Постанова № 18139806, 14.07.2011, Харківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
14.07.2011
Номер справи
5044/11/2070
Номер документу
18139806
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Харківський окружний адміністративний суд

61004 м. Харків вул. Мар'їнська, 18-Б-3 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

Харків

14 липня 2011 р. № 2-а- 5044/11/2070

Харківський окружний адміністративний суд у складі :

головуючого судді - Волошина Д.А.

за участю секретаря судового засідання Боклаг А.С.

представників : позивача Литвин Г.В., відповідача 1ОСОБА_4 відповідача 2- Волобуєва Г.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні суду справу за адміністративним позовом Фонду загальнообов'язкового державного страхування України на випадок безробіття в особі Харківського обласного центру зайнятості до Харківської загальноосвітньої школи I-III ступенів № 130 Харківської міської ради Харківської області, Управління освіти адміністрації Жовтневого району Харківської міської ради про стягнення штрафу,-

В С Т А Н О В И В:

До Харківського окружного адміністративного суду звернувся позивач, Фонд загальнообов"язкового державного страхування України на випадок безробіття в особі Харківського обласного центру зайнятості , з адміністративним позовом до Харківської загальноосвітньої школи I-III ступенів № 130 Харківської міської ради Харківської області, Управління освіти адміністрації Жовтневого району Харківської міської ради , в якому просить суд, з урахуванням уточнень, стягнути з Харківської загальноосвітньої школи I-III ступенів № 130 Харківської міської ради Харківської області штраф за порушення вимог п. 5 ст. 20 Закону України "Про зайнятість населення" в розмірі 30767,48 на користь Фонду загальнообов'язкового державного страхування України на випадок безробіття в особі Харківського обласного центру зайнятості.

В обґрунтування позову позивач зазначив, що 25.02.2011 року інспекцією по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення Харківського обласного центру зайнятості здійснена планова перевірка Харківської загальноосвітньої школи I-III ступенів № 130 Харківської міської ради Харківської області. При перевірці інспекцією було виявлено порушення п. 5 ст. 20 Закону України “Про зайнятість населення” в частині не надання даних до Харківського МЦЗ про фактичне вивільнення працівників - ОСОБА_3 за формою 4-ПН (факт). За результатами вищевказаної перевірки, був складений акт перевірки № 22 від 25.02.2011 року та видано припис № 7 від 25.02.2010 року яким зобовязано відповідача, сплатити штраф у розмірі річної заробітної плати працівника: ОСОБА_3. Проте, даний припис не виконаний, штраф не перерахований.

У судовому засіданні представник позивача підтримав уточнені позовні вимоги, з підстав зазначених у позовній заяві.

Представник відповідача, Харківської загальноосвітньої школи I-III ступенів № 130 Харківської міської ради Харківської області, в судовому засіданні проти позову заперечував, зазначивши, що коштів на погашення штрафу не має.

Представник відповідача, Управління освіти адміністрації Жовтневого району Харківської міської ради, в судовому засіданні проти позову не заперечував.

Суд, заслухавши представників сторін, дослідивши матеріали справи, проаналізувавши докази у їх сукупності, вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Вирішуючи спір, суд бере до уваги, що відповідно до ст. 12 закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття", функції виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття покладаються на органи державної служби зайнятості, які мають право діяти від імені Фонду. Харківський обласний центр зайнятості є робочим органом виконавчої дирекції Фонду та при реалізації повноважень, передбачених Законом України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття", звертаючись до суду з позовом про стягнення штрафу, виступає суб'єктом владних повноважень.

Правові, економічні та організаційні основи зайнятості населення України і його захисту від безробіття, а також соціальної гарантії з боку держави в реалізації громадянами права на працю визначені Законом України "Про зайнятість населення".

Вказаним законом встановлено, що підприємства, установи і організації, незалежно від форм власності, їх службові особи зобов'язані сприяти проведенню державної політики зайнятості.

Відповідно до ч. 5 ст. 20 Закону України "Про зайнятість населення" від 23.02.2006 р. N 3483-IV, при вивільненні працівників (у тому числі працюючих пенсіонерів та інвалідів) у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці, у тому числі ліквідацією, реорганізацією або перепрофілюванням підприємств, установ, організацій, скороченням чисельності або штату працівників, підприємства, установи, організації, незалежно від форми власності, повідомляють про це не пізніш як за два місяці в письмовій формі державну службу зайнятості, вказуючи підстави і строки вивільнення, найменування професій, спеціальностей, кваліфікації, розмір оплати праці, а в десятиденний строк після вивільнення - направляють списки фактично вивільнених працівників, зазначаючи в них інвалідів.

