Постанова № 18392444, 27.09.2011, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
27.09.2011
Номер справи
2а-4011/09/1370
Номер документу
18392444
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

27 вересня 2011 р. № 2а-4011/09/1370

Львівський окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Хоми О.П.,

з участю секретаря судового засідання Куч Ю.М.,

з участю представника позивача Холявки І.Я.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові адміністративну справу за позовом Інспекції державного архітектурно будівельного контролю у Львівській області до Управління капітального будівництва департаменту житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради про стягнення штрафу,

в с т а н о в и в :

Інспекція державного архітектурно-будівельного контролю у Львівській області звернулася до суду з позовом до Управління капітального будівництва департаменту житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради з вимогою стягнути з відповідача штраф у розмірі 268 289 грн. 30 коп.. В обґрунтування позовних вимог посилається на те, при проведенні перевірки обєкта будівництва централізованого водопроводу в с. Малі Грибовичі, замовником якого виступає відповідач, виявлено порушення ст. 29 Закону України «Про планування і забудову територій»та ст. 18 Закону України «Про основи містобудування», за що на нього постановою № 15/2 від 18.03.2009 року накладено штраф в розмірі 268289 грн. 30 коп. У визначений законом термін штраф відповідачем не сплачений, тому підлягає стягненню в судовому порядку.

Представник позивача Холявка І.Я. в судовому засіданні позовні вимоги підтримав з підстав, викладених у позовній заяві, просив позов задовольнити.

Відповідач в судове засідання не зявився, про дату, час і місце розгляду справи був повідомлений належним чином, про що свідчать наявні у матеріалах справи повідомлення про вручення поштового відправлення.

Відповідно до положень статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України справа вирішена на підставі наявних у ній доказів.

Суд, заслухавши пояснення представника позивача, зясувавши обставини, на які позивач посилається, як на підставу своїх вимог, дослідивши докази, якими вони обґрунтовуються, та матеріали справи, дійшов висновку, що позов підлягає до задоволення, мотивуючи це наступним.

За наслідками позапланової перевірки з питань дотримання вимог законодавства у сфері архітектури та будівництва на обєкті будівництва - централізоване водопостачання в с. Малі Грибовичі, замовником якого є Управління капітального будівництва департаменту житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради, Інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю у Львівській області складено акт № 15/4 від 10.03.2009 року.

Як вбачається з акту, перевіркою встановлено проведення будівельних робіт без дозволу на їх виконання, що є порушенням ст. 29 Закону України «Про планування та забудову території», та експлуатація обєкта без прийняття в експлуатацію державною приймальною комісією, що є порушенням ст. 18 Закону України «Про основи містобудування».

На підставі вказаного акту перевірки та протоколу про правопорушення у сфері містобудування № 15/1 від 10.03.2009 року позивач виніс постанову № 15/2 від 18.03.2009 року про накладення на Управління капітального будівництва департаменту житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради штрафу за правопорушення у сфері містобудування в сумі 268 289 грн. 30 коп.

Підстави та порядок притягнення до відповідальності за правопорушення у сфері містобудування, а також порядок накладення штрафів визначено відповідно Законом України «Про відповідальність підприємств, їх обєднань, установ та організацій за правопорушення у сфері містобудування»та Положенням про порядок накладення штрафів за правопорушення у сфері містобудування, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України від 06.04.1995 р. № 244 (далі Положення № 244).

Відповідно до статті 18 Закону України «Про основи містобувдування»реалізація містобудівної документації полягає у впровадженні рішень відповідних органів державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим та органів місцевого самоврядування при плануванні відповідних територій, комплексній забудові та реконструкції населених пунктів,проектуванні та будівництві обєктів житлово-цивільного і виробничого призначення, систем транспортного та інженерного забезпечення, впорядкуванні і благоустрої територій.

Згідно статті 29 Закону України «Про планування і забудову територій»здійснення будівельних робіт на обєктах містобудування без дозволу на виконання будівельних робіт вважається самовільним будівництвом і тягне за собою відповідальність згідно із законодавством.

Відповідно до абзацу 10 статті 1 Закону України «Про відповідальність підприємств, їх обєднань, установ та організацій за правопорушення у сфері містобудування»підприємства, їх обєднання, установи та організації незалежно від форм власності, які здійснюють проектування, роботи по будівництву, реконструкції, реставрації та капітальному ремонту, виготовляють будівельні матеріали, вироби і конструкції, а так само які є замовниками у будівництві або поєднують функції замовника і підрядчика несуть відповідальність у вигляді штрафу за експлуатацію або використання будинків чи споруд після закінчення будівництва без прийняття їх державними приймальними (технічними) комісіями - у розмірі десяти відсотків вартості виконаних робіт

Згідно з Положенням про державний архітектурно-будівельний контроль, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України від 25.03.1993 року, № 225, інспекціям державного архітектурно-будівельного контролю надається право складати протоколи про правопорушення у сфері містобудування та накладати штрафи відповідно до чинного законодавства (абз. 10 п. 4).

