Єдиний державний реєстр судових рішень
Справа № 2а/1570/1348/2011
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 вересня 2011 року м.Одеса
Одеський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Потоцької Н.В.,
при секретарі Паровенко І.П.
за участю сторін:
представника позивача Дишливенко О.А.
представника відповідача Цуканова І.Ю.
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Управління Пенсійного фонду України в Малиновському районі м. Одеси до товариства з обмеженою відповідальністю «Кіслородмаш»про стягнення заборгованості по відшкодуванню виплати різниці між сумою пенсії, призначеної науковим працівникам за Законом України «Про наукову і науково - технічну діяльність»та сумою пенсії призначеної відповідно до інших законодавчих актів на суму 10888, 83грн.,-
ВСТАНОВИВ:
З позовом до суду звернулось управління Пенсійного фонду України в Малиновському районі м. Одеси і вказало, що ТОВ «Кіслородмаш»перебуває на обліку у позивача за № 0042, як платник страхових внесків відповідно до ст. 14 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування».
Статтею 24 Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність»пенсії науковим (науково-педагогічним) працівникам призначаються із заробітної плати наукового (науково-педагогічного)працівника, що визначається відповідно до ст.ст. 65,66 Закону України «Про пенсійне забезпечення».
Відповідно до Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність»(ст. 24), різниця між сумою призначеної пенсії за цим законом та сумою пенсії, обчисленої відповідно до законодавчих актів, на яку має право особа, фінансується для наукових працівників бюджетних установ і організацій за рахунок державного бюджету, а для наукових працівників інших підприємств і організацій - за рахунок коштів цих підприємств і організацій, а також коштів державного бюджету у порядку, визначеному Постановою Кабінету Міністрів України № 372 від 24.03.2004 року «Про затвердження Порядку фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної науковим (науково - педагогічним) працівникам державних не бюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів ІІІ-ІV рівнів акредитації згідно із Законом України «Про наукову і науково-технічну діяльність», та сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, на яку мають право зазначені особи».
Згідно вимог п. 5 Порядку фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної науковим (науково - педагогічним) працівникам державних не бюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів ІІІ-ІV рівнів акредитації згідно із Законом України «Про наукову і науково-технічну діяльність», та сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, на яку мають право зазначені особи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 березня 2004 року № 372 управлінням Пенсійного фонду України в Малиновському районі м.Одеси згідно діючого законодавства відправлені повідомлення ТОВ «Кіслородмаш»про суму витрат на фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної відповідно до Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність»і сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів. Вищезазначені повідомлення повернуті без виконання з наданими до них супровідними листами. В добровільному порядку відповідачем заборгованість перед управлінням не погашено.
ТОВ «Кіслородмаш»має заборгованість по відшкодуванню виплати різниці між сумою пенсії, призначеної науковим працівникам за Законом України «Про наукову і науково - технічну діяльність»та сумою пенсії призначеної відповідно до інших законодавчих актів за період з 01.04.2009р. по 01.11. 2009 р. у розмірі 10582,61 грн. та 01.10.2010 р. 01.01.2011 р. у розмірі 306,22 грн..
я
Позивач просить задовольнити позов у повному обсязі.
Представник відповідача у судовому засіданні заперечував проти заявленого позову обґрунтовуючи свою правову позицію наступним: виплата пенсій науковим працівникам регламентується ст. 24 Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність». Закон був прийнятий в 1991 році, тоді як обов'язки по пенсійному забезпеченню науковців вперше були введені Законом України №284-ХІV в 1998 році.
Відповідно до ст. 24 Закону різниця між сумою призначеної пенсії згідно з Законом і сумою пенсії, розрахованою відповідно до інших законодавчих актів, на яку має право особа, фінансується для науковців державних бюджетних наукових установ і організацій за рахунок державного бюджету, для науковців інших державних підприємств і організацій - за рахунок засобів цих підприємств і організацій, а також засобів державного бюджету, для недержавних наукових підприємств і організацій за рахунок засобів цих підприємств і організацій.
