Постанова № 18451675, 10.08.2011, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
10.08.2011
Номер справи
2а-8299/11/2670
Номер документу
18451675
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

10 серпня 2011 року 15:05 № 2а-8299/11/2670

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Шейко Т.І. при секретарі судового засідання Деруга Н.О. розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовомРегіональне управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України в м.Києві

до ОСОБА_1

простягнення заборгованості у розмірі 9 994,40 грн.

за участю представників сторін:

від позивача: Журавльова Р.О.;

від відповідача: ОСОБА_1

встановив:

Позивач звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Відповідача, в якому просить суд стягнути до Державного бюджету з субєкта підприємницької діяльності фізичної особи ОСОБА_1 фінансові санкції в сумі 9 994,40 грн.

Позовні вимоги вмотивовані тим, що за Відповідачем обліковується сума штрафу у розмірі 9 994,40 грн., який Відповідач в добровільному порядку у передбачені законом строки не сплатив, у звязку з чим Позивач просив суд стягнути заборгованість з субєкта підприємницької діяльності фізичної особи ОСОБА_1 у примусовому порядку.

Відповідач в судовому засіданні не заперечував проти того, що ним було допущено порушення ст. 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів»у звязку зі здійсненням роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності відповідних ліцензій, проте заперечував проти розміру фінансової санкції, застосованої податковим органом відносно нього, при цьому, якихось обґрунтувань з приводу свого заперечення не навів.

Суд, дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення сторін, вважає, що позов підлягає задоволенню з огляду на наступне.

Регіональним управлінням Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України в м. Києві розглянуто матеріали перевірки, які надійшли із ГВПМ ДПІ у Соломянському районі м. Києва.

Так, перевіркою господарської одиниці павільйону, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 та використовується відповідачем ФО-П ОСОБА_1, було встановлено, порушення ст. 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», а саме встановлено факт здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності відповідних ліцензій на право здійснення роздрібної торгівлі вищевказаними товарами, про що складено протокол про правопорушення від 07.12.2010 року.

Закон України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів»визначає основні засади державної політики щодо регулювання виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами, забезпечення їх високої якості та захисту здоров'я громадян, а також посилення боротьби з незаконним виробництвом та обігом алкогольних напоїв і тютюнових виробів на території України.

Відповідно до ст. 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів»роздрібна торгівля алкогольними напоями (крім столових вин) або тютюновими виробами може здійснюватися суб'єктами господарювання всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій.

Плата за ліцензію на роздрібну торгівлю алкогольними напоями, крім сидру та перрі (без додання спирту), становить 8000 гривень на кожний окремий, зазначений в ліцензії електронний контрольно-касовий апарат (книгу обліку розрахункових операцій), що знаходиться у місці торгівлі; на роздрібну торгівлю тютюновими виробами на кожне місце торгівлі - 2000 гривень, а на території сіл і селищ, за винятком тих, що знаходяться у межах території міст, - 500 гривень на роздрібну торгівлю алкогольними напоями, крім сидру та перрі (без додання спирту), на кожний окремий, зазначений у ліцензії електронний контрольно-касовий апарат (книгу обліку розрахункових операцій), що знаходиться у місці торгівлі, і 250 гривень - на роздрібну торгівлю тютюновими виробами на кожне місце торгівлі

Плата за ліцензію на роздрібну торгівлю сидром та перрі (без додання спирту) становить 780 гривень на кожне місце торгівлі незалежно від його територіального розташування.

Ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами видаються уповноваженими Кабінетом Міністрів України органами виконавчої влади в містах, районах, районах у містах Києві та Севастополі за місцем торгівлі суб'єкта господарювання терміном на один рік і підлягають обов'язковій реєстрації в органі державної податкової служби, а у сільській місцевості - і в органах місцевого самоврядування за місцем торгівлі суб'єкта господарювання.

Ліцензія видається за заявою суб'єкта господарювання, до якої додається виписка або витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців. Для отримання ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями додається довідка податкової служби про реєстрацію електронних контрольно-касових апаратів (книг обліку розрахункових операцій), що знаходяться у місці торгівлі.

Згідно ст. 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів»до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі оптової (включаючи імпорт та експорт) і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності ліцензій - 200 відсотків вартості отриманої партії товару, але не менше 1700 гривень.

Також, суд звертає увагу на те, що з протоколом про адміністративне правопорушення у якому зафіксовано вищевказане порушення, субєкт підприємницької діяльності фізична особа ОСОБА_1 ознайомився особисто, жодних зауважень з приводу зафіксованого порушення у Відповідача не було.

У звязку з наявним порушенням та на підставі протоколу перевірки від 07.12.2010 року начальником Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України в м. Києві винесені рішення про застосування фінансових санкцій від 06.01.2011 року № 262228/32-128/0021, № 262227/32-128/0022, якими застосовано до Відповідача фінансові санкції у розмірі 9994,40 грн.

З матеріалів справи вбачається, що дані рішення були направлені Відповідачеві та були отримані останнім 17.01.2011 року.

Таким чином сума штрафу, яка обліковується за Відповідачем і яка підлягає сплаті складає 9994,40 грн.

Як встановлено судом та вбачається з матеріалів справи станом на момент розгляду даної справи фінансові санкції у сумі 9994,40 грн. Відповідачем в добровільному порядку сплачені не були, рішення про застосування фінансових санкцій від 06.01.2011 року № 262228/32-128/0021, № 262227/32-128/0022, якими застосовано до Відповідача фінансові санкції у загальному розмірі 9994,40 грн. в адміністративному та судовому порядку не оскаржувалися.

Положеннями ст. 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів»встановлено, що у разі невиконання суб'єктом господарювання рішення органів, зазначених у частині третій цієї статті, сума штрафу стягується на підставі рішення суду.

Беручи до уваги те, що суму штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 9994,40 грн. Відповідач у встановлені законодавством строки не сплатив; наявність у нього вказаної заборгованості підтверджується наявними у матеріалах справи документами, доказів погашення Відповідачем зазначеної заборгованості станом на день розгляду цього спору не надано, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.

Відповідно до ч.1 ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст. 72 цього Кодексу.

Відповідно до ч.2 ст. 71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності субєкта владних повноважень обовязок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Відповідно до ч.4 ст. 94 КАС України у справах, в яких Позивачем є субєкт владних повноважень, а Відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені Позивачем, з Відповідача не стягуються.

Враховуючи наведене та керуючись ст. 124 Конституції України, ст. ст. 69-71, 94, 160-165, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

постановив:

Позов Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України в м. Києві задоволити.

Стягнути з субєкта підприємницької діяльності фізичної особи ОСОБА_1 фінансові санкції в сумі 9994 (девять тисяч девятсот девяносто чотири грн.) 40 коп. до державного бюджету на: код платежу 21081100, Соломянський район УДК у м. Києві, розрахунковий рахунок 31118106700010, МФО 820019, Отримувач: РВДК у Соломянському районі, код 26077951.

Постанова набирає законної сили у відповідності з нормами ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими ст.ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України. и.

Суддя Т.І. Шейко