Постанова № 18150030, 05.07.2011, Київський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
05.07.2011
Номер справи
2а-12505/10/2670
Номер документу
18150030
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД Справа: № 2а-12505/10/2670 Головуючий у 1-й інстанції: Федорчук А.Б. Суддя-доповідач: Грищенко Т.М.

ПОСТАНОВА

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

"05" липня 2011 р. м. Київ

Київський апеляційний адміністративний суд в складі: головуючого судді Грищенко Т.М., суддів Лічевецького І.О., Мацедонської В.Е., при секретарі Луцак А.В., у відкритому судовому засіданні в м. Києві розглянув апеляційну скаргу Державної податкової інспекції в Оболонському районі м. Києва на постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 24 лютого 2011 р. у справі за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Фаворит інвест" до Державної податкової інспекції в Оболонському районі м. Києва про скасування рішення №0002142305 від 07.04.2010р., -

В С Т А Н О В И В :

Товариство з обмеженою відповідальністю «Фаворит Інвест»звернулося до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовом до Державної податкової інспекції в Оболонському районі м. Києва (з урахуванням уточнення позовних вимог) про визнання протиправним і скасувати рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій до TOB «Фаворит Інвест»№ 0002142305 від 07.04.2010 року, видане на підставі Акту перевірки № 0251/26/54/23/35200139 від 29.03.2010 року п. 9 ст. З Закону України від 06.07.1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстратора розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» 680,00 гривень згідно з п. 4 ст. 17 Закону.

В обґрунтування позовних вимог Позивач зазначив, що оскаржуване рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій винесене Державної податкової інспекції в Оболонському районі м. Києві із порушенням чинного законодавства України, ґрунтується на неправильному застосуванні норм податкового законодавства, а тому підлягає скасуванню.

Постановою Окружного адміністративного суду міста Києва від 24 лютого 2011 р. позов задоволено.

Відповідач не погодився з даною постановою і подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати постанову суду першої інстанції та ухвалити нову постанову, якою відмовити позивачу в задоволенні позову, посилаючись на те, що в ході проведеної перевірки було встановлено, що підприємством надаються послуги з продажу on-line платежів за готівку. Встановлено, що підприємством не забезпечено зберігання в Книзі обліку розрахункових операцій № 2654006763р/01 фіскального звітного чеку № 0089 за 09.12.2009 р. та не забезпечено щоденне друкування фіскального звітного чеку за 04.12.2009 р. згідно КОРО № 2654006763р/01. Всього встановлено два випадки.

Колегія суддів, заслухавши сторін, які зявилися в судове засідання, вивчивши представлені у справі докази та доводи, викладені в постанові суду першої інстанції і апеляційній скарзі, приходить до наступних висновків.

З матеріалів справи вбачається, що співробітниками Державної податкової адміністрації у м. Києві 26.03.2010 р. було проведено перевірку господарської одиниці - магазину, розташованого за адресою: м. Київ, пл. Дружби Народів, 2, що належить TOB «Фаворит Інвест»з питань дотримання суб'єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій, за результатами якої складено акт перевірки № 0251/26/54/23/35200139 від 29.03.2010 року (надалі по тексту Акт перевірки).

Актом перевірки зазначено, що в ході проведеної перевірки було встановлено, що підприємством надаються послуги з продажу on-line платежів за готівку. В акті перевірки зазначено, що підприємством не забезпечено зберігання в Книзі обліку розрахункових операцій № 2654006763р/01 фіскального звітного чеку № 0089 за 09.12.2009 р. та не забезпечено щоденне друкування фіскального звітного чеку за 04.12.2009 р. згідно КОРО № 2654006763р/01.

За результатами перевірки складено акт про порушення, зокрема, п. 9 ст. З Закону України № 265/95-ВР від 06.07.95 «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».

На підставі вищезазначеного акту було винесено рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій до TOB «Фаворит Інвест»№ 0002142305 від 07.04.2010 року.

Суд, задовольняючи позов, вказав, що висновки акта перевірки про незабезпечення позивачем щоденного друкування на реєстраторах розрахункових фіскальних звітних чеків за 04.12.2009р визнаються судом помилковими.