ТОВ «Кіслородмаш»не є науковою установою, тобто відповідно до ст. 24 Закону не проходило державну атестацію як наукове підприємство, а отже, не займається науковою діяльністю згідно із статуними документами та довідками облстатупраління. На підставі чого, ст. 24 Закону не розповсюджується на ТОВ «Кіслородмаш».
Вимоги позивача по компенсації виплати різниці пенсії науковцям пред'являються до ТОВ «Кіслородмаш»щодо колишніх працівників державного наукового підприємства «НДІ технології кріогенного машинобудування», правонаступником якого є ТОВ «Кіслородмаш».
В свою чергу слід зазначити, що державне підприємство «НДІ технології кріогенного машинобудування»не мало бюджетного фінансування. Тобто, згідно вимог ст. 24 Закону різниця між сумою, призначеної пенсії згідно з законом і сумою пенсії, розрахованою відповідно до інших законодавчих актів, на яку має право особа, фінансується для науковців інших (не бюджетних) державних підприємств і організацій - за рахунок засобів цих підприємств і організацій, а також засобів державного бюджету - 50%. Таким чином, в судовому порядку в межах зазначеного періоду пенсійного наукового стажу може оспорюватись позивачем лише 50% виплаченої науковцям різниці пенсії.
Однак, вважаємо, що цю вимогу не можливо виконати ТОВ «Кіслородмаш»з наступних причин.
Стаття 24 Закону визначає, що зазначена різниця між сумою, призначеної пенсії згідно з законом і сумою пенсії, фінансується в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Порядок фінансування виплати пенсій науковцям затверджено в останній редакції постановою КМУ від 24 березня 2004 р. № 372. Порядком передбачено, що для державних не бюджетних наукових підприємств зазначена різниця між сумою, призначеної пенсії згідно з законом і сумою пенсії, виплачується в такому порядку: 50% за рахунок коштів державного бюджету, інша частина - за рахунок коштів цих підприємств (п. 2 Порядку). У разі зміни власника організації, різниця між сумою, призначеної пенсії згідно з законом і сумою пенсії, фінансується за рахунок коштів їх правонаступників в порядку, який діяв відносно цих організацій до моменту зміни власника (п. 4 Порядку). Тобто, на момент приватизації наукового підприємства «НДІ технології кріогенного машинобудування»в 1995 році. Однак на той момент чинним законодавством не було передбачено порядку пенсійного забезпечення науковців, оскільки пенсійне забезпечення науковців було введено статтею 24 Закону №284-ХІV у 1998 р.
Таким чином, згідно п. 4 Порядку ТОВ «Кіслородмаш»в тому ж порядку, як і державне підприємство в 1995 році, ніяк не повинно фінансувати сплату різниці пенсії науковим працівникам. Інші положення Порядку не покладають на правонаступників обов'язків щодо виплати різниці між сумою, призначеної пенсії згідно з законом і сумою пенсії. В свою чергу слід зазначити, що питання фінансування різниці між сумою, призначеної пенсії згідно з законом і сумою пенсії, фінансується в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Обов'язки з відшкодування різниці між сумою, призначеної пенсії згідно з законом і сумою пенсії, з виплати пенсії науковим працівникам виникли тільки в 1998 році, тому на момент викупу державної частки цілісного майнового комплексу їх не можна було відобразити в балансі підприємства, не можна було оцінити (відобразити в акті оцінки) та викупити державну частку цілісного майнового комплексу з урахуванням цих обов'язків.
Заслухавши пояснення сторін по справі, дослідивши матеріали справи, оцінивши надані докази в їх сукупності, проаналізувавши положення чинного законодавства, суд вважає за необхідне відмовити в задоволенні адміністративного позову повністю з наступних підстав.
