ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Р І Ш Е Н Н Я
"06" вересня 2011 р. Справа № 5019/1823/11
За позовом Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Рівненській
області м. Рівне
до відповідача Острожецька сільська рада Млинівського району Рівненської області
с.Острожець, Млинівськи район Рівненська область
про стягнення 850 грн. 00 коп. штрафу
Суддя Павлюк І.Ю.
Представники:
від позивача - ОСОБА_1, представник (довіреність №01-07/89 від 02.08.2011р.);
від відповідача - Павлишенко Н.Є. в.о.сільського голови.
Суть спору: Позивач Інспекція державного архітектурно-будівельного контролю у Рівненській області -звернувся до суду з позовною заявою до відповідача - Острожецької сільської ради Млинівського району Рівненської області про стягнення 850 грн. 00 коп. штрафу за правопорушення у сфері містобудування.
Представник позивача в судовому засіданні 06.09.2011р. позовні вимоги підтримав в повному обсязі.
Представник відповідача в судовому засіданні 06.09.2011р. позовні вимоги визнав.
В результаті розгляду матеріалів справи господарський суд
ВСТАНОВИВ:
Інспекція державного архітектурно-будівельного контролю у Рівненській області, відповідно до пункту 1 Положення про інспекцію державного архітектурно-будівельного контролю у Рівненській області, затвердженого наказом Державної архітектурно-будівельної інспекції України від 02.06.2011р. № 22 (далі Положення), є територіальним органом Державної архітектурно-будівельної інспекції України.
Згідно з пунктом 3 Положення, одним з основних завдань інспекції державного-архітектурно будівельного контролю у Рівненській області є здійснення державного архітектурно-будівельного контролю за дотриманням вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, державних будівельних норм, стандартів і правил під час виконання підготовчих і будівельних робіт, прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів.
Пунктом 4 Положення встановлено, що інспекція відповідно до покладених на неї завдань проводить перевірки відповідності підготовчих та будівельних робіт, будівельних матеріалів, виробів і конструкцій, що застосовуються при будівництві об'єктів, вимогам державних стандартів, будівельних норм і правил, технічним умовам затвердженим проектним вимогам (рішенням); своєчасності та якості проведення передбачених нормативно-технічної і проектною документацією зйомок, замірів, випробувань, а також ведення журналів робіт, наявності у виконавця будівельних робіт у передбачених законодавством та будівельними нормами випадках паспортів, актів та протоколів випробувань, сертифікатів та іншої документації, здійснення контролю за виконанням приписів про усунення порушень вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, державних будівельних норм, стандартів і правил під час виконання підготовчих та будівельних робіт.
На виконання покладених повноважень, працівниками інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Рівненській області було проведено перевірку виконання припису від 11.03.2011 року №261 Острожецькою сільською радою Млинівського району Рівненської області.
За результатами перевірки встановлено, що припис відповідачем не виконаний, про що складений акт від 20.07 2011 року (а.с. 7), який одержаний представником відповідача.
Протоколом про правопорушення у сфері містобудування від 20.07. 2011 року (а.с. 8) зафіксовано вказаний факт порушення - невиконання припису інспекції ДАБК у Рівненській області №261 від 11.03.2011 року. Уповноважений представник відповідача ознайомлений з протоколом, про що свідчить зроблений ним напис та його підпис на протоколі.
Згідно із частиною 1 статті 3 Закону України "Про відповідальність підприємств, їх об'єднань, установ та організацій за правопорушення у сфері містобудування" підставою для розгляду справи про правопорушення у сфері містобудування є протокол, складений уповноваженою на те особою інспекції державного архітектурно-будівельного контролю за результатами перевірки.
Згідно із частинами 3, 4 статті 3 Закону України "Про відповідальність підприємств, їх об'єднань, установ та організацій за правопорушення у сфері містобудування" у п'ятнадцятиденний термін з дня одержання протоколу про правопорушення питання про накладення штрафу розглядається посадовою особою інспекції державного архітектурно-будівельного контролю. Рішення посадової особи інспекції державного архітектурно-будівельного контролю про накладення штрафу оформляється постановою про накладення на підприємство штрафу за правопорушення у сфері містобудування відповідно до цього Закону.
На підставі зазначених документів 21 липня 2011 року заступником начальника інспекції ДАБК у Рівненській області було винесено постанову про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудування №728-ю, якою згідно із абзацом 8 ч. 1 ст. 1 Закону України "Про відповідальність підприємств, їх об'єднань, установ та організацій за правопорушення у сфері містобудування" від 14.10.1994р. №208/94-ВР та Положенням про накладення штрафів за правопорушення у сфері містобудування, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України від 06.04.1995р. №244, було накладено на Острожецьку сільську раду Млинівського району Рівненської області штраф у сумі 850 грн. 00 коп. (а.с. 9).
У постанові зазначено, що штраф підлягає сплаті до 04.08.2011 року.
Відповідно до п. 10 Положення "Про порядок накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудування", затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 06.04.1995р. №244, штраф підлягає сплаті підприємством у п'ятнадцятиденний термін з дня його накладення за рахунок прибутку, що залишається в розпорядженні підприємства, незалежно від наслідків фінансово-господарської діяльності. Копія документа про сплату штрафу надсилається інспекції, яка його наклала. Пунктом 11 Положення "Про порядок накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудування" передбачено, що у разі несплати штрафу у зазначений термін він стягується інспекцією за рішенням суду (господарського суду).
Враховуючи зазначене в сукупності, вбачається, що вимога позивача в частині стягнення 850 грн. 00 коп. штрафу обґрунтована, підтверджується наявними в матеріалах справи доказами, і підлягає до задоволення.
Доказів сплати штрафу відповідач суду не подав.
Позов обґрунтований та підлягає задоволенню в сумі 850 грн. 00 коп. штрафу. На відповідача покладаються витрати по сплаті держмита та судові витрати на підставі частин першої, п'ятої ст. 49 ГПК України.
Керуючись ст.ст. 33, 43, 46-49, 82-84 Господарського процесуального кодексу України, суд
ВИРІШИВ:
1. Позов задоволити.
2. Стягнути з Острожецької сільської ради Млинівського району Рівненської області, яка знаходиться: с. Острожець Млинівського району Рівненської області, вул. Незалежності, 12 (код ЄДРПОУ 04386775) в доход державного бюджету України 850 грн. 00 коп. штрафу.
3.Стягнути з Острожецької сільської ради Млинівського району Рівненської області, яка знаходиться: с. Острожець Млинівського району Рівненської області, вул. Незалежності,12 (код ЄДРПОУ 04386775) в доход Державного бюджету України 102 грн. 00 коп. державного мита.
4.Стягнути з Острожецької сільської ради Млинівського району Рівненської області, яка знаходиться: с. Острожець Млинівського району Рівненської області, вул. Незалежності, 12 (код ЄДРПОУ 04386775) в доход Державного бюджету України 236 грн. 00 коп. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.
5. Накази видати після набрання рішенням законної сили.
Суддя І.Ю,Павлюк
Рішення підписане суддею "06" вересня 2011 р.