Згідно з Положенням про інспекцію державного архітектурно-будівельного контролю у Львівській області, начальник інспекції та його заступники мають право розглядати справи про правопорушення та накладати стягнення від імені інспекцій державного архітектурно-будівельного контролю (абз. 2 підп. 13 п.5).

Штрафи накладаються інспекціями державного архітектурно-будівельного контролю (далі - інспекції) на підприємства, їх обєднання, установи та організації, що допустили правопорушення у сфері містобудування (далі - підприємства), за результатами контрольних перевірок, а також перевірок, проведених за зверненнями заінтересованих юридичних або фізичних осіб.

Підставою для розгляду справи про правопорушення у сфері містобудування є відповідний протокол, складений за формою згідно з додатком № 1 посадовою особою інспекції за результатами перевірки. Протягом трьох днів після оформлення протокол, інші необхідні матеріали (висновки експертів, дані лабораторних досліджень, фотографії, відомості про попередні порушення, розрахунок розміру штрафу тощо) подаються посадовій особі інспекції, уповноваженій накладати штраф.

Рішення посадової особи інспекції про накладення штрафу оформляється постановою про накладення на підприємство штрафу за правопорушення у сфері містобудування, складеною за формою згідно з додатком № 3.

У постанові зазначається розмір штрафу, який зараховується до державного бюджету. Підприємство повинно сплатити штраф у 15-денний термін з дня його накладення за рахунок прибутку, що залишається в розпорядженні підприємства, незалежно від наслідків фінансово-господарської діяльності. Копія документа про сплату штрафу надсилається інспекції, яка його наклала. У разі несплати штрафу в зазначений термін він стягується інспекцією за рішенням суду (п. 2, 4, 5, 7, 10, 11 Положення № 244).

Постанову № 15/2 про накладення штрафу від 18.03.2009 року відповідачу надіслано рекомендованим листом в день винесення постанови та отримано уповноваженою особою Управління капітального будівництва департаменту житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради 20.03.2009 року, про що свідчить копія долученого до матеріалів справи повідомлення про вручення.

Вказану постанову Управління капітального будівництва департаменту житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради оскаржило до Львівського окружного адміністративного суду.

Постановою Львівського окружного адміністративного суду від 11 березня 2009 року у справі № 2а-5445/09/1370, залишеною без змін ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 19 травня 2011 року, відмовлено в задоволенні позовних вимог Управління капітального будівництва департаменту житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради до Інспекції державного архітектурно будівельного контролю у Львівській області про визнання нечинною постанови про застосування фінансових санкцій № 15/2 від 18.03.2011 року.

При цьому судом встановлено правомірність застосування до Управління капітального будівництва департаменту житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради фінансових санкцій за порушення законодавства у сфері містобудування.

Відповідно до частини першої статті 72 Кодексу адміністративного судочинства України обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.

Оцінивши зібрані по справі докази в їх сукупності, суд прийшов до переконання про те, що позовні вимоги Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Львівській області підтверджуються долученими до справи доказами, є обґрунтованими, тому штраф у розмірі 268 289 грн. 30 коп. за правопорушення у сфері містобудування підлягає стягненню з Управління капітального будівництва департаменту житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради.

Відповідно до статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати з відповідача не стягуються.

Керуючись ст.ст. 7-14, 69-71, 86, 87, 94, 159, 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

п о с т а н о в и в :

Позов задовольнити.

Стягнути з Управління капітального будівництва департаменту житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради (місцезнаходження: вул. Горбачевського 10, м. Львів) штраф за правопорушення у сфері містобудування у розмірі 268 289 (двісті шістдесят вісім тисяч двісті вісімдесят девять) грн. 30 коп. до Державного бюджету України: банк одержувача: ГУДК у Жовківському районі Львівської обл., МФО 825014, рахунок 31118106700286, ЄДРПОУ 23949635.

Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд з одночасним надсиланням копії апеляційної скарги особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення.

У разі застосування судом ч.3 ст.160 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова набирає законної сили в строк та в порядку, передбаченому ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Повний текст постанови виготовлений 30 вересня 2011 року

Суддя Хома О.П.