Постанова № 18548497, 01.09.2011, Донецький апеляційний господарський суд

Дата ухвалення
01.09.2011
Номер справи
18/64пд/2011
Номер документу
18548497
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

донецький апеляційний господарський суд

Постанова

Іменем України

31.08.2011 р. справа №18/64пд/2011

Донецький апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:

Головуючого:Чернота Л.Ф.

суддівДіброви Г.І., Манжур В.В.

від позивача:ОСОБА_1. за довіреністю №200 від 01.10.2010р.

від відповідача:ОСОБА_2. за довіреністю №2 від 12.08.2011р.

від третьої особи:ОСОБА_3. за довіреністю №01-28/3287 від 01.08.2011р.

Розглянув у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргуТовариства з обмеженою відповідальністю «Луганськвода», м. Луганськ

на рішення господарського суду Луганської області

від14.06.2011 року

у справі№ 18/64пд/2011 (суддя Корнієнко В.В.)

за позовомТовариства з обмеженою відповідальністю «Луганськвода», м. Луганськ

до відповідача Об»єднання співвласників багатоквартирного будинку «Теремок 1/30», м. Стаханов Луганської області за участю третьої особи, яка не заявляє самостійні вимоги на предмет спору на стороні відповідача:Виконавчий комітет Стаханівської міської ради, м. Стаханов Луганської області

прозобов»язання відповідача укласти договір на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення в редакції проекту договору з централізованого водопостачання та водовідведення №37 від 01.03.2011р.

ВСТАНОВИВ:

У 2011 році Товариство з обмеженою відповідальністю «Луганськвода», м. Луганськ звернулося до господарського суду Луганської області з позовною заявою до Об»єднання співвласників багатоквартирного будинку «Теремок 1/30», м. Стаханов Луганської області про зобов»язання відповідача укласти договір на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення в редакції проекту договору з централізованого водопостачання та водовідведення №37 від 01.03.2011р.

Ухвалою від 11.05.2011р. суд першої інстанції залучив до участі у справі Виконавчий комітет Стаханівської міської ради, м. Стаханов Луганської області в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача.

Рішенням господарського суду Луганської області від 14.06.11р. у задоволенні позовних вимогах Товариства з обмеженою відповідальністю «Луганськвода», м. Луганськ було відмовлено. Рішення обґрунтовано тим, що проект договору не містить всіх істотних умов договору.

Позивач, Товариство з обмеженою відповідальністю «Луганськвода», м.Луганськ, з прийнятим рішенням не згоден, вважає його прийнятим з неправильним застосуванням норм матеріального права України та порушенням норм процесуального права. Тому, він звернувся з апеляційною скаргою, в якій просить Донецький апеляційний господарський суд, рішення господарського суду Луганської області від 14.06.11р. скасувати та прийняти нове рішення, яким задовольнити позовні вимоги. Зокрема, скаржник посилається на те, що суд першої інстанції невірно визначив норму закону, яка повинна застосовуватися при укладенні договору на послуги з водопостачання, а також вважає, що в п. 2.1, 3.2, 6.4 проекту договору визначені і якість послуг, і порядок обслуговування мереж, а тарифи щодо послуг з водопостачання є загальновідомим фактом, який визначений у рішенні Луганської обласної ради №22/11 від 29.05.2008р., яке опубліковано в засобах масової інформації.

Відповідач, Об»єднання співвласників багатоквартирного будинку «Теремок 1/30», м.Стаханов Луганської області, надав відзив на апеляційну скаргу, в якій просить рішення господарського суду від 14.06.2011р. залишити без змін, а апеляційну скаргу без задоволення.

Третя особа, Виконавчий комітет Стаханівської міської ради, м. Стаханов Луганської області надала відзив на апеляційну скаргу, в якій просить рішення господарського суду від 14.06.2011р. залишити без змін, а апеляційну скаргу без задоволення.

Представником позивача в судовому засіданні 25.08.2011р. надано клопотання та просить долучити до матеріалів справи рішення Луганської обласної ради №22/11 від 29.05.2008р. «Про затвердження тарифів на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення». Судова колегія розглянула клопотання та задовольнила, оскільки дане рішення не є додатковим доказом, а було відомо сторонам при розгляді справи в суді першої інстанції.

Представник відповідача в судовому засіданні заявив клопотання та просить долучити до матеріалів справи протокол загальних зборів №6. Судова колегія розглянула клопотання та задовольнила.

Колегія суддів Донецького апеляційного господарського суду у відповідності до статті 101 Господарського процесуального кодексу України на підставі встановлених фактичних обставин переглядає матеріали господарської справи та викладені в скарзі доводи щодо застосування судом при розгляді справи норм матеріального та процесуального права, що мають значення для справи.

