Постанова № 18512179, 26.09.2011, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
26.09.2011
Номер справи
2а/0570/176/2011
Номер документу
18512179
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Україна

ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

26 вересня 2011 р. справа № 2а/0570/176/2011

Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17

час прийняття постанови: <година >

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Скріпніка А.І.

при секретаріЧумаріній Д.В.

Донецький окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді Скріпніка А.І., при секретарі судового засідання: Чумаріній Д.В., за участю прокурора: Григорєвої О.В. згідно посвідчення; ОСОБА_1 згідно довіреності; розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Донецько Ясинуватського транспортного прокурора в інтересах Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та звязку України в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Донецькій області до товариства з обмеженою відповідальністю „Енергія 6” про стягнення фінансових санкцій на суму 20400 грн.,

ВСТАНОВИВ:

10.01.2011 року Донецько Ясинуватський транспортний прокурор в інтересах Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та звязку України в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Донецькій області звернувся до Донецького окружного адміністративного суду із вищевказаним позовом.

В обґрунтування своїх позовних вимог прокурор зазначив, що Територіальним управлінням Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Донецькій області були винесені постанови № 118430, № 118419, № 118418, № 118417, № 118416, № 118414, № 118413, № 118412, № 118409, № 118387, № 100340, № 100345 про застосування до відповідача фінансових санкцій в розмірі 1700,00 грн. кожною постановою. Правовою підставою позову позивач зазначає, що відповідачем до позивача на підставі ст. 60 Закону України “Про автомобільний транспорт” застосовано штрафні санкції, за порушення вимог ст. 39 вказаного Закону, а саме у звязку із відсутністю на момент перевірки ліцензійних карток на транспортні засоби позивача. У звязку з тим, що відповідачем штрафні санкції добровільно не сплачені, прокурор просив суд стягнути з відповідача фінансові санкції у розмірі 20400 грн.

Прокурор та представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримали, просили задовольнити позов у повному обсязі.

Представник відповідача у судове засідання не зявився, про час і місце розгляду справи повідомлявся належним чином. Причин неявки суду не повідомив, заяв про відкладення розгляду справи не надсилав. Заперечень проти адміністративного позову не надавав.

Представник відповідача в судове засідання не зявився, причин неявки суду не повідомив. Заяв про відкладення розгляду справи або про розгляд справи за його відсутності представник відповідача не надавав.

Відповідно до витягу є Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців станом на 31.08.2011 року, адреса юридичної особи товариства з обмеженою відповідальністю „Енергія -6” визначена наступним чином: 83023, місто Донецьк, вул. Черкасова, 4а/13, тобто як і було зазначено прокурором у позовній заяві.

Відповідно до ч. 4 ст. 33 КАС України, у разі ненадання особами, які беруть участь у справі, інформації щодо їх поштової адреси судовий виклик або судове повідомлення надсилаються: юридичним особам та фізичним особам - підприємцям - за адресою місцезнаходження (місця проживання), що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців; фізичним особам, які не мають статусу підприємців, - за адресою їх місця проживання чи місця перебування, зареєстрованою у встановленому законом порядку. У разі відсутності осіб, які беруть участь у справі, за такою адресою вважається, що судовий виклик або судове повідомлення вручене їм належним чином.

Перевіривши матеріали справи, заслухавши пояснення сторін, вирішивши питання чи мали місце обставини, якими обґрунтовувалися вимоги та заперечення, та якими доказами вони підтверджуються, чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження, яку правову норму належить застосувати до цих правовідносин, суд приходить до висновку про те, що позов підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.

Донецько Ясинуватський транспортний прокурор у відповідності до ст. 121 Конституції України та ст. 36-1 Закону України «Про прокуратуру» звернувся до суду в інтересах Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та звязку України в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Донецькій області до товариства з обмеженою відповідальністю „Енергія 6” про стягнення фінансових санкцій на суму 20400 грн.

Відповідно до Положення про Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.09.2004 року № 1190, Головна державна інспекція на автомобільному транспорті є урядовим органом державного управління, що діє у складі Міністерства транспорту та звязку України і йому підпорядковується.

Згідно з п. 4 вищевказаного Положення Головна державна інспекція на автомобільному транспорті відповідно до покладених на неї завдань здійснює державний контроль за додержанням субєктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту загального користування, вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів, що регулюють організацію перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом загального користування.

