Єдиний державний реєстр судових рішень ХАРКІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"22" серпня 2011 р. Справа № 5023/569/11
Колегія суддів у складі: головуючий суддя Здоровко Л.М., суддя Плахов О.В., суддя Шутенко І.А.
при секретарі Міракові Г.А.
за участю представників сторін:
позивача – Бадигін Є.С.
відповідача – Юркова Т.С.
третьої особи – Юрченко І.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Харківського апеляційного господарського суду апеляційну скаргу Публічного акціонерного товариства “Харківгаз”, м. Харків (вх. № 2609Х/2) та апеляційну скаргу Дочірньої компанії “Газ України Національної акціонерної компанії “Нафтогаз України, м. Київ (вх. № 2610Х/2) на рішення господарського суду Харківської області від 08.04.2011р. у справі № 5023/569/11,
за позовом Харківського обласного комунального підприємства “Дирекція розвитку інфраструктури території ” м. Харків,
до відповідача Відкритого акціонерного товариства “Харківгаз”, м. Харків,
третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача –Дочірня компанія “Газ України Національної акціонерної компанії “Нафтогаз України, м. Київ,
про визнання за позивачем права на безперебійне постачання природного газу, -
ВСТАНОВЛЕНО:
Харківське обласне комунальне підприємство "Дирекція розвитку інфраструктури території" (надалі –Підприємство), звернулось до господарського суду Харківської області з позовом до відповідача - ВАТ "Харківгаз”, в якому просить суд визнати за позивачем право на безперебійне постачання природного газу газорозподільними та газотранспортними мережами відповідача протягом опалювального періоду, початок і закінчення якого визначається у передбаченому законодавством порядку.
В процесі розгляду справи судом до участі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача залучено Дочірню компанію “Газ України Національної акціонерної компанії “Нафтогаз України.
Рішенням господарського суду Харківської області (суддя Тихий П.В.) від 08.04.2011 р. по справі № 5023/569/11 позов задоволено повністю. Визнано за Харківським обласним комунальним підприємством "Дирекція розвитку інфраструктури території" (м. Харків, Держпром, 3 під’їзд, 5 поверх, код 03361721) право на безперебійне постачання природного газу газорозподільними та газотранспортними мережами Відкритого акціонерного товариства “Харківгаз” (м. Харків, Держпром, 4 під’їзд, 3 поверх, код 033595500) протягом опалювального періоду, початок і закінчення якого визначається у передбаченому законодавством порядку. Стягнуто з Відкритого акціонерного товариства “Харківгаз” на користь Харківського обласного комунального підприємства "Дирекція розвитку інфраструктури території" 85 грн. державного мита та 236 грн. витрат на інформаційно - технічне забезпечення судового процесу.
Рішення мотивоване з посиланням на обґрунтованість заявленого позивачем позову.
Публічне акціонерне товариство “Харківгаз” ( надалі –Товариство), яке є правонаступником ВАТ "Харківгаз”, не погоджуючись з рішенням господарського суду Харківської області від 08.04.2011 р. подало апеляційну скаргу (вх. № 2609Х/2-5), в якій посилаючись на порушення судом норм матеріального та процесуального права просить рішення суду першої інстанції скасувати повністю та прийняти нове рішення, яким відмовити Харківському обласному комунальному підприємству “Дирекція розвитку інфраструктури території” у задоволенні позову та стягнути з позивача державне мито за подання апеляційної скарги.
В обґрунтування своїх вимог відповідач зазначає, що судом не враховано, що позивачем не подано жодних доказів порушення права позивача на безперебійне постачання природного газу, оскаржуване рішення суду суперечить положенням укладеного між відповідачем та 3-ю особою договору № 06/08-688 та ст. ст. 11, 16 ЦК України, ст. 20 ГК України, ст. 6 Закону України «Про теплопостачання».
Третя особа - Дочірня компанія “Газ України” Національної акціонерної компанії “Нафтогаз України” (надалі –Компанія) з рішенням господарського суду від 08.04.2011 р., також не погоджується, звернулась до Харківського апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою (вх. № 2610Х/2-5) в якій, з посиланням на неповне з’ясування судом обставин, які мають істотне значення для справи та порушення судом при винесенні рішення норм матеріального та процесуального права, просить суд вказане рішення скасувати; скасувати заходи забезпечення позову, із зазначенням про це в постанові; у задоволенні позову ХОКП “Дирекція розвитку інфраструктури території ” відмовити повністю.
