Справа № 2-а-2941/11/0101
ПОСТАНОВА
Іменем України
09 вересня 2011 року м. Алушта
Алуштинський міський суд Автономної Республіки Крим
у складі головуючого судді Шустової І.П.,
при секретарі Тукмачові С.В.,
розглянувши адміністративну справу за позовом Управління праці і соціального захисту населення Алуштинської міської ради до ОСОБА_1 про відшкодування незаконно отриманої житлової субсидії,
встановив:
Управління праці та соціального захисту населення Алуштинської міської ради звернулося до суду з адміністративним позовом до ОСОБА_1 про відшкодування незаконно отриманої житлової субсидії, посилаючись на те, що при здійсненні перевірки Контрольно-ревізійним відділом м. Алушти правильності призначення та надання субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг було встановлено, що відповідач 26.08.2008 року уклала договір дарування своєї квартири, зареєстрований в КРП «СМ БРТІ»02.09.2010 року, тобто з цього часу припинила бути власником квартири. Субсидію отримувала з 01.09.2008 року по 01.07.2010 року. Дарування квартири і приховування цього факту призвело до незаконного нарахування субсидії у сумі 3102,05 грн., яка підлягає стягненню в судовому порядку з відповідача.
У судовому засіданні представник позивача Диденко І.Г. позов підтримала, просила його задовольнити. Пояснила, що відповідач не надала їм інформацію про те, що квартиру вона подарувала. Якщо б вона поставила їх у свідомість про це, вони могли б на комісії розглянути питання про надання їй субсидії. Комісія може надати субсидію і не власникові квартири, проте це право комісії, а не обовязок.
У судовому засіданні відповідач позов не визнала. Посилалася на лист Міністерства соціальної політики АР Крим, відповідно до якого на виконання п.2 Постанови КМУ від 08.03.2010 року № 861 «Про опорядкування окремих питань щодо в провадженні спрощеного порядку призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива»з метою забезпечення можливості призначення за рішенням комісій місцевих органів влади житлових субсидій у випадках, коли громадяни похилого віку зареєстровані та проживають у приватизованих (приватних) житлових приміщеннях (будинках), користується житлово-комунальними послугами (тому числі природним газом та електроенергією), сплачують за особовими рахунками, відкритими на власників житла, які є близькими родичами зазначених громадян, але не зареєстровані у таких житлових приміщеннях (будинках). Пояснила також, що комісіям створеними влади рекомендовано приймати рішення щодо визначення житлових субсидій громадянам похилого віку, які зареєстровані та проживають у приватизованих (приватних) житлових приміщеннях (будинках), які не належать їм на праві власності, з урахуванням всіх обставин, що склалися, зокрема матеріального становища таких громадян, родинних звязків з власниками житла, соціального статусу та платоспроможності власників житла тощо.
Вислухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає повному задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 була отримувачем субсидії по сплаті житлово-комунальних послуг, наданих відповідно до її заяв (а.с. 2,3,4)
Судом з'ясовано, що згідно рішень про призначення субсидій управління праці та соціального захисту населення Алуштинської міської ради з вересня 2008 по липень 2010 року на підставі заяви та доданих до неї документів ОСОБА_1 було призначено субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг (а.с. 5,6,7).
Згідно абзацу 1 п. 3 " Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22 вересня 1997 року № 1050 зі змінами та доповненнями далі - Положення, призначення субсидій та контроль за їх цільовим використанням здійснюється управліннями праці та соціального захисту населення районних, районних у м.м. Києві та Севастополі держадміністрацій, структурними підрозділами з питань праці та соціального захисту населення виконавчих органів міських, районних у містах (у разі їх створення) рад (далі - органи праці та соціального захисту населення).
При здійсненні Контрольно-ревізійним відділом м. Алушти Управлінню праці та соціального захисту населення Алуштинської міської ради була направлена вимога щодо усунення виявлених ревізією порушень законодавства призначенням та виплатою субсидії ОСОБА_1. Встановлено, що остання не надала інформацію про відчуження нею квартири 17.03.2008 року (а.с. 11, 12-13).
На підставі абз. 2 п. 20 Положення, надання раніше призначеної субсидії припиняється, якщо громадянин приховав або свідомо подав недостовірні дані про доходи та майновий стан, що вплинули на встановлення права на субсидію і визначення її розміру, внаслідок чого йому була надміру перерахована сума субсидії, - з місяця, в якому виявлено порушення;
Відповідно до абз. 6, 7 п. 20 Положення, в редакції, яка діяла на момент виявлення порушення, сума субсидії, перерахованої (виплаченої) надміру внаслідок свідомого подання громадянином документів з недостовірними відомостями або неповідомлення громадянином про набуття права власності на житло (житлове приміщення) іншою особою, яка не була в ньому зареєстрована, повертається ним за вимогою органу, що призначив субсидію.
У разі коли громадянин добровільно не повернув надміру перераховану (виплачену) суму субсидії, питання про її стягнення органи, що призначають субсидії, вирішують у судовому порядку.
Відповідно до довідки про необґрунтовано сплачену субсидію житлово-комунальної послуги (а.с. 14) ОСОБА_1 в період з 01.01.2008 по 30.06.2010 року надмірно отримала 3102,05 грн. субсидії.
В звязку з виявленими обставинами 12.11.2010 року і 14.01.2011 року Управлінням праці та соціального захисту населення Алуштинської міської ради АР Крим було направлено повідомлення про припинення надання житлової субсидії, в якому зазначено, що їй надмірно виплачені державні кошти в сумі 3102,05 грн., які вона зобовязана повернути до 01 лютого 2011 року. У разі відмови на перерахування коштів у зазначений термін, вони будуть стягнуті у судовому порядку.
Таким чином, внаслідок ненадання Управлінню праці та соціального захисту населення інформації про укладення договору дарування квартири, відповідач безпідставно отримувала житлову субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг.
Згідно ч. 1 ст. 1212 ЦК України особа, яка набула майно або зберегла його у себе за рахунок іншої особи (потерпілого) без достатньої правової підстави (безпідставно набуте майно), зобовязана повернути потерпілому це майно. Особа зобовязана повернути майно і тоді , коли підстава, на якій воно було набуте, згодом відпала.
Керуючись ст. ст. 17, 18, 98, 158-163 КАС України, ст.ст. 1212 ЦК України, суд
постановив:
Позов Управління праці та соціального захисту населення Алуштинської міської ради до ОСОБА_1 про відшкодування незаконно отриманої житлової субсидії, задовольнити повністю.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави в особі Управління праці та соціального захисту населення Алуштинської міської ради, розташованого за адресою: м. Алушта, пл. Радянська, 1, р/р 35418016000451 ГУДКУ г. Сімферополя, МФО 824026, ОКПО 03194128, КФК 090405 суму в розмірі 3102 гривні пять копійок (три тисячі сто дві гривні 5 копійок).
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави у розмірі 3,40 грн..
Постанова може бути оскаржена до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Алуштинський міський суд АРК протягом десяти днів з дня її проголошення.
Суддя І.П.Шустова.