Єдиний державний реєстр судових рішень ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-50, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
_____________
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"11" липня 2011 р. Справа № 5023/3761/11(н.р. 53/299-10)
вх. № 3761
Суддя господарського суду Аюпова Р.М.
при секретарі судовогозасідання Павленко А.В.
за участю представників сторін:
прокурора - <Текст >позивача - - ОСОБА_1, дов. №08-11/3143/2-10 від 31.12.10р.
Прокурор - Тузов Є.Ю., посв. №110 від 25.06.10р.
Відповідач - не з"явився.
3-й особи - <Текст >відповідача - <Текст >3-й особи - <Текст >
розглянувши справу за позовом Прокуратура Київського району м. Харкова в інтересах держави, в особі Харківської міської ради, м. Харків 3-я особа яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача Управління земельних відносин Харківської міської ради , м. Харків
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Акваріус", м. Харків 3-я особа <Текст >
про внесення змін до договору оренди землі
ВСТАНОВИВ:
Заступник прокурора Київського району м. Харкова в інтересах держави в особі Харківської міської ради звернувся до господарського суду Харківської області з позовом до ТОВ "Акваріус", за участю третьої особи - Управління земельних відносин Харківської міської ради про внесення змін до договору оренди землі, який зареєстровано у Харківській регіональній філії ДП "Центр державного земельного кадастру при Державному комітеті України по земельних ресурсах" в держреєстрі земель від 10.01.2003 року за № 6604/03 шляхом визнання додаткової угоди до вказаного договору оренди землі укладеним в редакції позивача, посилаючись, зокрема, на приписи статей 651 Цивільного кодексу України, статтю 188 Господарського кодексу України, статтю 30 Закону України "Про оренду землі" та Закон України "Про оцінку земель" , вказуючи на необхідність внесення змін до укладеного між сторонами договору оренди землі, з огляду на зміну грошової оцінки землі, про що відповідача було повідомлено у відповідності до вимог чинного законодавства.
Рішенням господарського суду Харківської області від 15.12.2010 р. (залишеним без змін постановою Харківського апеляційного господарського суду від 21.02.2011 року) у задоволенні позовних вимог відмовлено.
Постановою Вищого господарського суду України від 19 квітня 2011 року скасовано рішення господарського суду Харківської області від 15 грудня 2010 та постанову Харківського апеляційного господарського суду від 21 лютого 2011 року у справі № 53/299-10, справу передано на новий розгляд до господарського суду Харківської області.
Зважаючи на викладене, ухвалою господарського суду Харківської області від 19 травня 2011 року призначено справу до розгляду у судовому засіданні на 07 червня 2011 року о 10:30 год.
Ухвалою господарського суду Харківської області від 07 червня 2011 року розгляд справи відкладено на 11 липня 2011 року об 11:40 год.
У призначеному судовому засіданні 11 липня 2011 року прокурор та представник позивача підтримали заявлений позов та просили суд його задовольнити, позивач через канцелярію суду надав додаткові документи (вх. № 12843), які судом долучені до матеріалів справи.
У судове засідання представник відповідача та третьої особи не зявились, витребувані судом документи не надали, про причини неявки у судове засідання суд не повідомили.
Зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, дослідивши матеріали справи, всебічно та повно дослідивши надані учасниками судового процесу докази, суд встановив наступне.
26 листопада 2002 року між Харківською міською радою Харківської області (далі позивач) та ТОВ «Акваріус» (далі - відповідач) укладено договір оренди землі (далі договір), що зареєстрований у Харківському міському управлінні земельних ресурсів в книзі записів державної реєстрації договорів оренди землі (книга № 4) від 10.01.2003р. за № 6604/03 та посвідчений приватним нотаріусом Харківського міського нотаріального округу Коляда Т.Г у відповідності до умов якого позивач, на підставі рішення V сесії Харківської міської ради ХХІV скликання від 03.07.2002 року № 105/04 “Про надання ТОВ «Акваріус» в оренду земельної ділянки по вул.. Артема, 41» надав в строкове платне користування земельну ділянку, загальною площею 0,0549 га, яка знаходяться за адресою: м. Харків, вул.. Артема, 41 строком 01.09.2026 року для експлуатації та обслуговування будинку офісу.
