Рішення № 18197280, 14.09.2011, Господарський суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
14.09.2011
Номер справи
2781-2011
Номер документу
18197280
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

Автономна Республіка Крим, 95003, м.Сімферополь, вул.О.Невського/Річна, 29/11, к. 106

РІШЕННЯ

Іменем України

14.09.2011Справа №5002-3/2781-2011 За позовом Заступника прокурора м. Ялти, ( м. Ялта, вул. Кірова,18) в інтересах держави в особі Республіканського комітету по земельних ресурсах АР Крим, (м. Сімферополь, вул. Кечкеметська, 114) та в особі Фонду державного майна України, ( м. Київ. вул. Кутузова,18/9)

До відповідача Лівадійської селищної ради АР Крим, ( с.м.т Ліва дія, вул. Батуріна,8)

За участю третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору :

1.ЗАТ Лікувально оздоровчих закладів профспілок України «Укрпрофоздоровниця» ( м. Київ, вул. Шота Руставелі,39/41)

2.Дочірнє підприємство «Санаторій «Курпати» ЗАТ Лікувально оздоровчих закладів профспілок України «Укрпрофоздоровниця» ( м. Ялта, с.м.т Курпати, Алупкінське шосе,12-А)

3. Управління Держкомзему у м. Ялта Республіканського комітету по земельних ресурсах АР Крим. ( м. Ялта, вул. Руданського,7)

Про визнання недійсним рішення Лівадійської селищної ради № 31 від 21.08.08р., з урахуванням внесених змін, відповідно до рішення Лівадійської селищної ради № 74 від 23.05.09р. та про зобовязання Управління Деркомзему в м. Ялта внести відповідні зміни до форми 6 зем.

Суддя ГС АРК Соколова І.О.

ПРЕДСТАВНИКИ:

Від першого позивача представник ОСОБА_1 за дор. від 26.08.10р.

Від другого позивача представник не зявився, сповіщений належним чином

Від відповідача представник не зявився, сповіщений належним чином

Від першої третьої особи представники ОСОБА_2 за дор. від 11.07.11р., ОСОБА_4 за дор. від 07.07.11р.

Від другої третьої особи представник ОСОБА_3 за дор. від 06.08.11р.

Від третьої третьої особи представник не зявився, сповіщений належним чином

За участю прокурора Тіткова К.С. посвідчення №11146

Суть спору: У липні 2011 року Заступник прокурора м. Ялта в інтересах держави в особі Республіканського комітету по земельних ресурсах АР Крим, м. Сімферополь та Фонду державного майна України, м. Київ звернувся до господарського суду АР Крим з позовом до відповідача - Лівадійської селищної Ради, с.м.т. Лівадія, за участю третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог не предмет спору, а саме : ЗАТ Лікувально оздоровчих закладів профспілок України «Укрпрофоздоровниця», м. Київ, Дочірнього підприємства «Санаторій «Курпати» ЗАТ Лікувально оздоровчих закладів профспілок України «Укрпрофоздоровниця»,м. Ялта, та Управління Держкомзему у м. Ялта Республіканського комітету по земельних ресурсах АР Крим, м. Ялта , в якому просив суд визнати недійсним рішення Лівадійської селищної ради № 31 від 21.08.08р., з урахуванням внесених змін відповідно до рішення Лівадійської селищної ради № 74 від 23.05.09р., та про зобовязання Управління Держкомзему в м. Ялта внести відповідні зміни до форми 6 зем.

Свої позовні вимоги Заступник прокурора м. Ялта, обґрунтовує тим, що в процесі проведення прокурорської перевірки було встановлено, що 21.08.09р. Лівадійська селищна Рада припинила постійне землекористування ДП «Санаторій Курпати» земельною ділянкою, загальною площею 0,600га, яка розташована за адресою : АР Крим, м. Ялта, с.м.т. Курпати, вул. Алупкінське шосе, район будинку № 12, а вилучену земельну ділянку передала до земель запасу відповідача.