Заслухавши доводи сторін, перевіривши матеріали справи та правильність застосування господарським судом першої інстанції норм матеріального права, колегія суддів Донецького апеляційного господарського суду вважає, що апеляційна скарга підлягає задоволенню, а рішення суду не відповідає вимогам чинного законодавства України та підлягає скасуванню, виходячи з наступного.

Як вбачається з матеріалів справи, листом №416 від 01.03.2011р. Товариством з обмеженою відповідальністю «Луганськвода», м. Луганськ був направлений відповідачу проект договору на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення №37 від 01.03.2011р.

Відомості щодо надання відповідачем відповіді на вищевказаний лист в матеріалах справи відсутні.

Враховуючи відсутність відповіді відповідача щодо укладення договору, позивач звернувся до господарського суду з позовом за захистом своїх прав відповідно до ст. 187 Господарського кодексу України.

Загальний порядок укладення господарських договорів передбачений ст.ст. 179-181 Господарського кодексу України.

При цьому, ч. 3, 7 ст.179 Господарського кодексу України встановлено, що укладання господарського договору є обовязковим для сторін, якщо, зокрема, існує пряма вказівка закону щодо обовязковості укладення договору для певних категорій субєктів господарювання, чи органів державної влади або органів місцевого самоврядування. Господарські договори укладаються за правилами, встановленими Цивільним кодексом України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом, іншими нормативно-правовими актами щодо окремих видів договорів.

Статтею 187 Господарського кодексу України спори встановлено, що спори, які виникають при укладанні господарських договорів за державним замовленням, або договорів, укладення яких є обовязковим на підставі закону та в інших випадках, встановлених законом, розглядаються судом. День набрання чинності рішенням суду, яким вирішено питання щодо переддоговірного спору, вважається днем укладення відповідного господарського договору, якщо рішенням суду не визначено інше.

Статтею 1 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» визначено поняття споживач як фізична чи юридична особа, яка отримує або має намір отримати житлово-комунальну послугу.

Житлово-комунальні послуги - результат господарської діяльності, спрямованої на забезпечення умов проживання та перебування осіб у жилих і нежилих приміщеннях, будинках і спорудах, комплексах будинків і споруд відповідно до нормативів, норм, стандартів, порядків і правил.

Балансоутримувач будинку, споруди, житлового комплексу або комплексу будинків і споруд (далі - балансоутримувач) - власник або юридична особа, яка за договором з власником утримує на балансі відповідне майно, а також веде бухгалтерську, статистичну та іншу передбачену законодавством звітність, здійснює розрахунки коштів, необхідних для своєчасного проведення капітального і поточного ремонтів та утримання, а також забезпечує управління цим майном і несе відповідальність за його експлуатацію згідно з законом.

Утримання будинків і прибудинкових територій - господарська діяльність, спрямована на задоволення потреби фізичної чи юридичної особи щодо забезпечення експлуатації та/або ремонту жилих та нежилих приміщень, будинків і споруд, комплексів будинків і споруд, а також утримання прилеглої до них (прибудинкової) території відповідно до вимог нормативів, норм, стандартів, порядків і правил згідно із законодавством.

Виконавець - суб'єкт господарювання, предметом діяльності якого є надання житлово-комунальної послуги споживачу відповідно до умов договору.

Виробник - суб'єкт господарювання, який виробляє або створює житлово-комунальні послуги.

Згідно ст. 19 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» відносини між учасниками договірних відносин у сфері житлово-комунальних послуг здійснюються виключно на договірних засадах. Учасниками відносин у сфері житлово-комунальних послуг є: власник, споживач, виконавець, виробник. Виробник послуг може бути їх виконавцем. Особливими учасниками відносин у сфері житлово-комунальних послуг є балансоутримувач та управитель, які залежно від цивільно-правових угод можуть бути споживачем, виконавцем або виробником.

У відповідності до ч. 1 ст. 29 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» договір на надання житлово-комунальних послуг у багатоквартирному будинку укладається між власником квартири, орендарем чи квартиронаймачем та балансоутримувачем або уповноваженою ним особою.

Статтею 1 Закону України «Про об»єднання співвласників багатоквартирного будинку»визначено поняття об'єднання співвласників багатоквартирного будинку як юридична особа, створена власниками для сприяння використанню їхнього власного майна та управління, утримання і використання неподільного та загального майна.

Відповідно до п. 4 ст. 129 Конституції України, ст.ст. 33, 34 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається, як на підставу своїх вимог і заперечень, суд приймає тільки ті докази, які мають значення для справи, а за загальним правилом тягар доказування певних обставин покладається на особу, яка посилається на ці обставини.