Відповідно до пункту 1 «Положення про Пенсійний фонд України», затвердженого Указом Президента України від 01.03.2001 № 121/2001, Пенсійний фонд України є центральним органом виконавчої влади, що здійснює керівництво та управління солідарною системою загальнообовязкового державного пенсійного страхування, провадить збирання, акумуляцію та облік страхових внесків, призначає пенсії та готує документи для їх виплати, забезпечує своєчасне і в повному обсязі фінансування та виплату пенсій, допомоги на поховання, інших соціальних виплат які згідно із законодавством здійснюються за рахунок коштів Пенсійного фонду України, здійснює контроль за цільовим використанням коштів Пенсійного фонду України.
Згідно до покладених на нього завдань, управління контролює надходження страхових внесків та інших платежів до фонду від підприємств, установ, організацій та громадян, збирає у встановленому порядку відповідну звітність, проводить планові та позапланові перевірки фінансово-бухгалтерських документів, звітів та інших документів щодо правильності обчислення та сплати страхових внесків, цільового використання коштів фонду в організаціях, що здійснюють виплату і доставку пенсій.
В судовому засіданні встановлено, що позивачем заявлені вимоги по відшкодуванню виплати різниці між сумою пенсії, призначеної науковим працівникам за Законом України «Про наукову і науково - технічну діяльність»та сумою пенсії призначеної відповідно до інших законодавчих актів на суму 10888, 83грн. призначених ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7
ОСОБА_8 з 08.06.2001 р. отримує пенсію за віком науковим працівникам та перебуває на обліку в управлінні Пенсійного фонду України в Приморському районі м. Одеси (а/с. 21-22).
Різниця пенсії яка підлягає відшкодуванню становить за період з квітня по жовтень 2009 року 2 543,26 грн. (а/с. 13) та з жовтня по грудень 2010 року 1059, 36 грн. (а/с.8).
10 листопада 2010 року ТОВ «Кіслородмаш» надав довідку № 39 (а/с.172), в тому, що ОСОБА_8 з 04 жовтня 1977 року по 31 грудня 1993 року працював в науково-дослідному інституті технології криогенного машинобудування.
ОСОБА_4 з 04.07.2001 р. отримує пенсію за віком науковим працівникам та перебуває на обліку в управлінні Пенсійного фонду України в Приморському районі м. Одеси (а/с. 19).
Різниця пенсії яка підлягає відшкодуванню становить за період з квітня по жовтень 2009 року 267,73 грн. (а/с. 13) та з жовтня по грудень 2010 року 110, 94 грн. (а/с.8).
10 листопада 2010 року ТОВ «Кіслородмаш» надав довідку № 40 (а/с.171), в тому, що ОСОБА_4 з 02 липня 1985 року по 23 травня 1991 року працювала в науково-дослідному інституті технології криогенного машинобудування.
ОСОБА_7 з 16.11.2007 р. отримує пенсію за віком науковим працівникам та перебуває на обліку в управлінні Пенсійного фонду України в Київському районі м. Одеси (а/с. 32).
Різниця пенсії яка підлягає відшкодуванню становить за період з квітня по жовтень 2009 року 3 358,68 грн. (а/с. 13).
10 листопада 2010 року ТОВ «Кіслородмаш» надав довідку № 41 (а/с.173), в тому, що ОСОБА_7 з 10 червня 1974 року по 25 квітня 2002 року працював в науково-дослідному інституті технології криогенного машинобудування (а/с.30).
ОСОБА_5 з 11.04.2002 р. отримував пенсію за віком науковим працівникам та перебуває на обліку в управлінні Пенсійного фонду України в Малиновському районі м. Одеси (а/с. 15-17).
Різниця пенсії яка підлягає відшкодуванню становить за період з квітня по жовтень 2009 року 3 969,91 грн. (а/с. 13).
10 листопада 2010 року ТОВ «Кіслородмаш» надав довідку № 37 (а/с.169), в тому, що ОСОБА_5 з 11 листопада 1973 року по 21 серпня 1995 року працював в науково-дослідному інституті технології криогенного машинобудування.