Рішенням Лівадійської селищної ради № 74 від 23.05.09р були внесені зміни до рішення № 31 від 21.08.09р., а п. 2. викладено в наступній редакції : «Припинити право постійного користування ДП «Санаторій Курпати» земельною ділянкою площею 0,36 га, що розташована за адресою : м. Ялта, с.м.т. Курпати, вул. Алупкінське шосе, район будинку № 12».

На думку заступника прокурора м. Ялта, зазначеними рішеннями відповідач фактично розпорядився земельною ділянкою підприємства, яке у своєму статутному фонді має частку державної власності.

Крім того, заступник прокурора м. Ялта, вважає, що у Лівадійської селищний ради також були відсутні будь які підстави для розпорядження вказаною земельною ділянкою ДП «Санаторія Курпати» через відсутність у затверджених меж населеного пункту.

Також у позові прокурором було зазначено, що, відповідно до статуту ДП «Санаторій Курпати», це підприємство входить до складу ЗАТ ЛОУЗП України «Укрпрофздравниця» та засновано на державний власності. На підставі цього, ДП «Санаторій Курпати» не уповноважено самостійно приймати рішення щодо відчуження майна, вилучення земельних ділянок для передачі іншим особам. Відчужувати майнові обєкти державне підприємство має право лише за попереднім погодженням з органом, до сфери управління якого воно входить.

Таким чином , на думку прокурора, погодження , яке ДП «Санаторій Курпати» надало Лівадійської селищної Ради на вилучення земельної ділянки, не може вважатись таким, що передбачено ст.. 151 ЗК України , оскільки видано за межами повноважень, наданих підприємству установчими документами та законом.

Посилаючись на ст.. 19,121,124 Конституції України, ст.. 20, 36-1 ЗУ «Про прокуратуру», ЗУ «Про оренду землі», ст.. ст.. 93,124,126, 152, 158 ЗК України, ст.. ст.. 2, 12, 54 ГПК України, прокурор просив суд визнати недійсним рішення Лівадійської селищної Ради № 31 від 21.08.08р., з урахуванням внесених змін відповідно до рішення № 74 Лівадійської селищної Ради від 23.05.09р. , а також зобовязати третю особу Управління Держкомзему у м. Ялті внести відповідні змін до форми 6 зем.

Ухвалою ГС АРК від 01.07.11р. вказаний позов був прийнятий до розгляду суддею ГС АРК Соколовою І.А. та призначений до слухання 19.07.11р.

До дня слухання справи суд отримав відзив Лівадійської селищної Ради від 18.07.11р. на позовну заяву , в якому відповідач вказує на те, що спірні рішення Лівадійської селищної ради № 31 від 21.08.08р. та № 74 від 23.05.09р. були прийняти з повним дотриманням вимог чинного законодавства України та в межах наданих селищний ради повноважень.

В процесі розгляду справи заступник прокурора м. Ялта та прокурор відділу прокуратури АРК надали суду свої письмові пояснення по суті позову, які додані до матеріалів справи . (а.с. 6-8, 119-124 т. 2).

Зокрема, заступник прокурора м. Ялти в своїх письмових поясненнях від 13.09.11р., звертав увагу суду на те, що, відповідно до вимог КАС України , суд під час розгляду вказаної справи може вийти за межі позовних вимог, як що це необхідно для повного захисту прав , свобод та інтересів сторін чи третіх осіб , про захист яких вони просять.

