Постанова № 18615164, 26.09.2011, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
26.09.2011
Номер справи
2а-7389/11/1270
Номер документу
18615164
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Категорія №10.1

ПОСТАНОВА

Іменем України

26 вересня 2011 року Справа № 2а-7389/11/1270

Луганський окружний адміністративний суд у складі:

судді: Матвєєвої В.В.,

при секретарі: Захаровій Ю.О.,

за участю сторін:

представника позивача

ЛОВ ФССТВП Виконавча дирекція: ОСОБА_1 (довіреність № 07-11-19 від 05.01.2011, дійсна до 31.12.2011),

представника відповідача

КП «Житловий комплекс селища Краснодон»: не зявився,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за адміністративним позовом Луганського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності Виконавча дирекція до Комунального підприємства «Житловий комплекс селища Краснодон» про стягнення заборгованості по сплаті страхових внесків на загальнообовязкове державне соціальне страхування у звязку з тимчасовою втратою працездатності в сумі 3086,67, -

ВСТАНОВИВ:

23 серпня 2011 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов позов Луганського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності Виконавча дирекція до Комунального підприємства «Житловий комплекс селища Краснодон» про стягнення заборгованості по сплаті страхових внесків на загальнообовязкове державне соціальне страхування у звязку з тимчасовою втратою працездатності.

В обґрунтування заявлених позовних вимог позивач зазначив, що відповідач - Комунальне підприємство «Житловий комплекс селища Краснодон», зареєстроване в Краснодонській міській виконавчій дирекції Луганського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності 09.07.2007 за № 440250001783.

В порушення Закону України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування у звязку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням» № 2240-ІІІ від 18.01.2001 (далі Закон № 2240-ІІІ), відповідач не сплачує страхові внески, у звязку з чим станом на 01.07.2011 за відповідачем рахується прострочена заборгованість по сплаті страхових внесків за шість місяців 2011 року у розмірі 3096,67 грн.

У звязку з несплатою відповідачем простроченої заборгованості по страховим внескам позивач звернувся з позовом до суду.

У судовому засіданні 26.09.2011 представник позивача уточнив позовні вимоги та пояснив, що заборгованість по страховим внескам це пеня та штраф за несвоєчасне перерахування внесків у 2010 році та суми, що не прийняті до зарахування витрат, всього 3086,67грн. У позовній заяві щодо суми стягнення була допущена описка. Просив стягнути з Комунального підприємства «Житловий комплекс селища Краснодон» заборгованість по сплаті страхових внесків в сумі 3086,67 грн.

Представник відповідача в судове засідання не зявився, про час, дату та місце проведення розгляду справи був повідомлений, надіслав до суду заяву про визнання позовних вимог в повному обсязі. Просив розглянути справу за його відсутності.

Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

В судовому засіданні встановлено та підтверджено матеріалами справи, що відповідач - Комунальне підприємство «Житловий комплекс селища Краснодон» є юридичною особою, що підтверджується Свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи (а. с. 19) та довідкою з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (а. с. 17), зареєстроване в Краснодонській міській виконавчій дирекції Луганського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності 09.07.2007 за № 440250001783, що підтверджується заявою про взяття на облік (а. с. 18), карткою страхувальника (а. с. 20) та повідомлення про взяття на облік страхувальника (а. с. 21).

Станом на 01.07.2011 заборгованость відповідача по сплаті страхових внесків на загальнообовязкове державне соціальне страхування у звязку з тимчасовою втратою працездатності складає 3086,67 грн., що підтверджується звітом за перше півріччя 2011 року (а. с. 7), розрахунком суми заборгованості (а. с. 8) та довідкою про стан заборгованості відповідача (а. с. 9), наданих позивачем до адміністративного позову.

Як вбачається з матеріалів справи, 06.06.2011 спеціалістами Краснодонської міської виконавчої дирекції Луганського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності було проведено планову/позапланову перевірку відповідача на предмет повноти нарахування, утримання, перерахування страхових внесків за період з 01.01.2009 по 31.03.2011 (а. с. 13-14).

