Постанова № 18128657, 26.05.2011, Закарпатський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
26.05.2011
Номер справи
2а-0770/521/11
Номер документу
18128657
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Cправа № 2а-0770/521/11

Ряд стат. звіту № 8.1.5

Код 05

ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26 травня 2011 року м. Ужгород

Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Гаврилка С.Є.,

при секретарі судового засідання Скуба В.І.

за участю сторін:

представника позивача Борсенка Олександра Вікторовича;

представника відповідача не зявився;

розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Закарпатського окружного адміністративного суду адміністративну справу за зменшеною позовною заявою Державної податкової інспекції у Тячівському районі Закарпатської області до Державного підприємства «Буштинське лісове господарство» про стягнення заборгованості перед бюджетом у розмірі 416995,69 грн.,

ВСТАНОВИВ:

Відповідно до статті 160 частини 3 КАС України 26 травня 2011 року було проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Повний текст постанови виготовлено та підписано 30 травня 2011 року.

До Закарпатського окружного адміністративного суду звернулася Державна податкова інспекція у Тячівському районі Закарпатської області з позовною заявою до Державного підприємства «Буштинське лісове господарство» та зменшивши позовні вимоги остаточно просить суд стягнути заборгованість перед бюджетом у розмірі 416995,69 грн..

Позовні вимоги мотивовані наступним. За результатами перевірки дотримання податкового законодавства Державним підприємством «Буштинське лісове господарство» встановлено порушення граничних строків сплати сум податку на додану вартість, комунального податку, збору за забруднення навколишнього середовища та лісовому доходу місцевого значення. За наслідками вказаної перевірки ДПІ у Тячівському районі винесено податкові повідомлення-рішення від 31 грудня 2010 року про застосування до відповідача штрафних санкцій.

В судовому засіданні представник позивача підтримав зменшені позовні вимоги з мотивів, що наведені в позовній заяві та заяві, якою зменшені позовні вимоги.

В судові засідання, що проходили 30 березня 2011 року, 16 травня 2011 року та 26 травня 2011 року не забезпечив явку свого представника, хоча про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином.

Зясувавши всі обставини у справі та перевіривши їх належними та допустимими доказами суд дійшов висновку, що адміністративний позов підлягає до задоволення з огляду на наступне.

В судовому засіданні встановлено, що Державне підприємство «Буштинське лісове господарство» було зареєстроване 07 липня 1995 року Тячівською районною державною адміністрацією Закарпатської області, що підтверджується копією свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи серії А00 №389435 (а.с. 6).

Згідно вказаного свідоцтва, довідки про взяття на облік платника податків № 50/29-00/08 від 21 квітня 2008 року та довідки з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (ЄДРПОУ) АБ №227570, місцезнаходженням відповідача є: Закарпатська область, Тячівський район, смт. Буштино, вул. Кошута, буд. 11 (а.с.а.с. 6-8).

31 грудня 2010 року працівниками Державної податкової інспекції було проведено перевірки дотримання встановлених законодавством граничних термінів сплати податків, зборів та інших платежів відповідачем.

За результатами перевірок складено Акти про результати проведення перевірки дотримання податкового законодавства від 31 грудня 2010 року за №№ 1035/15-30 та 036/15-31/22114632.

Відповідно до акту №1035/15-30 від 31 грудня 2010 року перевіркою встановлено порушення граничних строків сплати комунального податку, збору за забруднення навколишнього середовища та лісового доходу місцевого значення (а.с. 19).

Відповідно до акту № 1036/15-31/22114632 від 31 грудня 2010 року перевіркою встановлено порушення граничних строків сплати податку на додану вартість (а.с. 18).

На підставі вказаних актів позивачем було прийнято податкові повідомлення-рішення, якими на відповідача накладено штрафи.

Відповідно до корінців податкових повідомлень-рішень від 31 грудня 2010 року № 0636261530/0 та № 0636251530/0 за платежем лісовий дохід місцевого значення до відповідача застосовано штрафні (фінансової) санкції у розмірі 20 та 50 відсотків узгодженої суми податкового зобовязання, сплаченої з затримкою, що складають відповідно 472,65 грн. та 21770,97 грн. (а.с.а.с. 9, 14). Вказані податкові повідомлення-рішення були отримані представником відповідача, що підтверджується відповідними підписами на корінцях цих податкових повідомлень-рішень. Загальна сума заборгованості по лісовому доходу місцевого значення становить 22243,62 (472,65+21770,97=22243,62) грн., що підтверджується також обліковою карткою платника (а.с. 28).

Відповідно до корінців податкових повідомлень-рішень від 31 грудня 2010 року № 0636281530/0 та № 0636271530/0 за платежем збір за забруднення навколишнього природного середовища до відповідача застосовано штрафні (фінансової) санкції у розмірі 20 та 50 відсотків узгодженої суми податкового зобовязання, сплаченої з затримкою, що складають відповідно 35,09 грн. та 76,99 грн. (а.с.а.с. 12, 13). Вказані податкові повідомлення-рішення були отримані представником відповідача, що підтверджується відповідними підписами на корінцях цих податкових повідомлень-рішень. Загальна сума заборгованості зі збору за забруднення навколишнього природного середовища становить 112,08 (35,09+76,99=112,08) грн., що підтверджується також обліковою карткою платника (а.с. 27).