Як вбачається зі статуту відповідача, об»єднання співвласників є неприбутковою організацією і не має на меті одержання прибутку для його розподілу між членами об»єднання, але може здійснювати господарську діяльність для забезпечення власних потреб безпосередньо або шляхом укладання договорів з фізичними чи юридичними особами.

Згідно наказу Фонду комунального майна виконавчого комітету Стахановської міської ради №15 від 02.02.2010р. житловий будинок, розташований за адресою: м. Стаханов, вул. Гастелло1/30 був переданий на баланс Об»єднання співвласників багатоквартирного будинку «Теремок 1/30», м. Стаханов Луганської області. Також був складений акт приймання-передачі житлового комплексу по вул.. Гастело, 1/30 м. Стаханова.

Нормою ст. 24 Закону України «Про житлово-комунальні послуги»дійсно передбачено саме право об»єднання співвласників на укладення договорів про надання житлово-комунальних послуг. Водночас за приписами ст. 19 Закону України «Про питну воду та питне водопостачання»послуги з питного водопостачання надаються споживачам підприємством питного водопостачання на підставі договору, зокрема, з об'єднаннями співвласників багатоквартирних будинків, житлово-будівельними кооперативами та іншими об'єднаннями власників житла, яким передано право управління багатоквартирними будинками та забезпечення надання послуг з водопостачання та водовідведення на підставі укладених ними договорів; власниками будинків, що перебувають у приватній власності.

Об»єднання співвласників багатоквартирного будинку «Теремок 1/30», м. Стаханов Луганської області дійсно не є безпосереднім споживачем послуг з водопостачання, але метою діяльності є забезпечення сприяння членам об»єднання в отриманні житлово-комунальних послуг та інших послуг належної якості за обґрунтованими цінами та виконання ними своїх зобов»язань, пов»язаних з діяльністю об»єднання.

Частиною 3 ст. 22 Закону України «Про об»єднання співвласників багатоквартирного будинку»кошти, що сплачуються власниками приміщень за надані їм комунальні послуги, можуть згідно з укладеними договорами надходити на рахунок об'єднання для накопичення і наступного перерахунку підприємствам, організаціям, які надають ці послуги. Перерахування коштів підприємствам, організаціям, які надають послуги, здійснюється щомісячно у визначений день відповідно до договору між об'єднанням і цими підприємствами, організаціями.

За відсутності технічної можливості проведення поквартирного обліку споживання водо-, тепло-, газо-, електропостачання, гарячого водопостачання та інших послуг управитель зобов'язаний за рахунок коштів балансоутримувача встановити загальнобудинкові прилади обліку. У разі, якщо правління об'єднання самостійно здійснює функції управителя, воно за договором з постачальниками комунальних послуг може бути колективним замовником (абонентом) таких послуг. У цьому випадку об'єднання несе повну відповідальність за своєчасну сплату вартості фактично спожитих членами об'єднання комунальних послуг. Розподіл загальних рахунків між власниками приміщень в одній квартирі чи нежилому приміщенні здійснюється відповідно до законодавства та статуту з урахуванням розміру частки належного майна та кількості осіб, які проживають у квартирі, включаючи тих, які проживають тимчасово, а також з урахуванням особливостей використання нежилих приміщень. Власники квартир, приміщень, що не обладнані приладами обліку, зобов'язані укласти договір про обслуговування та оплату комунальних послуг з управителем незалежно від членства в об'єднанні (ч.4-7 ст. 22 Закону України «Про об»єднання співвласників багатоквартирного будинку»).

За приписами ч. 9 ст. 22 Закону України «Про об»єднання співвласників багатоквартирного будинку», власники несуть відповідальність за своєчасність здійснення платежів на рахунок управителя незалежно від використання приміщень особисто чи надання належних їм приміщень в оренду, якщо інше не передбачено договором.

Відповідачем не надано належних та допустимих доказів у розумінні ст. ст. 33, 34, 36 Господарського кодексу України, неможливості здійснення поквартирного обліку споживання або встановлення загальнобудинкових приладів обліку споживання комунальних послуг.

Враховуючи, що послуги з водопостачання є житлово-комунальними послугами у розумінні ст. 1 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», надання яких здійснюється тільки на підставі договору, а основним завданням відповідача є забезпечення співвласників багатоквартирного будинку в отриманні ними житлово-комунальних послуг, а також приймаючи до уваги, що за умовами проекту договору безпосереднім постачальником (виробником) послуг з водовідведення та водопостачання є саме Товариство з обмеженою відповідальністю «Луганськвода», яке має відповідну ліцензію на даний вид діяльності, суд апеляційної інстанції вважає, що договір на надання послуг з водопостачання повинен укладатися саме з Об»єднанням співвласників багатоквартирного будинку «Достоєвський», м. Стаханов Луганської області.

