Справа № 7788/10/1570
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 вересня 2011 року
о 11год. 10хв.
У залі судових засідань №29
Одеський окружний адміністративний суд у складі:
СуддіХарченко Ю.В.
при секретарі Гурченковій Г.М.
За участю представників сторін:
Від позивача: представник ДПІ у Заводському районі м.Миколаєва у судове засідання не зявився. Надіслав до суду клопотання (вхід.№31874/2011 від 29.09.2011р.) в якому просить розглянути справу, без участі представника Інспекції, відповідно до приписів ч.4 ст.122 КАС України.
Від відповідача: представник Товариства з обмеженою відповідальністю «Армтрейд ЛТД»у судове засідання не зявився, про дату, час та місце судового засідання повідомлений належним чином та своєчасно.
Розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Державної податкової інспекції у Заводському районі м.Миколаєва до Товариства з обмеженою відповідальністю «Армтрейд ЛТД»про стягнення суми штрафних (фінансових) санкцій за порушення законодавства про патентування, обігу готівки, РРО у розмірі 3000,00грн.,
ВСТАНОВИВ:
До Одеського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Державної податкової інспекції у Заводському районі м.Миколаєва, в якому позивач просить суд стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Армтрейд ЛТД»суму штрафних (фінансових) санкцій за порушення законодавства про патентування, обігу готівки, РРО у розмірі 3000,00грн.
Ухвалою Одеського окружного адміністративного суду від 29.07.2010р. було відкрито провадження у справі та запропоновано відповідачу у строк до 16.08.2010р. подати до суду письмові заперечення на позов та докази, які спростовують заявлені позовні вимоги.
Ухвалою суду від 16.08.2010р. у справі закінчено підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду в засіданні суду на 01.10.2010р.
Ухвалою Одеського окружного адміністративного суду від 14.12.2010р. провадження у справі №2-а-7788/10/1570 було зупинено, до вирішення та набрання законної сили рішенням по справі №2а-1983/10/1570 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Армтрейд ЛТД»до Державної податкової інспекції у Заводському районі м.Миколаєва про скасування рішень про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0001132350/0 від 07.05.2009року, №0001142350 від 07.05.2009року, №0001152350/0 від 07.05.2009року,0001162350/0 від 07.05.2009року, №0001172350/0 від 07.05.2009року, №0001832350/0 від 07.05.2009року та №0001492350 від 15.06.2009року.
Ухвалою суду від 26.09.2011р. провадження в справі було поновлено та призначено справу до судового розгляду в засіданні суду на 29.09.2011р.
Відповідач у судове засідання 29.09.2011р. не зявився, незважаючи на те, що про дату, час та місце судового засідання повідомлений належним чином та своєчасно, заперечення на позов не надав, у зв'язку з чим справу розглянуто на підставі наявних у ній доказів, відповідно до ч.4 ст.128 Кодексу адміністративного судочинства України.
Дослідивши наявні у матеріалах справи письмові докази в їх сукупності, та системно проаналізувавши приписи законодавства, суд встановив наступне.
Як вбачається з матеріалів справи, Товариство з обмеженою відповідальністю «Армтрейд ЛТД»зареєстроване Виконавчим комітетом Одеської міської ради 31.01.2000р., про що зроблено відповідний запис до Єдиного державного реєстру №15561200000000524 та видано свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи серії А00 №250600.
Судом встановлено, що Товариство з обмеженою відповідальністю «Армтрейд ЛТД»взято на облік як платника податків ДПІ у Малиновському районі м.Одеси 04.02.2000р. за №7525, що підтверджується наявною у матеріалах справи відповідною довідкою ДПІ у Малиновському районі м.Одеси №28/2-752 від 04.02.2000р.
Як встановлено судом та вбачається з матеріалів справи, 24.04.2009р. головним державним ревізором-інспектором радником ДПС ІІІ рангу Тесаковим В.В. та головним державним ревізором-інспектором ДПС І рангу Єфімовою М.І. ДПА у Миколаївській області на підставі направлень від 22.04.2009р. №1129/23-517 та №1127/23-517 була проведена перевірка дотримання ТОВ «Армтрейд ЛТД»порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій. Вказана перевірка була проведена на підставі Законів України від 4 грудня 1990 року №509 - ХІІ «Про державну податкову службу в Україні», від 6 липня 1995 року №2б5/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», від 23 березня 1996року №98/96-ВР «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності», від 1 червня 2000 року №1775-ІІІ «Про ліцензування певних видів господарської діяльності», від 19 грудня 1995 року № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», Указу Президента України від 12 червня 1995 року №436/95 «Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки», Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 15 грудня 2004року №637.
