Єдиний державний реєстр судових рішень КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа: № 2а-18991/10/2670 Головуючий у 1-й інстанції: Амельохін В.В.
Суддя-доповідач: Губська О.А.
У Х В А Л А
Іменем України
"05" жовтня 2011 р. м. Київ
Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії:
головуючого судді Губської О.А.
суддів Парінова А.Б., Беспалов О.О.
розглянувши у письмовому провадженні в м. Києві апеляційну скаргу Товариство з обмеженою відповідальністю «ПБ-Консалтінг»на постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 04 березня 2011 року у справі за позовом Товариство з обмеженою відповідальністю «ПБ-Консалтінг»до Фонду державного майна України, третя особа: Товариство з обмеженою відповідальністю «Українська експортна група»про визнання протиправним та скасування рішення, зобовязання вчинити дії, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся до суду з позовом про визнання протиправним та скасувати рішення відповідача, викладене в протоколі від 01.12.2010 року та затверджене Головою Фонду державного майна України, з конкурсного відбору суб'єктів оціночної діяльності та виконавців робіт із землеустрою від 01.12.2010 року про обрання переможцем конкурсу з метою визначення ринкової вартості державного пакета акцій Спільного закритого акціонерного товариства «Авіакомпанія «Міжнародні авіалінії України», що становить 61,58% статутного капіталу товариства, для його приватизації шляхом продажу за грошові кошти - Товариство з обмеженою відповідальністю «Українська експертна група»; зобов'язання відповідача провести конкурс з відбору суб'єктів оціночної діяльності та виконавців робіт із землеустрою з метою визначення ринкової вартості державного пакета акцій Спільного закритого акціонерного товариства «Авіакомпанія «Міжнародні авіалінії України», що становить 61,58% статутного капіталу товариства, для його приватизації шляхом продажу за грошові кошти.
Постановою Окружного адміністративного суду м. Києва від 04 березня 2011 року відмовлено у задоволенні позовних вимог позивача.
Не погоджуючись з вказаним рішенням суду першої інстанції, позивач подав апеляційну скаргу, в якій просив його скасувати та постановити нове рішення, яким позов задовольнити повністю.
В судове засідання сторони не з'явилися, хоча вони були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового засідання, колегія суддів вважає за можливе розглянути справу у порядку письмового провадження, відповідно до п. 2) ч. 1 ст. 197 КАС України.
Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає залишенню без задоволення, а постанова суду без змін з таких підстав.
Суд першої інстанції прийшов до висновку, про відмову у задоволенні позову.
З таким висновком суду колегія суддів погоджується, виходячи з наступного.
Як вбачається з матеріалів справи, 22 листопада 2010 року позивачем на підставі опублікованих Фондом державного майна України в газеті «Відомості приватизації»№43 (636) від 10.11.2010р. та №44 (637) від 17.11.2010р. інформацій про приватизацію державного пакета акцій Спільного закритого акціонерного товариства «Авіакомпанія «Міжнародні авіалінії України»(код Є 14348681) у кількості 335 000 простих іменних акцій сумарною номінальною вартістю 63 449 000,00грн., що становить 61,58% статутного капіталу товариства та про проведення конкурсу з відбору суб'єктів оціночної діяльності з метою незалежної оцінки обєкту приватизації, подано до Фонду державного майна України заяву про участь у конкурсі з відбору суб'єктів оціночної діяльності, які будуть залучені для визначення ринкової вартості державного пакету акцій Спільного закритого акціонерного товариства «Авіакомпанія «Міжнародні авіалінії України». До заяви позивачем додано підтверджуючі документи, у відповідності з вимогами п. 13 Положення про конкурсний відбір суб'єктів оціночної діяльності та виконання робіт із землеустрою (затверджено наказом ФДМ Украй 25.11.2003р. №2100) копії установчих документів, копії кваліфікаційних документів працівників позивача, копії сертифікатів, інформацію про підприємство та інші.
01 грудня 2010 року переможцем конкурсу стало Товариство з обмеженою відповідністю «Українська експертна група».
Відповідно до статті 9 Закону України «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні»методичне регулювання оцінки майна здійснюється у відповідних нормативно-правових актах з оцінки майна: положеннях (національних стандартах) оцінки майна, що затверджується Кабінетом Міністрів України, методиках та інших нормативно-правових актах, які розробляються з урахуванням вимог положень (національних стандартів) і затверджуються Кабінетом Міністрів України та Фондом державного майна України.
З метою реалізації вимог Закону України «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні», удосконалення порядку залучення субєктів оціночної діяльності суб'єктів господарювання на конкурсних засадах, наказом Фондом державного майна України від 25.11.2003 р. № 2100, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 09.12.2003 р. за №1194/8515, затверджено Положення про конкурсний відбір суб'єктів оціночної діяльності та виконавців робіт із землеустрою.
Відповідно до п. 3 Положення, конкурсний відбір суб'єктів оціночної діяльності та виконавців робіт із землеустрою здійснюється конкурсною комісією, утвореною Фондом державного майна України, його регіональними відділеннями або Фондом майна Автономної Республіки Крим.