Крім того, від заступника прокурора м. Ялта надійшла заява про забезпечення позову, у порядку зі ст.. ст. 65-67 ГПК України, про накладення арешту на земельну ділянку загальною площею 0,600га, розташованою за адресою : АР Крим, м. Ялта, с.м.т. Крпати, вул. Алупкінське шосе, район будинку № 12 ( т. 1 а.с. 27)

Розглянувши вказану заяву , суд не знаходить законних підстав для її задоволення, так як заступником прокурор м. Ялта не надано доказів того, що відповідач Лівадійська сільська Рада збирається розпорядитися спірною земельною ділянкою, у тому числі передати її в оренду або у власність іншим особам, що в подальшому зробить не можливим виконання рішення суду. При цьому, суд приймає до уваги , що в позовної заяви прокурор просить тільки визнати недійсним рішення Лівадійської селищної Ради від 21.08.08р та від 23.05.09р. та у цьому позові немає вимог про вилучення цієї ділянки із користування відповідача або інших осіб.

В процесі розгляду справи представники позивача - Республіканського комітету по земельних ресурсах АР Крим, третіх осіб ПАТ ЛОЗПУ «Укрпрофоздоровниця» та ДП «Санаторій «Курпати» звертали увагу суду на те, що тексти їх позовних заяв, отримані від заступника прокурора м. Ядта, неспівпадають з позовною заявою, яка прийнята до провадження ГС АРК на підставі Ухвали від 01.07.2011р.

Зокрема, в екземплярах позовних заяв, отриманих вказаними сторонами, є вимоги про зобовязання Лівадійською селищну Раду повернути земельну ділянку площею 0,600га, що розташована у смт. Курпати, вул. Алупкінське шосе, район будинку №12

Заступник прокурора м. Ялта у своїх письмових поясненнях від 13.09.2011р. повідомив суд, що розбіжності у позовних заявах, наданих до суду, та відправлених сторонам, виникли у наслідок технічного збою компютерного обладнання.

Але, до початку судового засідання заступник прокурора м. Ялта не спрямував до суду заяву, у порядку ст. 22 ГПК України, про збільшення позовних вимог.

Першій позивач - Республіканський комітет по земельних ресурсах АР Крим у своїх письмових поясненнях від 14.09.11р. повідомив суд , що він є належним позивачем по дійсній справі, посилаючись на п. п. 1, 4 Положення про Республіканський комітет по земельним ресурсам АР Крим. та на ст. 2 ЗУ «Про державний контроль за використанням та охороною земель».

Крім того, у судовому засіданні представник першого позивача підтримав позовні вимог у повному обсязі.

Другий позивач Фонд державного майна України, м. Київ, не забезпечив явку свого представника у судове засідання, письмових пояснень з приводу позову заступника прокурора м. Ялта суду не надав, не зважаючи на те, що був належним чином повідомлений про розгляд справи.

Відповідач Лівадійська селищна Рада не забезпечила явку свого представника у судові засідання, але у відзиві на позов відповідач зазначив, що рішенням Верховної Ради АР Крим № 1347-4/05 від 22.06.05р. , яке прийняте у межах її повноважень, встановлених п. «з» ст. 7 та п.2 ст. 174 ЗК України, були встановлені межі селища Курпати по проектам їх відводу. Таким чином, на думку відповідача межі земель смт. Курпати були встановлені Верховною Радою АР Крим відповідно до норм земельного законодавства України та віднесені до комунальної форми власності. Тобто, Лівадійська селищна рада вважає, що рішення № 31 від 21.08.08р., із внесеними змінами відповідно до рішення № 74 від 23.05.09р., про припинення ДП «Санаторій Курпати» права постійного користування частиною земельної ділянки, у звязку з добровільною відмовою, були прийняти з повним дотриманням норм чинного законодавства та в межах наданих селищній раді повноважень, а тому правові підстави для відхилення заяви ДП «Санаторій Курпати» у відповідача були відсутні. ( а.с. 24. т. 1)

Третя особа - ЗАТ Лікувально оздоровчих закладів профспілок України «Укрпрофоздоровниця», м. Київ, у відзиві на позов та у судовому засіданні позовні вимоги заступника прокурора м. Ялта не визнала, та просила суд відмовити у задоволені позову у повному обсязі.