Дослідивши всі матеріали справи в їх сукупності та проаналізувавши норми чинного законодавства щодо укладення договорів про надання житлово-комунальних послуг, судова колегія дійшла висновку, що приписами законодавства визначений порядок укладення договору про надання послуг з водопостачання та водовідведення у багатоквартирному будинку, який переданий на баланс об»єднанню співвласників, виробника цих послуг саме з об»єднанням співвласників, яке в свою чергу повинно укладати такі договори з безпосереднім споживачем ( власником квартири).

Водночас, суд першої інстанції дійшов невірного висновку, що умови проекту договору №37 від 01.03.2011р. не відповідають приписам п.5, 8, 10, 12 ч.1 ст. 26 Закону України «Про житлово-комунальні послуги»та типовому договору, затвердженому Постановою КМУ №630 від 21.07.2005р., виходячи з наступного.

Пунктом 1.4 проекту договору визначено, що сторони керуються Законом України «Про питну воду та питне водопостачання», «Про житлово-комунальні послуги», постановами Кабінету Міністрів України №529 від 20.05.2009р. №630 від 21.07.2005р., Правилами користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення у населених пунктах України», затвердженими Наказом мінжитлокомунугоспу України №190 від 27.06.2008р., «Методикою розроблення технологічних нормативів використання питної води житлово-експлуатаційними підприємствами й організаціями», затвердженою наказом Мінжитлокомунгоспу України №126 від 15.05.2008р., а також іншими нормативними документами, цим договором та чинним законодавством України.

Даними нормативними актами встановлені порядок надання послуг з водопостачання і водовідведення, а також можливість стягнення збитків.

Крім того, чинними Господарським та Цивільними кодексами України передбачені підстави для відповідальності у випадку неналежного виконання сторонами договірних зобов»язань.

У відповідності до ч.2 ст. 180 Господарського кодексу України, істотними є умови, визнані такими за законом чи необхідні для договорів даного виду, а також умови, щодо яких на вимогу однієї із сторін повинна бути досягнута згода.

Посилання господарського суду на те, що типовий договір, затверджений Постановою КМУ №630 від 21.07.2005р. не враховує ту особливість, що споживачем є об»єднання, а не власник квартири є безпідставним, оскільки типовий договір містить лише основні положення щодо договорів даного виду, які повинні бути у договорі та розроблений таким чином, що його положення доповнюються іншими умовами щодо яких сторони дійшли згоди, а не встановлює особливості для конкретного виду споживачів.

Також помилковим є висновок суду першої інстанції щодо відсутності обґрунтованості тарифів на водопостачання та водовідведення, оскільки дані тарифи встановлюються рішенням відповідної місцевої ради на відповідний період, яке публікується в засобах масової інформації та є загальновідомим фактом, а проект договору складався на 01.03.2011р., коли діяли тарифи за попередній період. Тому, про зміну тарифів органами місцевого самоврядування публікується в засобах масової інформації.

Крім того, п. 2.1, 3.2, 6.4 проекту договору визначені якість послуг з водопостачання, порядок обслуговування водопровідних мереж, тому висновок суду з цього питання є таким, що не відповідає матеріалам справи.

Таким чином, суд апеляційної інстанції дійшов висновку, що умови проекту договору на послуги з водопостачання та водовідведення, запропонованого позивачем містить всі істотні умови, які ставляться для договорів даного виду приписами Закону України «Про питну воду та питне водопостачання»та відповідає приписам чинного законодавства щодо водопостачання та водовідведення. Питання щодо здійснення ремонту та перерахунку плати за послуги стосуються порядку виконання умов договору, а не порядку його укладення.

З урахуванням вищевикладеного, судова колегія Донецького апеляційного господарського суду дійшла висновку, що судом першої інстанції невірно застосовані норми матеріального права та неповно з»ясовані всі обставини, що мають значення для справи, тому рішення господарського суду Луганської області від 14.06.2011р. у справі №18/64пд/2011 підлягає скасуванню, а позовні вимоги задоволенню. При цьому, у відповідності до ч.2 ст. 187 Господарського кодексу України, днем укладення договору на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення вважається день набрання законної сили постанови суду апеляційної інстанції.

Відповідно до ст.49 Господарського процесуального кодексу України витрати по сплаті державного мита по апеляційній скарзі покладаються на відповідача.

