Копія
СЕВАСТОПОЛЬСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Постанова
Іменем України
Справа № 2а-1604/11/22/0170
19.09.11 м. Севастополь
Севастопольський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
головуючого суддіСанакоєвої М.А.,
суддів Горошко Н.П. , Єланської О.Е. секретар судового засіданняРузова А.О.
за участю сторін:
представник позивача, Товариства з обмеженою відповідальністю "РАУ"- ОСОБА_2, довіреність № б/н від 05.07.11
розглянувши апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у м. Ялта АР Крим на постанову Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим (суддя Радчук А.А. ) від 16.03.11 у справі № 2а-1604/11/0170
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "РАУ" (вул. В. Альбіцького, 3-А,смт Сімеїз, Ялта, місто, Автономна Республіка Крим,98680)
до Державної податкової інспекції у м. Ялта АР Крим (вул. Васильєва, 16,Ялта,Автономна Республіка Крим,98600)
про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення,-
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю «РАУ»звернулось до Окружного адміністративного суду АР Крим з позовом до Державної податкової інспекції у м. Ялта АР Крим про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення рішення № 000121502/0 від 14.07.2010 про застосування до позивача штрафних санкцій в розмірі 170, 00 грн. Позовні вимоги мотивовані безпідставністю відмови податкового органу у прийнятті документів податкової звітності та як наслідок подальшого накладення штрафу.
Постановою Окружного адміністративного суду АР Крим від 16.03.2011 позовні вимоги задоволені: визнано протиправним та скасовано податкове повідомлення рішення Державної податкової інспекції у м. Ялта АР Крим № 000121502/0 від 14.07.2010 про застосування до Товариства з обмеженою відповідальністю «РАУ»штрафних санкцій в розмірі 170, 00 грн. Судом вирішено питання щодо судових витрат.
Не погодившись з судовим рішенням, представник відповідача звернувся до Севастопольського апеляційного адміністративного суду з апеляційною скаргою, в якій просить скасувати постанову суду від 16.03.2011, прийняти нове рішення про відмову в задоволенні позову. При цьому заявник посилається на порушення судом норм матеріального та процесуального права.
Представник позивача у судовому засіданні проти задоволення апеляційної скарги заперечував.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився. Про дату, час і місце апеляційного розгляду повідомлені належним чином та своєчасно.
Відповідно до частини 4 ст. 196 КАС України, неприбуття у судове засідання сторін або інших осіб, які беруть участь у справі, належним чином повідомлених про дату, час і місце апеляційного розгляду, не перешкоджає судовому розгляду справи.
Розглянувши матеріали справи в порядку статей 195,196 Кодексу адміністративного судочинства України, заслухавши суддю-доповідача, розглянувши та обговоривши доводи апеляційної скарги, перевіривши матеріали справи, колегія суддів Севастопольського апеляційного адміністративного суду приходить до висновку, що апеляційна скарга підлягає задоволенню з наступних підстав.
Як вбачається з матеріалів справи, 21.06.2010 позивач надав податковому органу в особі Державної податкової інспекції у м. Ялта АР Крим податкову декларацію з ПДВ за травень 2010 року ( а.с. 12).
Згідно з повідомленням від 24.06.2010 вих. № 13301/10/15-2 відповідач повідомив позивача, що даний документ не визнаний як податкова декларація ( а.с. 8).
05.07.2010 ДПІ у м. Ялта складений акт № 2917/15-2/32542412 про результати документальної невиїзної перевірки з питання ненадання податкової декларації по ПДВ за травень 2010 р., в якому зафіксовано порушення ТОВ «РАУ»вимог абзацу а) підпункту 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами і державними цільовими фондами»від 21.12.2000 № 2181 , а саме позивачем не подана декларація по ПДВ за травень 2010 ( граничний термін подачі 21.06.2010 ( а.с. 10 ).