ОСОБА_6 отримує пенсію за віком науковим працівникам та перебуває на обліку в управлінні Пенсійного фонду України в Малиновському районі м. Одеси (а/с. 15-17).
Різниця пенсії яка підлягає відшкодуванню становить за період з квітня по жовтень 2009 року 443,03 грн. (а/с. 13).
10 листопада 2010 року ТОВ «Кіслородмаш» надав довідку № 38 (а/с.170), в тому, що ОСОБА_6 з 30 червня 1969 року по 01 березня 2000 року працював в науково-дослідному інституті технології криогенного машинобудування.
В судовому засіданні встановлено, що 16 липня 1971 року наказом Міністерства хімічного та нафтового машинобудування СРСР Науково-дослідний інститут технології кріогенного машинобудування МХНМ СРСР підпорядкований Головному виробничому управлінню машинобудування (Главмаш). Пунктом 4 Статут встановлено, що Науково-дослідний інститут технології кріогенного машинобудування МХНМ СРСР є державною госпрозразрахунковою організацією (а/с. 68-70).
Після цього Науково-дослідний інститут технології кріогенного машинобудування МХНМ СРСР увійшов до складу Науково-виробничого обєднання «Кисеньмаш».
13 грудня 1991 року Головою держкомітету України при оборонній промисловості і машинобудуванню затверджений Статут Одеського науково-дослідного інституту технології кріогенного машинобудування Держоборонпроммашу України (скорочено НДІТКріогенмаш) (а/с. 71-73).
16 липня 1993 року рішенням Іллічіського райвиконкому м. Одеси № 975 було зареєстроване підприємство Науково-дослідний інститут технології кріогенного машинобудування (скорочено НДІТКріогенмаш) (а/с.75), та зареєстрований статут цього підприємства.
Згідно п.п.1.1 п. 1 Статуту НДІТ Кріогенмаш є державним підприємством та підпорядкований Міністерству машинобудування, військово-промислового комплексу та конверсії України . Згідно п.п. п. 3.4, 5.1., 7.6 Статуту НДІТКріогенмаш є державною не бюджетною установою (а/с. 77-84).
Міністерство машинобудування, військово-промислового комплексу та конверсії України (Мінмашпром України), відповідно до Декрету КМУ № 8-92 від 15 грудня 1992 року, на підставі свого наказу № 635Д від 21 липня 1993 року прийняло до свого управління майно заводу «Автогенмаш» та НДІТКріогенмаш (а/с. 76) (призначивши на дві установи одного директора).
Відповідно наказу Мінмашпром України № 463 від 03 березня 1994 року Науково-дослідний інститут технології криогенного машинобудування був реорганізований та переданий як структурний підрозділ до складу Одеського заводу «Автогенмаш», який визначено правонаступником НДІТКріогенмаш (а/с. 85).
Державна реєстрація НДІТКріогенмаш скасована відповідно до п. 1 розпорядження виконкому Ілілічівської районної ради народних депутатів № 492 від 22 серпня 1995 р..
Організація орендарів Одеського заводу «Автогенмаш»27 квітня 1994 року уклала з Фондом державного Майна договір оренди № Д-1874 майна державного підприємства, за яким в оренду перейшло майно заводу «Автогенмаш».
Згідно п. 1.3 Договору оренди після підписання та прийому майна Організація орендарів Одеського заводу «Автогенмаш»засновує Орендне підприємство «Кисеньмаш»та стає правонаступником майнових прав і обовязків заводу «Автогенмаш», що підтверджено договором оренди (а/с. 132-141), та Актом прийому передачі майна заводу «Автогенмаш»(а/с. 149-150).
З 01 серпня 1994 року було створене Орендне підприємство «Кисеньмаш».