Керуючись статями 33, 34, 43, 49, 99, 101, 102, 103, 104, 105, 117 Господарського процесуального кодексу України, -

П О С Т А Н О В И В:

Апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю «Луганськвода», м. Луганськ на рішення господарського суду Луганської області від 14.06.2011 року у справі №18/64пд/2011 задовольнити.

Рішення господарського суду Луганської області від 14.06.2011 року у справі №18/64пд/2011 скасувати.

Задовольнити позовні вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю «Луганськвода», м. Луганськ до Об»єднання співвласників багатоквартирного будинку «Теремок 1/30», м. Стаханов Луганської області про зобов»язання укласти договір на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення в редакції проекту договору з централізованого водопостачання та водовідведення №37 від 01.03.2011р.

Зобов»язати Об»єднання співвласників багатоквартирного будинку «Теремок 1/30», м. Стаханов Луганської області (94000, м. Стаханов, Луганська область, вул. Гастело, 1/30, ЄДРПОУ 36654842) укласти з Товариством з обмеженою відповідальністю «Луганськвода», (91047, м. Луганськ, кв.Пролетаріату Донбасу, 166, ЄДРПОУ 35554719) договір на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення в редакції проекту договору з централізованого водопостачання та водовідведення №37 від 01.03.2011р., запропонованого Товариством з обмеженою відповідальністю „Луганськвода” (91047, м. Луганськ, кв.Пролетаріату Донбасу, 166, ЄДРПОУ 35554719), викладеного в наступній редакції:

«ДОГОВІР №37

на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення

м. Стаханов01.03.2011.

Товариство з обмеженою відповідальністю «Луганськвода», надалі по тексту «Виробник», в oco6i начальника Стахановського департаменту Сьомкіна Ю.В, діючого на підставі довіреності №424 від 02.03.2011р. з одного боку, ОСМД «Теремок», яке іменується надалі «споживач»в особі ОСОБА_2., що діє на підставі устава і рішення від . . 20 , з другого боку, уклали даний договір про нижченаведене:

1.ПРЕДМЕТ ДОГОВОРУ

1.1. «Виробник»зобов'язується постачати «Споживачу» питну воду та приймати стічні води у багатоквартирному житловому фонді «Споживачу», за адресою:

1.2 «Споживач»зобов»язується надавати послуги з водопостачання та водовідведення мешканцям багатоквартирних будинків житлового фонду "Споживача" (крім юридичних та фізичних осіб-суб'єктів підприємницької діяльності), які мешкають у житловому фонді «Споживача», а також своєчасно i в повному обсязі здійснювати оплату за надані «Виробником»послуги на умовах, визначених цим договором та виконувати інші умови договору.

1.3 Послуги юридичним та фізичним особам - суб»єктам підприємницької діяльності, які знаходяться у житловому фонді «Споживача»надаються на підставі прямих договорів, укладених безпосередньо з «Виробником».

1.4 Сторони керуються Законами України «Про питну воду та питне водопостачання», «Про житлово-комунальні послуги», постановами Кабінету Miністрів України №529 від 20.05.09, № 630 від 21.07.05, Правилами користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення у населених пунктах України», затвердженими Наказом Мінжитлокомунгоспу України №190 від 27.06.08 (надалі Правила користування), «Методикою розроблення технологічннх нормативів використання питної води житлово-експлуатаційними підприємствами й організаціями», затвердженою Наказом Мінжитлокомунгоспу України №126 від 15.05.08. (надалі Методика), а також іншими нормативними документами, цим договором та чинним законодавством України.

2.ЯКІСТЬ ПРОДУКЦІЇ

2.1 Якість питної води, яка постачається "Споживачу" до точки підключення відповідає нормам ДСанПін2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною», з доповненнями Держспоживстандарту України та висновком Державної санітарно-гігієнічної експертизи.

2.2 «Виробник»не несе відповідальності за погіршення якості води в мережах «Споживача».

3. ПОРЯДОК НАДАННЯ ПОСЛУГ 3 ВОДОПОСТАЧАННЯ ТА ВОДОВІДВЕДЕННЯ

3.1 «Виробник» через системи комунального водопостачання надає воду «Споживачу» в обсягах передбаченого цим договором об»єму (Додаток 1) цілодобово, або за графіком, затвердженим органами місцевого самоврядування, а також приймає в централізовану каналізаційну систему стічні води, скинуті через приналежні «Споживачу»каналізаційні випуски.

3.2 Межа балансового розмежування водопровідних мереж - місце підключення мереж "Споживача" до мереж "Виробника". Межа балансового розмежування каналізаційних мереж контрольний випускний колодязь «Споживача», у якому з'єднуються мережі "Виробника" та "Споживача".

3.3«Споживачу»забороняється, без погодження з «Виробником»та територіальними органами державної санітарно-епідеміологічної служби, з'єднувати мережі «Виробника» з місцевими джерелами постачання.