Згідно з п. 2.1 договору оренди землі від 26.11.2002 р. плата за землю вноситься орендарем щомісячно у вигляді орендної плати у грошовій формі у розмірі 1124,99 грн. на рахунок відділу державного казначейства у м. Харкові № 33212810900002, банк УДК у Харківській області, м. Харкова МФО 851011, код ЗКПО 24134490, код платежу13050200;01 не пізніше пятнадцятого числа наступного місяця.
Відповідно п. 2.2 договору, орендна плата за землю збільшується при зміні розміру земельного податку відповідно до законів України, при цьому сторони складають додаткову угоду, яка є невідємною частиною цього договору оренди.
Згідно п.3.1.2 договору оренди землі орендодавець має право вносити зміни в розділ 2 цього договору щодо розміру і строків внесення плати за землю у разі зміни ставки земельного податку в законодавчому порядку.
Рішенням Харківської міської ради “Про затвердження “Технічної документації з нормативної грошової оцінки земель міста Харкова станом на 01.01.2007р.”від 25.12.2007р. № 335/07 затверджено базову вартість одного квадратного метра земель міста Харкова у сумі 253,30 грн., яка отримана на підставі витрат на освоєння і облаштування території міста станом на 01.01.2007р. та підлягає в подальшому індексації в порядку, встановленому законодавством України.
Також встановлено, що плата за землю на підставі даних “Технічної документації з нормативної грошової оцінки земель міста Харкова станом на 01.01.2007р.”вводиться в дію з 1 березня 2008 року.
Рішенням Харківської міської ради від 27.02.2008р. № 42/08 (із змінами та доповненнями, внесеними рішенням Харківської міської ради від 25.02.2009р. № 31/09) затверджено Положення про впровадження нормативної грошової оцінки земель міста Харкова станом на 01.01.2007р.
Для приведення розміру орендної плати у відповідність до вимог чинного законодавства щодо нормативно-грошової оцінки земель та укладення додаткової угоди до договору оренди землі від 26 листопада 2002 року за № 6604/03 управлінням земельних відносин міської ради на адресу ТОВ «Акваріум» направлено відповідний лист від 17.05.2008 року № 5135 в якому Управління земельних відносин Харківської міської ради (третя особа) повідомила відповідача, що з 01.03.2008р. змінюється базова вартість 1 кв.м. земель м. Харкова та запроваджується новий порядок визначення розміру орендної плати за користування земельними ділянками, в звязку з чим відповідачу необхідно замовити витяг із технічної документації про визначення такої оцінки і надати його управлінню земельних відносин для приведення зазначеного розміру у відповідність до чинного законодавства та оформлення додаткової угоди до договору оренди.
Заявою від 06.11.2008р. відповідач звернувся до управління земельних відносин з проханням привести у відповідність до чинного законодавства розмір орендної плати відповідно до витягу із технічної документації про визначення нормативної грошової оцінки № 3749/08 від 28.10.2008р.
Листом-попередженням від 19.04.2010р. № 4006/0/84-10 третя особа повідомила відповідача про проведення перерахунку розміру орендної плати та підготовлення проекту додаткової угоди до договору оренди землі від 10.01.2003 року . № 6604/03, який запропоновано узгодити відповідно до чинного законодавства, а також зазначила, що у разу невиконання вказаних вимог у місячний термін дане питання буде вирішуватись в судовому порядку.
Даний лист-попередження відповідач отримав 26.04.2010р., про що свідчить поштове повідомлення (а.с. 21), наявне в матеріалах справи.
21.05.2010р. головним спеціалістом відділу самоврядного контролю за використанням та охороною земель управління земельних відносин Харківської міської ради було обстежено земельну ділянку по. вул. Артема, 41 площею 0,0549 га і встановлено, що зазначена земельна ділянка використовується відповідачем в межах договору оренди землі від 10.01.2003 року № 6604/03.
Станом на момент звернення прокурора в інтересах позивача до суду з позовною заявою додаткову угоду до договору оренди землі між сторонами не підписано.
Такі обставини, на думку прокурора та позивача, свідчать про порушення прав та охоронюваних законом інтересів держави і є підставою для їх захисту у судовому порядку.