Зокрема, у відзиві на позов від 30.08.11р. ЗАТ ЛОУЗП України «Укрпрофздравница» зазначало, що п. 1.4. Статуту Приватного акціонерного товариства лікувально-оздоровчих закладів профспілок України «Укрпрофоздоровниця», ( редакція 2011 року) передбачена організаційна правова форма Товариства Акціонерне Товариство. Тип Товариства Приватне.

Згідно з Статутом ПАТ ЛОУЗП України «Укрпрофздравница» , акціонерами Товариства є : Федерація професійних спілок України частка у статутному капіталі 92,92 %, Фонд соціального страхування України з тимчасової втрати працездатності частка у статутному капіталі 7,08 %. Жодний з вищевказаних акціонерів, на думку представника третьої особі, не є органом уповноваженим управляти державним майном.

Таким чином, установчі документи ПАТ ЛОУЗП України «Укрпрофздравница», свідчать про те, що у його статутному капіталі відсутня частка державної власності.

Крім того, Товариство звертає увагу суду на те, що ДП «Курпати» не є державним підприємством, так, як його засновником та власником є саме ЗАТ ЛОУЗП України «Укрпрофздравница», ( нині ПАТ ЛОУЗП України «Укрпрофздравница»), що відображено у Статуті ДП «Санаторій Курпати» ( т. 2. а.с. 9-11)

Третя особа ДП «Санаторій Курпати» у відзиві на позов від 26.08.11р. та у судовому засіданні вимоги прокурора не визнала у повному обсязі, посилаючись на те, що, по перше, пунктом 1.1. Статуту Дочірнього підприємства «Санаторій «Курпати» закритого акціонерного товариства лікувально-оздоровчих закладів профспілок України «Укрпрофоздоровниця» передбачено, що ДП «Санаторій «Курпати» створене одним засновником ЗАТ «Укрпрофоздоровниця», згідно з рішенням загальних зборів ЗАТ «Укрпрофоздоровниця» від 19.06.2002 р.

По - друге , згідно п. 1.2 Статуту підприємство - «Засновником та власником Підприємства є юридична особа за законодавством України Закрите акціонерне товариство «Укрпрофоздоровниця», (нині ПАТ) яке діє на підставі власного Статуту і знаходиться за адресою: 01033, м. Київ-23, вул. Шота Руставелі, 39/41.

Таким чином, в Статуті ДП «Санаторій «Курпати» ЗАТ «Укрпрофоздоровниця» відсутня частка державної власності, а тому ДП «Санаторій Курпати» не є державним підприємством.

Третя особа - Управління Держкомзему у м. Ялта Республіканського комітету по земельних ресурсах АР Крим не забезпечила явку свого представника у судові засідання та письмових пояснень суду не надало, але було сповіщено належним чином про дати та місце розгляду справи.

Розглянув матеріали справи, додатково надані документи , заслухав пояснення прокурора, присутніх у судовому засіданні сторін, суд -

В С Т А Н О В И В :

22.11.1991 р. Постановою Президії ради Федерації незалежних професійних спілок України «Про створення акціонерного товариства лікувально оздоровчих установ профспілок України «Укрпрофоздоровниця» вирішено створити на базі санаторно курортних закладів , підприємств, обєднань та установ профспілок України за пайовим внеском Фонду соціального страхування України Акціонерне Товариство лікувально оздоровчих установ профспілок України «Укррофоздоровниця» з акціонерним капіталом 1089,384 тис. карбованців.

04.12.1991 р. між Федерацією незалежних профспілок України та Фондом соціального страхування України був укладений установчий договір про створення акціонерного товариства «Укрпрофоздоровниця»

Рішенням виконавчого комітету Ленінської районної Ради м. Києва №1971 від 23.12.91 було зареєстровано ЗАТ "Укрпрофоздоровниця", яке є правонаступником Української республіканської ради по управлінню курортами профспілок, оздоровниць і господарств, об'єднань санаторно-курортних закладів профспілок України, що створено на основі майна засновників Федерації професійних спілок України та Фонду соціального страхування України з тимчасової втрати працездатності. При цьому, вкладом Федерації професійних спілок України є основні фонди та оборотні кошти санаторно-курортних закладів, підприємств і організацій профспілок загальною вартістю 751 234 350 грн., які були передаються товариству у власність, що становить 92,92 % розміру статутного фонду.