3.4. Водопостачання «Споживача»може бути обмежено або припинено у випадках: стихійного лиха, припинення подачі електроенергії «Виробнику», необхідності збільшення подачі води до місць виникнення пожежі, у разі аварій на зовнішніх мережах водопроводу і каналізації, на інженерних комунікаціях будівель та споруд проведення «Виробником» ремонтних робіт на водопровідних і каналізаційних мережах, пристроях, до яких приєднаний «Споживач», невиконання «Споживачем» умов цього договору у, в т.ч. несвоєчасне внесення плати за послуги водопостачання та водовідведення, або плати не в повному обсязі, самовільного вмикання резервних вводів, опломбованих «Виробником», без попередження «Виробника», за винятком потреби гасіння пожежі.

3.5 При необхідності припинення подачі води у зв'язку з проведенням планового ремонту водопроводу «Виробник»зобов'язаний повідомити «Споживача»: за добу, якщо ремонт триває до 12 годин та за дві доби, якщо ремонт триває понад 12 годин.

4. ОБЛІК ВОДОПОСТАЧАННЯ ТА ВОДОВІДВЕДЕННЯ

4.1.Об'єм води, що подається «Виробником» та використовується «Споживачем» визначається показниками загальнобудинкових приладів обліку, без врахування обсягів води, спожитої юридичними і фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності,які знаходяться на прямих розрахунках з «Виробником», згідно п. 1.3. даного договору. 4.2.Зняття показників загальнобудинкових приладів обліку здійснюється спільно представниками «Споживача»та «Виробника»не рідше одного разу на місяць, з оформленням відповідних двосторонніх актів по узгодженій формі по кожному будинку. На підставі цих актів «Споживач»виконує зведений розрахунок використаної води, який надає «Виробнику»щомісячно, але не пізніше 30 (31) числа поточного місяця.

4.3.У разі відcyтності загальнобудинкових приладів обліку, кількість використаної «Споживачем»води по кожному будинку визначається окремо та складається:

а) з обсягу, розрахованому по затверджених нормах водоспоживання та кількості мешканців,які не мають квартирних засобів обліку (сумарно);

б)з обсягу води, визначеного за показаннями ycix квартирних засобів обліку у даному будинку (сумарно);

в)з обсягу води, використаної «Споживачем»на загальнобудинкові потреби, розрахованого згідно Методики.

г)з об'єму витоків внутрішньобудинкових мережах «Споживача»- за наявністю відповідних актів і розрахунків, виконаних згідно з п. 10.1 Правил користування.

«Виробник»має право проводити вибіркову перевірку щодо достовірності наданих «Споживачем»розрахунків, спільно з представниками «Споживача».

4.4. Kiлькість стічних вод, які надходять з мереж «Споживача», визначаються згідно:

- кількості холодної води за показниками приладів обліку, а при ix відсутності, - по poзрахунковій кількості води (п. 4.3. договору),

- кількості гарячої води, яка визначається «Споживачем», згідно акту, погодженого з теплопостачальною організацією.

4.5. За недостовірність наданих, згідно п. 4.3, 4.4 договору розрахунків спожитої води за місяць, що призвело до заниження обсягів споживання, «Споживачу»виконуються донарахування у розмірі вартості недорахованого обсягу води і стоків по діючим тарифам.

5. РO3MIP ТА ПОРЯДОК ОПЛАТИ ПОСЛУГ

5.1.Розрахунки за спожиту воду та скидання стічних вод «Споживач»здійснює щоденно, у poзмірі суми ycix платежів, що надійшли протягом банківського дня від споживачів послуг (населення) в оплату за послуги з водопостачання та водовідведення, - шляхом оформлення «Споживачем»відповідного доручення банківській установі про щоденне перерахування коштів з рахунку «Споживача»на рахунок «Виробника». Перерахована сума підтверджується банківськими виписками.

Остаточний розрахунок за спожиті послуги «Споживач»робить на підставі наданих «Виробником»рахунків чи інших платіжних документів до 20 числа місяця, слідуючого за розрахунковим. Звіряння розрахунків здійснюється щомісячно шляхом оформлення актів звіряння.

5.2.На дату укладення даного договору тарифи на водопостачання та водовідведення наступні: водопостачання питне - 3,25 грн./м3 (без ПДВ) та 3,90 грн./м3 (з ПДВ) водовідведення - 2,30 грн./м3 (без ПДВ) та 2,76 грн./м3 (з ПДВ). У разі зміни тарифів оплата послуг «Споживачем»здійснюється за новими тарифами з часу введення їx в дію, без внесення змін до даного договору. Про всі зміни тарифів на водопостачання та водовідведення, «Виробник», згідно діючого законодавства, інформує «Споживача»через місцеві засоби масової інформації (або письмово).