На підставі вказаного акту ДПІ у м. Ялта 14.07.2010 прийнято податкове повідомлення рішення № 0002121502/0 про застосування до ТОВ «РАУ»штрафних санкцій у сумі 170 грн., застосовану відповідно до підпункту 17.1.1 пункту 17.1 статті 17 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»( а.с. 15).
Відповідно до п.п.4.1.2 п.4.1 ст.4 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", податкова звітність, отримана контролюючим органом від платника податків як податкова декларація, що заповнена ним всупереч правилам, зазначеним у затвердженому порядку її заповнення, може бути не визнана таким контролюючим органом як податкова декларація, якщо в ній не зазначено обов'язкових реквізитів, її не підписано відповідними посадовими особами, не скріплено печаткою платника податків. У цьому випадку, якщо контролюючий орган звертається до платника податків з письмовою пропозицією надати нову податкову декларацію з виправленими показниками (із зазначенням підстав неприйняття попередньої), то такий платник податків має право надати таку нову декларацію разом зі сплатою відповідного штрафу; оскаржити рішення податкового органу в порядку апеляційного узгодження.
Згідно з ст.9 Закону України "Про систему оподаткування", платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані, зокрема, подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів).
Абз.1 ст.11 Закону України "Про систему оподаткування" встановлено, що відповідальність за правильність обчислення, своєчасність сплати податків і зборів (обов'язкових платежів) і додержання законів про оподаткування несуть платники податків і зборів (обов'язкових платежів) відповідно до законів України.
Відповідно до п.11.1 ст.1 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", податкова декларація, розрахунок (далі - податкова декларація) - документ, що подається платником податків до контролюючого органу у строки, встановлені законодавством, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податку, збору (обов'язкового платежу).
Згідно з п.п.4.1.4 п.4.1 ст.4 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", Податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює, зокрема, календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця; календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків), - протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя).
Відповідно до п.п.17.1.1 п.17.1 ст.17 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Позивачем не доведено, що рішення відповідача про невизнання декларації підприємства з ПДВ за травень місяць 2010 скасовано, з відповідним позовом ТОВ «РАУ»до суду не зверталось, дії ДПІ у м. Ялта щодо прийняття рішення по невизнанню як податкової декларації документа ТОВ «РАУ»не є предметом розгляду у цієї справи, у звязку з чим судова колегія приходить до висновку, що під час прийняття податкового повідомлення рішення № 0002121502/0 про застосування до ТОВ «РАУ»штрафних санкцій у сумі 170 грн., застосовану відповідно до підпункту 17.1.1 пункту 17.1 статті 17 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», ДПІ у м. Ялта діяло відповідно до вимог законодавства.
Отже, позовні вимоги позивача не ґрунтуються на законі та не підлягають задоволенню.
Вказаним обставинам судом першої інстанції не дана належна оцінка, постанова суду від 16.03.2011 ухвалена з порушенням норм матеріального та процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи, у звязку з чим підлягає скасуванню з ухваленням нового рішення про відмову в задоволенні позову.
Керуючись статтями 195, 196, пунктом 3 частини першої статті 198, п. 4 ч. 1 ст. 202, 207 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у м. Ялта - задовольнити.
Постанову Окружного адміністративного суду АР Крим від 16.03.2011 у справі № 2а-1604/11/0170 скасувати.
Прийняти нову постанову: в задоволенні позову Товариства з обмеженою відповідальністю «РАУ»про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення рішення № 000121502/0 від 14.07.2010 про застосування до позивача штрафних санкцій в розмірі 170,00 грн. - відмовити.
Постанова набирає законну силу з моменту проголошення.
Постанова може бути оскаржена в касаційному порядку безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів з дня складання постанови в повному обсязі.
Повний текст судового рішення виготовлений 26 вересня 2011 р.
Головуючий суддяпідписМ.А.Санакоєва
Судді підпис Н.П.Горошко підпис О.Е.Єланська З оригіналом згідно
Головуючий суддя М.А.Санакоєва