Перевіркою були встановлені порушення Закон № 2240-ІІІ, а саме: несвоєчасна сплата страхових внесків та порушення порядку витрачання страхових коштів. На підставі акту перевірки, директором Краснодонської міської виконавчої дирекції Луганського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності 07.06.2011 було прийнято рішення № 86 про повернення коштів Фонду у розмірі 210,05 грн. пеня, 8,36 грн. не прийнятих до заліку витрат; та застосування фінансових санкцій за порушення законодавства про загальнообовязкове державне соціальне страхування у звязку з тимчасовою втратою працездатності у сумі 2573,31 грн. штраф 50 % належної до сплати суми страхових внесків (сума несвоєчасно сплачених внесків 5146,62 грн.) та 4,18 грн. штраф 50 % належної до сплати суми страхових внесків (сума неправомірно витрачених коштів Фонду 8,36 грн.), всього 2795.90грн., яке 07.06.2011 було отримане особисто посадовою особою відповідача, про що свідчить підпис на зворотному боці рішення. Належним чином оформлену копію зазначеного рішення позивачем було надано у судовому засіданні.

У звязку з несвоєчасним поверненням коштів до Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, на підставі довідки розрахунку від 22.06.2011 (а. с. 12), директором Краснодонської міської виконавчої дирекції Луганського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності 22.06.2011 було прийнято рішення № 97 про застосування фінансових санкцій за несвоєчасне повернення або повернення не в повному обсязі коштів до Фонду в таких розмірах: пеня 11,18 грн., штраф 279,59 грн., всього 290,77грн., яке 22.06.2011 було отримане особисто посадовою особою відповідача, про що свідчить підпис на зворотному боці рішення (а.с.11).

Як вбачається з матеріалів справи та підтверджено представником позивача, рішення № 86 від 07.06.2011 та № 97 від 22.06.2011 відповідачем оскаржені не були, загальна сума заборгованості по сплаті страхових внесків по рішенням № 86 та № 97 в сумі 3086,67 грн. (2795,90грн.+290,77грн.=3086,67грн.) в добровільному порядку не сплачена.

Відповідно до ст. 23 Закону № 2240-ІІІ страхувальники роботодавці сплачують до Фонду різницю між нарахованими для роботодавців і найманих працівників страховими внесками та витратами, повязаними з наданням матеріального забезпечення та соціальних послуг застрахованим особам відповідно до цього Закону.

Перерахування зазначених сум шляхом безготівкових розрахунків здійснюється страхувальниками-роботодавцями один раз на місяць - у день, встановлений для одержання в установах банку коштів на оплату праці за відповідний період.

У разі нестачі у страхувальників-роботодавців коштів для виплати заробітної плати та сплати страхових внесків у повному обсязі нарахування їх на заробітну плату і перерахування страхових внесків до Фонду провадиться пропорційно до сум заробітної плати.

У разі незабезпечення банківськими установами перерахування страхових внесків до Фонду одночасно з видачею коштів на виплату заробітної плати банківські установи сплачують за рахунок власних коштів до Фонду суму несплачених страхових внесків.

У відповідності зі ст. 27 Закону № 2240-ІІІ, страхувальники зобовязані нараховувати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески.

Якщо страхувальники несвоєчасно чи не в повному обсязі сплачують страхові внески, до них застосовуються фінансові санкції, передбачені статтею 30 Закону.

Згідно фінансового звіту про нараховані внески, перерахування та витрати, повязані з загальнообовязковим державним соціальним страхуванням у звязку з тимчасовою втратою працездатності, форми 4-ФСС з ТВП, за перше півріччя 2011 року у відповідача є заборгованість по сплаті страхових внесків у сумі 3086,67 грн.(а. с. 7), що також підтверджується розрахунком заборгованості (а. с. 8)

Згідно з довідкою про заборгованість Комунального підприємства «Житловий комплекс селища Краснодон», станом на 01.07.2011 має прострочену заборгованість у сумі 3086,67 грн. (а. с. 9)

Частинами 1, 2, 3 статті 30 Закону № 2240-ІІІ передбачено, що страхувальники та інші отримувачі страхових коштів у разі порушення порядку використання страхових коштів відшкодовують Фонду в повному обсязі неправомірно витрачену суму страхових коштів та/або вартість наданих соціальних послуг і сплачують штраф у розмірі 50 відсотків такої суми.

За несвоєчасне повернення або повернення не в повному обсязі страхових коштів відповідно до частини першої статті 21 та статті 22 цього Закону на страхувальників та інших отримувачів коштів Фонду накладається штраф у розмірі 10 відсотків несвоєчасно повернутих або повернутих не в повному обсязі страхових коштів.

