Єдиний державний реєстр судових рішень Головуючий у 1 інстанції - Пляшкова К. О.
Суддя-доповідач - Губська Л.В.
ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 липня 2011 року справа №2а-3242/11/1270 приміщення суду за адресою:83017, м. Донецьк, бул. Шевченка, 26
Колегія суддів Донецького апеляційного адміністративного суду у складі:
головуючого судді Губської Л.В.
суддів Арабей Т.Г. , Геращенка І.В.
розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу Публічного акціонерного товариства «Луганськшахтобудмонтаж» на постанову Луганського окружного адміністративного суду від 31 травня 2011 року в адміністративній справі за позовом Публічного акціонерного товариства «Луганськшахтобудмонтаж» до Державної податкової інспекції в м. Свердловську Луганської області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень, -
в с т а н о в и в:
Публічне акціонерне товариство «Луганськшахтобудмонтаж» звернулось до суду з вказаним адміністративним позовом, в якому просило визнати протиправними та скасувати податкові повідомлення-рішення ДПІ в м. Свердловську Луганської області: від 15.07.2008 № 0000491640/1 на суму 6249,91 грн., від 28.07.2009 № 0000691640/1 на суму 16743,30 грн., від 13.01.2010 № 0000021640/1 на суму 15671 грн. та скасувати суму пені, нарахованої підприємству згідно п.п.16.4.1 п.16.1 ст.16 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» на суму штрафної санкції за повідомленнями-рішеннями. В обґрунтування позовних вимог зазначено, що Свердловське шахтобудмонтажне управління є структурним підрозділом ПАТ «Луганськшахтобудмонтаж» та не має прав юридичної особи. Відповідачем було порушено Порядок оформлення результатів невиїзних документальних, виїзних планових та позапланових перевірок з питань дотримання податкового, валютного та іншого законодавства, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України 10.08.2005 № 327. Також наголошує, що податкові зобовязання, самостійно визначені та сплачені позивачем, зараховані відповідачем у рахунок податкового боргу та податкових зобовязань, які не вказані у призначенні платежу під час перерахування платником податків коштів до бюджету, що є неправомірним.
Постановою Луганського окружного адміністративного суду від 31 травня 2011 року у задоволенні позовних вимог відмовлено.
Позивач, не погодившись з цим рішенням, подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати постанову Луганського окружного адміністративного суду та ухвалити нове рішення про задоволення позовних вимог. В обґрунтування апеляційної скарги зазначає, що судом першої інстанції прийнято рішення з порушенням норм матеріального та процесуального права. Апелянт наголошує, що самостійне зарахування податковим органом сплачених платником податку сум у рахунок податкового боргу або тих податкових зобовязань, які не вказані в призначенні платежу під час перерахування платником податків коштів до бюджету, є неправомірними.
Належним чином повідомлені про дату, час і місце апеляційного розгляду справи сторони до суду не прибули. Відповідно до ч.1 ст.197 КАС України, справу розглянуто в порядку письмового провадження.
Перевіривши за матеріалами справи наведені у скарзі доводи, колегія суддів Донецького апеляційного адміністративного суду, вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом першої інстанції установлено і підтверджується матеріалами справи, що Відкрите акціонерне товариство «Луганськшахтобудмонтаж» (далі ВАТ «ЛШБМ») зареєстровано виконавчим комітетом Луганської міської ради 09.03.1995 за № 1 382 105 0000 500 00762 як юридична особа та перебуває на податковому обліку у ДПІ в Артемівському районі м. Луганська з 04.01.1998 за № 00181763.
04.05.2011 виконавчим комітетом Луганської міської ради зареєстровано зміну найменування юридичної особи ВАТ «ЛШБМ» на ПАТ «ЛШБМ», про що внесено запис до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців та видано свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи.
Свердловське шахтобудмонтажне управління (далі Свердловське ШБМУ) згідно п.9.1.1.2 розділу 9 Статуту ВАТ «ЛШБМ», не є юридичною особою, а є структурним підрозділом ВАТ «ЛШБМ», яке у своїй діяльності керується Положенням про структурний підрозділ, затвердженим протоколом загальних зборів акціонерів ВАТ «ЛШБМ» № 1 від 18.04.2003. Свердловське ШБМУ перебуває на податковому обліку у ДПІ в м. Свердловську.
Свердловським ШБМУ самостійно визначено податкові зобовязання у податкових деклараціях з податку на додану вартість , а саме: податкове зобовязання у сумі 14125,00 грн., визначене у декларації № 17767 від 18.08.2006; податкове зобовязання у сумі 12766,00 грн., визначене у декларації № 18927 від 19.09.2006; податкове зобовязання у сумі 4522,00 грн., визначене у декларації № 22072 від 19.10.2006; податкове зобовязання у сумі 16904,00 грн., визначене у декларації № 25510 від 17.11.2006; податкове зобовязання у сумі 17800,00 грн., визначене у декларації № 26831 від 19.12.2006; податкове зобовязання у сумі 11366,00 грн., визначене у декларації № 30480 від 19.01.2007; податкове зобовязання у сумі 2176,00 грн., визначене у декларації № 2935 від 19.02.2007.
ДПІ в м. Свердловську проведено невиїзну документальну перевірку своєчасності сплати податку на додану вартість Свердловським ШБМУ, за результатами якої складено акт № 734-15-10-00181740 від 15.07.2008, при цьому, проведеною перевіркою встановлено, що на порушення п.5.3 ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», платником податку несвоєчасно сплачено узгоджену суму податкового зобовязання з податку на додану вартість, визначену ним у податковій декларації № 17767 від 18.08.2006. Затримка становить понад 90 календарних днів.
