Постанова № 18614744, 21.09.2011, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
21.09.2011
Номер справи
2а-7176/11/1270
Номер документу
18614744
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Категорія №10.1

ПОСТАНОВА

Іменем України

21 вересня 2011 року Справа № 2а-7176/11/1270 Луганський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Ципко О.В.,

при секретарі Гаркуші Ю.О.,

за участю представників

від позивача: ОСОБА_1 (довіреність від 05.01.11 р. № 07-11-19),

від відповідача: не зявився,

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом виконавчої дирекції Луганського обласного відділення фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності доДержавного підприємства винзавод "Алко-Прима"про стягнення заборгованості,-

ВСТАНОВИВ

19 серпня 2011 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов позов від виконавчої дирекції Луганського обласного відділення фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності доДержавного підприємства винзавод "Алко-Прима"про стягнення заборгованості по сплаті страхових внесків в розмірі 1031,22 грн.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» від 18.01.2001р. № 2240-ІІІ відповідач як страхувальник є платником страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими поховання. Відповідачем самостійно подано звіт форми 4-ФСС з ТВП за 2011 р., яким визначена різниця простроченої заборгованості в розмірі 1031,22 грн., яку позивач просить стягнути з відповідача.

08 вересня 2011року ухвалою суду було відкрито провадження по даній справі та призначено судове засідання.

Представник позивача в судовому засіданні дав пояснення по суті позовних вимог, підтримав позов у повному обсязі та просив суд його задовольнити.

Представник відповідача в судове засідання не з'явився, про час та місце слухання справи повідомлялися належним чином, причини неявки суду не відомі.

Відповідно до ч. 4 ст. 128 КАС України у разі неприбуття відповідача - суб'єкта владних повноважень, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин або без повідомлення ним про причини неприбуття розгляд справи не відкладається і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів. Ці ж наслідки застосовуються у разі повторного неприбуття за таких самих умов відповідача, який не є суб'єктом владних повноважень. Тому, суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності представника відповідача, на підставі наявних матеріалів.

Заслухавши пояснення представника позивача , дослідивши надані матеріали справи, суд приходить до наступного.

Відповідно до абз. 1 Преамбули Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» від 18.01.2001р. №2240-ІІІ (надалі Закон №2240-ІІІ) цей Закон відповідно до Основ законодавства України про загальнообов'язкове державне соціальне страхування визначає правові, організаційні та фінансові основи загальнообов'язкового державного соціального страхування громадян на випадок тимчасової втрати працездатності, у зв'язку з вагітністю та пологами, у разі смерті, а також надання послуг із санаторно-курортного лікування та оздоровлення застрахованим особам та членам їх сімей.

В статті 19 Закону № 2240-ІІІ визначені джерела формування коштів загальнообов'язкового державного соціального страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням. Зокрема це - страхові внески страхувальників - роботодавців і застрахованих осіб, що сплачуються на умовах і в порядку, передбачених Законом № 2240-ІІІ.

Відповідно до ч. 2 ст.2 Закону № 2240-ІІІ застрахована особа - найманий працівник, а у випадках, передбачених цим Законом, також інші особи (громадяни України, іноземці, особи без громадянства та члени їх сімей, які проживають в Україні, якщо інше не передбачено міжнародним договором України, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України), на користь яких здійснюється загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням.

Роботодавці, юридичні особи, набувають статусу страхувальника з дня взяття їх на облік у робочому органі відділення Фонду.

Частиною 2 ст. 27 Закону України „ Про загальнообовязкове державне соціальне страхування у звязку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням” встановлено, що роботодавець як страхувальник зобовязаний нараховувати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески.

Судом встановлено, що Державного підприємства винзавод "Алко-Прима" перебуває на обліку як платник страхових внесків на загальнообовязкове державне соціальне страхування у звязку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням в Стахановській міській виконавчій дирекції Луганського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності та йому присвоєно реєстраційний код страхувальника 440310004987.

Відповідно до ст.1 Закону України «Про розмір внесків на деякі види загальнообовязкового державного соціального страхування» від 11.01.2001 року та пункту 3.1.1. Інструкції „ Про порядок надходження, обліку та витрачання коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності», затвердженої постановою Правління фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 26.06.2001 року субєкти підприємницької діяльності, що має найману робочу силу повинна нараховувати 1,4 % суми фактичних витрат на оплату праці найманих працівників та 0,5% - 1,0% від суми фактичних витрат на оплату праці найманих працівників.