Одночасно на суми несвоєчасно повернутих або повернутих не в повному обсязі страхових коштів і штрафних санкцій нараховується пеня в розмірі 0,1 відсотка зазначених сум коштів, розрахована за кожний день прострочення платежу.

08.07.2010 прийнято Закон України № 2464 від 08.07.2010 «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування» (далі Закон № 2464), який набрав чинності з 01.01.2011 року, регулює правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування, умови та порядок його нарахування і сплати та повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку.

Відповідно до розділу п. 7 розділу VІІ Перехідних положень Закону № 2464, суми внесків, нарахованих на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття, загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, строк сплати яких не настав на 1 січня 2011 року, та суми нарахованого збору на обов'язкове державне пенсійне страхування до 1 січня 2004 року, строк сплати яких не настав на 1 січня 2011 року, не сплачені станом на 1 січня 2011 року, підлягають сплаті в порядку, що діяв до 1 січня 2011 року.

Стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі страхових внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, здійснюється фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування відповідно до законодавства, що діяло па момент виникнення такої заборгованості або застосування штрафних санкцій. Погашення заборгованості з використанням коштів, що надходять у рахунок сплати єдиного внеску, забороняється.

На період до повного стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі нарахованих внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, та відповідних штрафних санкцій за фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування зберігаються повноваження щодо контролю за правильністю нарахування, своєчасністю сплати страхових внесків, застосування фінансових санкцій, якими вони були наділені до набрання чинності цим Законом.

Відповідно до акту перевірки від 06.06.2011 (а. с. 13-14), фактично борг підприємства утворився за період з 01.01.2009 по 01.01.2011.

З матеріалів справи вбачається, що заборгованість Комунального підприємства «Житловий комплекс селища Краснодон» по сплаті страхових внесків в сумі 3086,67 грн. в добровільному порядку не сплачена, рішення № 86 від 07.06.2011 про повернення коштів Фонду та застосування фінансових санкцій за порушення законодавства про загальнообовязкове державне соціальне страхування у звязку з тимчасовою втратою працездатності та рішення № 97 від 22.06.2011 про застосування фінансових санкцій за несвоєчасне повернення або повернення не в повному обсязі коштів до Фонду протягом десяти календарних днів з дня отримання до Краснодонської міської виконавчої дирекції Луганського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності не оскаржувалися.

Суд вважає, що підстави для відмови у задоволенні позову відсутні, тому позов Луганського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності Виконавча дирекція до Комунального підприємства «Житловий комплекс селища Краснодон» про стягнення заборгованості по сплаті страхових внесків на загальнообовязкове державне соціальне страхування у звязку з тимчасовою втратою працездатності в сумі 3086,67 грн. підлягає задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись Законом України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування у звязку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням» № 2240-ІІІ від 18.01.2001, ст. ст. 2, 17, 87, 94, 98, 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Луганського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності Виконавча дирекція до Комунального підприємства «Житловий комплекс селища Краснодон» про стягнення заборгованості по сплаті страхових внесків на загальнообовязкове державне соціальне страхування у звязку з тимчасовою втратою працездатності в сумі 3086,67 грн. задовольнити повністю.

Стягнути з Комунального підприємства «Житловий комплекс селища Краснодон» (юридична адреса: 94430, Луганська область, смт. Краснодон, вул. Заводська, 2, ідентифікаційний код 34921318, р/р 2600311558, МФО 304621) на користь виконавчої дирекції Луганського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (юридична адреса: 91055, м. Луганськ, вул. Коцюбинського, 13, ідентифікаційний код 21785643, р/р 25606170 в ЛОД АППБ «Райфайзенбанк «Аваль», МФО 304007) заборгованість зі сплати страхових внесків на загальнообовязкове державне соціальне страхування у звязку з тимчасовою втратою працездатності в сумі 3086,67 грн. (три тисячі вісімдесят шість гривень шістдесят шість копійок), перерахувавши борг на р/р 37172500100001 в УДК Луганської області, МФО 804013, код ЄДРПОУ 21785643.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо субєкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення пятиденного строку з моменту отримання субєктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Повний текст постанови складено та підписано 29 вересня 2011 року.

Суддя В.В. Матвєєва