Постанова № 18251769, 23.09.2011, Одеський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
23.09.2011
Номер справи
2а-10243/08/1570
Номер документу
18251769
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 2a-10243/08/1570

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21 вересня 2011 року

Одеський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Іванова Е.А.

секретар судового засідання Чиженко А.О.

за участю прокурора ОСОБА_2 (за довіреністю)

за участю представника позивача ОСОБА_1 (за довіреністю)

розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні суду в м. Одесі справу за адміністративним позовом прокурора Ананьївського району Одеської області в інтересах Любашівської міжрайонної державної податкової інспекції Одеської області до Виробничого управління житлово-комунального господарства про стягнення заборгованості, -

ВСТАНОВИВ:

Прокурор Ананіївського району Одеської області звернувся до суду в інтересах держави в особі Любашівської міжрайонної державної податкової інспекції до Виробничого управління житлового комунального господарства, в якому просив стягнути з відповідача суму недоїмки по сплаті збору за геологорозвідувальні роботи в сумі 12821,68 грн.

Прокурор Ананьївського району неодноразово змінював позовні вимоги та зменшував розмір стягуваної суми та остаточно просив суд стягнути з відповідача податковий борг у сумі 8723,14 грн. по збору за геологорозвідувальні роботи.

Позовні вимоги мотивовані тим, що Виробниче управління житлового комунального господарства є платником збору за геологорозвідувальні роботи та подає до Любашівської МДПІ розрахунки вказаного збору щоквартально. Любашівською МДПІ встановлено, що ВУЖКГ станом на 18.09.2008 року мало заборгованість за геологорозвідувальні роботи в сумі 12821,68 грн. В результаті часткового погашення боргу сума заборгованості зменшилася до 11964,63 грн. Рішенням господарського суду Одеської області від 06.02.2006 року по справі за позовом прокурора Ананьївського району Одеської області в інтересах держави в особі Балтської міжрайонної державної податкової інспекції до Ананьївського ВУЖКГ було скасовано штрафні санкції по збору за геологорозвідувальні роботи у сумі 2429,77 грн. Рішенням Одеського апеляційного адміністративного суду від 22.12.2010 року по справі за позовом Ананьївського ВУЖКГ до Любашівської міжрайонної державної податкової інспекції були скасовані податкове повідомлення-рішення від 01.10.2008 року на суму штрафних санкцій 696,31 грн. та податкове повідомлення-рішення на суму штрафних санкцій 115,41 грн. на загальну суму 811,72 грн., а саме, а тому загальний розмір заборгованості відповідача становить 8723,14 грн. На підставі викладеного прокурор просить позов задовольнити та стягнути з відповідача вказану суму заборгованості.

Прокурор в судовому засіданні позов підтримав, просив його задовольнити з підстав, викладених в позовній заяві.

Представник позивача в судовому засіданні також підтримала позов, поданий прокурором Ананьївського району та просила його задовольнити.

Представник відповідача в судове засідання не зявився, про день, час та місце розгляду справи сповіщений належним чином, про що свідчить поштове повідомлення про вручення, про причину неявки суд не сповістив, проте надав до суду письмові заперечення проти позовних вимог, які мотивовані тим, що на день предявлення позову заборгованість відповідача, згідно їх розрахунків, складає не 12821,68 грн., а лише 4894,83 грн., оскільки оплата за геологорозвідувальні роботи не проводилася лише за деякі з тих періодів, що визначені позивачем.

Заслухавши думки учасників процесу, вивчивши матеріали справи, дослідивши обставини справи та перевіривши їх доказами, суд приходить до наступних висновків.

Судом встановлено, що Виробниче управління житлово-комунального господарства зареєстроване як юридична особа 26.10.1994 року Ананьївським райвиконкомом Одеської області про що свідчить свідоцтво про державну реєстрацію субєкта підприємницької діяльності (а.с.7).

Як вбачається з довідки про взяття на облік платника податків від 15.12.2004 року № 154 Виробниче управління житлово-комунального господарства 30.01.1997 року узяте на облік до Ананьївського відділення Балтської МДПІ за № 102 (а.с.11), у теперішній час перебуває на обліку у Любашівській МДПІ, про що не заперечується сторонами.