Пунктом 1.4. Статуту Приватного акціонерного товариства лікувально - оздоровчих закладів профспілок України «Укрпрофоздоровниця» (редакція 2011 року) передбачено, що організаційно - правова форма Товариства Акціонерне товариство. Тип Товариства Приватне.

Відповідно до п. 4.2 Статуту Приватного акціонерного товариства лікувально-оздоровчих закладів профспілок України «Укрпрофоздоровниця» (редакція 2011 року), акціонерами Товариства є:

- Федерація професійних спілок України частка у статутному капіталі 92,92 %

- Фонд соціального страхування України з тимчасової втрати працездатності частка у статутному капіталі 7,08 %. ( т. 2 а.с. 13-17)

Жодний з вищевказаних акціонерів не є органом, уповноваженим управляти державним майном.

Таким чином, в статутному капіталі (на даній час) ПрАТ «Укрпрофоздоровниця» відсутня частка державної власності.

Дочірнє підприємство «Санаторій Курпати» Закритого акціонерного товариства лікувально-оздоровчих закладів профспілок України «Укрпрофоздоровниця» (далі - Підприємство) було створено одним засновником Закритим акціонерним товариством лікувально-оздоровчих закладів профспілок України «Укрпрофоздоровниця» (далі - Товариство), згідно з рішенням загальних зборів ЗАТ «Укрпрофоздоровниця».

Місцезнаходження підприємства: Україна, АР Крим, м. Ялта, с.м.т. Курпати, шосе Алупкінське,12.

Пунктом 1.2 Статуту Підприємства встановлено, що засновником та власником Підприємства є юридична особа за законодавством України Закрите акціонерне товариство лікувально - оздоровчих закладів профспілок України «Укрпрофоздоровниця», яка діє на підставі власного Статуту і знаходиться за адресою: 01033, м. Київ-23, вул. Шота Руставелі, 39/41, ідентифікаційний код 02583780. ( т. 1 а.с. 96-109)

Комплекс «Санаторій Курпати» був переданий третій особі ЗАТ ЛОЗПУ «Укрпрофоздоровниця» при його створенні на підставі постанови Президії ради Федерації Незалежних Профспілок України (ФНПУ) №11-11-1 від 22.11.91р. «Про створення акціонерного товариства лікувально-оздоровчих закладів профспілок України «Укрпрофоздоровниця» .( т. 1 а.с. 119-120)

Факт передачі комплексу «Санаторій Курпати» підтверджується актом прийому-передачі майна Федерації незалежних профспілок України у власність акціонерного товариства лікувально-оздоровчих закладів профспілок України «Укрпрофоздоровниця» від 24.01.1992р.( т. 1 а.с. 118)

19.02.2008 р. Лівадійський селищний голова Мамикин А.П. звернувся з листом до директора ДП «Санаторія Курпати» Зайцева О.Ю., в якому просив розглянути питання про передачу до земель запасу Лівадійської селищної Ради земельну ділянку площею 0,6000 га, яка розташована за адресою: АР Крим, м. Ялта, с.м.т Курпати, Алупкінське шосе, у районі будинку № 12. ( т. 2 а.с. 111)

26.02.08р. керівником ДП «Санаторій Курпати» Зайцевим О.Ю було спрямовано листа на адресу Голови Правління ЗАТ ЛОЗПУ «Укрпрофоздоровниця», м. Київ - Рачкова В.І., в якому повідомлялось про те, що Санаторій отримав листа від Лівадійської селищної Ради про надання згоди на вилучення з земель постійного користування Санаторію земельної ділянки площею 0,6 га, яка розташована навколо будинків ЖЄУ Лівадійської сільської Ради за адресою п. Курпати , Алупкінське шосе,12. У звязку з цим, керівник ДП «Санаторій Курпати» просив розглянути пропозицію Лівадійької селищної Ради та дати дозвіл на вилучення вказаної земельної ділянки з користування ДП «Санаторій Курпати», посилаючись на те, що вказана земельна ділянка безпосередньо оточує житлові будинки селищної ради та в господарської діяльності Санаторія не використовується. ( т. 2 а.с. 114).

