ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1
У Х В А Л А
про закриття провадження в частині позовних вимог
31 серпня 2011 року № 2а-6338/11/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва в складі судді Баранова Д.О. за участю секретаря судового засідання Наумець О.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні
позов Відкритого акціонерного товариства «Український науково-дослідний та проектний інститут сталевих конструкцій ім. В.М. Шимановського»
до Державної податкової інспекції у Дніпровському районі м. Києва
про скасування податкового повідомлення-рішення та скасування акту перевірки
ВСТАНОВИВ:
ВАТ «Український науково-дослідний та проектний інститут сталевих конструкцій ім. В.М. Шимановського»звернулось до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до ДПІ у Дніпровському районі м. Києва про скасування податкового повідомлення-рішення.
В ході розгляду справи позивачем подано заяву про збільшення позовних вимог в якій просить скасувати виданий ДПІ у Дніпровському районі м. Києва акт №3848/23-522-02494934 від 06.09.2010р. про результати документальної перевірки ВАТ «Укрндіпроектстальконструкція ім. В.М. Шимановського».
Згідно з п. 1.3 «Порядку оформлення результатів невиїзних документальних, виїзних планових та позапланових перевірок з питань дотримання податкового, валютного та іншого законодавства», затвердженого наказом ДПА України №327 від 10.08.2005р. (який був чинний на момент проведення перевірки), акт службовий документ, який стверджує факт проведення невиїзної документальної або виїзної планової чи позапланової перевірки фінансово-господарської діяльності суб'єкта господарювання і є носієм доказової інформації про виявлені порушення вимог податкового, валютного та іншого законодавства суб'єктами господарювання.
Таким чином, акт документальної перевірки, який містить висновки податкового органу щодо результатів, не є актом державного чи іншого органу в розумінні КАС України, оскільки такий акт не породжує жодних правових наслідків, що спрямовані на регулювання тих чи інших суспільних відносин і не має обов'язкового характеру для платника податків, який перевірявся, оскільки не містить обов’язкового припису для нього, а відтак не є правовим актом індивідуальної дії та не може бути оскаржений до адміністративного суду.
В спірних правовідносинах актом, що має певні правові наслідки, породжує права та обов'язки для позивача (актом індивідуальної дії є рішення податкового органу, прийняте за результатами проведеної перевірки ).
Складання акту перевірки, за результатами такої перевірки, не є дією, з якою закон пов'язує настання правових наслідків, якщо такі наслідки не настали. Дії суб'єкта владних повноважень в розумінні КАС України — це активна поведінка такого суб'єкта владних повноважень, яка має вплив на права та інтереси юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин.
Акт перевірки є службовим документом, який стверджує факт перевірки та є носієм доказової інформації, при цьому не створюючи жодних правових наслідків та зобов’язань зі сплати податків і обов’язкових зборів.
Відповідно до ч. 2 ст. 2 КАС України передбачено, що до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб’єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень , дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Відповідно до п. 56.1 ст. 56 Податкового кодексу України рішення, прийняті контролюючим органом, можуть бути оскаржені в адміністративному або судовому порядку.
Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 17 цього Кодексу компетенція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб’єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Суд дійшов висновку стосовно змісту акта перевірки №3848/23-522-02494934 від 06.09.2010р. щодо відсутності у нього ознак рішення суб’єкта владних повноважень в розумінні КАС України.
Враховуючи викладене, провадження у справі в цій частині підлягає закриттю на підставі п. 1 ч. 1 ст. 157 КАС України.
Керуючись ст.ст. 121, 157, 165 КАС України, суд -
УХВАЛИВ:
Провадження у справі №2а-6338/11/2670 в частині позовних вимог про скасування виданого ДПІ у Дніпровському районі м. Києва акту №3848/23-522-02494934 від 06.09.2010р. «Про результати документальної перевірки ВАТ «Укрндіпроектстальконструкція ім. В.М. Шимановського».
- закрити.
Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції у порядку та строки встановлені ст.ст. 185-187 КАС України.
Суддя Д.О. Баранов