Єдиний державний реєстр судових рішень Категорія №10.1
ПОСТАНОВА
Іменем України
26 вересня 2011 року Справа № 2а-7461/11/1270 Луганський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючого - судді: Прудника С.В.
при секретарі: Шматковій Д.О.
за участю сторін:
представник позивача не зявився
представник відповідач не зявився
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративний позов виконавчої дирекції Луганського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності до Марківського комбінату комунальних підприємств про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків в розмірі 3852,90 грн., -
ВСТАНОВИВ:
26 серпня 2011 року на адресу Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов виконавчої дирекції Луганського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності до Марківського комбінату комунальних підприємств про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків в розмірі 3852,90 грн.
В обґрунтування позовних вимог позивачем зазначено, що відповідач зареєстрований як платник збору на обовязкове соціальне страхування, що має найману робочу силу в Біловодській міжрайонній виконавчий дирекції Луганського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності під №440420000573.
Згідно рішення Біловодської МВД ЛОВ ФСС з ТВП від 14.06.2011 року про повернення коштів Фонду та застосування фінансових санкцій за порушення законодавства про загальнообовязкове державне соціальне страхування у звязку з тимчасовою втратою працездатності до страхувальника застосовано штрафну санкцію в сумі 3344,82 грн. та нараховано пеню у сумі 95,27 грн. Зазначене рішення страхувальник повинен був виконати в 10-ти денний термін з дня отримання рішення. Рішення в зазначений строк відповідачем не виконано, тому позивачем винесено рішення №48/2 від 20.07.2011 про застосування фінансових санкцій за несвоєчасне повернення або повернення не повному обсязі коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності штрафу у розмірі 10% на суму несвоєчасно повернутих страхових коштів у сумі 344,01 грн., пені у розмірі 0,10% за кожен день прострочення платежу у сумі 68,80 грн. Позивач просить стягнути суму заборгованості в розмірі 3852,90 грн.
У судове засідання представник позивача не зявився, надав суду клопотання, у якому позов підтримав у повному обсязі та просив розглянути справу без його участі.
Представник відповідача у судове засідання не зявився, надав заяву, у якій визнав позовні вимоги позивача та просив розглянути справу без його участі.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню повністю з таких підстав.
Відповідно до ст. 14 Закону України від 14.01.1998 № 16/98-ВР “Основи законодавства України про загальнообов'язкове державне соціальне страхування” страхові фонди є органами, які здійснюють керівництво та управління окремими видами загальнообовязкового державного соціального страхування, провадять збір та акумуляцію страхових внесків, контроль за використанням коштів, забезпечують фінансування виплат за загальнообовязковим державним соціальним страхуванням та здійснюють інші функції згідно з затвердженими статутами.
Згідно із частиною 3 статті 10 Закону України від 18.01.2008 № 2240 “Про загальнообовязкове державне соціальне страхування у звязку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням” виконавча дирекція Фонду є виконавчим органом правління Фонду, який забезпечує виконання рішень правління.
Виконавча дирекція є підзвітною правлінню Фонду та здійснює діяльність від імені Фонду в межах та в порядку, визначених статутом Фонду та положенням про виконавчу дирекцію Фонду, що затверджується його правлінням.
Законом України “Про загальнообовязкове державне соціальне страхування у звязку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням” визначено правові, організаційні та фінансові основи загальнообовязкового державного соціального страхування громадян на випадок тимчасової втрати працездатності, у звязку з вагітністю та пологами, у разі смерті, а також надання послуг із санаторно-курортного лікування та оздоровлення застрахованим особам та членам їх сімей. Матеріальне забезпечення та соціальні послуги, що надаються за цим Законом, є окремим видом загальнообовязкового державного соціального страхування громадян, що здійснюється Фондом соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.
Відповідно до ст. 1 Закону України “Про загальнообовязкове державне соціальне страхування у звязку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням” загальнообовязкове державне соціальне страхування у звязку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, передбачає матеріальне забезпечення громадян у звязку з втратою заробітної плати (доходу) внаслідок тимчасової втрати працездатності (включаючи догляд за хворою дитиною, дитиною-інвалідом, хворим членом сімї), вагітності та пологів, часткову компенсацію витрат, повязаних із смертю застрахованої особи або членів її сімї, а також надання соціальних послуг за рахунок бюджету Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, що формується шляхом сплати страхових внесків власником або уповноваженим ним органом, громадянами, а також за рахунок інших джерел, передбачених цим Законом.
Відповідно до вимог ст. 13 Закону України “Про загальнообовязкове державне соціальне страхування у звязку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням” виконавча дирекція Фонду, серед іншого: забезпечує акумуляцію внесків на загальнообовязкове державне соціальне страхування у звязку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням; забезпечує цільове використання коштів загальнообовязкового державного соціального страхування у звязку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням; представляє інтереси страховика в судових та інших органах.
Страхувальники відповідно до статті 2 Закону України “Про загальнообов`язкове державне соціальне страхування у зв`язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням” - юридичні та фізичні особи набувають статусу платників страхових внесків до Фонду з дня їх реєстрації у виконавчих дирекціях відділень Фонду.