Рішенням Правління ЗАТ лікувально - оздоровчих закладів профспілок України «Укрпрофоздоровниця», м. Київ від 19.05.08р, на підставі клопотання Лівадійської селищної ради від 19.02.08р та листа ДП «Санаторія Курпати» ЗАТ «Укрпрофоздоровниця» від 26.02.08р щодо вилучення з землекористування дочірнього підприємства земельної ділянки, керуючись ст. ст.. 141,142 ЗК України та п. 8.4.7.28 Статуту, Правлінням ЗАТ «Укрпрофоздоровниця» було вирішено : 1. надати дозвіл ДП «Санаторія Курпати» ЗАТ «Укрпрофоздоровниця» на вилучення з користування санаторію та передачі до Лівадійської селищної Ради земельної ділянки орієнтованою площею 0,6 га, яка знаходиться за адресою : АР Крим, м. Ялта, с.м.т. Курпати, Алупкінське шосе,12-1 , для обслуговування житлових будинків ЖЕУ Лівадійської селищної ради.

2. ДП «Санаторій Курпати» ЗАТ «Укрпрофоздоровниця» (Зайцев О.Ю.) впорядкувати земельні відносини з Лівадійською селищною Радою з внесенням відповідних змін до Державного акту на право постійного користування землею від 16.06.94р КМ 0009ПС , що виданий на підставі рішення виконкому Лівадійької селищної Народних депутатів від 21.04.92р за № 35. ( т.2 а с. 113).

Листом від 27.05.08р. Керівник ДП «Санаторій Курпати» ЗАТ ЛОЗПУ «Укрпрофоздоровниця» повідомив Лівадійську селищну Раду про отримання згоди на оформлення та вилучення з земель постійного користування санаторію земельної ділянки, орієнтованою площею 0,6 га , згідно зі схемою, та передачею її ЖЕУ для обслуговування житлових будинків. (т 2. а.с.112).

Розглянувши добровільну відмову ДП «Санаторій Курпати» ЗАТ ЛОЗПУ «Укрпрофоздоровниця» від земельної ділянки, технічну документацію по землеустрою, на 27 ії сесії пятого скликання 21.08.08р Лівадійською селищною радою було прийнято рішення № 31 «Про припинення права постійного користування ДП «Санаторій Курпати» ЗАТ ЛОЗПУ «Укрпрофоздоровниця» земельною ділянкою площею 0,6000 га за адресою : АР Крим, м. Ялта, смт. Курпати, Алупкінське шосе,12» ( т.1 а.с. 11)

Цім ж рішенням була затверджена технічна документація по переводу земель оздоровчого призначення, що знаходились у постійному користуванні ДП «Санаторій Курпати» ЗАТ ЛОЗПУ «Укрпрофоздоровниця», у землі запасу Лівадійської селищної Ради, загальною площею 0,6000 га за адресою : АР Крим, м. Ялта, с.м.т Курпати, Алупкінське шосе,12. та припинено право постійного користування ДП «Санаторій Курпати» ЗАТ ЛОЗПУ «Укрпрофоздоровниця» спірною земельною ділянкою.