Надаючи правову кваліфікацію викладеним обставинам з урахуванням фактичних та правових підстав позовних вимог і заперечень проти них суд виходить з наступного.
Відповідно до ч. 1 ст.13 Конституції України земля, її надра, атмосферне повітря, водні та інші природні ресурси, що знаходяться на території України, природні ресурси її континентального шельфу, виключної (морської) економічної зони є об'єктами права власності Українського народу. Від імені Українського народу права власника здійснюють органи державної влади та органи місцевого самоврядування в межах, визначених Конституцією України.
Відповідно до ст.12 Земельного кодексу України до повноважень міських рад у галузі земельних відносин на території міст належить: здійснення контролю за використанням та охороною земель комунальної власності, додержанням земельного та екологічного законодавства.
Згідно п.12 Перехідних положень Земельного кодексу України до розмежування земель державної і комунальної власності повноваження щодо розпорядження землями в межах населених пунктів, крім земель, переданих у приватну власність, здійснюють відповідні сільські, селищні, міські ради, а за межами населених пунктів - відповідні органи виконавчої влади.
Отже земельна ділянка за адресою: м. Харків, вул. Артема, 41 знаходиться у віданні Харківської міської ради.
Відповідно до ст. 189 Земельного кодексу України самоврядний контроль за використанням та охороною земель здійснюється сільськими, селищними, міськими, районними та обласними радами.
Згідно п.1.4. рішення 14 сесії Харківської міської ради 5 скликання від 04.07.2007 р. № 146/07 “Про внесення змін до рішення 22 сесії Харківської міської ради 4 скликання від 23.06.2004р. № 87/04 “Про затвердження Положення про самоврядний контроль за використанням та охороною земель у м. Харкові” основними завданнями самоврядного контролю за використанням та охороною земель є запобігання порушенням законодавства України у сфері використання та охорони земель, своєчасне виявлення таких порушень та вжиття відповідних заходів щодо їх усунення.
Відповідно до розділу 3. Положення про самоврядний контроль за використанням та охороною земель у м. Харкові, затвердженого рішенням 22 сесії Харківської міської ради 4 скликання від 23.06.2004р. № 87/04 посадові особи відділу самоврядного контролю за використанням та охороною земель мають право обстежувати земельні ділянки, передбачені пунктом 1.2. цього Положення, щодо дотримання умов їх використання та охорони відповідно до чинного законодавства України та укладених договорів оренди (тимчасового користування, тимчасового користування на умовах оренди). Складати Акти обстеження стану та дотримання умов використання земельних ділянок та за фактом виявлення порушень законодавства подавати матеріали до відповідних державних органів для вжиття необхідних заходів та притягнення винних осіб до відповідальності відповідно до закону.
Загальні умови укладення договорів визначені статтею 179 Господарського кодексу України, частиною 3 якої, зокрема, передбачено, що укладення господарського договору є обовязковим для сторін, у випадку, якщо існує пряма вказівка закону щодо обовязковості укладання договору для певних категорій субєктів господарювання.
Згідно ст. 792 Цивільного кодексу України за договором найму (оренди) земельної ділянки наймодавець зобов'язується передати наймачеві земельну ділянку на встановлений договором строк у володіння та користування за плату. Відносини щодо найму (оренди) земельної ділянки регулюються законом.
Статтею 93 Земельного кодексу України передбачено, що право оренди земельної ділянки це засноване на договорі строкове платне володіння і користування земельною ділянкою, необхідною орендареві для провадження підприємницької та іншої діяльності.
У відповідності до ст. 125 Земельного кодексу України право на оренду земельної ділянки виникає після укладення договору оренди і його державної реєстрації. Приступати до використання земельної ділянки до встановлення її меж у натурі (на місцевості), одержання документа, що посвідчує право на неї, та державної реєстрації забороняється. Згідно ч. 2 ст. 126 Земельного кодексу України право оренди землі оформляється договором, який реєструється відповідно до закону.
З урахуванням наведених положень чинного законодавства України суд приходить до висновку про те, що взаємовідносини між позивачем та відповідачем щодо оренди землі врегульовані відповідним господарським договором договором оренди, зареєстрованим в державному реєстрі. При цьому укладення цього договору є обовязковим у разі використання відповідачем земельної ділянки за адресою: м. Харків, вул. Артема, 41 в силу наведених вище приписів чинного законодавства.
