Єдиний державний реєстр судових рішень КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа: № 2а-1347/11/2670 Головуючий у 1-й інстанції: Аблов Є.В.
Суддя-доповідач: Бистрик Г.М.
У Х В А Л А
Іменем України
"27" вересня 2011 р. м. Київ
Колегія суддів Київського апеляційного адміністративного суду у складі:
головуючого судді: Бистрик Г.М.,
суддів: Собківа Я.М., Борисюк Л.П.,
при секретарі: Пеньковій О.Г.,
розглянувши у судовому засіданні адміністративну справу за апеляційною скаргою відповідача Державної податкової інспекції у Соломянському районі м. Києва на постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 23 лютого 2011 року у справі за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «А.К.В.»до Державної податкової інспекції у Соломянському районі м. Києва про визнання протиправним рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій,
В С Т А Н О В И Л А :
У січні 2011 року позивач Товариство з обмеженою відповідальністю «А.К.В.»звернулися в суд з адміністративним позовом до Державної податкової інспекції у Соломянському районі м. Києва про визнання протиправним рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0005012305 від 03.06.2010 року.
Постановою Окружного адміністративного суду м. Києва від 23 лютого 2011 року вимоги позивача задоволено.
Не погоджуючись з вищезазначеною постановою, відповідач подав апеляційну скаргу, в якій просить апеляційну інстанцію скасувати незаконну, на його думку, постанову суду першої інстанції та прийняти нову, якою в задоволенні вимог позивача відмовити.
В апеляційній скарзі апелянт посилається на порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, що в свою чергу призвело до неправильного вирішення справи по суті.
Відповідно до ч. 1 ст. 195 КАС України суд апеляційної інстанції переглядає судові рішення першої інстанції в межах апеляційної скарги.
Заслухавши в судовому засіданні суддю-доповідача, учасників судового засідання, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає залишенню без задоволення, а постанова суду - без змін.
Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 198, ст. 200 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає скаргу без задоволення, а постанову суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Суд першої інстанції всебічно, повно та обєктивно розглянув справу, правильно встановив обставини, яким та наданим доказам дав правильну правову оцінку і прийшов до обґрунтованого висновку про задоволення вимог позивача.
Судом першої інстанції встановлено, що Державною податковою інспекцією у Соломянському районі м. Києва проведена перевірка за дотриманням субєктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій, під час якої виявленні порушення п.1, п.2 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», п.3.2. Положення про форму та зміст розрахункових документів, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 01.12.2000 року № 614, про що складено акт від 26.05.2010 року № 0502/26/58/23/21589758.
На підставі зазначеного акта перевірки, податковим органом прийняте рішення про застосування до позивача штрафних (фінансових) санкцій від 03.06.2010 року № 0005012305 в розмірі 106579,65 грн..
Вирішуючи правомірність прийнятого спірного податкового повідомлення-рішення, колегія суддів виходь з наступного.
Згідно п.1, 2, 3 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», субєкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій формі при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобовязані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок; видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції.
Відповідно до Порядку реєстрації, опломбування та застосування реєстраторів розрахункових операцій за товар (послуги), затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 01.12.2000 року № 614, до реєстрації приймаються лише ті моделі реєстраторів розрахункових операцій, які включені до Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій, в межах терміну їх служби, який визначений технічною документацією. Рішення про включення відповідних моделей до Держаного реєстру розрахункових операцій, згідно Положення про Державний реєстр реєстраторів розрахункових операцій, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 29.08.2002 року 1315, приймається Державною податковою адміністрацією України за наявності позитивного висновку технічної комісії про його відповідність державним стандартам. До таких моделей відносяться: електронний контрольно-касовий апарат, електронний контрольно-касовий реєстратор, компютерно-касова система, електронний таксометр, автомат з продажу товарів (послуг) тощо.
Товариство з обмеженою відповідальністю «А.К.В.»здійснює свою діяльність із застосуванням реєстратора розрахункових операцій (ЕРА 202.05), який належним чином зареєстрований (реєстраційне посвідчення № 2658004541 від 06.02.2004 р.), опломбований (довідка від 27.09.2005 р., пломби серії ВВ № 226750, 2226751) та переведений у фіскальний режим роботи.