Також, вказаним вище рішенням передбачалось внести зміни в Державний акт ДП «Санаторія Курпати» ЗАТ ЛОЗПУ «Укрпрофоздоровниця» на право постійного користування частиною земельної ділянки серії КМ, зареєстрованого у кінзі запису Державних актів на право постійного користування землею за № 9 від 16.06.94р. Земельну ділянку площею 0,6000га передбачалось також перевести з земель запасу Лівадійської селищної Ради у межах населеного пункту с.м.т Курпати ( землі не передані у власті та не передані у користування (строка 12.3 шифр 96 форми 6 зем) та рахувати за угіддями 0,6000 га «забудовані землі, у тому числі «під житлову забудову одно та двухповерховой» ( графі 34,35 форми 6 зем.).

Згодом , Рішенням 34 ої сесії пятого скликання Лівадійської селищної ради № 74 від 23.05.09р були внесені зміни до рішення № 31 від 21.08.09р, а саме: п. 2. викладено в наступній редакції : «Припинити право постійного користування ДП «Санаторій Курпати» земельною ділянкою площею 0,36 га, що розташована за адресою : м. Ялта, с.м.т. Курпати, вул. Алупкінське шосе, район будинку № 12». ( т.1 а.с. 12).

Вказані зміни до рішення відповідача № 31 від 21.08.08р. були прийняті у звязку з тим, що на підставі рішення № 41 від 26.03.1997р., з землекористування КОК «Курпати» була вилучена земельна ділянка площею 0,24 га , яка була зайнята житловим фондом.

Таким чином, фактично у 2009 році із землекористування ДП «Санаторія Курпати» була вилучена земельна ділянка площею 0,3600 га, розташована у с.м.т Курпати , Алупкінське шосе у районі будинку № 12, а не площею 0,6000га

Вказана земельна ділянка площею 0,3600 га була переведена до земель запасу Лівадійської селищної Ради у межах населеного пункту с.м.т Курпати та рахується по угіддям : 0,6000 га, у тому числи 0,2400 га та 0,3600 га забудовані землі, у тому числі під житлові забудови одно та двохповерхові. ( графі 34,35 форми 6- зем).

У своєму позові заступник прокурору м. Ялта про визнання недійними рішення Лівадійської селищної Ради № 31 від 28.08.08р , з урахуванням внесених змін відповідно до рішення Лівадійської селищної ради № 74 від 23.05.09р., обґрунтовуючи свої вимоги, зокрема, посилався на те, що, по - перше, ДП «Санаторій Курпати» є державним підприємством , а тому не мав права безоплатно передавати належне йому майно іншим юридичним особам .

По друге, у Лівадійської селищної ради були відсутні законі підстави для розпорядження земельною ділянкою площею 0,600 га , яка знаходилась у постійному користуванні ДП «Санаторій Курпати» , у тому числі через відсутність у Лівадійської селищної Ради належно затверджених меж населеного пункту.

У відповідності зі ст.. 33 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.

Але, в процесі розгляду справи вказані доводи заступника прокурора м. Ялта були спростовані наданими додатковими документами .

Як було вказано вище, Дочірнє Підприємство «Санаторій Курпати» ЗАТ ЛОЗПУ «Укрпрофоздоровниця» не є державним підприємством, оскільки його засновником та власником, згідно Статуту підприємства, є - ЗАТ ЛОЗПУ «Укрпрофоздоровниця».

Згода на відчуження спірної земельної ділянки площею 0,3600 га була надана ДП «Санаторій Курпати» після отримання відповідного рішення засновника та власника цього підприємства - ЗАТ ЛОЗПУ «Укрпрофоздоровниця» у травні 2008 року. (рішення Правління ЗАТ ЛОЗПУ «Укрпрофоздоровниця» № П4-22р від 19.05.08р).

У звязку з цім, суд не може погодитись з твердженням заступника прокурора м. Ялта, про те , що ДП «Санаторій Курпати» не мав попереднього узгодження на відчуження земельної ділянки.

На думку суду, в процесі розгляду справи не знайшли свого підтвердження доводи прокурора про те, що у Лівадійської селищної ради були відсутні підстави для розпорядження вказаної земельною ділянкою ДП «Санаторій Курпати» через відсутність у відповідача належно затверджених меж населеного пункту , у звязку з чим Лівадійська селищна рада при прийнятті спірних рішень перевищила надані їй повноваження.

