Постанова № 18611153, 12.10.2011, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
12.10.2011
Номер справи
2а/0570/17003/2011
Номер документу
18611153
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Україна

ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

12 жовтня 2011 р. справа № 2а/0570/17003/2011

приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардейської дивізії, 17

Донецькій окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Чучко В.М., розглянувши у порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у м. Дзержинську до Дзержинського комунального підприємства «Виробниче ремонтно-житлове управління» про стягнення заборгованості з податку на додану вартість у сумі 747 472,00 грн., -

В С Т А Н О В И В:

Державна податкова інспекція у м. Дзержинську (надалі ДПІ у м. Дзержинську, позивач) звернулась до Донецького окружного адміністративного суду з позовом про стягнення з Дзержинського комунального підприємства «Виробниче ремонтно-житлове управління» (надалі відповідач) заборгованості з податку на додану вартість у розмірі 747 472,00 грн.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що відповідач станом на 15.09.2011 року має податкову заборгованість у розмірі 747 472,00 грн., яка виникла у звязку з несплатою відповідачем узгоджених сум податкових зобовязань на підставі поданих відповідачем до ДПІ у м. Дзержинську податкових декларацій з податку на додану вартість. Приймаючи до уваги факт несплати Дзержинським комунальним підприємством «Виробниче ремонтно-житлове управління» суми заборгованості у строки, встановлені чинним законодавством України, позивач просить стягнути наведені суми у судовому порядку.

Через канцелярію суду від Дзержинського комунального підприємства «Виробниче ремонтно-житлове управління» надійшла заява від 06.10.2011 року № 298 (вхідний Донецького окружного адміністративного суду від 11.10.2011 року № 32684) за підписом директора, в якій зазначено, що позовні вимоги ДПІ у м. Дзержинську визнаються в повному обсязі.

Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.

Дзержинське комунальне підприємство «Виробниче ремонтно-житлове управління» зареєстроване як юридична особа державним реєстратором виконавчого комітету Дзержинської міської ради Донецької області 01 серпня 1997 року, про що свідчить свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи серії А01 № 037174. Ідентифікаційний код юридичної особи 05393903, юридична адреса: 85200, Донецька область, м. Дзержинськ, вул. Маяковського, буд. 4а. Відповідно до довідки про взяття на облік платника податків від 15.05.2009 року № 993/1 Дзержинське комунальне підприємство «Виробниче ремонтно-житлове управління» перебуває на податковому обліку в ДПІ м. Дзержинська з 18.08.1997 року за № 20.

Як вбачається з матеріалів справи, відповідач самостійно визначив свої податкові зобовязання з податку на додану вартість на підставі поданих до ДПІ у м. Дзержинську податкових декларацій з податку на додану вартість (далі Декларація з ПДВ): з яких сума податку на додану вартість, що несплачена до державного бюджету складає у загальному розмірі 747 472,00 грн.:

- декларація з ПДВ за травень 2010 року від 17.06.2010 року № 9002233172 на суму податкового зобовязання 52145,00 грн.;

- декларація з ПДВ за червень 2010 року від 19.07.2010 року № 9002880797 на суму податкового зобовязання 64731,00 грн.;

- декларація з ПДВ за липень 2010 року від 18.08.2010 року № 9003437768 на суму податкового зобовязання 63593,00 грн.;

- декларація з ПДВ за серпень 2010 року від 17.09.2010 року № 9003825485 на суму податкового зобовязання 74245,00 грн.;

- декларація з ПДВ за вересень 2010 року від 15.10.2010 року № 9004377361 на суму податкового зобовязання 82235,00 грн.;

- декларація з ПДВ за жовтень 2010 року від 19.11.2010 року № 9005262013 на суму податкового зобовязання 63437,00 грн.;

- декларація з ПДВ за листопад 2010 року від 17.12.2010 року № 9005651783 на суму податкового зобовязання 61355,00 грн.;

- декларація з ПДВ за грудень 2010 року від 19.01.2010 року № 9006326201 на суму податкового зобовязання 60646,00 грн.;

- декларація з ПДВ за січень 2011 року від 18.02.2011 року № 9000545870 на суму податкового зобовязання 57083,00 грн.;

- декларація з ПДВ за травень 2011 року від 20.06.2011 року № 9004263378 на суму податкового зобовязання 56149,00 грн.;

- декларація з ПДВ за червень 2011 року від 15.07.2011 року № 9004776826 на суму податкового зобовязання 56566,00 грн.;

- декларація з ПДВ за липень 2011 року від 19.08.2011 року № 9007194586 на суму податкового зобовязання 55287,00 грн.

Таким чином, Дзержинське комунальне підприємство «Виробниче ремонтно-житлове управління» має заборгованість з податку на додану вартість у сумі 747 472,00 грн.

Документи, що надані до матеріалів справи ДПІ у м. Дзержинську свідчать про існування безперервної заборгованості у Дзержинського комунального підприємства «Виробниче ремонтно-житлове управління» з податку на додану вартість. Так, з метою погашення такої заборгованості ДПІ у м. Дзержинську приймалися заходи, передбачені чинними на час виникнення порушення Законом України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», а саме, боржнику через його представника директора вручені перша та друга податкові вимоги (відповідно, від 17.11.2001 року № 1/75 та від 25.12.2001 року № 2/116).

