справа № 2а-0770/72/11
рядок статзвіту 8.2.1
код - 08
ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07 липня 2011 року 11:00 год. м. Ужгород
Закарпатський окружний адміністративний суд
у складі: головуючого - судді Іванчулинця Д.В.,
з участю секретаря судового засідання - Семаль Т.М.,
за участю сторін:
представника позивача Михнюк В.М.,
представника відповідача Барановської В.В..
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом товариства обмеженою відповідальністю «Закарпатмедінжсервіс»до державної податкової інспекції у місті Ужгороді Закарпатської області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення, -
ВСТАНОВИВ:
Відповідно до статті 160 частини 3 КАС України 07 липня 2011 року було проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Повний текст постанови виготовлено та підписано протягом 11 липня 2011 року.
Товариство з обмеженою відповідальністю "Науково-виробниче підприємство "Закарпатмедінжсервіс" звернулося до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовною заявою до товариства з обмеженою відповідальністю "Науково-виробниче підприємство "Закарпатмедінжсервіс", якою просить визнати нечинним та скасувати податкове повідомлення-рішення №0005921640/0 3745/15-2/33265833/8730 винесене 17 листопада 2010 року державною податковою інспекцією у місті Ужгороді, яким товариству з обмеженою відповідальністю «Науково-виробниче підприємство «Закарпатмедінжсервіс» донарховано податкове зобов'язання в розмірі 136055,84 грн. як штрафну санкцію за несвоєчасну сплату податкового зобов'язання з податку на додану вартість, як таке, що винесене з порушенням діючих вимог законодавства.
Позивач зазначає, що внаслідок подання уточнюючих розрахунків по податку на прибуток виникла технічна помилка, яка була в подальшому виправлена, що не призвело до недоплати податку до бюджету.
Представник позивача Михнюк В.М. (керівник підприємства ) у судовому засіданні в повному обсязі підтримала заявлені позовні вимоги та пояснила, що оскаржуване податкове повідомлення -рішення являється незаконним, порушує права та законні інтереси позивача, а так підлягає скасуванню з мотивів, що викладені у позовній заяві.
Відповідач Державна податкова інспекція у м.Ужгороді проти позову заперечила з огляду на те, що Державною податковою інспекцією у м.Ужгороді проведено перевірку дотримання Відповідачем вимог податкового законодавства, в результаті чого складено акт №3725/15-2 від 05 листопада 2010 року. За результатами перевірки прийнято податкове повідомлення рішення від 17 листопада 2010 року №0005921640/0, яким застосовано 136055,84 грн. штрафної санкції (10% несвоєчасно сплаченої суми).
Перевіркою встановлено, що відповідачем, в порушення статті 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», погашено із затримкою суму податкового зобов'язання по податку на додану вартість.
Крім того, не можуть бути взяті до уваги аргументи товариства обмеженою відповідальністю «Закарпатмедінжсервіс»про неправомірність проведення перевірки, оскільки інспекцією проведено не камеральну перевірку, а перевірку дотримання податкового законодавства у встановленому порядку, акт перевірки підписано директором позивача без заперечень. А відтак відповідач просить у задоволенні позовних вимог відмовити.
У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримала з мотивів наведених у позовній заяві.
Представник відповідача Барановська В.В. в судовому засіданні просила відмовити в задоволенні позову та дала пояснення, аналогічні письмовим, що викладені у письмових запереченнях відповідача, які приєднані до матеріалів справи .
Суд, заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши письмові докази, що наявні у матеріалах справи, вважає, що позовні вимоги є безпідставними і у задоволенні позовних вимог слід відмовити.
Судом встановлено, що згідно довідки Головного управління статистики у Закарпатській області № 2712 з єдиного державного реєстру підприємств та організацій України, товариство з обмеженою відповідальністю «Науково-виробниче підприємство Закарпатмедінжсервіс»16 листопада 2004 року зареєстровано Виконавчим комітетом Ужгородської міської ради, ідентифікаційний код 33265833, місцезнаходженням є: 88000, місто Ужгород, вул.. Університетська, 21, к. 316 (а.с. 49).
У вересні 2010 року позивачем подано до Державної податкової інспекції в місті Ужгороді Закарпатської області уточнюючі розрахунки податкових зобовязань з податку на додану вартість у звязку з виправленням самостійно виявлених помилок (а.с.а.с. 13-48).
