Cправа № 2а-0770/881/11
Ряд стат. звіту № 8.1.5
Код 05
ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 червня 2011 року м. Ужгород
Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Гаврилка С.Є.
при секретарі судового засідання Скуба В.І.
за участю сторін:
представника позивача –не з’явився;
представника відповідача –не з’явився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Закарпатського окружного адміністративного суду адміністративну справу за позовною заявою Мукачівської об’єднаної державної податкової інспекції Закарпатської області до Приватного підприємства Виробничо-комерційне підприємство «Кристал»про стягнення податкового боргу у розмірі 72101,14 грн., –
ВСТАНОВИВ:
Відповідно до статті 160 частини 3 КАС України 20 червня 2011 року було проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Повний текст постанови виготовлено та підписано 23 червня 2011 року.
До Закарпатського окружного адміністративного суду звернулася Мукачівська об’єднана державна податкова інспекція Закарпатської області з позовною заявою до Приватного підприємства Виробничо-комерційного підприємства «Кристал»(надалі відповідач), якою просить, стягнути з відповідача в дохід державного бюджету суму податкового боргу по податку на прибуток в сумі 72101,14 грн..
Обґрунтовуючи свої вимоги позивач вказує, що відповідач не сплатив в належні строки податок на прибуток приватних підприємств у розмірі 72101,14 грн.. Заборгованість виникла на підставі податкових повідомлень-рішень, якими відповідачеві було визначено суму податкового зобов’язання.
Відповідач надав суду письмові заперечення, якими просить відмовити з задоволенні позову з наступних мотивів. Відповідно до статті 20 пункту 3 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»№ 3551-ХІІ від 22 жовтня 1993 року (надалі Закон України № 3551-ХІІ), підприємства ветеранів війни, на яких працює не менше 60 процентів учасників бойових дій від середньоспискової чисельності працюючих звільняються від сплати податку на прибуток. Відповідач є підприємством ветеранів війни - учасників бойових дій в Афганістані і входить до складу Закарпатського обласного товариства та Мукачівської міської спілки воїнів-ветеранів Афганської війни та інших локальних конфліктів і відповідно Закону України № 3551-ХІІ має право користуватися пільгою по сплаті податку на прибуток.
23 травня 2011 року на адресу Закарпатського окружного адміністративного суду надійшло клопотання позивача від 20 травня 2011 року, відповідно до якої останній просить розглянути дану адміністративну справу без участі представника позивача, за наявними матеріалами (а.с. 35).
20 червня 2011 року на адресу Закарпатського окружного адміністративного суду надійшла телеграма від відповідача, якою просив відкласти розгляд справи у зв’язку з від’їздом у відрядження, а у випадку неможливості відкладення розгляду справи просив розглянути справу за його відсутності (а.с. 38).
Відповідно до статті 47 КАС України особами, які беруть участь у справі, є сторони, треті особи, представники сторін та третіх осіб.
Відповідно до статті 41 частини 1 КАС України, у зв’язку з неявкою у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.
З’ясувавши всі обставини у справі та перевіривши їх належними та допустимими доказами суд дійшов висновку, що адміністративний позов підлягає до задоволення з огляду на наступне.
В судовому засіданні встановлено, що відповідач був зареєстрований 5 жовтня 1995 Мукачівською районною державною адміністрацією Закарпатської області, що підтверджується копією свідоцтво про державну реєстрацію (перереєстрацію) суб’єкта підприємницької діяльності –юридичної особи (а.с. 6).
Відповідно до копії довідки № 9234 Про включення до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України організаційно-правовою формою господарювання відповідача є –приватне підприємство (а.с. 7).
Мукачівською ОДПІ в Закарпатській області було проведено камеральну перевірку податкової звітності з податку на прибуток.
За результатами перевірки 30 липня 2010 року складено акт № 1567, відповідно до якого перевіркою встановлено, що відповідач занизив у податковій звітності податкове зобов’язання з податку на прибуток у розмірі 61141,25 грн. (а.с. 14).
На підставі вказаного акту перевірки позивачем 14 грудня 2010 року було прийнято податкові повідомлення-рішення за № 6203211540/2 та № 6206571540/0/2 (а.с. 12).
Податковим повідомленням-рішенням № 6203211540/2 від 14 грудня 2010 року відповідачеві була визначена сума податкового зобов’язання з податку на прибуток у розмірі 64198,31 грн., в тому числі 61141,25 грн. основного платежу та 3057,06 грн. за штрафними (фінансовими) санкціями.
Податковим повідомленням-рішенням № 6206571540/0/2 від 14 грудня 2010 року відповідачеві була визначена сума податкового зобов’язання з податку на прибуток у розмірі 7902,83 грн., в тому числі 7526,5 грн. основного платежу та 376,33 грн. за штрафними (фінансовими) санкціями.
Отже, загальна сума податкового зобов’язання з податку на прибуток становить 72101,14 (61141,25+3057,06+7526,5+376,33=72101,14) грн., що також підтверджується довідкою про суму податкового боргу та обліковою карткою платника (а.с.а.с. 12, 23).