Представник відповідача посилається в апеляційній скарзі на те, що при перевірці було надано направлення на підставі пункту 2 ст. 11 Закону України № 509-XII від 04.12.1990 року «Про державну податкову службу в Україні»з метою здійснення контролю за додержанням суб'єктами господарювання порядку проведення розрахунків товари (послуги), наявністю торгових патентів та ліцензій доручається провести планову перевірку ТОВ «Фаворит Інвест»з питань дотримання вимог Законів України від 6 липня 1995 № 265/95-BP «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», від 23 березня 1996 року № 98/96-ВР «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності», від 19.12.1995 року № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», Постанови Правління Національного банку України від 15 грудня 2004 року № 637 «Про затвердження Положення проведення касових операцій у національній валюті в Україні».

Отже, колегія погоджується з доводами апелянта, що перевірка додержання порядку за проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) була проведена у відповідності до п. 2 ст. 11 Закону № 509, а саме: органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право:

- здійснювати контроль за:

додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку;

наявністю свідоцтв про державну реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності, ліцензій на провадження видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до закону, з наступною передачею матеріалів про виявлені порушення органам, які видали ці документи, торгових патентів.

Згідно ст. 15 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" від 06.07.95р № 265/95-ВР контроль за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України.

Наказом Державної податкової адміністрації України від 11.10.2005 р. № 441 було затверджено Порядок взаємодії підрозділів оперативного контролю при проведенні перевірок щодо контролю за здійсненням суб'єктами господарювання розрахункових операцій у сфері готівкового обігу. Так, відповідно до п. 2.1. зазначеного Порядку підрозділи оперативного контролю організовують та проводять перевірки на підставі статті 11 Закону № 509.

Згідно з п. 2.6. даного Порядку, перевірки контролю за здійсненням суб'єктами господарювання розрахункових операцій у сфері готівкового обігу проводяться за окремими планами органів державної податкової служби. З метою підвищення контролю за здійсненням розрахункових операцій та запобігання дублюванню перевірок у ДШ в містах і районах формується та затверджується щомісячний план проведення зазначених перевірок. При цьому за дорученням Кабінету Міністрів України можуть проводитись позапланові перевірки суб'єктів господарювання, які здійснюють готівкові розрахунки.

Судом встановлено, що TOB «Фаворит Інвест»порушено п. 9 ст. З Закону України № 265/95-ВР від 06.07.95 «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».

Згідно ст. З ЗУ № 265/95-ВР суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані:

9) щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій.

Відповідальність за вказане вище порушення передбачена ст. 17 ЗУ № 265/95-ВР, згідно якої, за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у таких розмірах: 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян у разі невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку або його не зберігання в книзі обліку розрахункових операцій.

Перевіряючи доводи, викладені в апеляційній скарзі, суд вважає їх такими, що заслуговують на увагу, а висновки про вину позивача в порушенні податкового законодавства відповідають суті та змісту норм законодавства, якими регулюються наведені правовідносини.

Вказані норми повністю спростовують висновки, викладені в постанові суду першої інстанції.

Тому, колегія суддів вважає, що суд першої інстанції при ухваленні рішення невірно застосував норми законодавства, неповно з»ясував обставини, що мають значення для справи та поклав в основу свого рішення невідповідні висновки, що є підставою для скасування судового рішення та ухвалення нового, у відповідності з ст. 201 КАС України, а відповідачем вірно застосовано штрафні (фінансові) санкції у відповідності до вимог ст. 17 ЗУ «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».

Керуючись статтями 198, 201, 205, 207 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

ПОСТАНОВИВ :

Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції в Оболонському районі м. Києва, - задовольнити.

Постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 24 лютого 2011 р., - скасувати та винести нову постанову, якою у позові Товариства з обмеженою відповідальністю "Фаворит інвест", - відмовити.

Постанова набирає законної сили з моменту прийняття, проте може бути оскаржена в касаційному порядку шляхом подачі в 20-ти денний строк з дня складення ухвали в повному обсязі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України, з подачею документу про сплату судового збору, а також копій касаційної скарги відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі, та копій оскаржуваних рішень судів першої та апеляційної інстанцій.

Головуючий суддя Т.М.Грищенко

суддя І.О.Лічевецький

суддя В.Е.Мацедонська