5.3 У разі незгоди щодо кількості або вартості отриманих послуг з водопостачання та водовідведення, «споживач»зобов'язаний у триденний термін з дня отримання груп-рахунок (рахунок), направити до «виробника» повноважного представника з обґрунтуваннями, необхідними для проведення звірки та підписання акту звіряння у цей же термін. При невиконанні цієї умови, показники, зазначені у документах «Виробника», вважаються прийнятими «Споживачем»та підлягають сплаті.

6. ПРАВА ТА ОБОВ'ЯЗКИ CTOPIH

6.1 «Виробник»має право:

- будь-який час, не погоджений заздалегідь з «Споживачем», здійснювати контроль за споживанням та водовідведенням «Споживача», у відповідності з повноваженнями, наданими діючим законодавством та даним договором, за результатами перевірок складати відповідні акти;

- здійснювати разом з «Споживачем»вибіркову перевірку технічного стану внутрішньо будинкової системи водопостачання та водовідведення, за результатами пepeвipoк складати відповідні акти;

- на інші права, передбачені даним договором та діючим законодавством.

6.2 «Виробник»зобов'язаний:

- забезпечувати надання послуг з водопостачання та водовідведення «Споживачу» у порядку, передбаченому Правилами користування та даним договором;

- при відсутності засобів обліку, у випадках перерв у водопостачанні тривалістю понад 6 годин на добу при цілодобовому водопостачанні, або більш трьох діб на місяць у разі подачі води за добовим графіком, здійснювати розрахунок за відпущену воду за нормативами водоспоживання, які перераховуються на фактичний час подачі води, на підставі відповідного акту;

- вживати заходів щодо усунення витоків на водопровідних і каналізаційних мережах, якi межують з комунікаційними системами «Споживача»;

-у місячний термін з дня підписання даного договору забезпечити передачу «Споживачу»бази даних особистих рахунків абонентів (фізичних oci6) - мешканців багатоквартирних будинків житлового фонду «Споживача», наведеного в п.1.1. договору;

- на протязі доби після надходження замовлення від «Споживача» здійснювати відключення об»єктів «Споживача»для проведення ним робіт щодо ремонту чи заміни запірної арматури на вводі до будинку, а при аварійних ситуаціях - на протязі п'яти годин.

- щомісячно брати участь у зніманні показань будинкових засобів обліку;

- у письмовій формі доводити до відома «Споживача»про всі зміни: назви, адреси, банківських реквізитів, реорганізацію або майбутню ліквідацію, та інші зміни, які впливають на виконання цього договору, - не пізніш як за тиждень до початку змін.

- виконувати інші обов»язки, передбачені діючим законодавством;

6.3 «Споживач»має право на:

- забезпечення питною водою, якість якої відповідає вимогам, передбаченим п. 2.1 даного договору, умови подачі якої визначені положеннями розділу 3 даного договору та Правилами користування;

- отримання послуг з водовідведення у порядку, визначеному положеннями розділу 3 даного договору та Правилами користування;

- на відшкодування збитків, наданих з вини «Виробника», які підтверджені відповідним актом, оформленим у порядку, передбаченому діючим законодавством;

- інші права, передбачені даним договором та діючим законодавством.

6.4 «Споживач»зобов»язаний:

- встановити у тижневий термін з моменту підписання договору загальнобудинковий засіб обліку води;

- щомісячно надавати «Виробнику»розрахунки спожитої води, згідно п.п 4.2., 4.3 договору;

- щомісячно брати участь у зніманні показань будинкових засобів обліку;

- своєчасно i в повному обсязі оплачувати надані «Виробником»послуги;

- утримувати в технічно справному стані внутрішньобудинкові водопровідні та каналізаційні системи та обладнання, своєчасно здійснювати їх технічне обслуговування та ремонт, раціонально використовувати питну воду, не допускати її витоків, вживати заходів щодо негайного усунення витоків;

- забезпечити безпечний, цілодобовий і вільний доступ персоналу «Виробника»для перевірки технічного стану внутрішньобудинкових мереж водопостачання та засобів обліку;

- прийняти від «Виробника»базу даних і особистих рахунків абонентів ( фізичних осіб) мешканців багатоквартирних будинків житлового фонду «Споживача», наведеного в п. 1.1 договору та забезпечити ведення достовірного обліку послуг, що надаються абонентам згідно норм водоспоживання та за показаннями квартирних засобів обліку;

-при здачі в оренду приміщення у житловому будинку новому орендарю - юридичній або особі-суб»єкту підприємницької діяльності, або при переведенні житлового приміщення в не житлове письмово повідомити про це «Виробника»протягом 10-ти днів;

-у письмовій формі доводити до відома «Виробника»про вci зміни: назви, адреси об»єкта, передач його іншим організаціям чи фізичним особам, зміну банківських реквізитів, реорганізацію або майбутню ліквідацію підприємства та інші зміни, які впливають на виконання цього договору, - не пізніше як за тиждень до початку змін.