15.07.2009 ДПІ в м. Свердловську проведено невиїзну документальну перевірку своєчасності сплати податку на додану вартість Свердловським ШБМУ, за результатами якої складено акт № 756-15-10-00181740 від 15.07.2009, при цьому проведеною перевіркою встановлено, що на порушення п.5.3 ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», платником податку несвоєчасно сплачено узгоджену суму податкового зобовязання з податку на додану вартість, визначену ним у податкових деклараціях № 18927 від 19.09.2006, № 22072 від 19.10.2006, № 25510 від 17.11.2006. Затримка становить понад 90 календарних днів.
15.12.2009 ДПІ в м. Свердловську проведено невиїзну документальну перевірку своєчасності сплати податку на додану вартість Свердловським ШБМУ, за результатами якої складено акт № 1332-15-10-00181740 від 15.12.2009, при цьому проведеною перевіркою встановлено, що на порушення п.5.3 ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», платником податку несвоєчасно сплачено узгоджену суму податкового зобовязання з податку на додану вартість, визначену ним у податкових деклараціях № 26831 від 19.12.2006, № 30480 від 19.01.2007, № 2935 від 19.02.2007. Затримка становить понад 90 календарних днів.
Відповідно до п.п.17.1.7 п.17.1 ст.17 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобовязання протягом граничних строків, визначених цим Законом, такий платник податку зобовязаний сплатити штраф у таких розмірах:
при затримці до 30 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобовязання, у розмірі десяти відсотків погашеної суми податкового боргу;
при затримці від 31 до 90 календарних днів включно, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобовязання, у розмірі двадцяти відсотків погашеної суми податкового боргу;
при затримці, що є більшою 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобовязання, у розмірі пятдесяти відсотків погашеної суми податкового боргу.
На підставі акта перевірки № 734-15-10-00181740 від 15.07.2008 ДПІ в м. Свердловську винесено податкове повідомлення-рішення від 15.07.2008 № 0000491640/1 на суму 7062,51 грн. за затримку понад 90 календарних днів граничного строку сплати узгодженого податкового зобовязання у розмірі 14125,00 грн. Вказане податкове повідомлення-рішення вручено уповноваженій особі Свердловського ШБМУ 15.07.2008, про що свідчить підпис на корінці податкового повідомлення-рішення.
На підставі акта перевірки № 756-15-10-00181740 від 15.07.2009 ДПІ в м. Свердловську винесено податкове повідомлення-рішення від 28.07.2009 № 0000691640/1 на суму 17096 грн. за затримку понад 90 календарних днів граничного строку сплати узгодженого податкового зобовязання у розмірі 34192,00 грн. Вказане податкове повідомлення-рішення отримано Свердловським ШБМУ 30.07.2009, про що свідчить підпис уповноваженої особи на корінці поштового відправлення.
На підставі акта перевірки № 1332-15-10-00181740 від 15.12.2009 ДПІ в м. Свердловську винесено податкове повідомлення-рішення від 13.01.2010 № 0000021640/1 на суму 15671,00 грн. за затримку понад 90 календарних днів граничного строку сплати узгодженого податкового зобовязання у розмірі 31342,00 грн. Вказане податкове повідомлення-рішення розміщено відповідачем 15.02.2010 на дошці податкових повідомлень, про що складено акт № 28-15-10-00181740.
Апелянт наполягає на тому, що дії податкового органу щодо зміни призначення платежу є неправомірними, проте, як встановлено судом першої інстанції, ПАТ «ЛШБМ» до суду для оскарженням дій ДПІ в м. Свердловську щодо зміни призначення платежу у встановленому законом порядку не зверталося.
Суд першої інстанції дійшов вірного висновку що при розгляді даної адміністративної справи, суд не може брати до уваги та перевіряти доводи позивача щодо протиправності дій відповідача по зарахуванню сум сплачених Свердловським ШБМУ у рахунок податкового боргу та податкових зобовязань, які не вказані у призначенні платежу, оскільки, по-перше, такі дії відповідача не є предметом розгляду у справі, а, по-друге, позивачем пропущено не тільки строки давності звернення до адміністративного суду за оскарженням таких дій, а і граничні строки давності, визначені ст.15 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами».
Судова колегія також погоджує висновок суду першої інстанції стосовно того, що пеня нараховується на суму податкового боргу після закінчення встановлених строків погашення узгодженого податкового зобовязання, а враховуючи той факт, що дії податкової щодо нарахування штрафних санкцій Свердловському ШБМУ визнані правомірними, то вимоги щодо скасування пені не підлягають задоволенню.
Таким чином, суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив постанову з додержанням норм матеріального і процесуального права, тому підстави для скасування постанови відсутні.
На підставі викладеного, керуючись статями 195, 196, 198, 200, 205, 206, 211, 212, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, -
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу Публічного акціонерного товариства «Луганськшахтобудмонтаж» на постанову Луганського окружного адміністративного суду від 31 травня 2011 року в адміністративній справі за позовом Публічного акціонерного товариства «Луганськшахтобудмонтаж» до Державної податкової інспекції в м. Свердловську Луганської області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень - залишити без задоволення, постанову Луганського окружного адміністративного суду від 31 травня 2011 року залишити без змін.
Ухвала суду апеляційної інстанції за наслідками перегляду в порядку письмового провадження набирає законної сили через пять днів після направлення її копії особам, які беруть участь у справі, і може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів після набрання законної сили.
Колегія суддів: Л.В. Губська
Т.Г. Арабей
І.В. Геращенко