В обґрунтування своїх вимог третя особа вказує на те, що оскаржуване рішення прийнято без врахування існуючих між сторонами правовідносин з приводу постачання природного газу, внаслідок безпідставного застосуванню до спірних правовідносин норм права, що регулюють порядок надання житлово-комунальних послуг. Крім того, третя особа також зазначає, що суд, приймаючи оскаржуване рішення, яким покладає на посадових осіб відповідача обов'язок забезпечити безперебійне постачання природного газу Підприємства, та тим самим змушує останніх вдаватися до адміністративних правопорушень, відповідальність за скоєння яких передбачена Кодексом про адміністративні правопорушення України. При цьому Товариство позбавлено можливості належним чином виконувати господарські зобов'язання перед ДК «Газ України» за договором про виконання робіт з відключення, відновлення газопостачання та обмеження газопостачання, що є підставою для стягнення з відповідача штрафних санкцій за невиконання умов укладеного між відповідачем та третьою особою договору.
У відзиві на апеляційні скарги позивач просить рішення господарського суду залишити без змін, а апеляційні скарги без задоволення, зазначаючи про відповідність висновків суду першої інстанції обставинам справи та вимогам закону.
Перевіривши матеріали справи, оцінивши надані суду докази та доводи, колегія суддів встановила наступне:
Як свідчать матеріали справи, Харківське обласне комунальне підприємство "Дирекція розвитку інфраструктури території ” відповідно до Статуту є підприємством, діяльність якого спрямована на досягнення високоякісних організаційних, економічних, соціальних результатів у сфері теплопостачання, водопостачання, водовідведення та житлово-комунального господарства, а також координації роботи підприємств житлово-комунальної галузі.
Розпорядженням Харківської обласної державної адміністрації від 01.10.2010 р. № 540 "Про початок опалюваного сезону" встановлено, що опалювальний сезон розпочинається з 01.10.2010 р.
Матеріали справи також свідчать про те, що 14.10.2010 р. між Дочірньою компанією "Газ України" Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України" (постачальник) та ХОКП "Дирекція розвитку інфраструктури території" (покупець) було укладено договір на постачання природного газу № 06/10-1049 ТЕ-32, відповідно до умов якого Дочірня компанія "Газ України" Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України" зобов'язалась поставити позивачу імпортований природний газ для надання населенню та релігійним організаціям послуг з опалення та гарячого водопостачання зі строком дії до 31.12.2010 р.
20.12.2010 р. між Дочірньою компанією "Газ України" Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України" та ХОКП "Дирекція розвитку інфраструктури території" був також укладений договір на постачання природного газу № 06/10-2250ТЕ-32, відповідно до умов якого Дочірня компанія "Газ України" Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України" зобов'язалась поставити позивачу імпортований природний газ для надання населенню та релігійним організаціям послуг з опалення та гарячого водопостачання зі строком дії до 31.12.2011 р.
14.10.2010 р. між Дочірньою компанією "Газ України" Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України" та ХОКП "Дирекція розвитку інфраструктури території було укладено договір на постачання природного газу № 06/10-1050 БО-32, відповідно до умов якого Дочірня компанія "Газ України" Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України" зобов'язалася поставити позивачу природний газ для потреб установ та організацій, що фінансуються з державного та місцевих бюджетів, а також інших суб'єктів господарювання зі строком дії до 31.12.2010 р.
11.01.2011р. ХОКП "Дирекція розвитку інфраструктури території" звернулося до Міністерства економічного розвитку і торгівлі України з метою отримання погодження щодо застосування процедури закупівлі природного газу для потреб установ та організацій, що фінансуються з державного та місцевих бюджетів, а також інших суб'єктів господарювання зі строком дії до 31.12.2011 р. в одного учасника - Дочірньої компанії "Газ України" Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України". Доказів укладання договору на постачання природного газу між Компанією та позивачем на постачання позивачу природного газу для потреб установ та організацій, що фінансуються з державного та місцевих бюджетів, а також інших суб'єктів господарювання зі строком дії до 31.12.2011 суду не було надано.
Як вибачається із наданих Позивачем документів планові обсяги споживання природного газу на січень 2011 p.:
- для надання населенню послуг з опалення та гарячого водопостачання визначені у договорі № 06/10-2250ТЕ-32 від 20.12.2010 p.;
- для потреб установ та організацій, що фінансуються з державного та місцевих бюджетів, а також інших суб'єктів господарювання суду не надано.