Орендне підприємство «Кисеньмаш»створено за рішенням конференції уповноважених представників організації орендарів «Автогенмаш»на підставі договору оренди від 27 квітня 1994 року № Д-1874, та є правонаступником Одеського заводу «Автогенмаш». Державна реєстрація Орендного підприємства «Кисеньмаш»на підставі рішення Іллічівського райвиконкому м. Одеси № 621 від 30 травня 1994 року.
Організація орендарів «Автогенмаш»орендного підприємства «Кисеньмаш»та Фонд держмайна 18 липня 1995 року уклали договір № КП-376 купівлі-продажу державного майна, який нотаріально посвідчений та зареєстрований розпорядженням Іллічівського райвиконкому м. Одеси № 399-П від 27 липня 1995 р. за яким Організація орендарів отримала викуплену частку цілісного майнового комплексу орендного підприємства «Кисеньмаш».
Після викупу Організацією орендарів «Автогенмаш»орендного підприємства «Кисеньмаш»державного майна орендного підприємства «Кисеньмаш»створило дочірнє підприємство. Пунктом 2 Розпорядження виконкому Ілілічівської районної ради народних депутатів № 492 від 22 серпня 1995 р., зареєстрований Науково-дослідний інститут технології кріогенного машинобудування (НДІТ «Кріогенмаш»), як Дочірнє підприємство Орендного підприємства «Кислородмаш». Згідно статуту Науково-дослідний інститут технології кріогенного машинобудування (НДІТ «Кріогенмаш»), створений рішенням ради Організації орендарів «Автогенмаш», як дочірнє підприємство Орендного підприємства «Кисеньмаш».
З 25 грудня 1995 року Одеське орендне підприємство «Кислородмаш»реорганізоване у ЗАТ «Кислородмаш», на підставі рішення Іллічівського райвиконкому м. Одеси № 731 від 25.12.1995 р. Відповідно Статут Науково-дослідного інституту технології кріогенного машинобудування, дочірнього підприємство Закритого акціонерного товариства «Кіслородмаш», зареєстрований в новій редакції 05 квітня 1996 року, Розпорядженням виконкому Ілілічівського районної ради народних депутатів м. Одеси № 197. Згідно статуту Науково-дослідний інститут технології кріогенного машинобудування, дочірнє підприємство Закритого акціонерного товариства «Кіслородмаш»(скорочена назва НДІТКріогенмаш, дочірнє підприємство АТ «Кіслородмаш»).
22 квітня 1997 року зареєстроване ВАТ «Кіслородмаш», яке з ЗАТ реорганізоване у ВАТ відповідно до рішення акціонерів ЗАТ «Кіслородмаш»від 06 березня 1997 р. Відповідно Статуту Науково-дослідного інституту технології кріогенного машинобудування, дочірнього підприємство Відкритого акціонерного товариства «Кіслородмаш», перереєстровано 16 жовтня 1997 року, Розпорядженням Ілілічівської районної адміністрації Виконавчого комітету Одеської міської ради народних депутатів № 537. Згідно статуту - Науково-дослідний інститут технології кріогенного машинобудування, дочірнє підприємство Відкритого акціонерного товариства «Кіслородмаш»(скорочена назва НДІТ Кріогенмаш, дочірнє підприємство АТ «Кіслородмаш»).
16 квітня 2007 року зареєстроване товариство з обмеженою відповідальністю «Кіслородмаш», код ЄДРПОУ 00218532. ТОВ «Кіслородмаш»створене в результаті реорганізації ВАТ «Кіслородмаш»на підставі рішення загальних зборів акціонерів від 19 січня 2007 року, від 12 квітня 2007 року. Згідно п.4.2. статуту, ТОВ «Кіслородмаш»є правонаступником ВАТ «Кіслородмаш». Відповідно, статут Дочірнього підприємства «Науково-дослідний інститут технології кріогенного машинобудування»товариства з обмеженою відповідальністю «Кіслородмаш», перереєстровано 07 червня 2007 року. Згідно статуту Дочірнє підприємство «Науково-дослідний інститут технології кріогенного машинобудування»товариства з обмеженою відповідальністю «Кіслородмаш»скорочена назва ДП «НДІТ Кріогенмаш»ТОВ «Кіслородмаш».