Відповідно до статті 20 частини 3 Закону України № 3551-ХІІ підприємства ветеранів війни, на яких не менше ніж 60 процентів від середньоспискової чисельності працюючих становлять учасники бойових дій та учасники війни, звільняються від сплати податку на прибуток.
Відповідно до статті 14 Закону України «Про систему оподаткування»№ 1251-ХІІ від 25 червня 1991 року, що діяв на момент виникнення спірних відносин (надалі Закон України № 1251-ХІІ) до загальнодержавних податків і зборів (обов’язкові платежі) належать також податок на прибуток підприємств, у тому числі дивіденди, що сплачуються до бюджету державними некорпоратизованими, казенними або комунальними підприємствами.
Згідно статті 1 Закону України № 1251-ХІІ встановлення і скасування податків і зборів (обов’язкових платежів) до бюджетів та до державних цільових фондів, а також пільг їх платникам здійснюються Верховною Радою України, Верховною Радою Автономної Республіки Крим і сільськими, селищними, міськими радами відповідно до цього Закону, інших законів України про оподаткування. Ставки, механізм справляння податків і зборів (обов'язкових платежів), за винятком особливих видів мита та збору у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на електричну та теплову енергію, збору у вигляді цільової надбавки до затвердженого тарифу на природний газ для споживачів усіх форм власності, і пільги щодо оподаткування не можуть встановлюватися або змінюватися іншими законами України, крім законів про оподаткування.
Відповідно до статті 10 пункту 10.1 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств»№ 334/94-ВР від 28 грудня 1994 року, що діяв на момент виникнення спірних відносин (надалі Закон України № 334/94-ВР) прибуток платників податку, включаючи підприємства, засновані на власності окремої фізичної особи, оподатковується за ставкою 25 відсотків до об’єкта оподаткування.
Відповідно до статті 15 Закону України № 334/94-ВР ставки податку на прибуток, пільги щодо податку, об’єкт оподаткування, порядок обчислення оподатковуваного прибутку, строки і порядок сплати та зарахування податку до бюджетів можуть встановлюватися та змінюватися лише шляхом внесення змін до цього Закону.
Законом України 334/94-ВР не були передбачені пільги зі сплати податку на прибуток підприємствам ветеранів війни, на яких не менше ніж 60 процентів від середньоспискової чисельності працюючих становлять учасники бойових дій та учасники війни.
Враховуючи вищенаведене, суд вважає, що до правовідносин, що виникли між позивачем та відповідачами, застосуванню підлягає Закон України № 334/94-ВР, який є спеціальним по відношенню до Закону України № 3551-ХІІ.
Відповідно до статті 4 пункту 4.2 підпункту 4.2.2 підпункту «в»Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»№ 2181-III, який діяв на час виникнення спірних відносин (надалі Закон України № 2181-III) контролюючий орган зобов’язаний самостійно визначити суму податкового зобов’язання платника податків у разі якщо контролюючий орган внаслідок проведення камеральної перевірки виявляє арифметичні або методологічні помилки у поданій платником податків податковій декларації, які призвели до заниження або завищення суми податкового зобов’язання.
Відповідно до статті 17 пункту 17.1 підпункту 17.1.4 Закону України № 2181-III у разі коли контролюючий орган самостійно донараховує суму податкового зобов’язання платника податків за підставами, визначеними у підпункті «в»підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4 цього Закону, такий платник податків зобов’язаний (крім випадків, коли податкова декларація не приймається всупереч нормам цього Закону) сплатити штраф у розмірі п’яти відсотків суми донарахованого податкового зобов’язання, але не менше одного неоподатковуваного мінімуму доходів громадян сукупно за весь строк недоплати, незалежно від кількості податкових періодів, що минули.
Відповідачеві були надіслані як перша, так і друга податкові вимоги, які отримані представником останнього (а.с.а.с. 9, 10).
Зважаючи на вказані норми Закону України № 1251-ХІІ, Закону України № 334/94-ВР, Закону України № 2181-III, враховуючи обставини встановлені судом, позовні вимоги слід задовольнити.
Керуючись статтями 11, 70, 71, 86, 160-163 КАС України, суд –
ПОСТАНОВИВ:
Позовну заяву Мукачівської об’єднаної державної податкової інспекції Закарпатської області до Приватного підприємства Виробничо-комерційне підприємство «Кристал»–задовольнити.
Стягнути з Приватного підприємства Виробничо-комерційне підприємство «Кристал»(89600, Закарпатська область, Мукачевський район, с. Зняцьово, вул. Леніна, 68-В, ідентифікаційний код 13587840) податковий борг по податку на прибуток у розмірі 72101,14 (семидесяти двох тисяч сто однієї грн. 14 коп.) грн..
Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня її проголошення, а у разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Апеляційна скарга подається через Закарпатський окружний адміністративний суд з одночасним надсиланням її копії до суду апеляційної інстанції. У випадках, встановлених статтею 167 частиною 4 цього Кодексу десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п’ятиденного строку з моменту отримання суб’єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Головуючий Гаврилко С.Є.