Відповідно до п. 4.4. Інструкції про порядок надходження, обліку та витрачання коштів Фонду, затвердженої Постановою правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 26.06.2001р. №16 перерахування коштів на рахунки Фонду страхувальниками - роботодавцями здійснюється одночасно з одержанням коштів на оплату праці в установах банків.

У разі виплати заробітної плати за першу половину або іншу частину місяця нараховані страхові внески повинні бути перераховані до Фонду не пізніше дня, встановленого для виплати заробітної плати за другу половину місяця.

Не сплачені в цей строк кошти вважаються недоїмкою.

Як вбачається з матеріалів справи, відповідно до ст.1 Закону України "Про розмір внесків на деякі види загальнообовязкового державного соціального страхування" від 11.01.2001 року № 2213 та п.п. 3.1.1. "Інструкції про порядок надходження, обліку та витрачання коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності" від 26.06.2001 р. Державне підприємство винзавод "Алко-Прима має найману робочу силу, тому повинно нарахувати 1,4% суми фактичних витрат на оплату праці найманих працівників та 0,5% -1,0% від суми оплати праці найманих працівників.

Представник позивача зазначив, що 02.08.2006р. Господарським судом Луганської області частина заборгованості відповідача, яка виникла в період з 01.07.2005 року по 01.07.2011 рік була стягнута в розмірі 20417,03 грн. Тому, різниця заборгованості за період з 01.01.2011 року по 01.07.2011 рік складає 1031,22 грн.

З матеріалів справи вбачається, що відповідачем подано звіт про нараховані внески, перерахування та витрати, повязані з загальнообовязковим державним соціальним страхуванням у звязку з тимчасовою стратою працездатності Ф4-ФСС з ТВП за 2011 рік, яким він самостійно визначив заборгованість по страховим внескам. Станом на 01.07.2011 року за Державним підприємством винзавод "Алко-Прима рахується різниця простроченої заборгованості в розмірі 1031,22 грн.

Станом на час розгляду справи прострочена заборгованість в розмірі 1031,22 грн. відповідачем не погашена.

Відповідно до ч. 3 ст. 30 Закону № 2240-ІІІ своєчасно не сплачені та не відшкодовані страхові кошти відповідно до частини першої статті 21 та статті 22 цього Закону і фінансові санкції, передбачені частиною першою цієї статті, стягуються із страхувальника, іншого отримувача коштів Фонду у дохід Фонду в порядку, встановленому законом.

Згідно норм вказаного Закону Виконавча дирекція Фонду здійснює контроль за правильним нарахуванням, своєчасною сплатою страхових внесків, а також забезпечує цільове використання коштів загальнообов'язкового державного соціального страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Згідно із частиною 1 статті 69 Кодексу адміністративного судочинства України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів.

Відповідно до статті 70 Кодексу адміністративного судочинства України належними є докази, які містять інформацію щодо предмету доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмету доказування. Обставини, які за законом повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися ніякими іншими засобами доказування, крім випадків, коли щодо таких обставин не виникає спору.

Доказів, які б спростовували доводи позивача, відповідач суду не надав.

За таких обставин, суд вважає, що є підстави для задоволення позовних вимог виконавчої дирекції Луганського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.

Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 КАС України не передбачено їх стягнення у даних випадках.

Керуючись ст. ст. 17, 18, 87, 69, 71, 94, 128, 158-163, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

ПОСТАНОВИВ

Позовні вимоги виконавчої дирекції Луганського обласного відділення фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності доДержавного підприємства винзавод "Алко-Прима"про стягнення заборгованості задовольнити в повному обсязі.

Стягнути з Державного підприємства винзавод "Алко-Прима" (93800, Луганська область, м.Кіровськ, вул.Виноградна,1, код 05401169, р/р 26007908, МФО 304158) на користь виконавчої дирекції Луганського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (91055, м. Луганськ, вул. Коцюбинського, 13, р/р 25606170 в ЛОД АППБ «Райффайзенбанк Аваль», код 21785643, МФО 304007) заборгованість у сумі 1031,22 грн. (одна тисяча тридцять одна грн. 22 коп.) перерахувати на р/р 37172500100001 в УДК Луганської області, МФО 804013.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанову викладено в повному обсязі та підписано 26.09.2011 року.

СуддяО.В. Ципко