Державною податковою інспекцією в місті Ужгороді Закарпатської області була проведена перевірка дотримання податкового законодавства товариством з обмеженою відповідальністю «Науково-виробниче підприємство Закарпатмедінжсервіс»за результатами якої складено акт № 3729/15-2 від 05 листопада 2010 року.
Так, згідно вищевказаного акту (а.с.а.с. 9-10) перевіркою було встановлено, що позивачем порушено граничний термін сплати податку на додану вартість за серпень 2010 року та розраховано розмір штрафної санкції за виявлене правопорушення (а.с. 11).
На підставі відомостей, викладених у вищевказаному акті перевірки, Державна податкова інспекція в місті Ужгороді прийняла щодо товариства з обмеженою відповідальністю «Науково-виробниче підприємство Закарпатмедінжсервіс»податкове повідомлення-рішення №0005921640/0 від 17 листопада 2010 року про застосування штрафних санкцій в сумі 1360558 гривень 15 копійок відповідно до пп. 5.3.1 п.5.3 статті 5, пп.17.1.7 п. 17.1 ст. 17 Закону України від 21.12.2000 № 2181 "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами" за прострочення сплати узгодженого податкового зобов'язання (а.с. 12).
Відповідно до пункту 1.2 статті 1 Закону України від 21.12.2000 № 2181 "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами" податкове зобов'язання -зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України.
Згідно пункту 5.1 статті 5 Закону України від 21.12.2000 № 2181 "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами" податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. Зазначене податкове зобов'язання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку.
Відповідно до підпункту 5.3.1 пункту 5.3 статті 5 Закону України від 21.12.2000 № 2181 "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами" платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.
Відповідно до підпункту 17.1.7 пункту 17,1 статті 17 Закону України від 21.12.2000 № 2181 "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами" у разі коли платник податків не_сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання протягом граничних строків, визначених цим Законом, такий платник податку зобов'язаний сплатити штраф у таких розмірах: - при затримці до 30 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі десяти відсотків погашеної суми податкового боргу.
Відповідно до п.п.6.1.7 п.б. Інструкції про порядок застосування та стягнення сум штрафних (фінансових) санкцій органами державної податкової служби, затвердженої наказом ДПА України від 17 березня 2001, № 110, у разі, коли платник податків не сплачує (не погашає) узгоджену суму податкового зобов'язання протягом граничних строків, визначених законодавством, такий платник податку зобов'язаний сплатити штраф у таких розмірах: при затримці до 30 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі десяти відсотків погашеної суми податкового боргу.
При цьому, складається податкове повідомлення за встановленою формою.
Повідомлення про застосування штрафів, зазначених у цьому підпункті, складається в залежності від терміну затримки сплати (погашення) узгодженого податкового зобов'язання:
при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем граничного строку сплати (погашення) узгодженої суми податкового зобов'язання, на наступний день після закінчення зазначених 30 календарних днів повідомлення про застосування штрафу приймається у розмірі десяти відсотків від суми фактично сплаченого (погашеного) за цей період податкового боргу.
Відповідно до Узагальнюючого податкового роз'яснення положень Закону в частині визначення терміну "погашення податкового боргу" затвердженого Наказом ДПА України від 16 липня 2003 року N 354 термін "погашення податкового боргу" за певним видом платежу до бюджету слід розуміти як зменшення абсолютного значення від'ємного сальдо розрахунків платника податків з бюджетом, підтверджене відповідним документом. При цьому слід розрізняти "повне погашення податкового боргу" та "часткове погашення податкового боргу": повне погашення податкового боргу за певним видом платежу до бюджету - це зменшення абсолютного значення від'ємного сальдо розрахунків платника податків з бюджетом до нульового значення; часткове погашення податкового боргу за певним видом платежу до бюджету - це зменшення абсолютного значення від'ємного сальдо розрахунків платника податків з бюджетом до іншого від'ємного значення, абсолютне значення якого є меншим за попереднє.
Враховуючи обставини встановлені у судовому засіданні, суд вважає позовні вимоги необґрунтованими, і, зважаючи на це, такими, що не підлягають до задоволення.
Керуючись ст.ст. 94, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України,
ПОСТАНОВИВ:
У задоволенні адміністративного позову товариства обмеженою відповідальністю «Закарпатмедінжсервіс»до державної податкової інспекції у м. Ужгороді Закарпатської області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення -відмовити повністю.
Постанова набирає законної сили в порядку, встановленому ст. 254 КАС України.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
СуддяІванчулинець Д.В.