Єдиний державний реєстр судових рішень Категорія №8.1.5
ПОСТАНОВА
Іменем України
25 серпня 2011 року Справа № 2а-6739/11/1270 Луганський окружний адміністративний суд у складі:
суддіУшакова Т.С.,
при секретарі Фенічевій О.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом прокурора Словяносербського району Луганської області в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Словяносербському районі Луганської області до Державного підприємства «Луганськвугілля» в особі відокремленого підрозділу «Групова збагачувальна фабрика Словяносербська» про стягнення коштів в сумі 33217,75 грн.,-
ВСТАНОВИВ:
03 серпня 2011 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов прокурора Словяносербського району Луганської області в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Словяносербському районі Луганської області до Державного підприємства «Луганськвугілля» в особі відокремленого підрозділу «Групова збагачувальна фабрика Словяносербська» про стягнення коштів в сумі 33217,75 грн.
В обґрунтування заявлених вимог зазначено, що ДП «Луганськвугілля» має у своєму складі відокремлений підрозділ «Групова збагачувальна фабрика Словяносербська», який зареєстрований та взятий на облік як платник податків у ДПІ Словяносербського району Луганської області. Станом на 25.07.2011 року відповідач має заборгованість по сплаті земельного податку з юридичних осіб в сумі 33217,75 грн., що підтверджується податковою декларацією з плати за землю за 2011 рік від 18.04.2011 року.
Прокурора та представник позивача в судовому засіданні підтримали заявлені позовні вимоги у повному обсязі, підтримали доводи, викладені у позові, просили суд стягнути з розрахункових рахунків відповідача податковий борг в сумі 33217,75 грн.
Представник відповідача в судове засідання не зявився, просив перенести слухання по справі на іншу дату у звязку з несвоєчасним отриманням судової повістки, та направити на адресу відповідача копії документів, що додаються до позовної заяви. Судом відмовлено у задоволенні клопотання представника відповідача, оскільки відповідачем було отримано ухвалу про призначення судового розгляду справи на 25.08.2011 року о 10 год. 40 хв. 10.08.2011 року, про що свідчить повідомлення про вручення поштового відправлення, яке знаходиться в матеріалах справи. Крім того, матеріалами справи підтверджено, що прокуратурою Словяносербського району Луганської області на адресу відповідача було направлено адміністративний позов з доданими до нього документами (а.с. 6).
Заслухавши пояснення прокурора та представника позивача, дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.ст. 69-72 Кодексу адміністративного судочинства України, суд дійшов висновку про обґрунтованість заявлених вимог з огляду на наступне.
Як вбачається з матеріалів справи, Державне підприємство «Луганськвугілля» (ідентифікаційний код 32473323) є юридичною особою та має у своєму складі відокремлений підрозділ «Групова збагачувальна фабрика Словяносербська», створений згідно з наказом Державного підприємства «Луганськвугілля» від 18.10.2010 року № 347 на виконання наказу Мінвуглепрому України від 13.09.2010 року № 341, шляхом реорганізації Державного підприємства «Групова збагачувальна фабрика Словяносербська» та приєднання до складу Державного підприємства «Луганськвугілля».
Відокремлений підрозділ «Групова збагачувальна фабрика Словяносербська» Державного підприємства «Луганськвугілля» є платником податків і зборів.
01 січня 2011 року набув чинності Податковий Кодекс України, який встановлює перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства. Відповідно до п. 2 Прикінцевих положень Податкового кодексу України з 01.01.2011 Закон України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” та Закон України “Про систему оподаткування” втратили чинність.
Проте, у звязку з тим, що правовідносини щодо направлення відповідачу податкових вимог виникли до набрання чинності Податковим Кодексом України, суд приходить до висновку, що в даному випадку разом із нормами Податкового кодексу України слід застосовувати також норми раніше діючого законодавства.
Стаття 67 Конституції України передбачає, що кожен зобовязаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Підпунктом 4.1.1. пункту 4.1 статті 4 Податкового кодексу України № 2755-VІ від 02.12.2010 року зазначено, що кожна особа зобов'язана сплачувати встановлені цим Кодексом, законами з питань митної справи податки та збори, платником яких вона є згідно з положеннями цього Кодексу.
Згідно з п.54.1 ст. 54 Податкового кодексу України крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобовязання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом.
Пунктом 57.1 ст. 57 Податкового кодексу України встановлено, що платник податків зобовязаний самостійно сплатити суму податкового зобовязання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим кодексом для подання податкової декларації.
Судом встановлено, що станом на 25.07.2011 року відповідач має податковий борг в сумі 33217,75 грн., який склався із:
- земельного податку з юридичних осіб за кодом платежу 13050101 в сумі 14365,30 грн.;
- земельного податку з юридичних осіб за кодом платежу 13050102 в сумі 6197,05 грн.;
- земельного податку з юридичних осіб за кодом платежу 13050105 в сумі 12655,40.
Вказана сума податкового боргу підтверджується податковими деклараціями з плати за землю від 18.04.2011 року № 9002074399, № 9002068720, № 9002071830 та розрахунком частки податкового боргу станом на 25.07.2011 року.
Згідно з п. 59.1 ст. 59 Податкового кодексу України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобовязання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Відповідно до ст. 6 Закону України №2181 «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами» (що діяв до 01.01.2011 року) 07.05.2009 року відповідачу було вручено першу податкову вимогу № 1/132 від 07.05.2009 року, 11.06.2009 року відповідачу було вручено другу податкову вимогу № 2/156 від 11.06.2009 року.
Відповідно до п. 20.1.18 ст. 20 Податкового кодексу України Державна податкова інспекція має право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.
Відповідно до п.87.2 ст. 87 Податкового кодексу джерелами погашення податкового боргу платника податків є будь-яке майно такого платника податків з урахуванням обмежень, визначених цим Кодексом, а також іншими законодавчими актами.
Згідно з п. 95.1 ст. 95 Податкового кодексу орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Відповідно до п. 95.2 ст. 95 Податкового кодексу України стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.
Враховуючи викладене, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.
Питання про розподіл судових витрат не вирішується у звязку з тим, що відповідно до ст. 4 Декрету Кабінету Міністрів України «Про державне мито» позивач звільнений від сплати судового збору.
Згідно ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України у судовому засіданні, у якому закінчився розгляд справи, оголошено вступну та резолютивну частини постанови та повідомлено представників сторін про те, що постанову у повному обсязі буде виготовлено протягом 5-денного строку.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 2, 17, 94, 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов прокурора Словяносербського району Луганської області в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Словяносербському районі Луганської області до Державного підприємства «Луганськвугілля» в особі відокремленого підрозділу «Групова збагачувальна фабрика Словяносербська» про стягнення коштів в сумі 33217,75 грн. задовольнити у повному обсязі.
Стягнути кошти в сумі 33217,75 грн. (тридцять три тисячі двісті сімнадцять гривень 75 копійок) по земельному податку з юридичних осіб з рахунків у банках, що обслуговують Відокремлений підрозділ «Групова збагачувальна фабрика Словяносербська» Державного підприємства «Луганськвугілля» на розрахунковий рахунок № 33211800700301 код казначейства 24046691 одержувач УДК в Словяносербському районі МФО 804013, банк ГУДКУ в Луганській області.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.
Повний текст постанови виготовлено та підписано 30 серпня 2011 року.
СуддяТ.С. Ушаков