Таким чином, з 22 серпня 1995 р. наукову та науково-технічну діяльність здійснювало Дочірнє підприємство Орендного підприємства «Кислородмаш»Науково-дослідний інститут технології кріогенного машинобудування (НДІТ «Кріогенмаш»), у подальшому з 05 квітня 1996 р. Науково-дослідний інститут технології кріогенного машинобудування, дочірнє підприємство Закритого акціонерного товариства «Кіслородмаш», з 16 жовтня 1997 року Науково-дослідний інститут технології кріогенного машинобудування, дочірнє підприємство Відкритого акціонерного товариства «Кіслородмаш», з 07 червня 2007 року Дочірнє підприємство «Науково-дослідний інститут технології кріогенного машинобудування»товариства з обмеженою відповідальністю «Кіслородмаш».
Таким чином, стаж наукової роботи ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7 набутий з 22 серпня 1995 р. та до дня звільнення, був набутий на дочірньому підприємстві, цей факт підтверджено, довідками Дочірнього підприємства «Науково-дослідний інститут технології кріогенного машинобудування»товариства з обмеженою відповідальністю «Кіслородмаш»( а/с. 169-173).
З 01 грудня 1998 року ст. 24 Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність»встановлені пенсії для наукових працівників державних наукових установ і організацій на рівні, який забезпечує престижність наукової праці та стимулює систематичне оновлення наукових кадрів.
Законом України від 20.11.2003 р. «Про наукову і науково-технічну діяльність», який набрав чинності з 01 січня 2004 стаття 24 викладена у новій редакції, відповідно до якої держава встановлює для наукових (науково-педагогічних) працівників, які мають необхідний стаж наукової роботи, пенсії на рівні, що забезпечує престижність наукової праці та стимулює систематичне оновлення наукових кадрів.
Пенсія науковому (науково-педагогічному) працівнику призначається при досягненні пенсійного віку:
- чоловікам - за наявності стажу роботи не менше 25 років, у тому числі стажу наукової роботи не менше 20 років;
- жінкам - за наявності стажу роботи не менше 20 років, у тому числі стажу наукової роботи не менше 15 років.
Також встановлені нові джерела фінансування різниці між сумою призначеної пенсії за цим Законом та сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, на яку має право науковий працівник, а саме:
- для наукових (науково-педагогічних) працівників державних бюджетних наукових установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації - за рахунок коштів державного бюджету;
- для наукових (науково-педагогічних) працівників інших державних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації - за рахунок коштів цих підприємств, установ, організацій та закладів, а також коштів державного бюджету у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України. При цьому за рахунок коштів державного бюджету науковим (науково-педагогічним) працівникам оплачується з розрахунку на одну особу 50 відсотків різниці пенсії, призначеної за цим Законом;
- для наукових (науково-педагогічних) працівників недержавних наукових установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації - за рахунок коштів цих установ, організацій та закладів.
Постановою Кабінету Міністрів України № 372 від 24 березня 2004 року затверджений «Порядок фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної науковим (науково-педагогічним) працівникам державних небюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації згідно із Законом України «Про наукову і науково-технічну діяльність», та сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, на яку мають право зазначені особи».
Цим порядком врегульовано питання фінансування різниці пенсії лише працівникам державних небюджетних підприємств, тобто тих державних підприємств де пенсіонер набув науковий стаж.
Пунктом 2 Порядку встановлено, що за рахунок коштів державного бюджету фінансується 50 відсотків різниці у розмірі пенсії наукових (науково-педагогічних) працівників державних небюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації у розрахунку на одну особу. Інша частина фінансується за рахунок коштів цих підприємств, установ, організацій та закладів.