Відповідач у відповідності до п. 1.1. та 3.1 технічної угоди № 672 від 01.10.2009 р. здійснює транспортування природного газу власними газорозподільними мережами до входу у газову мережу позивача, тобто забезпечує транспортування природного газу Підприємству. Відповідно до п. 1.2 технічної угоди транспортування газу здійснюється тільки в обсягах, придбаних позивачем у ДК «Газ України»на підставі відповідних договорів, підтверджених ресурсною довідкою об’єднаного диспетчерського управління ДК «Укртрансгаз».
21.01.2011 р. відповідачем було направлено позивачу та голові Дергачівської районної державної адміністрації лист № 01-05/89, яким у зв’язку з відсутністю у Підприємства планових обсягів споживання природного газу на січень 2011 року та посилаючись на постанову Кабінету Міністрів України від 08.12.2006 р. № 1687 "Про затвердження Порядку по об’єктового припинення (обмеження) газопостачання споживачам, крім населення", запропоновано у термін до 15-00 год. 25.01.2011р. самостійно відключити від газових мереж газоспоживання і підготувати до пломбування газоспоживне обладнання; у разі не виконання цієї вимоги, транспортування газу Підприємству буде припинено у примусовому порядку.
З матеріалів справи також вбачається, що господарський суд приймаючи оскаржуване рішення крім іншого виходив з того, що позивач є суб'єктом господарювання, на діяльність якого поширюються спеціальні норми законодавства України, в частині, що регулюють порядок надання житлово-комунальних послуг та регулюють діяльність природних монополій, що свідчить про те, що в період опалювального сезону, встановленого органами місцевого самоврядування або державними адміністраціями, позивач, як надавач послуг з централізованого опалення та гарячого водопостачання житлових будинків має право на безперебійне постачання природного газу газорозподільними та газотранспортними мережами.
Однак, викладені вище висновки господарського суду, на думку колегії суддів, не відповідають фактичним обставинам спору та матеріалам справи, їм не надана правильна та належна правова оцінка, в зв’язку з чим, є підстави для задоволення апеляційної скарги і скасування прийнятого по справі рішення.
Відповідно до статті 33 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог та заперечень.
Згідно зі статтею 43 цього ж Кодексу, господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом.
Зобов'язання виникають з підстав, зазначених у статті 11 ЦК України, зокрема з договорів та інших правочинів.
Статтями 626-627 ЦК України передбачено, що договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов’язків. Відповідно до статті 6 цього Кодексу сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості.
Статтею 629 цього ж кодексу передбачено, що договір є обов’язковим для виконання сторонами.
Господарський суд зазначаючи про наявність у позивача права на безперебійне газопостачання природного газу газорозподільними та газотранспортними мережами при цьому проігнорував факт наявності між сторонами правовідносин за укладеними між сторонами договорами про закупівлю природного газу за державні кошти № 06/10-1049ТЕ-32, № 06/10-2250ТЕ-32, № 06/10-1050БО-32 (надалі –Договори), та невідповідності прийнятого по справі судового рішення даним договорам.
Пунктом 1.9 Додатку №1 до Договорів сторони визначили, що постачальник або представник Державної інспекції з енергозбереження та газотранспортного підприємства припиняють або обмежують постачання природного газу покупцю у разі порушення ним строків розрахунків за спожитий газ та послуги з його транспортування, відмови від зменшення обсягу газоспоживання та переходу на роботу з використанням резервних видів палива згідно з графіками, на період різких похолодань, а також відбору газу за відсутності у покупця підтвердженого постачальником у порядку, встановленому цим Договором, планового обсягу поставки газу на поточний місяць поставки, згідно з Порядком по об’єктового припинення (обмеження) газопостачання споживачам, крім населення, затвердженого постановою КМУ від 08.12.06 №1687.
Згідно з п.1.3 Додатку №1 до Договорів, покупець до 20 числа місяця, що передує місяцю поставки газу, надає постачальнику належним чином оформлену заявку, яку після затвердження постачальник за погодженням з НАК «Нафтогаз України»до 25 числа місяця, що передує звітному, надає філії «Об'єднане диспетчерське управління»ДК «Укртрансгаз»(надалі-ОДУ) для включення її до планового розподілу газу на відповідний місяць поставки (надалі-заявка). Плановий обсяг поставки вважається попередньо підтвердженим постачальником з моменту включення заявки до планового розподілу газу ОДУ на відповідний місяць поставки газу (п.13.1 Додатку №1 до Договорів про закупівлю).