Головна державна інспекція на автомобільному транспорті має право перевіряти додержання субєктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту загального користування, законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів, що регулюють організацію перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом загального користування.

Згідно п.8 вказаного Положення Головна державна інспекція на автомобільному транспорті для виконання покладених на неї завдань може за погодженням з Міністерством транспорту та звязку утворювати територіальні органи у межах граничної чисельності працівників Головної державної інспекції на автомобільному транспорті.

Таким чином, територіальний орган Головної державної інспекції на автомобільному транспорті при прийнятті рішення про застосування до субєкта підприємницької діяльності фінансових санкцій діє як орган державної виконавчої служби у здійсненні управлінських функцій і, відповідно, як субєкт владних повноважень.

Головною державною інспекцією на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та звязку України в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Донецькій області при проведенні перевірок встановлено порушення законодавства з боку відповідача при здійсненні ним діяльності, повязаної з перевезенням пасажирів.

Згідно пункту 15 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 1567 від 08.11.2006 р., під час проведення рейдової перевірки перевіряється: наявність визначених статтями 39 і 48 Закону документів, на підставі яких здійснюються перевезення автомобільним транспортом; наявність у документах водія відмітки про проходження ним медичного огляду та проведення перевірки технічного стану транспортного засобу перед виїздом на маршрут; відповідність зовнішнього і внутрішнього спорядження (екіпірування) транспортного засобу встановленим вимогам; оснащення таксі справним таксометром; відповідність кількості пасажирів, що перевозяться, відомостям, зазначеним у реєстраційних документах, або нормам, передбаченим технічною характеристикою транспортного засобу; додержання водієм автобуса затвердженого розкладу та маршруту руху; наявність у всіх пасажирів квитків на проїзд та квитанцій на перевезення багажу, а у разі пільгового проїзду - відповідного посвідчення; додержання водієм режиму праці та відпочинку, а також вимоги щодо наявності в автобусі двох водіїв у разі перевезення пасажирів на відстань 500 і більше кілометрів; виконання водієм інших вимог Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту та Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні.

Статтею 39 Закону №2344-ІІІ автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення. Документи для регулярних пасажирських перевезень: для автомобільного перевізника - ліцензія, договір із органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування чи їх дозвіл, паспорт маршруту, документ, що засвідчує використання автобуса на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством України; для водія автобуса - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, дорожній лист, квитково-касовий лист, схема маршруту, розклад руху, таблиця вартості проїзду (крім міських перевезень), інші документи, передбачені законодавством України.

Пунктами 26, 27 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті встановлено, що справа про порушення розглядається у присутності уповноваженої особи суб'єкта господарювання. Про час і місце розгляду справи про порушення уповноважена особа суб'єкта господарювання повідомляється під розписку чи рекомендованим листом із повідомленням. У разі неявки уповноваженої особи суб'єкта господарювання справа про порушення розглядається без її участі. За наявності підстав керівник органу державного контролю або його заступник виносить постанову про застосування фінансових санкцій

Відповідно ст. 60 Закону №2344-ІІІ за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції за: надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, - штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Згідно з пунктами 25, 26 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, що затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 08 листопада 2006 року №1567, справа про порушення розглядається в органі державного контролю за місцезнаходженням суб'єкта господарювання або за місцем виявлення порушення, у присутності уповноваженої особи субєкта господарювання. Про час і місце розгляду справи про порушення уповноважена особа субєкта господарювання повідомляється під розписку чи рекомендованим листом із повідомленням.

Згідно п. 28 зазначеного Порядку фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій, про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено відповідну постанову.

Також судом встановлено наступне.

За наслідками рейдової перевірки, інспекторами Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Донецькій області складені акти проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт №193637, №193839, №203241, №193815, №193817, №193811, №193831, №193573, №193827, №193740, №0187815, №0187800.

