Постанова № 18113238, 06.09.2011, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
06.09.2011
Номер справи
2а-5808/11/1370
Номер документу
18113238
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

06 вересня 2011 р., 12 год. 15 хв., м. Львів№ 2а-5808/11/1370

Львівський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Кравчука В.М.,

за участі секретаря судового засідання Ганачівської Л.Ю,

представника позивача Грушки М.М.,

розглянувши адміністративну справу за позовом Комунального підприємства «Сокальжитлокомунсервіс»до Державної податкової інспекції в Сокальському районі Львівської області про визнання недійсним та скасування податкового повідомлення-рішення № 0003451601 від 13.05.2011 р., -

В С Т А Н О В И В :

Комунальне підприємство «Сокальжитлокомунсервіс»звернулося до суду з адміністративним позовом до ДПІ у Сокальському районі Львівської області про визнання недійсним та скасування податкового повідомлення рішення № 0003451601 від 13.05.2011 р.

Позивач обґрунтовує свої вимоги тим, що відповідач - ДПІ у Сокальському районі Львівської області протиправно прийняв податкове повідомлення рішення № 0003451601 від 13 травня 2011 року, яким накладено штраф у розмірі 7301 грн. Вважає, що ДПІ у Сокальському районі Львівської області неправомірно визначила грошове зобовязання, яке виникло понад 1095 днів, а тому підлягає списанню. В судовому засіданні представник позивача підтримав доводи позовної заяви, просив позов задовольнити.

Відповідач подав письмове заперечення проти позову. Вважає, що оскаржуване податкове повідомлення - рішення прийняте з урахуванням вимог чинного законодавства. Посилається на те, що позивач самостійно задекларував у червні 2007 року зобовязання з ПДВ у сумі 36505 грн., але виконав його лише у квітні 2011 року. Прострочення тривало більше, ніж 30 календарних днів, тому податковим органом було застосовано штрафні санкції у розмірі 20 відсотків погашеної суми податкового боргу.

У судовому засіданні представник заперечення підтримав, просить в задоволенні позову відмовити.

Заслухавши пояснення представника позивача, перевіривши матеріали справи, зясувавши дійсні обставини справи, дослідивши зібрані по справі докази, Суд встановив наступні факти та відповідні їм правовідносини.

13.05.2011 року ДПІ у Сокальському районі Львівської області було проведено невиїзну документальну перевірку щодо своєчасності сплати погоджених сум податкових зобовязань по ПДВ за період 03.07.2007 року по 28.04.2011 року комунального підприємства «Сокальжитлокомунсервіс», про що складений відповідний Акт № 330/160/31963156 від 11 травня 2011 року.

Актом перевірки встановлено порушення п.57.1 ст.57 Податкового кодексу України, яке полягає у несвоєчасній сплаті суми самостійно визначеного податкового зобовязання з податку на додану вартість по вітчизняних товарах (роботах, послугах).

На підставі зазначеного Акту ДПІ у Сокальському районі було видано податкове повідомлення рішення від 13.05.2011 року № 0003451601, яким визначено грошове зобовязання щодо сплатити штрафу у розмірі 7301 грн. за затримку на 1368 календарних днів сплати суми грошового зобовязання.

В матеріалах справи наявні докази, які вказують, що позивач неодноразово, а саме 07.05.2009р., 12.03.2010р., 14.05.2010р., 10.02.2011р., 10.03.2011р. звертався до ДПІ у Сокальському районі про списання безнадійного податкового боргу з податку на додану вартість, стосовно якої минув термін позовної давності, в тому числі пеня, штрафні санкції. Доказів надання відповіді на ці звернення відповідач не надав.

Вирішуючи спір, Суд виходить з наступного.

Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом. У ст. 68 передбачено, що кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей.

Відповідно до п. 14.1.39 ст. 14 Податкового кодексу України грошове зобов'язання платника податків сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності.

З наведеного вбачається, що штрафна санкція є грошовим зобовязанням.

Відповідно до п.102.1 ст.102 Податкового кодексу України контролюючий орган має право самостійно визначити суму грошових зобовязань платника податків не пізніше закінчення 1095 дня, наступного за останнім днем граничного строку подання податкової декларації, а у разі, коли така податкова декларація була надана пізніше, - за днем її фактичного подання. Якщо протягом зазначеного строку податковий орган не визначає суму податкових зобовязань, платник податків вважається вільним від такого податкового зобовязання, а спір стосовно такої декларації не підлягає розгляду в адміністративному або в судовому порядку.

Строк виконання грошового зобовязання щодо сплати податку на додану вартість, задекларованого за червень 2007 року настав 30 липня 2007 року. Відтак, з цього моменту у податкового органу виникло право самостійно визначити суму штрафу і з цього дня визначається граничний 1095-тиденний строк, протягом якого податковий орган повинен визначити відповідне грошове зобовязання. Однак упродовж цього строку податковий орган не застосував штрафу. Відтак, платник податків вважається вільним від такого податкового зобовязання.

Відповідно до п.101.2.3. ст.101 Податкового кодексу України податковий борг стосовного якого минув строк давності, встановлений ст.101 Податкового кодексу України вважається безнадійним податковим боргом, у тому числі пеня та штрафні санкції нараховані за такий податковий борг підлягають списанню.

Враховуючи наведене, Суд дійшов висновку про обгрунтованість позовних вимог про визнання неправомірним та скасування податкового повідомлення - рішення, тому позов підлягає до задоволення.

Щодо судових витрат, то такі слід стягнути на користь позивача з Державного бюджету України.

Керуючись ст.ст. 17-19, 94, 160-163 КАС України, Суд

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити повністю.

Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Державної податкової інспекції в Сокальському районі Львівської області № 0003451601 від 13 травня 2011 року.

Стягнути з Державного бюджету України на користь Комунального підприємства «Сокальжитлокомунсервіс»судові витрати в сумі 3,40 гривень.

Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.

Повний текст постанови складено 08 вересня 2011 р.

Cуддя В.М.Кравчук