Згідно ст. 187 Господарського кодексу України спори, що виникають при укладанні господарських договорів за державним замовленням, або договорів, укладення яких є обов'язковим на підставі закону та в інших випадках, встановлених законом, розглядаються судом.
У Відповідності до ст. 649 ЦК України розбіжності, що виникли між сторонами при укладенні договору на підставі правового акта органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим, органу місцевого самоврядування та в інших випадках, встановлених законом, вирішуються судом.
З урахуванням викладеного, на підставі матеріалів справи, суд приходить до висновку про те, що укладення договору оренди землі може відбуватися в судовому порядку (оскільки укладення договору наразі є обовязковим в силу приписів чинного законодавства України). При цьому, наразі вбачається, що позивачем додержаний встановлений досудовий порядок укладання договорів в судовому порядку, запропонована додаткова угода до договору, яка відповідає вимогам чинного законодавства та не порушує прав та охоронюваних законом інтересів сторін.
Всупереч вимог ст. 4-3 та ст. 33 ГПК України (судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності; сторони та інші особи, які беруть участь у справі, обґрунтовують свої вимоги і заперечення поданими суду доказами; кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень) відповідач доказів на спростування викладених обставин не надав. У звязку з цим суд приходить до висновку про наявність у справі достатніх правових підстав для задоволення позовних вимог у повному обсязі, виходячи з наступного.
Відповідно до ст. 651 Цивільного кодексу України та ст.188 Господарського кодексу України зміна та розірвання господарських договорів в односторонньому порядку не допускаються, якщо інше не передбачено законом або договором.
Згідно ст. 30 Закону України “Про оренду землі” у разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору оренди землі спір вирішується в судовому порядку.
Вказані норми щодо умов зміни договору оренди землі знайшли своє відображення у пункті 36 договору оренди землі від 26.11.2002 року, зареєстрованого державному реєстрі за № 6604/03 від 10.01.2003 року.
Відповідно до ст. 2 Закону України “Про плату за землю” використання землі в Україні є платним. Плата за землю справляється у вигляді земельного податку або орендної плати, що визначається залежно від грошової оцінки земель.
Згідно ст. 15 Закону України “Про оренду землі”, ст. 284 Господарського кодексу України однією із істотних умов договору оренди землі є орендна плата із зазначенням її розміру, індексації, форм платежу, строків, порядку її внесення і перегляду та відповідальності за її несплату.
Відповідно до ст. 654 Цивільного кодексу України зміна або розірвання договору вчиняється в такій самій формі, що й договір, що змінюється або розривається, якщо інше не встановлено договором або законом чи не випливає із звичаїв ділового обороту.
Ст. 13 Закону України “Про оцінку земель” передбачено, що нормативна грошова оцінка земельних ділянок проводиться у разі визначення розміру орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності.
Згідно із ст. 15 цього Закону підставою для проведення оцінки земель (бонітування ґрунтів, економічної оцінки земель та нормативної грошової оцінки земельних ділянок) є рішення органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування.
Відповідно до ст. 18 вказаного Закону нормативна грошова оцінка земельних ділянок розташованих у межах населених пунктів незалежно від їх цільового призначення проводиться не рідше ніж один раз на 5-7 років.
Так, Рішенням Харківської міської ради “Про затвердження “Технічної документації з нормативної грошової оцінки земель міста Харкова станом на 01.01.2007р.”від 25.12.2007р. № 335/07 затверджено базову вартість одного квадратного метра земель міста Харкова у сумі 253,30 грн., яка отримана на підставі витрат на освоєння і облаштування території міста станом на 01.01.2007р. та підлягає в подальшому індексації в порядку, встановленому законодавством України.
Також встановлено, що плата за землю на підставі даних “Технічної документації з нормативної грошової оцінки земель міста Харкова станом на 01.01.2007р.”вводиться в дію з 1 березня 2008 року.
Рішенням Харківської міської ради від 27.02.2008р. № 42/08 (із змінами та доповненнями, внесеними рішенням Харківської міської ради від 25.02.2009р. № 31/09) затверджено Положення про впровадження нормативної грошової оцінки земель міста Харкова станом на 01.01.2007р.