Збір за геологорозвідувальні роботи, виконані за рахунок державного бюджету є загальнодержавним податком, встановленим ст.. 14 Закону України «Про систему оподаткування», чинного на час виникнення спірних правовідносин.

Єдині правила обчислення і справляння збору за геологорозвідувальні роботи, виконані за рахунок державного бюджету встановлюються Порядком встановлення нормативів збору за геологорозвідувальні роботи, виконані за рахунок державного бюджету, та його справляння, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29 січня 1999 р. N 115.

Відповідно до п. 2 Порядку збір за виконані геологорозвідувальні роботи в повному обсязі зараховується до державного бюджету і спрямовується на розвиток мінерально-сировинної бази.

Відповідно до п. 13 Порядку збір за виконані геологорозвідувальні роботи обчислюється надрокористувачами самостійно відповідно до вимог Інструкції про порядок справляння зборів за геологорозвідувальні роботи, виконані за рахунок державного бюджету, що затверджена наказом Комітету України з питань геології та використання надр і Державної податкової адміністрації України від 23 червня 1999 р. N 105/309, що діяла на час виникнення спірних правовідносин.

Відповідно до п.п. 2.1 п. 2 Інструкції платниками збору за геологорозвідувальні роботи є всі надрокористувачі, незалежно від форми власності, включаючи підприємства з іноземними інвестиціями, які видобувають корисні копалини на розташованих у межах території України, її континентального шельфу та виключної (морської) економічної зони.

Відповідно до п. 3 Інструкції об'єктом обчислення збору за геологорозвідувальні роботи є обсяг видобутих корисних копалин, зокрема підземних вод.

Як вбачається з розрахунків збору за геологорозвідувальні роботи, виконані за рахунок державного бюджету, відповідач здійснює видобуток корисних копалин підземних вод, а тому, відповідно до вищевказаної інструкції є платником збору за геологорозвідувальні роботи.

Відповідно до п.п. 5.1. п. 5 Інструкції надрокористувачі самостійно обчислюють збір за кожний звітний квартал виходячи з обсягів видобутих (погашених запасів) корисних копалин, нормативів збору з урахуванням індексу інфляції та коефіцієнтів. За четвертий звітний квартал збір обчислюється виходячи з обсягів видобутих (погашених запасів) корисних копалин з урахуванням уточнених їх обсягів після закінчення року, нормативів збору з урахуванням індексу інфляції та коефіцієнтів.

Підпунктом 6.1. п. 6 Інструкції встановлено, що платники складають розрахунок збору за геологорозвідувальні роботи щоквартально.

Відповідно п.п. 6.2. п. 6 Інструкції базовий податковий (звітний) період для збору за геологорозвідувальні роботи, виконані за рахунок державного бюджету, дорівнює календарному кварталу. Розрахунки збору подаються надрокористувачами протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу, органам державної податкової служби за місцезнаходженням родовища корисних копалин.

Судом встановлено, що відповідно до вищевикладених норм позивачем щоквартально у період з 4 кварталу 2005 року по 2 квартал 2008 року подавалися розрахунки збору за геологорозвідувальні роботи (а.с.12-22), а також за період з 3 кварталу 2008 року по 2 квартал 2009 року (а.с.126-129), за 3 та 4 квартали 2009 року (а.с.249,251) та за чотири квартали 2010 року (а.с.231,236,237,239,241).

Відповідно до п. 5.1 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.

Таким чином всі зобовязання зі сплати самостійно нарахованих сум збору на геологорозвідувальні роботи на підставі відповідних розрахунків збору є узгодженими з дня надання таких розрахунків до податкової інспекції.

В результаті проведеної перевірки своєчасності сплати збору за геологорозвідувальні роботи Любашівською МДПІ встановлена несвоєчасна сплата відповідачем збору за геологорозвідувальні роботи, що було зафіксовано у актах, складених за результатами перевірок (а.с.25,27,31,33,35,130,131,134).