У разі невиконання та/або несвоєчасного виконання покупцем вимог п.п. 4.1 Договорів постачальник має право зменшити плановий обсяг поставки, який зазначається в заявці на наступний місяць поставки, пропорційно загальній сумі грошових коштів, не сплачених покупцем станом на 26 число місяця, що передує місяцю поставки.
Таким чином, умовами договору сторони чітко встановили порядок припинення/обмеження газопостачання, та узгодили власне волевиявленнями при укладанні договорів № 06/10-1049ТЕ-32, № 06/10-2250ТЕ-32, № 06/10-1050БО-32, які, з урахуванням вимог ст. 526 ЦК України, є обов'язковими для виконання сторонами.
Як зазначає відповідач, та не заперечує позивач, станом на 19.01.2011 р. Підприємство заборгувало за спожитий природний газ перед ДК «Газ України» за вищенаведеними Договорами закупівлі в розмірі 67938753,57 грн.( т.1, а.с. 98).
Зазначене свідчить про правомірність дій ДК «Газ України»щодо надання 20.01.2011 р. доручення ВАТ «Харківгаз»про відключення від газопостачання позивача. Крім того, зазначені дії ДК «Газ України»та ВАТ «Харківгаз»не суперечать п.п. 4.2 Договорів; п. 1.9 Додатку № 1 до Договорів № 06/10-1049ТЕ-32, № 06/10-2250ТЕ-32, № 06/10-1050БО-32, Закону України «Про засади функціонування ринку природного газу», Постанові Кабінету Міністрів України від 27.12.2001р. №1729 «Про забезпечення споживачів природним газом», Постанові Кабінету Міністрів України від 08.12.2006р. № 1687 «Про затвердження Порядку по об’єктового припинення (обмеження) газопостачання споживачам, крім населення».
Крім того, суд першої інстанції при винесенні оскаржуваного рішення помилково застосовано до спірних правовідносин норми права, що регулюють порядок надання житлово-комунальних послуг.
Так, відповідно до преамбули Закону України «Про засади функціонування ринку природного газу», цей закон визначає правові, економічні та організаційні засади функціонування ринку природного газу.
Відповідно до статті 12 Закону України «Про засади функціонування ринку природного газу», постачальник має право припинити постачання природного газу споживачам у разі порушення строків оплати спожитого природного газу та послуг з його постачання, передбачених укладеним договором; несанкціонований відбір природного газу.
Таким чином, на законодавчому рівні встановлено порядок дотримання газопостачальної дисципліни учасникам ринку природного газу, якими безпосередньо є сторони, а висновки господарського суду про надання позивачу права на безперебійне газопостачання суперечать вищевказаним положенням Закону України «Про засади функціонування ринку природного газу»
Разом з тим, також безпідставним є посилання господарського суду на Закон України «Про теплопостачання», як на підставу задоволення позовних вимог, оскільки цей Закон визначає основні правові, економічні та організаційні засади діяльності на об'єктах сфери теплопостачання та регулює відносини, пов'язані з виробництвом, транспортуванням, постачанням та використанням теплової енергії. Проте, суд не врахував, що ні відповідач, ні ДК «Газ України»не виробляють, не транспортують та не мають у своєму віддані об'єкти теплопостачання та не є ліцензіатами відповідної діяльності.
Крім того, Закон України «Про теплопостачання»не містить імперативної норми, яка б забороняла газопостачальним підприємствам припиняти/обмежувати споживання природного газу споживачам.
Також судом не надано належної правової оцінки спеціальним нормам, що регулюють порядок постачання, відключення/обмеження споживачів від газопостачання та які є обов'язковими для виконання сторонами.
Зокрема суд взагалі не взяв до уваги те, що відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 08.12.2006 р. № 1687 „Про затвердження Порядку по об’єктового припинення (обмеження) газопостачання споживачам, крім населення" Порядок визначає процедуру припинення (обмеження) газопостачання підприємствам - споживачам природного газу (далі - споживач) у разі порушення ними строку розрахунків за спожитий природний газ або за надані послуги з його транспортування, відмови від зменшення обсягу газоспоживання та переходу на роботу з використанням резервних видів палива згідно з графіками, затвердженими Радою міністрів Автономної Республіки Крим, обласними, Київською та Севастопольською міськими держадміністраціями, на період різких похолодань (далі - відповідний графік), а також відсутності у споживачів планового обсягу поставки природного газу на поточний місяць (далі - ліміт природного газу), який виділяється постачальником в установленому порядку. Припинення газопостачання у випадку відсутності у споживача ліміту природного газу здійснюється у день і час, визначені газодобувним, газорозподільним, газотранспортним підприємством на підставі розрахунку обсягу споживання газу та залишку виділеного ліміту".