Відповідно до п. 1.1. Положення регламентує надання підприємствам, установам та організаціям міста, фізичним особам інформації про нормативну грошову оцінку земельних ділянок для обчислення земельного податку, орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності та здійснення цивільно-правових угод із земельними ділянками.
Пунктом 2 встановлюються обов'язки суб'єктів процесу встановлення плати за землю.
Юридичні особи - землекористувачі та власники земельних ділянок - на підставі даних державного земельного кадастру щодо нормативної грошової оцінки земельних ділянок самостійно обчислюють земельний податок за встановленою формою та надають її до відповідної податкової інспекції разом з податковою декларацією на поточний рік, сплачують земельний податок згідно з встановленими строками.
Відповідно до п. 3.1. Положення замовник (землекористувач):
- підготовляє копії документів на право власності чи користування земельною ділянкою або проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості);
- подає заяву на виконання робіт з підготовки вихідних даних для нормативної грошової оцінки окремої земельної ділянки та виготовлення інформаційного файлу земельної ділянки у встановленому форматі до Підприємства - оцінювача;
- подає заяву, підготовлені вихідні дані для нормативної грошової оцінки окремої земельної ділянки та інформаційний файл земельної ділянки у встановленому форматі до Управління Держкомзему у місті Харків для надання інформації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки у формі Витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки.
Згідно ст. 21 Закону України “Про інформацію” інформація державних органів та органів місцевого самоврядування - це офіційна документована інформація, яка створюється в процесі поточної діяльності законодавчої, виконавчої та судової влади, органів місцевого та регіонального самоврядування. Основними джерелами інформації органів місцевого і регіонального самоврядування є акти органів місцевого та регіонального самоврядування.
Інформація органів місцевого самоврядування доводиться до відома заінтересованих осіб шляхом опублікування її в офіційних друкованих виданнях, опублікування її в інших засобах масової інформації або публічного оголошення через аудіо та аудіовізуальні засоби масової інформації.
Згідно вимог ст. 21 Закону України “Про інформацію” рішення Харківської міської ради та її органів розміщуються на офіційному сайті Харківської міської ради, публікуються в газеті “Харьковские известия”, Бюлетенях міської ради.
За таких умов, вищевказані рішення Харківської міської ради опубліковані та вважаються такими, що доведені до відома зацікавлених осіб.
Згідно ст. 144 Конституції України та ст. 73 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” рішення Харківської міської ради є обов'язковими для виконання на території міста Харкова.
В матеріалах справи наявні листи управління земельних відносин від 17.05.2008 року № 5135, від 19.04.2010 року № 4006/0/84-10 , якими відповідача було повідомлено про обовязковість укладення додаткової угоди щодо приведення у відповідність розміру орендної плати.
Крім того, суд зазначає, що в матеріалах справи наявний Витяг № 3749/08 з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки від 28.10.2008р. № 5999; розрахунок розміру орендної плати за земельну ділянку державної або комунальної власності, грошова оцінка яких проведена станом на 01.01.2007р. № 997/10, відповідно до якого розмір орендної плати в місяць за оренду земельної ділянки площею 549 кв.м. за адресою: вул. Артема, 41 становить 11536,93 грн., а також заява відповідача від 06.11.2008 року, якою він просить привести у відповідність до чинного законодавства розмір орендної плати, визначений у договорі оренди землі № 6604/03 від 10 січня 2003 року. відповідно до Витягу № 3749/08.
За таких підстав, відповідачу було відомо про необхідність укладення додаткової угоди щодо приведення у відповідність розміру орендної плати.
Згідно з ч. 3 ст. 653 ЦК України якщо договір змінюється або розривається у судовому порядку, зобов'язання змінюється або припиняється з моменту набрання рішенням суду про зміну або розірвання договору законної сили.
За таких обставин суд приходить до висновку про наявність у справі достатніх правових підстав для визнання позовних вимог законними, обґрунтованими і такими, що підлягають задоволенню.