Доводи апелянта про порушення позивачем положень п.1, п.2 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»є помилковими.
Не заслуговують на увагу, твердження апелянта, що реєстратором розрахункових операцій, який використовував позивач не забезпечено друк обовязкових реквізитів, які передбачені п.3.2. Положення про форму та зміст розрахункових документів, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 01.12.2000 року № 614, а саме: назви господарської одиниці "ринок", яка зазначена в реєстраційному посвідченні № 2658004541 та дозвільних документах (договір на землю та інших документах); перед індивідуальним податковим номером не друкуються великі літери "ПН" та не друкується позначення форми оплати (готівкою, карткою, у кредит тощо).
Згідно п.3.1, п.3.2. Положення про форму та зміст розрахункових документів, затвердженого Наказом Державної податкової адміністрації України від 01.12.2000 року № 614, фіскальний касовий чек на товари (послуги) - це розрахунковий документ, надрукований реєстратором розрахункових операцій при проведенні розрахунків за продані товари (надані послуги), який повинен містити такі обовязкові реквізити: назву господарської одиниці; адресу господарської одиниці; для СГ, що зареєстровані як платники ПДВ, - індивідуальний податковий номер платника ПДВ, який надається згідно з Законом України «Про податок на додану вартість»; перед номером друкуються великі літери "ПН"; для СГ, що не є платниками ПДВ, - ідентифікаційний код за ЄДРПОУ або ідентифікаційний номер за ДРФО, перед яким друкуються великі літери "ІД"; якщо кількість придбаного товару (отриманої послуги) не дорівнює одиниці виміру, - то кількість, вартість придбаного товару (отриманої послуги); вартість одиниці виміру товару (послуги); найменування товару (послуги); літерне позначення ставки податку на додану вартість праворуч від надрукованої вартості товару (послуги); позначення форми оплати (готівкою, карткою, у кредит, чеками тощо) та суму коштів за даною формою оплати; загальну вартість придбаних товарів (отриманих послуг) у межах чека, перед якою друкується слово "СУМА" або "УСЬОГО"; для СГ, що зареєстровані як платники ПДВ, окремим рядком - літерне позначення ставки ПДВ, розмір ставки ПДВ у відсотках, загальну суму ПДВ за всіма зазначеними в чеку товарам (послугами), на початку рядка - великі літери "ПДВ"; порядковий номер касового чека, дату (день, місяць, рік) та час (година, хвилина) проведення розрахункової операції; фіскальний номер реєстратора розрахункових операцій, перед яким друкуються великі літери "ФН"; напис "ФІСКАЛЬНИЙ ЧЕК" та логотип виробника. У разі відсутності хоча б одного з обовязкових реквізитів, документ не є розрахунковим.
Фіскальні чеки, що наявні в матеріалах справи, містять всі необхідні реквізити, а тому доводи відповідача спростовуються доказами наявними в матеріалах справи.
Колегія суддів звертає увагу, що п.1 ст.17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»не передбачена відповідальність за порушення Положення про форму та зміст розрахункових документів, затвердженого Наказом Державної податкової адміністрації України від 01.12.2000 року № 614.
Згідно статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу, твердження апелянта не спростовують висновків суду.
Суд першої інстанції вірно застосував норми Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», правову позицію з приводу яких аргументовано виклав в мотивувальній частині оскаржуваного апелянтом рішення.
Доводи апеляційної скарги не дають підстав для висновку, що судом першої інстанції при розгляді справи допущені порушення норм матеріального чи процесуального права, які передбачені ст. ст. 201 - 204 КАС України.
Оскаржуване судове рішення ухвалено з додержанням норм матеріального та процесуального права.
Керуючись ст. ст. 158, 160, 167, 195, 196, 198, 200, 205, 206, 212, 254, КАС України, колегія суддів
У Х В А Л И Л А:
Апеляційну скаргу відповідача Державної податкової інспекції у Соломянському районі м. Києва - залишити без задоволення.
Постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 23 лютого 2011 року - залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення, та може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України в порядку та строки передбаченні ст. 212 КАС України.
Повний текст ухвали суду виготовлено 30.09.2011 року.
Головуючий суддя: (підпис)
Судді: (підпис)
Суддя: Бистрик Г.М.