8
Ухвала
про відмову у відкритті провадження у адміністративній справі
"08" вересня 2011 р.№ 2а-7823/11/1270
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Ірметова О.В., перевіривши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Державної податкової служби в Жовтневому районі м. Луганська про скасуванні акту про результати виїзної позапланової перевірки з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства від 24.01.2011 №36/23/25926359,
ВСТАНОВИВ:
06 вересня 2011 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Державної податкової служби в Жовтневому районі м. Луганська про скасуванні акту про результати виїзної позапланової перевірки з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства від 24.01.2011 №36/23/25926359.
Перевіривши позов, суд виходить з наступного.
Відповідно п.4 Порядку оформлення результатів документальних перевірок щодо дотримання податкового, валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи державної податкової служби, платниками податків фізичними особами, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України №1003 від 24.12.2010, зареєстрованого Міністерством юстиції України 19.01.2011 за №70/18808, Результати документальних перевірок оформлюються у формі акта або довідки. У разі встановлення під час перевірки порушень складається акт, а у разі відсутності порушень довідка. Акт службовий документ, який підтверджує факт проведення документальної перевірки діяльності платника податків і є носієм доказової інформації про виявлені порушення вимог податкового, валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи державної податкової служби.
Відповідно до вимог п.86.1 ст.86 Податкового кодексу України у разі незгоди платника податків з висновками акта такий платник зобовязаний підписати такий акт перевірки із зауваженнями, які він має право надати разом з підписаним примірником акта або окремо у строки, передбачені цим Кодексом.
Згідно з п.86.7 ст.86 Податкового кодексу України у разі незгоди платника податків або його законних представників з висновками перевірки чи фактами та даними, викладеними в акті (довідці) перевірки, вони мають право подати свої заперечення протягом пяти робочих днів з дня отримання акта (довідки). Такі заперечення розглядаються органом державної податкової служби протягом пяти робочих днів, що настають за днем їх отримання (днем завершення перевірки, проведеної у звязку з необхідністю зясування обставин, що не були досліджені під час перевірки та зазначені у зауваженнях), та платнику податків надсилається відповідь у порядку, визначеному статтею 58 цього Кодексу для надсилання (вручення) податкових повідомлень-рішень. Платник податку (його уповноважена особа та/або представник) має право брати участь у розгляді заперечень, про що такий платник податку зазначає у запереченнях.
Відповідно до вимог п.56.1 ст.56 Податкового кодексу України рішення, прийняті контролюючим органом, можуть бути оскаржені в адміністративному або судовому порядку.
З систематичного аналізу зазначених норм вбачається, що у судовому порядку платником податку може бути оскаржене лише рішення контролюючого органу за наслудками переаврки, а саме податкове повідомлення-рішення. Акт перевірки не є рішенням податкового органу, який може бути оскаржений у судовому порядку.
Відповідно до ч.2 ст. 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема на спори фізичних чи юридичних осіб із субєктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Оскільки судом було встановлено, що акт не є рішенням субєкту владних повноважень, адміністративний позов ОСОБА_1 до ДПІ в Жовтневому районі м. Луганська про скасування акту перевірки не підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства.
Згідно з п.1 ч.1 ст.109 КАС України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі лише, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Керуючись ст.ст. 109, 160, 165 КАС України суд
УХВАЛИВ:
Відмовити у відкритті провадження в адміністрпативній справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Державної податкової служби в Жовтневому районі м. Луганська про скасуванні акту про результати виїзної позапланової перевірки з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства від 24.01.2011 №36/23/25926359.
Ухвала може бути оскаржена особою, яка подала позовну заяву, в апеляційному порядку шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги на ухвалу суду протягом пяти днів з дня проголошення ухвали.
Ухвалу, яку було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Якщо суб'єкта владних повноважень, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді - п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.
Суддя О.В. Ірметова