ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2 УХВАЛА
про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі
20 червня 2011 р.р. 2а-7019/11/1370
Суддя Львівського окружного адміністративного суду Хома Олена Петрівна, ознайомившись з позовною заявою Приватного підприємства «Галторгсервіс»до Державної податкової інспекції у Галицькому районі м. Львова про скасування податкових повідомлень-рішень та визнання протиправними дій,
в с т а н о в и в :
Приватне підприємство «Галторгсервіс»звернулось до Львівського окружного адміністративного суду із вищезазначеним адміністративним позовом, в якому просить скасувати податкове повідомлення-рішення ДПІ у Галицькому районі м. Львова №0001972321/0 від 28.10.2010 року, яким ПП «Компанія «Галторгсервіс»було визначено суму податкового зобов’язання за платежем податок на додану вартість в сумі 104501,40 грн., в т.ч. 69667 грн. основного платежу та 34833,8 грн. штрафних санкцій та податкове повідомлення-рішення ДПІ у Галицькому районі м. Львова №0001171721/0 від 28.10.2010 року, яким ПП «Компанія «Галторгсервіс»було визначено суму податкового зобов’язання за платежем податок з доходів фізичних осіб в сумі 133 470,45 грн., в т.ч. 44490,15 грн. основного платежу та 88 980,3 грн. штрафних санкцій та визнати протиправними дії відповідача, які полягають у викладенні в акті перевірки №5577/23-209/36417613 від 14.10.2010 року незаконних висновків про безтоварність та нікчемність фінансово-господарських операцій між позивачем та його контрагентами.
Відповідно до п.1 ч.1 ст. 17 Кодексу адміністративного судочинства України, юрисдикції адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб’єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Нормативно-правовий акт – це прийнятий уповноваженим державним чи іншим органом у межах його компетенції офіційний письмовий документ, який встановлює, змінює чи скасовує норми права, носить загальний чи локальний характер та застосовується неодноразово.
Що ж до актів індивідуальної дії, то вони породжують права і обов’язки тільки у того суб’єкта (чи визначеного ними певного кола суб’єктів), якому вони адресовані.
Враховуючи вищенаведене, акт № 5577/23-209/36417613 від 14.10.2010 року не є рішенням суб'єкта владних повноважень індивідуальної дії, оскільки не має обов’язкового характеру для позивача та не тягне за собою для нього будь-яких прав та обов’язків, а відтак не породжує правовідносин, що можуть бути предметом спору.
Відповідно до ч. 2 ст. 124 Конституції України юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі, проте суди розглядають виключно спори, які виникають між учасниками певних правовідносин. Відсутність правовідносин виключає можливість судового захисту.
Згідно п.1 ч.1, ч.2 ст. 109 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства, про що постановляє відповідну ухвалу.
З урахуванням викладеного, у відкритті провадженні в частині позовних вимог про визнання протиправними дій відповідача, які полягають у викладенні в акті перевірки №5577/23-209/36417613 від 14.10.2010 року незаконних висновків про безтоварність та нікчемність фінансово-господарських операцій між позивачем та його контрагентами слід відмовити.
Керуючись ст. ст. 109, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
у х в а л и в :
Відмовити у відкритті провадження в справі за позовом Приватного підприємства «Галторгсервіс»до Державної податкової інспекції у Галицькому районі м. Львова в частині визнання протиправними дій відповідача щодо викладення в акті перевірки № 5577/23-209/36417613 від 14.10.2010 року незаконних висновків про безтоварність та нікчемність фінансово-господарських операцій між позивачем та його контрагентами.
Повторне звернення тієї ж особи до адміністративного суду з таким самим адміністративним позовом, щодо якого постановлено ухвалу про відмову у відкритті провадження, не допускається.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п’яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала суду набирає законної сили в строк та в порядку, визначеному ст. 254 КАС України.
Суддя Хома О.П.