На підставі актів перевірки Любашівською МДПІ прийняті податкові повідомлення-рішення:

-від 13.04.2006 року № 0000291503/0 про застосування штрафної санкцій у розмірі 50 % узгодженої суми, що в грошовому еквіваленті складає 271,23 грн. (на підстав акту перевірки від 13.04.2006 року) (а.с.23);

-від 24.05.2006 року № 0000601503/0 про застосування штрафної санкції за несвоєчасну сплату узгодженого зобовязання зі збору за геологорозвідувальні роботи у розмірі 50% узгодженої суми, що складає 478,89 грн. (на підставі акту перевірки від 23.05.2006 року) (а.с.26);

-від 31.08.2006 року № 0001231503/0 про застосування штрафу на суму 448,11 грн. (а.с.28);

-від 20.11.2006 року № 0001631503/0 на суму штрафу за несвоєчасну сплату збору за геологорозвідувальні роботи у розмірі 416,52 грн. (на підставі акту перевірки від 20.11.2006 року) (а.с.29);

-від 19.01.2007 року № 0000111503/0 на суму 27,31 грн.;

-від 18.09.2007 року № 0001361503/0 про застосування штрафних санкцій на суму 88,83 грн. на підставі акту перевірки від 18.09.2007 року (а.с.34);

-від 20.09.2007 року № 0001401503/0 про застосування штрафних санкцій у сумі 91,96 грн. на підставі акту перевірки від 20.09.2007 року (а.с.32);

-від 01.10.2008 року № 0001031503/0, яким застосовано до відповідача штрафну санкцію у сумі 696,31 грн. на підставі акту перевірки від 01.10.2008 року (а.с.130);

-від 25.11.2008 року № 0001241503/0 на суму штрафних санкцій 115,41 грн. на підставі акту перевірки від 25.11.2008 року (а.с.133);

-від 15.04.2009 року № 0000401503/0 на суму 403,71 грн. на підставі акту перевірки від 15.04.2009 року (а.с.135);

-від 22.06.2009 року № 0000571503/0 про застосування штрафних санкцій на суму 274,65 грн. (а.с.136);

-від 16.07.2009 року № 0000711503/0 про застосування штрафних санкцій на суму 325,31 грн. (а.с.138);

-від 13.08.2009 року № 0000861503/0 про застосування штрафних санкцій на суму 446,57 грн. (а.с.141).

Всі вищевказані податкові повідомлення-рішення були отримані відповідачем про що свідчать підписи посадових осіб відповідача на корінцях податкових повідомлень-рішень або повідомлення про вручення.

Відповідно до п.п. 5.2.1. п. 5.2. ст.. 5 Закону № 2181, що діяв на час виникнення спірних правовідносин, податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2 цього пункту.

Відповідно до п.п. 5.2.2. п. 5.2. ст.. 5 Закону № 2181, у разі коли платник податків вважає, що контролюючий орган невірно визначив суму податкового зобов'язання або прийняв будь-яке інше рішення, що суперечить законодавству з питань оподаткування або виходить за межі його компетенції, встановленої законом, такий платник податків має право звернутися до контролюючого органу із скаргою про перегляд цього рішення, яка подається у письмовій формі та може супроводжуватися документами, розрахунками та доказами, які платник податків вважає за потрібне надати. Скарга повинна бути подана контролюючому органу протягом десяти календарних днів, наступних за днем отримання платником податків податкового повідомлення або іншого рішення контролюючого органу, що оскаржується. Контролюючий орган зобов'язаний прийняти вмотивоване рішення та надіслати його протягом двадцяти календарних днів від дня отримання скарги платника податків на його адресу поштою з повідомленням про вручення або надати йому під розписку. У разі коли контролюючий орган надсилає платнику податків рішення про повне або часткове незадоволення його скарги, такий платник податків має право звернутися протягом десяти календарних днів, наступних за днем отримання відповіді, з повторною скаргою до контролюючого органу вищого рівня, а при повторному повному або частковому незадоволенні скарги - до контролюючого органу вищого рівня із дотриманням зазначеного десятиденного строку для кожного випадку оскарження та зазначеного двадцятиденного строку для відповіді на нього.