За наслідками розгляду вищезазначених актів перевірок, начальником Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Донецькій області Корніловим В.Ю. на підставі ч. 1 ст. 60 Закону України “Про автомобільний транспорт” винесені постанови, якими за порушення законодавства про автомобільний транспорт до позивача застосовані фінансові санкції, зокрема:

- постановою №118430 від 22.11.2010 року застосовано до товариства з обмеженою відповідальністю «Енергія-6» фінансові санкції в сумі 1700,00 грн. (а.с. 31),

- постановою №118419 від 22.11.2010 року на підставі застосовано до товариства з обмеженою відповідальністю «Енергія-6» фінансові санкції в сумі 1700,00 грн. (а.с. 29),

- постановою №118416 від 22.11.2010 року застосовано до товариства з обмеженою відповідальністю «Енергія-6» фінансові санкції в сумі 1700,00 грн. (а.с. 23),

- постановою №118413 від 22.11.2010 року застосовано до товариства з обмеженою відповідальністю «Енергія-6» фінансові санкції в сумі 1700,00 грн. (а.с. 19),

- постановою №118417 від 22.11.2010 року застосовано до товариства з обмеженою відповідальністю «Енергія-6» фінансові санкції в сумі 1700,00 грн. (а.с. 25),

- постановою №118418 від 22.11.2010 року застосовано до товариства з обмеженою відповідальністю «Енергія-6» фінансові санкції в сумі 1700,00 грн. (а.с. 27),

- постановою №118414 від 22.11.2010 року застосовано до товариства з обмеженою відповідальністю «Енергія-6» фінансові санкції в сумі 1700,00 грн. (а.с. 21),

- постановою №118412 від 22.11.2010 року застосовано до товариства з обмеженою відповідальністю «Енергія-6» фінансові санкції в сумі 1700,00 грн. (а.с. 17),

- постановою №118387 від 22.11.2010 року застосовано до товариства з обмеженою відповідальністю «Енергія-6» фінансові санкції в сумі 1700,00 грн. (а.с. 13),

- постановою №118409 від 22.11.2010 року застосовано до товариства з обмеженою відповідальністю «Енергія-6» фінансові санкції в сумі 1700,00 грн. (а.с. 15),

- постановою №100345 від 07.09.2010 року застосовано до товариства з обмеженою відповідальністю «Енергія-6» фінансові санкції в сумі 1700,00 грн. (а.с. 33),

- постановою №100340 від 07.09.2010 року застосовано до товариства з обмеженою відповідальністю «Енергія-6» фінансові санкції в сумі 1700,00 грн. (а.с. 10).

Не погодившись із зазначеними постановами, відповідач оскаржив їх до суду в установленому законом порядку.

Постановою Донецького окружного адміністративного суду від 14 квітня 2011 року позов товариства з обмеженою відповідальністю „Енергія 6” до Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Донецькій області було задоволено частково. Скасовані постанови за №№ 118412, 118413, 118414, 118416, 118417, 118418, 118430. У задоволенні решти позовних вимог відмовлено. Вказане судове рішення набрало законної сили.

Суд зазначає, що згідно ст. 255 КАС України постанова або ухвала суду, яка набрала законної сили, є обов'язковою для осіб, які беруть участь у справі, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України. Обставини, які були встановлені постановою, що набрала законної сили, в одній адміністративній справі не можуть оспорюватися в іншій судовій справі за участю тих самих сторін.

З огляду на вищезазначене, суд приходить до висновку, що Донецько Ясинуватського транспортного прокурора в інтересах Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та звязку України в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Донецькій області до товариства з обмеженою відповідальністю „Енергія 6” про стягнення фінансових санкцій на суму 20400 грн., підлягають частковому задоволенню.

Враховуючи викладене, суд дійшов висновку про часткове задоволення позовних вимог позивача, у звязку із чим, за приписами статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати здійснені позивачем підлягають стягнення на користь позивача з державного бюджету України пропорційно задоволеній частині вимог.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 2, 7-12, 69-72, 87-98, 122-163,167,186 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

ПОСТАНОВИВ :

Позовні вимоги Донецько Ясинуватського транспортного прокурора в інтересах Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та звязку України в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Донецькій області до товариства з обмеженою відповідальністю „Енергія 6” про стягнення фінансових санкцій на суму 20400 грн, - задовольнити частково.

Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю „Енергія 6” (ЄДРПОУ 33670793) на користь Державного бюджету м. Донецька ( р/р 31112106700002, МФО 834016, ОКПО 23977045, код 21081100) фінансові санкції у розмірі 8500 (вісім тисяч пятсот) грн. 00 коп.

У задоволенні решти позовних вимог відмовити.

Вступну та резолютивну частини постанови виготовлено у нарадчій кімнаті і проголошено 26 вересня 2011 року у присутності представників сторін.

Постанова у повному обсязі складена 28 вересня 2011 року.

Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Суддя Скріпнік А.І.