При цьому суд враховує , що Верховною радою АР Крим, на підставі п. 4 ч. 1 ст. 18, п. 12 ч. 2 ст. 26 Конституції АР Крим, п. 3 розділу 2 Тимчасового положення вирішення питань адміністративно територіального устрою АРК , було прийнято рішення № 1347-4/05 від 22.06.05р «Про встановлення меж селищ міського типу Виноградне, Курпати, Лівадія, Ореанда, селищ Горне та Куйбишево Лівадійської селищної ради (м. Ялта) АР Крим» ( т . 2. а.с. 116 ) .

Вказаним рішенням були встановлені межі населених пунктів Лівадійської селищної Ради у тому числі с.м.т Курпати загальною площею 55,4000га.

Таким чином, межі земель с.м.т Курпати були встановлені Верховною Радою АРК та віднесені до комунальної власності Лівадійської селищної Ради.

Згідно з ч.2 ст. 83 ЗК України у комунальній власності перебувають усі землі в межах населених пунктів, крім земель приватної та державної власності , а також земельні ділянки за їх межами , на яких розташовані обєкти комунальної власності.

Крім того, згідно ч. 1 ст. 26 ЗУ «Про місцеве самоврядування в України» виключно до компетенції сільський ради, зокрема відноситься вирішення відповідно до закону питань регулювання земельних відносин .

Враховуючі що спірна земельна ділянка знаходиться на території Лівадійської селищної Ради, що на вказаній земельній ділянці фактично знаходяться житлові будинки ЖЕУ Лівадійської сільської ради , а також наявність згоди засновника та власника ДП «Санаторій Курпати» - ЗАТ ЛОЗПУ «Укрпрофоздоровниця» щодо вилучення з землекористування підприємства частині земельної ділянки , суд вважає , що при прийняті оскаржуваних рішень селищна рада діяла в межах своїх повноважень.

Таким чином, суд вважає, що заступник прокурора м. Ялта не довів належних підстав для визнання недійсними рішень Лівадійської селищної Ради від 21.08.08р № 31 та від 23.09.09р № 75, що передбачено розясненнями президії Вищого арбітражного суду України від 26.01.00р.

Що стосується вимог прокурора, викладених у п.3 позовної заяви, в якому він просить суд зобовязати Управління Держкомзему у м. Ялта внести відповідні зміни до форми 6зем., то вказані вимоги також не можуть бути задоволенні, оскільки Управління Держкомзему у м. Ялта залучено до участі у дійній справі у якості третьої особи, а не відповідача.

Крім того, суд також не може погодитись зі ствердженнями заступника прокурора м. Ялта , які викладені у його письмових поясненнях від 13.09.11р., про те, що, відповідно до вимог КАС України , суд підчас розгляду справи може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для повного захисту прав, свобод та інтересів сторін чи третіх осіб про захист яких вони просять.

Слід також зазначити, що господарські суди України при вирішені господарських спорів не вправі застосовувати норми та положення Кодексу адміністративного судочинства України .

З огляду на вищевикладене, суд не знаходить підстав для задоволення позову заступника прокурора м. Ялта .

Водна та резолютивна частини рішення оголошені у судовому засіданні 14.09.11р. у присутності представників першого позивача, третіх осіб - ЗАТ «Укрпрофоздоровниця», ДП «Санаторій Курпати» ЗАТ «Укрпрофоздоровниця» та прокурора.

З урахуванням викладеного, керуючись ст.ст. 49,82-84 Господарського процесуального кодексу України, суд

ВИРІШИВ:

У задоволенні позову Заступника прокурора м. Ялти - відмовити.

Повний текс рішення підписаний суддею 19.09.11р.

Суддя Господарського суду

Автономної Республіки КримСоколова І.А.