У разі неподання або порушення строків подання цих даних стягується штраф у розмірі річної заробітної плати за кожного вивільненого працівника. Ці кошти зараховуються до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття і використовуються для фінансування заходів по працевлаштуванню та соціального захисту вивільнюваних працівників.

Судом встановлено, що 25.02.2011 року інспекцією по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення Харківського обласного центру зайнятості здійснена планова перевірка Харківської загальноосвітньої школи I-III ступенів № 130 Харківської міської ради Харківської області .

За результатами вищевказаної перевірки, був складений акт перевірки № 22 від 25.02.2011 року висновками якого встановлено порушення п. 5 ст. 20 Закону України “Про зайнятість населення” в частині не надання даних до Харківського МЦЗ про фактичне вивільнення працівників за формою 4-ПН (факт).

З посиланням на вказаний акт перевірки, позивачем було видано припис № 7 від 25.02.2011 року .

Акт перевірки та припис були отримані відповідачем 21.03.2011 року, про що свідчить підпис на повідомленні про вручення поштового відправлення.

Судом встановлено, що згідно наказу №117-К від 29.10.2010 про переведення комунального навчального закладу району на обслуговування до централізованої бухгалтерії управління освіти передбачалось вивільнення працівників закладу які ведуть бухгалтерській облік : виконуючого обовязки головного бухгалтера ОСОБА_3 та бухгалтера-касира ОСОБА_4 з 01.01.2011 року.

Відповідно наказу №141-к від 31.12.2010р. ОСОБА_3 звільнено 31.12.2010 року у звязку із скороченням штату працівників по п. 1 ст. 40 КЗпП України .

Наказом №3-К від 04.01.02011 року ОСОБА_4 переведено з посади бухгалтера-касира на посаду прибиральниці приміщень з 04.01.2011 року.

Згідно довідки про середню заробітну плату від 23.06.2011 року №1557 заробітна плата ОСОБА_3 за 2010 рік склала 30767,48 грн.

Відповідно до припису № 7 від 25.02.2010 року, відповідачу, з дня вручення припису, наданий п'ятнадцятиденний термін для перерахування на розрахунковий рахунок Харківського обласного центру зайнятості штрафу у розмірі річної заробітної плати працівника ОСОБА_3 у сумі 30767,48 грн.

До теперішнього часу припис №7 від 25.02.2010 року відповідачем у встановленому законом порядку не оскаржений, є чинним, проте кошти в сумі 30767,48 грн. відповідачем на користь позивача не відшкодовані.

Враховуючи викладене вище, беручи до уваги той факт, що відповідно до ч.1 ст.71 КАС України, кожна сторона належними і достатніми доказами повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а відповідач належними доказами не довів факту оплати штрафу у розмірі 30767,48 грн., доказів відсутності обовязку по оплаті даного штрафу до суду не надав, за таких обставин, суд вбачає достатньо підстав для задоволення позову.

На підставі вищевикладеного, керуючись 2, 8-14, 71, 94, 160-164, 167, 186 КАС України, суд,

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Фонду загальнообов'язкового державного страхування України на випадок безробіття в особі Харківського обласного центру зайнятості до Харківської загальноосвітньої школи I-III ступенів № 130 Харківської міської ради Харківської області, Управління освіти адміністрації Жовтневого району Харківської міської ради про стягнення штрафу задовольнити.

Стягнути з Харківської загальноосвітньої школи I-III ступенів № 130 Харківської міської ради Харківської області (61157, м. Харків вул. Світланівська б. 23-А, код 21232008) на користь Фонду загальнообов'язкового державного страхування України на випадок безробіття в особі Харківського обласного центру зайнятості (61068 м. Харків, вул.. Броненосця Потьмкіна, б. 1-а, р/р 37172300900001 в ГУДКУ в Харківській області, МФО 851011, код 03491277) штраф у розмірі 30767.48 грн. (тридцять тисяч сімсот шістдесят сім грн. 48 коп.)

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення протягом десяти днів з дня її проголошення, у разі застосування судом частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного проваджені або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Повний текст постанови складено 18 липня 2011 року.

Суддя Волошин Д.А.