Пунктом 3 Порядку визначено, що фінансування різниці у розмірі пенсії осіб, які мають науковий стаж роботи на кількох підприємствах, в установах, організаціях та вищих навчальних закладах III - IV рівнів акредитації незалежно від форми власності та фінансування, здійснюється пропорційно зарахованому для призначення пенсії науковому стажу роботи за рахунок джерел фінансування, визначених законодавством для відповідних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації.
Пунктом 4 Порядку встановлено, що у разі ліквідації або зміни власника підприємства, установи, організації чи вищого навчального закладу III - IV рівнів акредитації різниця у розмірі пенсії фінансується за рахунок коштів їх правонаступників у порядку, що діяв стосовно цих підприємств, установ, організацій та закладів до моменту ліквідації або зміни власника.
Таким чином, правонаступництво обовязку фінансування різниці наукової пенсії встановлено лише для тих підприємств, установ організацій, які є правонаступниками державних не бюджетних наукових установ стосовно яких діяв Порядок, затверджений Постановою Кабінету Міністрів України № 372 від 24 березня 2004 року.
Судом встановлено, що стаж наукової роботи ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, набутий до створення ЗАТ «Кислородмаш», який у подальшому змінював свою організаційно-правову форму, до нової редакції ст. 24 Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність», яка набрала чинності з 01 січня 2004 року та до прийняття Кабінетом Міністрів України Постанови № 372 від 24 березня 2004 року про затвердження Порядку фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної науковим (науково-педагогічним) працівникам державних небюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації згідно із Законом України «Про наукову і науково-технічну діяльність», та сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, на яку мають право зазначені особи.
Таким чином, ТОВ «Кіслородмаш»не є правонаступником в розумінні п. 4 Порядку, оскільки на час існування Орендного підприємства не існувало цього Порядку або будь-якого іншого порядку фінансування різниці між сумою призначеної пенсії за Законом України «Про наукову і науково-технічну діяльність»та сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів.
Щодо наукового стажу, набутого пенсіонерами під час роботи на дочірньому підприємстві, то необхідно зазначити, що позовні вимоги в цій частині мають бути заявлені саме до Дочірнього підприємства, яке є окремою юридичною особою та самостійно несе відповідальність по своїм зобовязанням.
Крім того, суд приходить до висновку, що перебування у відповідача архівних документів та видача довідок щодо стажу роботи пенсіонерів, не є підставою для визнання за відповідачем обовязку по фінансуванню різниці між сумою призначеної пенсії за Законом України «Про наукову і науково-технічну діяльність»та сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів.
Статтями 11, 71 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд згідно ст. 86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та обєктивному дослідженні.
За наведених обставин, суд не вбачає правових підстав для задоволення позовних вимог.
Керуючись ст. ст. 6-8, 71, 86, 158-163, 167 КАС України суд, -
ПОСТАНОВИВ:
В задоволенні адміністративного позову Управління Пенсійного фонду України в Малиновському районі м. Одеси до товариства з обмеженою відповідальністю «Кіслородмаш»про стягнення заборгованості по відшкодуванню виплати різниці між сумою пенсії, призначеної науковим працівникам за Законом України «Про наукову і науково - технічну діяльність» та сумою пенсії призначеної відповідно до інших законодавчих актів на суму 10888, 83грн. - відмовити повністю.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення постанови апеляційної скарги, або в порядку ч.2 ст. 186 КАС України
Повний текст постанови виготовлений та підписаний суддею на протязі пяти діб.
Суддя /підпис/ Потоцька Н.В.
В задоволенні адміністративного позову Управління Пенсійного фонду України в Малиновському районі м. Одеси до товариства з обмеженою відповідальністю «Кіслородмаш» про стягнення заборгованості по відшкодуванню виплати різниці між сумою пенсії, призначеної науковим працівникам за Законом України «Про наукову і науково - технічну діяльність»та сумою пенсії призначеної відповідно до інших законодавчих актів на суму 10888, 83грн. - відмовити повністю.
23 вересня 2011 року