та можливості прийняття постанови про задоволення заявлених позивачем вимог.
Згідно приписів частини 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
З огляду на зазначене, на підставі положень Податкового кодексу України, Закону України «Про державну податкову службу в Україні» та керуючись ст.ст. 8 - 11, 40, 94, 112, 136, 158 163, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позовні вимоги Державної податкової інспекції у місті Торезі до Державного підприємства «Торезантрацит» про стягнення податкової заборгованості в сумі 4 007505,00 гривень задовольнити.
Стягнути з Державного підприємства «Торезантрацит» (код ЄДРПОУ 32366906, адреса: 86600, Донецька область, м. Торез, вул. Енгельса, 88) на користь Державного бюджету заборгованість з податку на прибуток в розмірі 4 007505,00 гривень (чотири мільйони сім тисяч пятсот пять гривень 00 копійок) на р/р 31110074700084, код платежу 21010100, отримувач Державний бюджет, банк отримувача ГУ ДКУ в Донецькій області (код за ЄДРПОУ 34687305), МФО 834016.
В судовому засіданні проголошено вступну та резолютивну частину постанови.
Повний текст постанови виготовлений та підписаний 18 жовтня 2011 року.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її отримання апеляційної скарги.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги У випадку подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Михайлик А.С.