ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
10 серпня 2011 року 16:24 № 2а-8445/11/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Шейко Т.І. при секретарі судового засідання Деруга Н.О. розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовомДержавна податкова інспекція у Святошинському районі м. Києва
до Товариство з обмеженою відповідальністю "Авто Бетон Сервіс"
простягнення заборгованості у розмірі 56 553,48 грн.
за участю представників сторін:
від позивача: Пильгун О.О.;
від відповідача: не прибув.
встановив:
Позивач звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Відповідача, якому просить суд стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Авто Бетон Сервіс»податкову заборгованість у сумі 56553,48 грн.
В обґрунтування позовних вимог Позивач зазначив, що за відповідачем обліковується податковий борг в загальному розмірі 56553,48 грн., який виник в результаті самостійного подання до податкового органу податкової звітності та у звязку з несплатою у встановлений законом строк податку на прибуток підприємств, податку на додану вартість та на підставі прийнятих податковим органом податкових повідомлень-рішень, яким донараховано Товариству з обмеженою відповідальністю «Авто Бетон Сервіс»суму штрафних санкцій, у звязку з чим просив суд позовні вимоги задоволити в повному обсязі.
Відповідач в судове засідання не прибув, хоча попереджався про дату, час та місце судового засідання належним чином.
Суд, дослідивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає задоволенню з огляду на наступне.
Товариство з обмеженою відповідальністю «Авто Бетон Сервіс»зареєстроване, як платник податків у Державній податковій інспекції у Святошинському районі м. Києва, а тому на нього поширюється дія законів та інших нормативно-правових актів, які регулюють здійснення підприємницької діяльності та сплату податків в Україні.
З матеріалів справи вбачається, що за відповідачем обліковується податковий борг з податку на додану вартість та з податку на прибуток, який виник на підставі самостійно поданих декларацій.
Також з матеріалів справи вбачається, що податковим органом була ще проведена перевірка відповідача щодо своєчасності подання платіжних доручень до установ банку по податку на додану вартість, за наслідками якої були винесені відносно відповідача податкові повідомлення-рішення.
У встановлений Законом України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»термін, Відповідачем дані нарахування та податкові повідомлення рішення оскаржені не були.
Отже, визначене податковим органом зобовязання є узгодженим.
Відповідно до пп. 5.4.1 п. 5.4 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платника податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»узгоджена сума податкового зобовязання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визначається сумою податкового боргу платника податків.
Відповідно до пп. 3.1.1 п. 3.1 ст. 3 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платника податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Керуючись вимогами п.6.2 ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платника податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» та з метою стягнення податкового боргу Позивачем виставлено першу та другу податкову вимогу.
Проте, такі заходи по погашенню податкового боргу по відношенню до боржника, вчиненні Позивачем, не призвели до погашення податкового боргу.
Як вбачається з матеріалів справи, заборгованість платника податків перед бюджетом станом на час розгляду справи самостійно не погашена і складає 56553,48грн.
Відповідно до п. 11 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»Державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та обєднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відповідно до ч.4 ст. 94 КАС України у справах, в яких Позивачем є субєкт владних повноважень, а Відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені Позивачем, з Відповідача не стягуються.
Враховуючи наведене та керуючись ст. 124 Конституції України, ст. ст. 69-71, 94, 160-165, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
постановив:
Позов Державної податкової інспекції у Святошинському районі м. Києва задоволити.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Авто Бетон Сервіс»(код ЄДРПОУ 36703480) податкову заборгованість у сумі 56553 (пятдесят шість тисяч пятсот пятдесят грн.) 48 коп.
- податок на прибуток приватних підприємств у сумі 14798 (чотирнадцять тисяч сімсот девяносто вісім грн.) 80 коп. на р/р 31118009700009 в ГУ ДКУ у м. Києві, МФО 820019, КЕД 11021000, одержувач УДК у Святошинському районі м. Києва, ідентифікаційний код 26077945.
- податок на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) у сумі 41754 (сорок одна тисяча сімсот пятдесят чотири грн.) 68 коп. на р/р 31110029700009 в ГУ ДКУ у м. Києві, МФО 820019, КЕКД 14010100, одержувач УДК у Святошинському районі м. Києва, ідентифікаційний код 26077945.
Постанова набирає законної сили у відповідності з нормами ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими ст.ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Т.І. Шейко