За наслідками вказаної перевірки складено акт №0472/14/00/23/30708326 від 27.04.2009р. «Перевірки за дотриманням субєктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій», в якому встановлено, що розрахункові операції через РРО з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій не проведено, невидача особі, яка отримує товар, відповідного розрахункового документа на повну суму покупки, чим порушено вимоги п.1,2 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг». В ході перевірки також були виявлені порушення ст.3 Закону України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності», зокрема, здійснення торгівельної діяльності лікарськими засобами та ліками іноземного виробництва без придбання відповідного торгового патенту.
На підставі зазначеного акта перевірки ДПІ у Заводському районі м.Миколаєва було винесено рішення від 15.06.2009р. №0001492350 про застосування штрафних (фінансових) санкцій на загальну суму 3000,00грн. за порушення законодавства про патентування, норм регулювання обігу готівки та застосування реєстраторів розрахункових операцій.
Так, судом зясовано, що Постановою Одеського окружного адміністративного суду від 10.08.2010р., залишеною без змін Ухвалою Одеського апеляційного адміністративного суду від 13.07.2010р. у задоволенні позовних вимог ТОВ «Армтрейд ЛТД»щодо скасування рішень Державної податкової інспекції у Заводському районі м.Миколаєва про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0001132350/0 від 07.05.2009р., №0001142350/0 від 07.05.2009р., №0001152350/0 від 07.05.2009р., №0001162350/0 від 07.05.2009р., №0001172350/0 від 07.05.2009р., №0001832350/0 від 07.05.2009р. та №0001492350 від 15.06.2009р., відмовлено, з тих підстав, що перевірка проведена повністю з додержанням вимог чинного законодавства.
Зокрема, в межах означеної справи, Одеським окружним адміністративним судом зясовано, що Законом України «Про державну податкову службу в Україні» від 04.12.1990р. №509 повноваження органів ДПА на проведення перевірок, підстави та порядок проведення перевірок передбачені, зокрема, ст. 8, 9, 10, 11 цього Закону. Зокрема у ст.8 зазначено, що державна податкова адміністрація України здійснює безпосередньо, а також організовує роботу державних податкових адміністрацій та державних податкових інспекцій, пов'язану із здійсненням контролю за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів (обов'язкових платежів).
Відповідно до ст.9 цього Закону України, Державні податкові адміністрації в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, державні податкові інспекції в містах з районним поділом (крім міст Києва та Севастополя) виконують функції, передбачені статтею 8 цього Закону. Загальні умови і порядок контролю за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги) встановлені Законом України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»від 06.07.1995р. №265. Так, статтями 15 та 16 означеного Закону визначено, що контроль за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок. При здійсненні контролю за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги), органи державної податкової служби керуються вимогами Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», яким контроль за проведенням готівкових розрахунків покладено на органи державної податкової служби, статтею 11-2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», в частині дотримання умов допуску посадових осіб органів державної податкової служби до проведення планових та позапланових перевірок та чинними наказами Державної податкової адміністрації України.
Згідно підпункту 3.1 пункту 3 Методичних рекомендації щодо порядку взаємодії між підрозділами органів державної податкової служби України про організації та проведенні перевірок платників податків, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 27.05.2008 №355, працівниками органів ДПС відповідно до щомісячних планів органу ДПС здійснюються планові перевірки щодо контролю за здійсненням суб'єктами господарювання розрахункових операцій у готівковій та/або безготівковій формі, а також операції купівлі-продажу іноземної валюти (далі - розрахункові операції) та касових операцій, а також наявністю свідоцтв про державну реєстрацію, патентів і ліцензій Направлення виписується окремо на перевірку кожного суб'єкта господарювання в 2-х примірниках (один з яких оформлюється на бланку органу ДПС), та скріплюються гербовою печаткою і підписуються керівником органу ДПС. За результатами проведеної перевірки складається акт. Форма акта перевірки наведена у додатку 1 до Методичних рекомендацій щодо оформлення матеріалі перевірок за дотриманням суб'єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій, затверджених наказом ДПА України від 12.08.2008р. №534.
