Єдиний державний реєстр судових рішень
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 Вн. № 27/146
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
05 вересня 2011 року 16:11 № 2а-7533/11/2670
за позовомДержавної податкової інспекції у Шевченківському районі м. Києва
до Комунального підприємства "Київпастранс"
про стягнення заборгованості у розмірі 907 003,58 грн.,
Суддя О.В. Головань
Секретар Г.А.Тітова
Представники:
Від позивача Овсяннікова К.В.,
Від відповідачаСолодовнік О.С.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Позовні вимоги заявлено про стягнення з відповідача заборгованості з узгодженого податкового зобов'язання з податку з доходів фізичних осіб у розмірі 907 003,58 грн.
В судовому засіданні 05.09.11р. оголошено резолютивну частину постанови про задоволення позову.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, суд, -
ВСТАНОВИВ:
Комунальне підприємство "Київпастранс" (надалі - відповідач) зареєстроване Подільською районною у м. Києві державною адміністрацією (ідентифікаційний код 31725604).
Оскільки Тролейбусне ремонтно-експлуатаційне депо № 2 не є юридичною особою, а є структурним підрозділом Комунального підприємства "Київпастранс", відповідачем по справі виступає Комунальне підприємство "Київпастранс"
Тролейбусне ремонтно-експлуатаційне депо № 2 перебуває на обліку як платник податку у Державній податковій інспекції у Шевченківському районі міста Києва (надалі - позивач).
Як вбачається з матеріалів справи, станом на момент розгляду справи у суді заборгованість відповідача податку з доходів фізичних осіб становить 907 003,58 грн.
Згідно з пп. 5.4.1 п. 5.4 ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені статтею 5 вказаного Закону, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Частиною 1 підпунктом 5.2.1 п. 5.2. ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" передбачено, що податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2 цього пункту.
Відповідно до ч. 2 пп. 5.3.1.п. 5.3. ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" у разі визначення податкового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах "а" - "в" підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4, платник податків зобов'язаний погасити нараховану суму податкового зобов'язання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення, крім випадків коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження.
Згідно з пп. 5.4.1. п. 5.4. ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Як свідчать обставини справи, за відповідачем станом на момент розгляду справи у суді обліковується податковий борг з податку з фізичних осіб з врахуванням пені у розмірі 907 003,58 грн.
Так, ДПІ проведена невиїзна документальна перевірка своєчасності внесення до бюджету суми податкового зобов'язання Тролейбусного ремонтно-експлуатаційного депо № 2 про, що складено акт № 61/17-05 від 08.10.10р.
На підставі вказаного акта та внаслідок встановлених порушень, податковим органом винесено податкове повідомлення - рішення з податку з фізичних осіб № 0008171705/0 від 12.10.10р. на суму 808 697,04 грн., яке відповідачем отримане 13.10.10р., що підтверджується підписом головного бухгалтера у графі "отримав".
Крім того, податковим органом до розрахунку заборгованості відповідача було донараховано пеню за прострочення терміну сплати заборгованості у розмірі 98 306,54 грн.
На підставі п.п. 6.2.1 п. 6.2 ст. 6 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" на адресу відповідача направлялись перша податкова вимога № 1/4383 від 31.05.10р. на суму 202 927,12 грн. та друга податкова вимога № 2/5240 від 08.07.10р. на суму 201 692,12 грн., яка відповідачем отримані, що підтверджується підписом головного бухгалтера у графі "отримав".
Вищевказані вимоги відповідачем не оскаржувались.
Представник відповідача з позовними вимогами щодо наявності у нього заборгованості у розмірі 907 003,58 грн. не погоджується та просить суд у позові відмовити. Заперечення обгрунтоване тим, що основний борг відповідача з врахуванням штрафних санкцій складав 4 852 182,25 грн., з якого відповідачем було сплачено 4 819 000,00 грн., що підтверджується платіжним дорученням № 282 від 14.09.10р., а тому заборгованість відповідача станом на момент розгляду справи у суді складає 33 182,25 грн.
Проте, судом заперечення відповідача до уваги не приймаються, оскільки належних доказів оплати відповідачем заборгованості у розмірі 907 003,58 грн. суду не надано.
Крім того, заборгованість відповідача у розмірі 907 003,58 грн. підтверджується наявною в матеріалах справи обліковою карткою платника податку станом на 05.09.11р. та розрахунклм заборгованості від 05.09.11р.
Згідно пояснень представника позивача сума у розмірі 4 819 000,00 грн. за платіжним дорученням № 282 від 14.09.10р. пішла на погашення суми основного боргу відповідача, тоді як штраф та пеня у розмірі 907 003,58 грн. не погашені.
Отже, з урахуванням того, що узгоджена сума податкового зобов'язання станом на дату розгляду справи набула статусу податкового боргу, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог щодо стягнення з відповідача податкової заборгованості у розмірі 907 003,58 грн.
Відповідно до ст. 2 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" завданням органів державної податкової служби є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством (далі - податки, інші платежі).
Згідно зі ст. 3 зазначеного Закону органи державної податкової служби України у своїй діяльності керуються Конституцією України, законами України, іншими нормативно-правовими актами органів державної влади, а також рішеннями Верховної Ради Автономної Республіки Крим і Ради міністрів Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування з питань оподаткування, виданими у межах їх повноважень.
У відповідності до пункту 11 статті 10 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" Державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Згідно пп. 3.1.1. п. 3.1 ст. 3 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Згідно з пп. 20.1.18 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини, а також стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Враховуючи вищенаведене, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
У зв'язку з тим, що податковий борг виник до набрання чинності Податковим кодексом України (01.01.11 р.), суд, розглядаючи спір по суті, застосовує положення Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", чинного станом на час виникнення спірних правовідносин.
На підставі вищевикладеного, ст.ст. 160-163, 186 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
1. Позовні вимоги задовольнити.
2. Стягнути з Комунального підприємства "Київпастранс" (04070, м. Київ, Набережне шосе, 2; код 31725604) на користь держави (р/р 34219379700011; одержувач: УДК у Шевченківському районі міста Києва; код одержувача 26077968; банк одержувача: ГУДК у місті Києві, МФО 820019, код платежу) заборгованість у розмірі 907 003 (дев'ятсот сім тисяч три) грн. 58 коп.
3. Постанова може бути оскаржена в порядку ст. 186 КАС України.
Суддя О.В. Головань
Повний текст постанови
виготовлено і підписано 07.09.11 р.