Судом встановлено, що Марківський комбінат комунальних підприємств зареєстрований Марківською райдержадміністрацією Луганської області 05.04.2002 за реєстраційним номером 1368 120 0000 000177 (а.с.21).
Відповідач зареєстрований в якості платника збору на загальнообовязкове державне соціальне страхування, що використовує працю найманих працівників в Біловодській міжрайонній виконавчий дирекції Луганського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності під №440420000573 (а.с.18,19).
З матеріалів справи вбачається, що згідно акту перевірки з перерахування коштів до Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 09.09.2011 №04-01/111 встановлено наявність простроченої заборгованості (недоїмки) зі сплати страхових внесків в сумі 6689,64 грн. (а.с.7-10).
На підставі акту перевірки позивачем було винесено рішення №48 від 14.06.2011 про повернення коштів Фонду та застосування фінансових санкцій за порушення законодавства про загальнообовязкове державне соціальне страхування, яким нараховано пеню на суму несвоєчасно перерахованих внесків в сумі 95,27 та фінансові (штрафні) санкції, а саме штраф в розмірі 50% від несвоєчасно перерахованих страхових внесків на суму 3344,82 грн. (а.с.12).
Законом України “Про загальнообов`язкове державне соціальне страхування у зв`язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням” встановлено, що страхувальники-роботодавці сплачують до Фонду різницю між нарахованими для роботодавців і найманих працівників страховими внесками та витратами, повязаними з наданням матеріального забезпечення та соціальних послуг застрахованим особам відповідно до цього Закону. Перерахування зазначених сум шляхом безготівкових розрахунків здійснюється страхувальниками-роботодавцями один раз на місяць - у день, встановлений для одержання в установах банку коштів на оплату праці за відповідний період (стаття 23 Закону).
Статтею 30 Закону України “Про загальнообов`язкове державне соціальне страхування у зв`язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням” передбачено, що страхувальник-роботодавець несе відповідальність за ухилення від реєстрації як платника страхових внесків, несвоєчасність сплати та неповну сплату страхових внесків, у тому числі страхових внесків, що сплачують застраховані особи через рахунки роботодавців, а також за порушення порядку використання страхових коштів.
Несплачені в строк страхові внески, пеня і штраф стягуються в доход Фонду із страхувальника у безспірному порядку. Строк давності щодо стягнення страхових внесків, пені та фінансових санкцій, не застосовується.
Довідкою Біловодської міжрайонної виконавчої дирекції Луганського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності встановлено, що сума фінансової (штрафної) санкції за рішенням від 14.06.2011 року №48 відповідачем не перераховано, за таких обставин передбачено застосування штрафу у розмірі 10 відсотків несвоєчасно повернутих страхових коштів та одночасно на суму несвоєчасно повернутих страхових коштів передбачається нарахування пені в розмірі 0,1 відсоток за кожен день прострочення платежу (а.с.16).
20.07.2011 позивачем було винесено рішення №48/2 про стягнення суми штрафу в розмірі 10% на суму несвоєчасно повернутих страхових коштів в розмірі 344,01грн. та пені в розмірі 0,10% за кожен день прострочення платежу в сумі 68,80 грн.
Як встановлено в судовому засіданні, заборгованість відповідача по сплаті страхових внесків складає 3852,90 грн. Доказів сплати заборгованості зі сплати страхових внесків до Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування на випадок безробіття у добровільному порядку суду не надано.
Крім того, відповідач визнав позовну заяву у повному обсязі, про що виклав в письмовому зверненні до суду.
Частинами 1, 2 ст.136 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що відповідачможе визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву.
Відповідно до ч.ч.1,3 ст.112 Кодексу адміністративного судочинства України відповідачможе визнати адміністративний позов повністю або частково. У разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову.
Відповідно до ч.4 ст.112 Кодексу адміністративного судочинства України суд не приймає визнання адміністративного позову і продовжує розгляд адміністративної справи, якщо ці дії відповідача суперечать закону чи порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси.
Суд вважає, що підстави для неприйняття визнання позову відсутні, позовні вимоги позивачем доведені, тому позов виконавчої дирекції Луганського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності до Марківського комбінату комунальних підприємств про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків в розмірі 3852,90 грн. підлягає задоволенню.
Відповідно до статті 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись статтями 17, 18, 94, 128, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд ,-
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов виконавчої дирекції Луганського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності до Марківського комбінату комунальних підприємств про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків в розмірі 3852,90 грн. задовольнити повністю.
Стягнути з Марківського комбінату комунальних підприємств на користь виконавчої дирекції Луганського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (р/р 37172500100001 в УДК Луганської області, МФО 804013, код ЄДРПОУ 21785643) заборгованість зі сплати страхових внесків у розмірі 3852,90 грн. (три тисячі вісімсот пятдесят дві гривні 90 копійок).
Постанова суду може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає до суду апеляційної інстанції
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо субєкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення пятиденного строку з моменту отримання субєктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.
Повний текст постанови складено у повному обсязі 30 вересня 2011 року.
СуддяС.В. Прудник