Відповідно до пункту 2 зазначеної постанови передбачено, що газопостачання може бути припинено (обмежено) споживачем або газодобувним, газорозподільним, газотранспортним підприємством чи Державною інспекцією з енергозбереження.
Відповідно до пункту З Постанови газодобувне, газорозподільне, газотранспортне підприємство з власної ініціативи у разі порушення споживачем строку розрахунків за спожитий природний газ (коли зазначене підприємство є його постачальником) або за надані послуги з його транспортування припиняє або обмежує газопостачання, а у випадку відсутності у споживача ліміту природного газу припиняє газопостачання.
Пунктом 12 постанови Кабінету Міністрів України від 27.12.2001р. № 1729 «Про забезпечення споживачів природним газом»газотранспортні та газодобувні підприємства НАК «Нафтогаз України», а також суб'єкти господарської діяльності, що мають ліцензію на розподіл природного і нафтового газу: обмежують або припиняють подачу газу споживачам в установленому порядку у разі неповного проведення розрахунків за спожитий природний газ.
Таким чином, прийняте по даній справі рішення суперечить Постанові Кабінету Міністрів України від 08.12.2006 р. № 1687 „Про затвердження Порядку по об’єктового припинення (обмеження) газопостачання споживачам, крім населення" та Постанові Кабінету Міністрів України від 27.12.2001р. № 1729 «Про забезпечення споживачів природним газом».
До того ж, відповідно до пункту 2 „Правил подачі та використання природного газу в народному господарстві України" затверджених наказом Державного комітету України по нафті і газу № 355 від 01.11.1994 р. (зі змінами та доповненнями) Правила є обов'язковими для усіх підприємств, об'єднань і організацій, зайнятих видобутком, транспортуванням, збутом і споживанням природного газу, проектуванням систем газопостачання і газоспоживаючого обладнання та його налагоджуванням, незалежно від їх відомчого підпорядкування і форми власності. Кількість природного газу, передбаченого для поставки, визначається договором у відповідності з затвердженими для газопостачальних, газозбутових організацій і споживачів річними і квартальними лімітами. Місячні ліміти поставки природного газу споживачам встановлюються на підставі квартальних лімітів, виходячи з середньодобової норми споживання природного газу. При перевитратах добової норми відбору природного газу газозбутовою організацією понад обумовлені договором обсяги газопостачальній організації надається право здійснювати примусове обмеження подавання газу до встановленого добового об'єму через 24 години з часу попередження, а газозбутовій організації щодо споживача здійснювати примусове обмеження поставки природного газу до встановленої середньодобової норми через 6 годин після попередження. Керівники підприємств, організацій, які допустили перевитрати добової норми відбору природного газу, притягуються до адміністративної відповідальності згідно з Кодексом України про адміністративне правопорушення.
Статтею 6 ГК України встановлено, що загальними принципами господарювання в Україні є: забезпечення економічної багатоманітності та рівний захист державою усіх суб'єктів господарювання; свобода підприємницької діяльності у межах, визначених законом; вільний рух капіталів, товарів та послуг на території України; обмеження державного регулювання економічних процесів у зв'язку з необхідністю забезпечення соціальної спрямованості економіки, добросовісної конкуренції у підприємництві, екологічного захисту населення, захисту прав споживачів та безпеки суспільства і держави; захист національного товаровиробника; заборона незаконного втручання органів державної влади та органів місцевого самоврядування, їх посадових осіб у господарські відносини.
Проте, суд задовольняючи позовні вимоги, фактично покладає на ДК «Газ України»обов'язок безперебійно постачати природний газ позивачу при порушенні останнім строків розрахунків, що свідчить про порушення законних прав та інтересів ДК «Газ України».
Вищевказане свідчить про те, що оскаржуване рішення від 08.04.11 р. господарським судом прийнято без врахування існуючих між сторонами правовідносин з приводу постачання природного газу, внаслідок безпідставного застосовано до спірних відносин норм права, що регулюють порядок надання житлово-комунальних послуг, та з порушенням встановленого законом принципу свободи договору, та законодавчих актів які надають відповідачу та третій особі право на обмеження газопостачання споживачам, які порушують договірні зобов’язання.
