Єдиний державний реєстр судових рішень
ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
30 червня 2011 року м. Київ К-28009/10
Вищий адміністративний суд України у складі:
суддівОстровича С.Е.
Маринчак Н.Є.
Костенка М.І.
Степашка О.І.
Усенко Є.А. провівши попередній розгляд справи за касаційною скаргою Конотопської міжрайонної державної податкової інспекції Сумської області на постанову Сумського окружного адміністративного суду від 10 березня 2010 року та ухвалу Харківського апеляційного адміністративного суду від 14 липня 2010 року у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю Агрофірма «Лан»до Конотопської міжрайонної державної податкової інспекції Сумської області про визнання нечинним рішення, -
в с т а н о в и л а :
Постановою Сумського окружного адміністративного суду від 10 березня 2010 року, залишеною без змін ухвалою Харківського апеляційного адміністративного суду від 14 липня 2010 року, позов задоволено. Визнано нечинним рішення від 10 липня 2009 року №0001872341 про застосування штрафних (фінансових) санкцій в сумі 12240грн.
Не погоджуючись із прийнятим рішенням суду апеляційної інстанції, відповідач подав касаційну скаргу, в якій просить скасувати постанову Сумського окружного адміністративного суду від 10 березня 2010 року та ухвалу Харківського апеляційного адміністративного суду від 14 липня 2010 року та прийняти нове рішення, яким відмовити у задоволенні позовних вимог.
Заслухавши доповідь судді Вищого адміністративного суду України, дослідивши матеріали справи та доводи касаційної скарги колегія суддів приходить до висновку, що касаційна скарга не підлягає задоволенню з таких підстав.
Судами попередніх інстанцій встановлено, що Конотопською міжрайонною податковою інспекцією в Сумській області в період з 12.06.2009 року по 25.06.2009 року проведена планова виїзна документальна перевірка за II квартал 2009 року товариства з обмеженою відповідальністю агрофірма «Лан» щодо своєчасності, повноти нарахування та сплати податків і зборів за період з 01.07.2007 року по 31.03.2009 року, про що був складений акт перевірки від 01.07.2009 року №206/23-3/23817519.
На підставі акту перевірки Конотопською МДПІ було винесено рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 10.07.2009 року №0001872341 щодо сплати штрафних санкцій в розмірі 12240грн.
Як зазначено в акті перевірки податковою інспекцією встановлено незабезпечення щоденного друкування 36 фіскальних звітних чеків, чим було порушено вимоги п.9 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».
Приймаючи рішення про задоволення позову, суд першої інстанції виходив з приписів ст. 13 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» якими передбачено, що вимоги щодо реалізації фіскальних функцій реєстраторами розрахункових операцій для різних сфер застосування встановлюються Кабінетом Міністрів України, та додатку до Вимог щодо реалізації фіскальних функцій реєстраторами розрахункових операцій для різних сфер застосування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 18.02.2002 №199, згідної якого підсумок розрахунків обчислюється за зміну, максимальна тривалість якої не повинна перевищувати 24 години. Відповідно до п. 2 вказаних Вимог зміна - це період роботи реєстратора від реєстрації першої розрахункової операції після виконання 2-звіту до виконання наступного 2-звіту. Дана позиція суду першої інстанції була підтримана судом апеляційної інстанції.
Таким чином, суди попередніх інстанцій дійшли висновку про безпідставність висновків податкового органу про порушення позивачем п. 9 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».
У відповідності до п. 9 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій.
Згідно ст. 13 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»вимоги щодо реалізації фіскальних функцій реєстраторами розрахункових операцій для різних сфер застосування встановлюються Кабінетом Міністрів України.
Вимоги щодо реалізації фіскальних функцій реєстраторами розрахункових операцій для різних сфер застосування затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 18.02.2002 №199.
Згідно з додатком до зазначених вимог підсумок розрахунків обчислюється за зміну, максимальна тривалість якої не повинна перевищувати 24 години. Зміна - це період роботи реєстратора від реєстрації першої розрахункової операції після виконання 2-звіту до виконання наступного 2-звіту.
Початок відліку 24 годин починається саме з включення реєстратора розрахункових операцій та проведення реєстрації першої розрахункової операції, що підтверджується також і позицією ДПА України, викладено у листі № 7501/6/23-2119 від 07.11.2002 року.
Друкування позивачем 2-звіту після включення касового апарату не перевищує 24 години, а тому колегія суддів погоджується з висновками суду першої інстанції про щоденне роздрукування позивачем 2-звіту та відсутність порушення п. 9 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».
Колегія суддів Вищого адміністративного суду України погоджує висновок судів попередніх інстанцій, що приймаючи рішення від 10.07.2009 року №0001872341 про застосування до позивача штрафних (фінансових) санкцій в сумі 12240грн, відповідач діяв не на підставі та не у спосіб, що передбачені Законом України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».
Враховуючи викладене, колегія суддів вважає, що касаційну скаргу слід відхилити, оскільки рішення суду апеляційної інстанції постановлене з додержанням норм процесуального та матеріального права, правова оцінка обставинам у справі дана вірно, а доводи касаційної скарги висновок суду не спростовують, підстави для призначення справи до розгляду в судовому засіданні відсутні.
Керуючись ст. 220-1 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, -
у х в а л и л а:
Касаційну скаргу Конотопської міжрайонної державної податкової інспекції Сумської області відхилити.
Постанову Сумського окружного адміністративного суду від 10 березня 2010 року та ухвалу Харківського апеляційного адміністративного суду від 14 липня 2010 року залишити без змін.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Судді
С.Е. Острович
Н.Є. Маринчак М.І. Костенко О.І. Степашко Є.А. Усенко Суддя С.Е. Острович