Єдиний державний реєстр судових рішень Категорія №8.1.5
ПОСТАНОВА
Іменем України
26 вересня 2011 року Справа № 2а-8025/11/1270 Луганський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді: Каюди А.М.
при секретарі: Єгорової О.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Стахановської обєднаної державної податкової інспекції в Луганській області до комунального підприємства «Стахановтеплозабезпечення» про стягнення податкового боргу з податку на прибуток,-
ВСТАНОВИВ:
12 вересня 2011 року на адресу Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Стахановської обєднаної державної податкової інспекції в Луганській області до комунального підприємства «Стахановтеплозабезпечення» про стягнення податкового боргу з податку на прибуток в розмірі 1451 912,03грн.
В обґрунтування позовних вимог позивачем зазначено, що відповідач зареєстрований виконавчим комітетом Стахановської міської ради Луганської області від 15.07.2011 року №1392105 0003 000911. Зазначено, що відповідачем не сплачено до бюджету узгоджену суму податкового боргу по податку на прибуток у сумі 1451912,03грн. Зазначений податковий борг виник у звязку з несплатою боржником податкових зобовязань з податку на прибуток визначений самим платником у податковій декларації №38567 від 09.08.2011 року, якою визначено суму податкового зобовязання з податку на прибуток 1451912,03грн. За таких обставин просив стягнути зазначену суму податкового боргу.
Позивач в судовому засіданні підтримав позовні вимоги, просив задовольнити позовні вимоги в повному обсязі, надав заяву про зменшення позовних вимог в звязку з частковою сплатою відповідачем суми боргу, а саме просив стягнути з відповідача суму податкового боргу в розмірі 1273333,78грн.
Відповідач в судовому засіданні позовні вимоги визнав.
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначення вичерпного переліку податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулює Податковий кодекс України.
Згідно із статтею 16 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний: вести в установленому порядку облік доходів і витрат, складати звітність, що стосується обчислення і сплати податків та зборів (підпункт 16.1.2 пункту 16.1 статті 16); подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів (підпункт 16.1.3 пункту 16.1 статті 16); сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи (підпункт 16.1.4 пункту 16.1 статті 16).
З матеріалів справи вбачається, що комунальне підприємство «Стахановтеплозабезпечення» зареєстроване виконавчим комітетом Стахановської міської ради Луганської області 26 червня 2007 року за реєстраційним номером 1392120 0000 000911 (а.с.8).
Відповідач перебуває на податковому обліку в Стахановський обєднаній державній податковій інспекцій в Луганській області.
09 серпня 2011 року відповідачем було подано податкову декларацію з податку на прибуток підприємства за №38567, в якій самостійно встановлено суму податкового зобовязання в розмірі 1470864,00грн. (а.с.6-7).
На підставі розшифровки податкової заборгованості, наданої позивачем до матеріалів справи, станом на 23 вересня 2011 року за відповідачем рахується заборгованість по сплаті податкового боргу з податку на прибуток за вищезазначеної декларації в сумі 1273 333,78грн. (а.с.18).
Згідно із пунктом 54.1 статті 54 Податкового кодексу України крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом.
Платник податків відповідно до пункту 57.1 статті 57 Податкового кодексу України зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Пунктом 57.2 статті 57 Податкового кодексу України визначено, що у разі коли відповідно до цього Кодексу або інших законів України контролюючий орган самостійно визначає податкове зобов'язання платника податків з причин, не пов'язаних з порушенням податкового законодавства, такий платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму податкового зобов'язання у строки, визначені в цьому Кодексі, а якщо такі строки не визначено, - протягом 30 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення про таке нарахування.
Пунктом 95.1 статті 95 Податкового кодексу України регламентовано, що орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Підпунктами 87.1 та 87.2 статті 87 Податкового кодексу України визначено, що джерелами самостійної сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу платника податків є будь-які власні кошти, у тому числі ті, що отримані від продажу товарів (робіт, послуг), майна, випуску цінних паперів, зокрема корпоративних прав, отримані як позика (кредит), та з інших джерел, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею, а також суми надміру сплачених платежів до відповідних бюджетів.
Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, провадиться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги та здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини (підпункти 95.2 та 95.3 статті 95 Податкового кодексу України).
Сума податкового боргу, що заявлена до стягнення, обґрунтована та підтверджена матеріалами справи.
Відповідно до статті 51 Кодексу адміністративного судочинства України позивач має право в будь-який час до закінчення судового розгляду збільшити або зменшити розмір позовних вимог або відмовитися від адміністративного позову; відповідач має право визнати адміністративний позов повністю або частково
Відповідно до статті 136 Кодексу адміністративного судочинства України відповідач може визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву. Якщо визнання адміністративного позову викладено в адресованій суду письмовій заяві, ця заява приєднується до справи.
З урахуванням приписів статті 112 КАС України у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову.
За таких обставин суд прийшов до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню повністю.
На підставі викладеного, керуючись статтями 17, 18, 71, 94, 128, 158-163, 167, Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Стахановської обєднаної державної податкової інспекції в Луганській області до комунального підприємства «Стахановтеплозабезпечення» про стягнення податкового боргу з податку на прибуток задовольнити повністю.
Стягнути з комунального підприємства «Стахановтеплозабезпечення» (94000, Луганська область, м.Стаханов, вул..Кірова,36 код 31726812) суму податкового боргу з податку на прибуток у розмірі 1273333,78грн (один мільйон двісті сімдесят три тисячі триста тридцять три гривні 78коп.) з рахунків обслуговуючих платника податку в дохід Державного бюджету.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано.
Постанова суду може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
На підставі частини 3 статті 160 КАС України у судовому засіданні проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Складення постанови у повному обсязі відкладено, про що згідно вимог частини 2 статті 167 КАС України повідомлено після проголошення вступної та резолютивної частин постанови у судовому засіданні.
Постанова у повному обсязі складено та підписано 28.09.2011
СуддяА.М. Каюда