Вказані заходи не призвели до погашення заборгованості.

При цьому, у справі відсутні докази стосовно апеляційного чи судового оскарження дій та актів позивача щодо застосованої податкової застави майна відповідача, прийнятого рішення про продаж активів, податкових вимог тощо.

На підставі наведеного судом встановлено, що податковий борг Дзержинського комунального підприємства «Виробниче ремонтно-житлове управління» з податку на додану вартість на день розгляду даної адміністративної справи становить 747 472,00 грн.

Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобовязаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Згідно ст. 58 Конституції України закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи.

Приписами статті 16 Податкового кодексу України визначені зобовязання платників податків, один з яких зобовязує, зокрема, сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Відповідно до статті 31 Податкового кодексу України строком сплати податку та збору визнається період, що розпочинається з моменту виникнення податкового обов'язку платника податку із сплати конкретного виду податку і завершується останнім днем строку, протягом якого такий податок чи збір повинен бути сплачений у порядку, визначеному податковим законодавством. Податок чи збір, що не був сплачений у визначений строк, вважається не сплаченим своєчасно. Момент виникнення податкового обов'язку платника податків, у тому числі податкового агента, визначається календарною датою. Строк сплати податку та збору обчислюється роками, кварталами, місяцями, декадами, тижнями, днями або вказівкою на подію, що повинна настати або відбутися. Строк сплати податку та збору встановлюється відповідно до податкового законодавства для кожного податку окремо.

Приписами статі 200 Податкового кодексу України визначено, що сума податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до Державного бюджету України або бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між сумою податкового зобов'язання звітного (податкового) періоду та сумою податкового кредиту такого звітного (податкового) періоду (п.200.1 ст. 200 ПКУ). При позитивному значенні суми, розрахованої згідно з пунктом 200.1 цієї статті, така сума підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету у строки, встановлені цим розділом (п.200.2 ст. 200).

У відповідності до статті 203 Податкового кодексу України податкова декларація подається за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному місяцю, протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця (п. 203.1. ст. 203 ПКУ). Платник податку зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого пунктом 203.1 цієї статті для подання податкової декларації (п. 203.2. ст. 203 ПКУ).

Податковий борг Дзержинського комунального підприємства «Виробниче ремонтно-житлове управління» з несплачених у встановлений законом строк узгоджених сум податкового зобовязання з податку на додану вартість на підставі декларацій з ПДВ складає 747 472,00 грн.

Податковим кодексом України (далі ПКУ) встановлено, що податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання ( пп. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 ПКУ).

З огляду на наведене, оскільки податкове зобовязання з податку на додану вартість Дзержинським комунальним підприємством «Виробниче ремонтно-житлове управління» не сплачене в установлені строки, таке зобов'язання є податковим боргом.

Приписами Податкового кодексу України встановлені обовязки платників податків, такі як, виконання законних вимог контролюючих органів щодо усунення виявлених порушень законів.

Як вбачається з матеріалів справи, відповідач має податковий борг в сумі 747 472,00 грн.

Наведені розрахунки відповідають положенням законодавства, фактичним обставинам справи та відповідачем визнані.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Згідно зі статтею 95 Податкового кодексу України орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності.

Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

Відповідно до приписів статті 136 Кодексу адміністративного судочинства України (КАСУ) відповідач може визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву. Якщо визнання адміністративного позову викладено в адресованій суду письмовій заяві, ця заява приєднується до справи. Судове рішення у звязку з визнанням адміністративного позову чи примиренням сторін ухвалюється за правилами, встановленими статтями 112, 113 цього Кодексу.

Частиною 3 статті 112 встановлено, що у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову.

Беручи до уваги до уваги те, що позовні вимоги про стягнення податкового боргу у загальній сумі 747 472,00 грн. відповідач визнав в повному обсязі, про що надав суду письмову заяву, яка є в матеріалах справи, підстав для неприйняття такої заяви у суду відсутня, але, станом на день розгляду цього спору наведена вище сума боргу відповідачем не сплачена, суд дійшов висновку що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню повністю.

Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.

Керуючись ст. ст. 71, 86, 94, ст. 105, 158 - 162, 183-2 КАС України, суд

П О С Т А Н О В И В:

Позов Державної податкової інспекції у м. Дзержинську до Дзержинського комунального підприємства «Виробниче ремонтно-житлове управління» про стягнення заборгованості з податку на додану вартість у сумі 747 472,00 грн. задовольнити повністю.

Стягнути з Дзержинського комунального підприємства «Виробниче ремонтно-житлове управління» (ідентифікаційний код юридичної особи 05393903, юридична адреса: 85200, Донецька область, м. Дзержинськ, вул. Маяковського, буд. 4а) заборгованість з податку на додану вартість в сумі 747 472,00 грн. (сімсот сорок сім тисяч чотириста сімдесят дві грн. 00 коп.) з рахунків Дзержинського комунального підприємства «Виробниче ремонтно-житлове управління» у банківських установах, що його обслуговують.

Постанову виготовлено у нарадчій кімнаті 12 червня 2011 року.

Постанова, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.

Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи. Ухвала суду апеляційної інстанції по такій справі є остаточною і оскарженню не підлягає.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецькій окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня отримання копії постанови, з подачею копій апеляційної скарги відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.

Суддя Чучко В.М.