Вирішуючи питання розподілу судових витрат суд керується ст. 49 ГПК України. У спорах, що виникають при виконанні договорів та з інших підстав державне мито покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог. Суми, які підлягають сплаті за проведення судової експертизи, послуги перекладача, адвоката, витрати на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу та інші витрати, пов'язані з розглядом справи, покладаються: при задоволенні позову - на відповідача; при відмові в позові - на позивача; при частковому задоволенні позову - на обидві сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог. Таким чином судові витрати у даній справі покладаються на відповідача.
На підставі викладеного, на підставі ст.ст. 13, 144 Конституції України, ст.ст. 12, 93, 125, 126, 189 Земельного кодексу України, п. 12 Перехідних положень Земельного кодексу України, ст.ст. 179, 187, 284 Господарського кодексу України, ст.ст. 649, 651, 653, 654, 792 Цивільного кодексу України, ст.ст. 15, 30 Закону України "Про оренду землі", ст.ст. 13, 15, 18 Закону України "Про оцінку землі", ст. 2 Закону України "Про плату за землю", ст. 73 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", керуючись ст.ст. 1, 4, 4-3, 12, 33, 43, 47, 49, 75, 82-85 ГПК України, суд -
ВИРІШИВ:
1. Позовні вимоги задовольнити в повному обсязі.
2. Внести зміни до договору оренди землі, який зареєстровано у Харківській регіональній філії Державного підприємства “Центр державного земельного кадастру при Державному реєстрі земель від 10.01.2003 року № 6604/03 шляхом визнання додаткової угоди до вказаного договору оренди землі укладеною у наступній редакції:
ДОГОВІР ПРО ЗМІНУ ДОГОВОРУ
до договору оренди земельної ділянки, посвідченого приватним
нотаріусом Харківського міського нотаріального округу
ОСОБА_2 "26" листопада 2002 року в реєстрі за
№ 2-2704, зареєстрованого "10" січня 2003 р. за № 6604/03
у Харківському міському управлінні земельних ресурсів
" "___2010 р.
Харківська міська рада Харківської області в особі секретаря міської ради Кернеса Геннадія Адольфовича з одного боку та ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ „АКВАРІУС" в особі директора Романовського Андрія Сергійовича з другого боку, домовились про нижченаведене:
І. Відповідно до Законів України "Про плату за землю" та "Про оренду землі", постанови Кабінету Міністрів України від 12.05.2000р. №783 «Про проведення індексації грошової оцінки земель», рішення 17 сесії Харківської міської ради 5 скликання від 25.12.2007 р. № 335/07 „Про затвердження "Технічної документації з нормативної грошової оцінки земель міста Харкова станом на 01.01.2007 р.", рішень 19 сесії Харківської міської ради 5 скликання від 27.02.2008р. № 42/08 "Про затвердження "Положення про впровадження нормативної грошової оцінки земель міста Харкова станом на 01.01.2007 р." та № 41/08 "Про затвердження "Положення про порядок визначення розмірів орендної плати при укладанні договорів оренди землі в м. Харкові", рішення 25 сесії Харківської міської ради 5 скликання від 10.09.2008 р. № 242 /08 „Про внесення змін до рішення 19 сесії Харківської міської ради 5 скликання від 27.02.2008 р. №41/08 „Про затвердження „Положення про порядок визначення розмірів орендної плати при укладанні договорів оренди землі в м. Харкові", листа Державного комітету України із земельних ресурсів від 11.01.2010р. №641/22/6-10, пункти 2.1., 2.2. та 5.1. г) договору оренди земельної ділянки, зареєстрованого "10" січня 2003 р. за № 6604/03 змінити та доповнити розділ 2. «Плата за землю» пунктами 2.3. та 2.4. і викласти у такій редакції:
«2.1. Нормативна грошова оцінка земельної ділянки відповідно до витягу із технічної документації № 3749/08 від 28.10.2008 р. становить 2026393 гривні (два мільйона двадцять шість тисяч триста дев'яносто три гривні), а з урахуванням коефіцієнту індексації за 2008р. та 2009р. складає 2472199 гривень (два мільйона чотириста сімдесят дві тисячі сто дев'яносто дев'ять гривень).
При змінах в нормативній грошовій оцінці земель за рішенням міської ради Орендар за свій рахунок виконує розрахунок оновленої грошової оцінки земельної ділянки і направляє один екземпляр відповідному органу державної податкової служби за місцем знаходження земельної ділянки.