Як наслідок, зазначене рішення безпідставно та необґрунтовано обмежує і порушує вказані вище права та інтереси ДК «Газ України»і відповідача.
Крім того, господарський суд також не звернув уваги на те, що в поданому позивачем позові позивач вимагав визнати за ним право на безперебійне постачання природного газу, тоді як таке право він, за наявності певних умов (зокрема своєчасної оплати та споживання у обсязі передбаченому відповідним лімітом, тощо), вже має відповідно до умов укладених між сторонами договорів № 06/10-1049ТЕ-32, № 06/10-2250ТЕ-32, № 06/10-1050БО-32.
До того ж, в позові позивачем взагалі не конкретизовано, на поставку якого саме об’єму газу та в який період часу позивач вимагає визнати право, що взагалі унеможливлює прийняття рішення щодо суті такого права.
Відповідно до статті 1 ГПК України фізичні та юридичні особи, зазначені у цій статті, мають право звертатися до господарського суду згідно з встановленою підвідомчістю господарських справ за захистом своїх порушених або оспорюваних прав і охоронюваних законом інтересів.
В зв’язку з тим, що відповідач діяв правомірно, судом не встановлено факту порушення відповідачем прав позивача, а позивачем відповідно до статті 33 ГПК України не було доведено наявність факту порушення відповідачем його права, колегія суддів вважає, що суд першої інстанції необґрунтовано дійшов висновку про задоволення позовних вимог.
За таких обставин, вимоги апелянтів про скасування рішення господарського суду від 08.04.2011р. у справі № 5023/569/11 підлягають задоволенню, з прийняттям нового рішення про відмову в задоволення позовних вимог Харківського обласного комунального підприємства “Дирекція розвитку інфраструктури території”.
Вимоги Дочірньої компанії “Газ України” Національної акціонерної компанії “Нафтобаз України” щодо скасування заходів до забезпечення позову, вжитих ухвалою господарського суду від 10.02.2011р., задоволенню не підлягають, оскільки вказані заходи були скасовані при касаційному перегляді вказаної ухвали згідно з постановою Вищого господарського суду від 02.06.2011 р. по справі № 5023/569/11 (т. 2 а. с. 138-139).
Таким чином, висновки, викладені в рішенні господарського суду не відповідають вимогам чинного законодавства та фактичним обставинам справи, а мотиви заявників скарг, з яких вони оспорюються можуть бути підставою для його скасування.
Керуючись статтями 101, 102, пунктом 2 статті 103, пунктами 1-4, частини 1 статті 104, статтею 105 ГПК України, судова колегія Харківського апеляційного господарського суду, -
ПОСТАНОВИЛА:
Апеляційну скаргу Публічного акціонерного товариства “Харківгаз” (вх. № 2609Х/2-5) задовольнити.
Апеляційну скаргу Дочірньої компанії “Газ України” Національної акціонерної компанії “Нафтогаз України” (вх. № 2610Х/2) задовольнити частково.
Рішення господарського суду Харківської області від 08.04.2011 р. по справі № 5023/569/11 скасувати та прийняти нове, яким відмовити Харківському обласному комунальному підприємству “Дирекція розвитку інфраструктури території ” у задоволенні позовних вимог повністю.
В іншій частині апеляційну скаргу Дочірньої компанії “Газ України” Національної акціонерної компанії “Нафтогаз України” (вх. № 2610Х/2) залишити без задоволення.
Стягнути з Харківського обласного комунального підприємства "Дирекція розвитку інфраструктури території" (61022, м. Харків, Держпром, 3 під’їзд, 5 поверх, код 03361721) на користь Відкритого акціонерного товариства “Харківгаз” (61109, м. Харків, вул. Безлюдівська, 1, код 03359500) 42,50 грн. держмита за подання апеляційної скарги.
Стягнути з Харківського обласного комунального підприємства "Дирекція розвитку інфраструктури території" (61022, м. Харків, Держпром, 3 під’їзд, 5 поверх, код 03361721) на користь Дочірньої компанії «Газ України»Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України»(04116, м. Київ, вул. Шолуденка, 1, код 31301827) 42,50 грн. держмита за подання апеляційної скарги.
Накази доручити видати господарському суду Харківської області
Постанова набирає законної сили з дня її прийняття і може бути оскаржена протягом двадцяти днів до Вищого господарського суду України.
Головуючий суддя Л.М. Здоровко
Суддя О.В. Плахов
Суддя І.А. Шутенко
Повний текст постанови підписано 29.08.2011 р.