Судом встановлено, що всі вищевказані зобовязання з нарахування штрафних санкцій за несвоєчасну сплату зобовязань зі збору за геологорозвідувальні роботи є узгодженими, окрім податкових повідомлень-рішень від 01.10.2008 року № 0001031503/0, яким застосовано до відповідача штрафну санкцію у сумі 696,31 грн. на підставі акту перевірки від 01.10.2008 року та від 25.11.2008 року № 0001241503/0 на суму штрафних санкцій 115,41 грн. на підставі акту перевірки від 25.11.2008 року, правомірність яких відповідачем була оскаржена в судовому порядку.

Судом встановлено, що у звязку з частковим погашенням заборгованості по збору за геологорозвідувальні роботи, остання становить 11964,63 грн., про що свідчить картка особового рахунку платника (а.с.150).

Судом встановлено, що до заявленої позивачем суми заборгованості у розмірі 11964,63 грн. входить також сума штрафних санкцій у розмірі 2429,77 грн. у стягненні якої Любашівській МДПІ Одеської області відмовив Господарський суд Одеської області, проте Любашівською МДПІ вказана сума не виключена із суми заборгованості та сплачувані відповідачем платежі спрямовувалися на погашення цієї суми.

Дійсно, згідно рішенню Господарського суду Одеської області від 06.02.2006 року за позовом Прокурора Ананьївського району Одеської області в інтересах держави в особі Балтської МДПІ до ВУЖКГ було відмовлено у задоволенні позову в частині стягнення штрафних санкцій у сумі 2429,77 грн. (а.с.69-71).

Крім того, судом встановлено, що постановою Одеського окружного адміністративного суду від 15.06.2010 року, залишеною без змін ухвалою Одеського апеляційного адміністративного суду від 22.12.2010 року зобовязано Ананьївський відділ Любашівської МДПІ зарахувати сплачені платіжними дорученнями №№ 264, 276, 337 кошти по збору за геологорозвідувальні роботи у загальній сумі 1380,29 грн. до третього кварталу 2008 року а також скасовані податкові повідомлення-рішення № 0001031503/0 від 01.10.2008 року та № 0001241503/0 від 25.11.2008 року про застосування до Ананьївського виробничого управління житлово-комунального господарства штрафних фінансових санкцій за несвоєчасну сплату збору за геологорозвідувальні роботи в розмірі 696,31 грн. та 115,41 грн. (а.с.258-261).

Таким чином, на підставі вищевикладеного, з урахуванням вищевказаних рішень судових органів суд приходить до висновку, що заборгованість відповідача зі сплати збору за геологорозвідувальні роботи складає 8723,14 грн., яка і підлягає стягненню з відповідача.

Згідно з пп. 3.1.1 ст.3 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.

Частиною 1 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Але відповідачем не надано суду доказів, що спростовують позовні вимоги Прокурора Ананьївського району в інтересах держави в особі Любашівської МДПІ Одеської області щодо стягнення суми заборгованості.

Згідно зі ст. 86 Кодексу адміністративного судочинства України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Таким чином, суд приходить до висновку, що позовні вимоги Прокурора Ананьївського району в інтересах держави в особі Любашівської МДПІ Одеської області обґрунтовані, тому підлягають задоволенню .

На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 158 - 163 КАС України суд, -

ПОСТАНОВИВ :

Позов прокурора Ананьївського району Одеської області в інтересах Любашівської міжрайонної державної податкової інспекції Одеської області до Виробничого управління житлово-комунального господарства задовольнити.

Стягнути з Виробничого управління житлово-комунального господарства (місцезнаходження : Одеська обл.., м.Ананьїв вул. Леніна 11 код 03350203) на користь Державного бюджету України на рахунок 31313300700022 одержувач УДК в Ананьївському районі код 23215003 банк одержувача ГУДКУ в Одеській області МФО 828011 заборгованість по сплаті збору за геологорозвідувальні роботи у сумі 8723,14грн.

Постанова набирає законної сили відповідно до ст..254КАС України.

Апеляційна скарга на постанову суду може бути подана протягом десяти днів після отримання копії постанови. Апеляційна скарга подається до Одеського апеляційного адміністративного суду через Одеський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Одеського апеляційного адміністративного суду.

Повний текст постанови виготовлений 23.09.2011 року.

Суддя Е.А.Іванов.

23 вересня 2011 року