2.2. Орендна плата за земельну ділянку вноситься Орендарем щомісячно протягом 30 календарних днів наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця у грошовій формі на рахунок Державного казначейства у Харківській області. Інформація щодо реквізитів отримується у відповідному органі державної податкової служби за місцем знаходження земельної ділянки.
Розмір орендної плати за земельну ділянку згідно з розрахунком № 997/10 від 12.05.2010 р. на рік становить 5,6 % від її нормативної грошової оцінки і складає 138443,17 гривні (сто тридцять вісім тисяч чотириста сорок три гривні сімнадцять копійок), або в місяць - 11536,93 гривень (одинадцять тисяч п'ятсот тридцять шість гривень дев'яносто три копійки).
2.3. Орендар самостійно здійснює обчислення розміру орендної плати за землю з урахуванням індексації нормативної грошової оцінки, визначеної законодавством,-, за затвердженими Кабінетом Міністрів України формами.
2.4. Розмір орендної плати переглядається у разі:
а) зміни умов господарювання, передбачених договором;
б) зміни розмірів земельного податку, підвищення цін, тарифів;
в) внаслідок інфляції - щорічно;
г) погіршення стану орендованої земельної ділянки не з вини орендаря, що підтверджено документами;
д) в інших випадках, передбачених законом.»
«5.1. г) За несвоєчасну сплату орендної плати нараховується пеня відповідно до чинного законодавства. Пеня повинна сплачуватись разом з заборгованістю з поточних платежів орендаря.»
2. Цей договір про зміну договору є невід'ємною частиною договору оренди земельної ділянки, посвідченого приватним нотаріусом Харківського міського нотаріального округу ОСОБА_2 "26" листопада 2002 року в реєстрі за № 2-2704, «реєстрованого "10" січня 2003 р. за № 6604/03 у Харківському міському управлінні земельних ресурсів і складена та підписана в чотирьох примірниках, один з яких зберігається в справах нотаріуса, другий залишається у Харківській регіональній філії Державного підприємства „Центр державного земельного кадастру", а два інших надаються сторонам по договору.
ОРЕНДОДАВЕЦЬ ОРЕНДАР
Харківська міська рада ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ
Харківської області ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ
м. Харків, м-н Конституції, 7 «АКВАРІУС"
код 04059243
61002, м. Харків, вул. Артема,41
р/рах. 26001805403210 у ХОФ
АКБ "Укрсоцбанк"
МФО 351016 код 31558547
В особі секретаря міської В особі директора
ради
___Г.А. Кернес ____А.С. Романовський
/ підпис/ /підпис/
Заступник директора Департаменту
містобудування, архітектури та
земельних відносин -
начальник управління земельних відносин _____Б.І. Баронін
(підпис)
Цей договір про зміну договору зареєстровано у Харківській регіональній філії Державного підприємства „Центр державного земельного кадастру" Державному реєстрі земель
від____року за № _______
Факт державної реєстрації засвідчую
Державний реєстратор ____
(П.І.Б.)".
Погоджено: Директор Юридичного департаменту В.В. Коваленко"
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Акваріус" (Ідент. код: 31558547, адреса: м. Харків, вул. Георгієвська,10) на користь державного бюджету України (відділення державного казначейства м. Харкова, код ЄДРПОУ 24134490, рахунок 31110095700002 в Управління державного казначейства у Харківський області, МФО 851011, код бюджетної класифікації 22090200, символ звітності 095) - 85,00 грн. державного мита.
Видати наказ після набрання рішенням законної сили.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Акваріус" (Ідент. код: 31558547, адреса: м. Харків, вул. Георгієвська,10) на користь державного бюджету України (одержувач коштів - УДК у м. Харкові, № рахунку 31219264700002, код ЄДРПОУ 24134490, код бюджетної класифікації 22050003, символ звітності банку 264, банк одержувача - ГУДКУ у Харківській обл., МФО 851011) - 236,00 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.
Видати наказ після набрання рішенням законної сили.
<Дата >
Суддя (підпис< Текст >Аюпова Р.М.
Рішення оформлено згідно з вимогами ст. 84 ГПК України
та повний текст рішення складено та підписано 18 липня 2011 року
справа № 5023/3761/11