Відповідно до корінців податкових повідомлень-рішень від 31 грудня 2010 року № 0636301530/0 та № 0636291530/0 за платежем комунальний податок до відповідача застосовано штрафні (фінансової) санкції у розмірі 20 та 50 відсотків узгодженої суми податкового зобовязання, сплаченої з затримкою, що складають відповідно 166,05 грн. та 1321,45 грн. (а.с.а.с. 10, 11). Вказані податкові повідомлення-рішення були отримані представником відповідача, що підтверджується відповідними підписами на корінцях цих податкових повідомлень-рішень. Відповідач частково, у розмірі 260,10 грн., сплатив штрафні (фінансової) санкції по комунальному податку, у звязку з чим загальна сума заборгованості по цьому виду податку становить 1227,4 (166,05+1321,45-260,10=1227,4) грн., що підтверджується також заявою позивача від 26 травня 2011 року №29/4 та обліковою карткою платника (а.с.а.с 40, 43).

Відповідно до корінців податкових повідомлень-рішень від 31 грудня 2010 року № 0007851531/0, № 0007841531/0 та № 0007831531/0 за платежем податок на додану вартість до відповідача застосовано штрафні (фінансової) санкції у розмірі 10, 20 та 50 відсотків узгодженої суми податкового зобовязання, сплаченої з затримкою, що складають відповідно 3954 грн., 13178 грн. та 402041,59 грн. (а.с.а.с. 15-17). Вказані податкові повідомлення-рішення були отримані представником відповідача, що підтверджується відповідними підписами на корінцях цих податкових повідомлень-рішень. Відповідач частково, у розмірі 25761 грн., сплатив штрафні (фінансової) санкції по податку на додану вартість, у звязку з чим загальна сума заборгованості по цьому виду податку становить 393412,59 (3954+13178+402041,59-25761=393412,59) грн., що підтверджується також заявою позивача від 26 травня 2011 року №29/4 (а.с. 40).

Таким чином заборгованість відповідача за вказаними видами податків, зборів інших платежів становить 416995,69 (22243,62+112,08+1227,4+393412,59=416995,69) грн..

Відповідно до статті 1 пункту 1.3 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»№ 2181-IIIвід 21 грудня 2000 року, що діяв на момент виникнення спірних відносин (надалі Закон України № 2181-III) податковий борг (недоїмка) - податкове зобовязання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобовязання.

Відповідно до статті 1 пункту 1.2 Закону України № 2181-III податкове зобовязання зобовязання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України.

Відповідно до статті5 пункту 5.1. Закону України № 2181-III податкове зобовязання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. Зазначене податкове зобовязання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку.

Відповідно до статті 5 пункту 5.3. підпункту 5.3.1. Закону України № 2181-III платник податків зобовязаний самостійно сплатити суму податкового зобовязання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.

Відповідно до статті 17 пункту 17.1. підпункту 17.1.7 Закону України № 2181-III у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобовязання протягом граничних строків, визначених цим Законом, такий платник податку зобовязаний сплатити штраф.

Такі ж положення містяться у Податковому кодексі України, який набрав чинності з 01 січня 2011 року.

Відповідно до статті 54 пункту 54.3 підпунктів 54.3.1-54.3.6 Податкового кодексу України, контролюючий орган зобовязаний самостійно визначити суму грошових зобовязань, зменшення (збільшення) суми бюджетного відшкодування та/або зменшення від'ємного значення обєкта оподаткування податком на прибуток або відємного значення суми податку на додану вартість платника податків, передбачених цим Кодексом або іншим законодавством, якщо: платник податків не подає в установлені строки податкову (митну) декларацію; дані перевірок результатів діяльності платника податків свідчать про заниження або завищення суми його податкових зобовязань, заявлених у податкових (митних) деклараціях, уточнюючих розрахунках; згідно з податковим та іншим законодавством особою, відповідальною за нарахування сум податкових зобовязань з окремого податку або збору, застосування штрафних (фінансових) санкцій та пені, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, є контролюючий орган; рішенням суду, що набрало законної сили, особу визнано винною в ухиленні від сплати податків; дані перевірок щодо утримання податків у джерела виплати, в тому числі податкового агента, свідчать про порушення правил нарахування, утримання та сплати до відповідних бюджетів податків і зборів, передбачених цим Кодексом, у тому числі податку на доходи фізичних осіб таким податковим агентом; результати митного контролю, отримані після закінчення процедури митного оформлення та випуску товарів, свідчать про заниження або завищення податкових зобов'язань, визначених платником податків у митних деклараціях.

Відповідно до статті 57 пункту 57.3 Податкового кодексу України, у разі визначення грошового зобовязання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобовязаний сплатити нараховану суму грошового зобовязання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.

Оскільки відповідачем порушено встановлені законодавством граничні строки сплати узгодженого податкового зобовязання, зважаючи на вказані норми Закону України № 2181-III та Податкового кодексу України, враховуючи обставини, встановлені судом, позовні вимоги слід задовольнити

Керуючись статтями 11, 70, 71, 86, 160-163 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Зменшену позовну заяву Державної податкової інспекції у Тячівському районі Закарпатської області до Державного підприємства «Буштинське лісове господарство» задовольнити.

Стягнути з Державного підприємства «Буштинське лісове господарство» (90556, Закарпатська область, Тячівський район, с.м.т. Буштино, вул. Кошута, 11, ідентифікаційний код 22114632) заборгованість перед бюджетом у розмірі 416995,69 (чотириста шістнадцяти тисяч девятисот девяносто пяти грн. 69 коп.) грн..

Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня її проголошення, а у разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Апеляційна скарга подається через Закарпатський окружний адміністративний суд з одночасним надсиланням її копії до суду апеляційної інстанції. У випадках, встановлених статтею 167 частиною 4 цього Кодексу десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення пятиденного строку з моменту отримання субєктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

ГоловуючийГаврилко С.Є.