Також, в межах розгляду означеної справи, вищевказаною Постановою Одеського окружного адміністративного суду від 10.08.2010р., залишеною без змін Ухвалою Одеського апеляційного адміністративного суду від 13.07.2010р., зясовано, що статтею 11-1 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», регулюються підстави та порядок проведення органами державної податкової служби планових і позапланових виїзних перевірок своєчасності, достовірності повноти нарахування та сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), які відповідно до ст. 13 Закону України «Про систему оподаткування»справляються на території України. Перевірка, проведена ДПА в Миколаївській області, стосувалася контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу, а не сплати податків і зборів. Тому, норма ст.11-1 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», щодо порядку проведення перевірки, не розповсюджується на здійснення перевірок щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового обігу.
Відтак, означеною Постановою Одеського окружного адміністративного суду від 10.08.2010р., повністю зясовано обставини по суті спору, надана їх відповідна правова оцінка, та, зокрема, встановлено правомірність та законність проведення Державною податковою адміністрацією в Миколаївській області перевірки щодо дотримання ТОВ «Армтрейд ЛТД»порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій та винесення 15.06.2009р. ДПІ у Заводському районі м.Миколаєва рішення №0001492350 щодо визначення суми штрафних санкцій за порушення законодавства про патентування, обігу готівки та РРО в розмірі 3000,00грн., з вищенаведених підстав.
Згідно з приписами ч.1 ст.72 КАС України обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.
Згідно з ч.ч.2,3 ст.14 КАС України постанови та ухвали суду в адміністративних справах, що набрали законної сили, є обов'язковими до виконання на всій території України, а невиконання судових рішень тягне за собою відповідальність, встановлену законом.
Відповідно до ст.255 КАС України постанова або ухвала суду, яка набрала законної сили, є обов'язковою для осіб, які беруть участь у справі, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України. Обставини, які були встановлені постановою, що набрала законної сили, в одній адміністративній справі не можуть оспорюватися в іншій судовій справі за участю тих самих сторін.
Відповідно до ч.5 ст.124 Конституції України судові рішення ухвалюються судами іменем України і є обов'язковими до виконання на всій території України.
Частиною 2 статті 13 Закону України «Про судоустрій і статус суддів»від 07.07.2010р. № 2453-VI (зі змінами та доповненнями) встановлено, що судові рішення, що набрали законної сили, є обов'язковими до виконання усіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об'єднаннями на всій території України. Обов'язковість урахування (преюдиційність) судових рішень для інших судів визначається процесуальним законом.
Частиною 1 ст.71 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Згідно з ч.1 ст.69 та ч.1 ст.70 Кодексу адміністративного судочинства України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів. Належними є докази, які містять інформацію щодо предмету доказування.
Статтею 86 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Відповідно до ч.1 ст.9 Кодексу адміністративного судочинства України, суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно зі ст.159 Кодексу адміністративного судочинства України судове рішення повинно бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.
Відтак, приймаючи до уваги вищевикладене та оцінюючи наявні у матеріалах справи письмові докази в їх сукупності, суд доходить висновку, що позовні вимоги Державної податкової інспекції у Заводському районі м.Миколаєва, підлягають задоволенню повністю, з вищенаведених підстав.
Керуючись ч.4 ст.128, ст.ст. 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
1.Адміністративнийпозов Державної податкової інспекції у Заводському районі м.Миколаєва до Товариства з обмеженою відповідальністю «Армтрейд ЛТД»про стягнення суми штрафних (фінансових) санкцій за порушення законодавства про патентування, обігу готівки, РРО у розмірі 3000,00грн., задовольнити.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Армтрейд ЛТД» (65078, м.Одеса, вул.Гайдара,13, код ЄДРПОУ 30708326) до бюджету на р/р 34128999700003, одержувач державний бюджет Заводського району м.Миколаєва, код 23626096, банк одержувача УДК у Миколаївській області, МФО 826013 суму штрафних (фінансових) санкцій за порушення законодавства про патентування, обігу готівки, РРО у розмірі 3000(три тисячі)грн. 00коп.
Виконавчий лист видати після набрання постановою законної сили у разі надходження заяви особи, на користь якої ухвалено судове рішення.
Постанова може бути оскаржена шляхом подання апеляційної скарги на постанову суду першої інстанції протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Повний текст постанови складено та підписано суддею 04 жовтня 2011 року
Суддя Харченко Ю.В.