Згідно з п. 19 Положення, під час обрання переможця конкурсу з відбору суб'єктів оціночної діяльності враховуються: кількість та кваліфікація оцінювачів, які перебувають у штатному складі учасника конкурсу, а також тих, що додатково ним залучаються для проведення оцінки майна; досвід учасника конкурсу з оцінки саме того об'єкта, оцінку якого планується здійснити за підсумками оголошеного конкурсу з відбору суб'єкта оціночної діяльності; кількість оцінювачів, яких планує залучити учасник конкурсу з метою підготовки звіту про оцінку майна та його підписання, та їх особистий практичний досвід щодо оцінки майна, у тому числі подібного майна; запропонована учасником конкурсу вартість виконання робіт порівняно із звичайною ціною; кількість конкурсів, у яких учасник конкурсу брав участь, та кількість перемог у цих конкурсах (враховується як критерій кожною комісією окремо); кількість невиконаних договорів на проведення оцінки майна, укладених Фондом державного майна України (регіональним відділенням Фонду державного майна України або Фондом майна Автономної Республіки Крим) із зазначеним учасником конкурсу, та причини такого невиконання; кількість звітів про оцінку майна, які на час проведення конкурсу підготовлені (готуються) претендентом на виконання договорів на проведення оцінки майна, укладених з Фондом державного майна України (відповідно з регіональним відділенням, Фондом майна Автономної Республіки Крим) та з іншими замовниками за підсумками попередніх конкурсів; наявність зауважень з боку Фонду державного майна України, його регіональних відділень або Фонду майна Автономної Республіки Крим до звітів про оцінку майна, виконаних претендентом, за результатами їх рецензування, а також професійність та ефективність діяльності претендента відповідно до даних Державного реєстру суб'єктів оціночної діяльності (визначається за результатами рецензування звітів; даними тестування оцінювачів, що перебувають у штатному складі суб'єкта господарювання, після проходження ними підвищення кваліфікації; кількості осіб, що склали кваліфікаційний іспит щодо кількості осіб, що перебували на стажуванні в суб'єкта оціночної діяльності, тощо).
Згідно з п. 21 Положення, результати конкурсу оформляються протоколом. Відомість (відомості) підсумків голосування додаються до протоколу. Протокол підписують усі присутні на засіданні члени комісії і затверджує Голова Фонду державного майна України або начальник регіонального відділення Фонду державного майна України чи Голова Фонду майна Автономної Республіки Крим.
Відповідно до п. 24 Положення, у триденний строк після проведення конкурсу комісія інформує переможців конкурсу про рішення комісії.
Судом встановлено, що на конкурс з відбору суб'єктів оціночної діяльності з метою оцінки державного пакета акцій Спільного закритого акціонерного товариства «Авіакомпанія «Міжнародні авіалінії України»подано заяв від 9 учасників субєктів оціночної діяльності.
Членами Комісії одноголосно відхиленні пропозиції учасників конкурсу (як такі, що суттєво не відповідають реальним), які зазначили вартість виконання робіт в три і більше рази нижче за показник звичайної ціни (для даного об'єкта - 60,93тис. грн.), а також пропозицію учасника конкурсу, що перевищує показник звичайної ціни.
Запропонована позивачем вартість робіт за послуги дорівнювала 18 900грн звичайній ціні - 60 930грн.
Таким чином, оцінивши докази, які є у справі за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, та враховуючи всі наведені обставини, колегія суддів дійшла висновку, що запропонована позивачем вартість виконання робіт є нижчою за ринкову ціну і послуг з оцінки майна, земельних ділянок та об'єктів аукціону, а тому судом першої інстанції правомірно відмовив у задоволенні позовних вимог позивача.
Відповідно до ст. 200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Оскільки судове рішення ухвалене судом першої інстанції відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права, на підставі повно і всебічно зясованих обставин в справі, підтвердженими доказами, а доводи апеляційної скарги висновків суду не спростовують, то колегія суддів апеляційної інстанції підстав для його скасування не вбачає.
Керуючись ст.ст. 160, 198, 200, 205, 206, 212, 254 КАС України, суд
У Х В А Л И В:
Апеляційну скаргу Товариство з обмеженою відповідальністю «ПБ-Консалтінг»на постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 04 березня 2011 року у справі за позовом Товариство з обмеженою відповідальністю «ПБ-Консалтінг»до Фонду державного майна України, третя особа: Товариство з обмеженою відповідальністю «Українська експортна група»про визнання протиправним та скасування рішення, зобовязання вчинити дії залишити без задоволення, а постанову Окружного адміністративного суду м. Києва без змін.
Ухвала апеляційної інстанції за наслідками її перегляду набирає законної сили через пять днів після направлення її копії особам, які беруть участь у справі та може бути оскаржена безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції.
Головуючий суддя Губська О.А.
Суддя Парінов А.Б.
Суддя Беспалов О.О.