Ухвала суду № 18519251, 13.09.2011, Київський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
13.09.2011
Номер справи
2-а-7872/10/1070
Номер документу
18519251
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа: № 2-а-7872/10/1070 Головуючий у 1-й інстанції: Леонтович А.М.

Суддя-доповідач: Беспалов О.О.

У Х В А Л А

Іменем України

"13" вересня 2011 р. м. Київ

Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

головуючого судді Беспалова О.О.

суддів Ключковича В.Ю., Парінова А.Б.,

при секретарі Кропивному Є.В.

за участю представника позивача, представника відповідача, розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві апеляційну скаргу Ірпінської об"єднаної державної податкової інспенції Київської області на постанову Київського окружного адміністративного суду від 10 грудня 2010 року по справі за адміністративним позовом Гостомельського споживчого товариства Київської області до Ірпінської об"єднаної державної податкової інспекції про визнання нечинним рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій,-

В С Т А Н О В И В:

У вересні 2010 року позивач звернувся до суду з позовом про застосування штрафних (фінансових) санкцій.

Постановою Київського окружного адміністративного суду від 10 грудня 2010 року в позовні вимоги було задоволено.

Апелянт просить скасувати постанову суду першої інстанції та ухвалити нове рішення, посилаючись на порушення норм матеріального та процесуального права.

Заслухавши суддю - доповідача, осіб, що з"явились, перевіривши матеріали справи, обговоривши доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню, а постанова суду - підлягає залишенню без змін з наступних підстав.

Суд першої інстанції при винесенні оскаржуваної постанови дійшов висновку про те, що позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

З такими висновками суду першої інстанції колегія суддів погоджується, виходячи з наступного.

Позовні вимоги мотивовано тим, що оскаржуване рішення Ірпінської об'єднаної державної податкової інспекції про визнання нечинним рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0002222350/0/3200 від 9 вересня 2010 року, винесено з порушенням після сплину річного терміну давності з моменту вчинення до моменту застосування штрафних санкцій.

Судом першої інстанції встановлено, що Гостомельське споживче товариство Київської області має статус юридичної особи, зареєстровано 12 травня 1992 росу Виконавчим комітетом Ірпінської міської ради Київської області, як платник податків перебуває на обліку у Ірпінської об'єднаної державної інспекції Київської області.

Відповідно до плану-графіка проведення планових документальних перевірок суб'єктів господарювання та на підставі направлень від 30 липня 2010 року № 213, від 13 серпня 2010 року № 228 працівниками Ірпінської об'єднаної державної податкової інспекції проведена документальна перевірка з питань дотримання вимог податкового та іншого законодавства Гостомельського споживчого товариства з 30 липня 2010 року по 27 серпня 2010 року за період з 1 квітня 2007 року по 31 березня 2010 року.

В суді першої інстанції було встановлено, що за результатами перевірки відповідачем складено акт № 1518/23-2/01754178 від 31 серпня 2010 року., на підставі якого 9 вересня 2010 року прийнято рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0002222350/0/3200. Встановлено порушення пункту 2.6 глави 2 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління НБУ від 15 грудня 2004 року № 637, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 13 січня 2005 року за № 40/10320, а саме: встановлено не оприбуткування (неповне, несвоєчасне оприбуткування) готівкових коштів на загальну суму 15142 грн. 03 коп„ не всі структурні підрозділи Гостомельського споживчого товариства до каси підприємства, в повному обсязі, здавали готівкою виручку, яка проведена через РРО.

Даючи правову оцінку обставинам вказаної справи, колегія суддів зважає на наступне.

Відповідно до п. 2.6 розділу 2 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні вся готівка, що надходить до кас, має своєчасно (у день одержання готівкових коштів) та в повній сумі оприбутковуватися.

Відповідальність за дане правопорушення передбачена абзацем 3 ст. 1 Указу Президента України "Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки".

Згідно з п. 4 ст. 17 ЗУ "'Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" у разі невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку або його не зберігання в книзі обліку розрахункових операцій до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовується фінансова санкція у розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Невиконання позивачем щоденного друку фіскального звітного чеку утворює правопорушення, за яке законом передбачено відповідальність шляхом застосування фінансових санкцій.

Відповідно до ч. 1 ст. 238 Господарського кодексу України за порушення встановлених законодавчими актами правил здійснення господарської діяльності до суб'єктів господарювання можуть бути застосовані уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування адміністративно-господарські санкції, тобто заходи організаційно-правового або майнового характеру, спрямовані на припинення правопорушення суб'єкта господарювання та ліквідацію його наслідків.

Статтею 250 Господарського кодексу України передбачено, що адміністративно - господарські санкції можуть бути застосовані до суб'єкта господарювання протягом шести місяців з дня виявлення порушення, але не пізніш як через один рік з дня порушення цим суб'єктом встановлених законодавчими актами правил здійснення господарської діяльності, крім випадків, передбачених законом.

Колегія суддів апеляційної інстанції погоджується з висновком суду першої інстанції, що згідно з актом перевірки № 1518/23-2/01754178 від 31 серпня 2010 року порушення по не оприбуткуванню (неповне, несвоєчасне оприбуткування) готівкових коштів мало місце в період з 11.02.2008р. по 13.08.2009р., тобто після сплину річного терміну давності застосування штрафних санкцій, що суперечить ст. 250 Господарського кодексу України.

Статтею 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно із ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтується її вимоги та заперечення.

Відповідно до ч.2 ст. 71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Згідно п.1 ч.1 ст.198 КАС України за наслідками розгляду апеляційної скарги на постанову суду першої інстанції суд апеляційної інстанції має право залишити апеляційну скаргу без задоволення, а постанову суду без змін.

Статтею 200 КАС України передбачено, що суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Суд апеляційної інстанції дійшов висновку, що винесена постанова про задоволення позову є правомірною та такою, що не підлягає скасуванню, оскільки спірна постанова прийнята встановленими межами повноважень, що надані чинним законодавством України, з урахуванням всіх обставин справи, що мають значення для прийняття рішення.

Таким чином, колегія суддів вважає, що постанова Київського окружного адміністративного суду від 10 грудня 2010 року відповідає нормам матеріального та процесуального права, доводи апеляційної скарги не спростовують висновки суду першої інстанції, викладені у зазначеній постанові, у зв'язку з чим не має підстави для її скасування та постановлення нового рішення.

Керуючись ст.ст. 160, 198, 200, 205, 206 КАС України, суд,-

У Х В А Л И В :

Апеляційну скаргу Ірпінської об'єднаної державної податкової інспенції Київської області на постанову Київського окружного адміністративного суду від 10 грудня 2010 року по справі за адміністративним позовом Гостомельського споживчого товариства Київської області до Ірпінської об"єднаної державної податкової інспекції про визнання нечинним рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій - залишити без задоволення, а судове рішення без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення, але може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України в порядок і строки, визначені ст.212 КАС України.

Головуючий суддя О.О.Беспалов

Суддя В.Ю.Ключкович

Суддя А.Б.Парінов

(Повний текст ухвали складено 16.09.2011р.)