-

7.В1ДПОВ1ДАЛЬН1СТЬ CTOPIH ТА ПОРЯДОК РОЗГЛЯДУ СПОР1В

7.1. За несвоєчасну оплату наданих послуг з водопостачання та водовідведення, «Споживач»сплачує «Виробнику»пеню у poзмipi подвійної облікової ставки НБУ від суми простроченого платежу за день прострочення, згідно чинного законодавства.

За невиконання інших умов даного договору сторони несуть відповідальність, передбачену законодавством.

Всі спори, які виникають у ході виконання даного договору, по яких сторони не дійшли до згоди розглядаються у порядку, встановленому діючим законодавством.

8. ФОРС-МАЖОР

8.1. Сторони звільняються від відповідальності за часткове або повне невиконання будь якого з положень даного договору у разі виникнення обставин непереробної сили ( надзвичайні ситуації техногенного природного або екологічного характеру), дія яких робить неможливим виконання сторонами умов договору.

9.ТЕРМІН ДІЇ ДОГОВОРУ ТА ПОРЯДОК ЙОГО ЗМІНИ ТА РО3ІРВАННЯ

9.1. Даний договір вступає в силу з дня його підписання i діє по 31.12.2011р.

9.2. Умови даного договору, кpiм п. 5.3., можуть бути змінені за взаємною згодою сторін шляхом обов'язкового підписання додаткової угоди, яка являється невід'ємною частиною договору.

9.3Даний договір не може бути розірваний у односторонньому порядку, а тільки за умови письмового попередження (з повідомленням) іншої сторони за місяць до припинення дії договору.

9.4Договор може бути пролонгований на наступний рік, якщо за місяць до закінчення терміну дії даного договору не надійде заява однієї із сторін про його розірвання.

9.5Даний договір укладений у двох примірниках по одному для кожної із сторін.

10. ЮРИДИЧНІ АДРЕСИ, БАНКІВСЬК1 РЕКВІ3ИТИ I ПІДПИСИ СТОРІН

Виробник Споживач

ТОВ «Луганськвода» ______

Юр. адреса: 91047, г. Луганск, ______

кв. Пролетаріату Донбасу, 166 юр. адреса___

банк: АБ «Український комунальний банк» _______

рах. 29020122104 МФО 304988 _______

код ЄДРПОУ 24191588 банк________

№ свід. плат. ПДВ 1001119392 р/р ____

ПІН №355547112361 МФО _______

Телефон (0642) 34-14-03 ЄДРПОУ___

адреса управління (департаменту) №свід. плат. ПДВ_____

вул. Б. Хмельницького, 34 ПІН№______

телефон 4-18-82 № телефону______

ДОДАТКИ:

-Об»єм постачання питної води і прийому стоків на рік - №1».

Стягнути з Об»єднання співвласників багатоквартирного будинку «Теремок 1/30», м. Стаханов Луганської області (94000, м. Стаханов, Луганська область вул. Гастело, 1/30, ЄДРПОУ 36654842) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю „Луганськвода” (91047, м. Луганськ, кв.Пролетаріату Донбасу, 166, ЄДРПОУ 35554719) витрати по сплаті державного мита в розмірі 85грн., витрати на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу в розмірі 236грн.

Стягнути з Об»єднання співвласників багатоквартирного будинку «Теремок 1/30», м. Стаханов Луганської області (94000, м. Стаханов Луганська область, вул. Гастело, 1/30, ЄДРПОУ 36654842) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю „Луганськвода” (91047, м. Луганськ, кв. Пролетаріату Донбасу, 166, ЄДРПОУ 35554719) витрати по сплаті державного мита за подання апеляційної скарги в розмірі 42,50грн.

Доручити господарському суду Луганської області видати відповідні накази.

Постанова набирає законної сили з дня її прийняття та може бути оскаржена до Вищого господарського суду України у касаційному порядку через апеляційний господарський суд протягом двадцяти днів.

Головуючий Л.Ф. Чернота

Судді Г.І. Діброва

В.В. Манжур

Надр.6 прим:

1 у справу;

2 позивачу;

3 відповідачу;

4 Стах. рада

5 ДАГС;

6ГС Луган. обл.