ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
25 серпня 2011 року № 2а-8720/10/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Огурцова О.П. при секретарі судового засідання Покотило М.С. розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовомДержавної податкової інспекції у Шевченківському районі міста Києва
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Ігросвіт"
простягнення штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 16480,00 грн. за участю :
представника позивача: ОСОБА_1 ( довіреність № 3495/9/10-214 від 01.06.2011)
представника відповідача: не з'явився
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Державна податкова інспекція у Шевченківському районі міста Києва звернулася до Окружного адміністративного суду міста Києва з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю “Ігросвіт” про стягнення штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 16480,00 грн.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що за результатами проведеної перевірки за дотриманням суб'єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій було встановлено порушення відповідачем підпунктів 1, 2, 3 статті 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", у зв'язку з чим винесено рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій, яким до відповідача застосовано штрафні (фінансові) санкції у розмірі 16 480.00 грн., які відповідачем сплачені не були.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 04.06.2010 відкрито провадження у справі, закінчено підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду на 22.06.2010.
22.06.2010 справу було розподілено між суддями повторно. За результатом автоматичного розподілу судових справ для розгляду справи № 2а-8720/10/2670 було визначено суддю Огурцова О.П.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 22.06.2010 справу було прийнято до провадження та призначено до судового розгляду на 22.07.2010.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 22.07.2010 було зупинено провадження у справі.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 15.07.2011 поновлено провадження у справі та призначено розгляд справи на 24.08.2011.
У судовому засіданні 24.08.2011, у порядку частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України було проголошено вступну та резолютивну частини постанови.
Представник позивача у судовому засіданні 24.08.2011 підтримав позовні вимоги у повному обсязі та просив суд задовольнити позов.
Представник відповідача у судові засідання 22.07.2010 та 25.08.2011 не з'явився, про причини неявки суд не повідомив, хоча повідомлявся належним чином про дату, час та місце розгляду справи, що підтверджується повідомленнями про вручення поштових відправлень
Відповідно до частини четвертої статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України у разі неприбуття відповідача - суб'єкта владних повноважень, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин або без повідомлення ним про причини неприбуття розгляд справи не відкладається і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів. Ці ж наслідки застосовуються у разі повторного неприбуття за таких самих умов відповідача, який не є суб'єктом владних повноважень.
З урахуванням наведеного суд дійшов висновку про можливість розгляду справи за відсутності відповідача.
Розглянувши подані документи і матеріали, заслухавши пояснення представника позивача. всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, обєктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
В С Т А Н О В И В:
Товариство з обмеженою відповідальністю “Ігросвіт” зареєстровано, як юридичну особу Шевченківською районною у місті Києві державною адміністрацією 18.08.2003 та взято на податковий облік Державною податковою інспекцією у Шевченківському районі міста Києва.
24.06.2009 Державною податковою інспекцією у Чернівецькій області проведено перевірку за дотриманням порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій господарської одиниці - зал гральних автоматів, що розташована за адресою: м. Чернівці, вул. Галицький шлях, 2 Б, суб'єкта підприємницької діяльності Товариства з обмеженою відповідальністю “Ігросвіт”.
Перевіркою встановлено порушення пунктів 1, 2, 3 статті 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", постанови Кабінету Міністрів України "Про терміни переведення суб'єктів підприємницької діяльності на облік розрахункових операцій у готівковій та безготівковій формі із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій" № 121 від 07.02.2001 та пунктів 1, 2 статті 5 та статті 7 Закону України "Про патентування деяких видів підприємницької діяльності", а саме на момент проведення перевірки в приміщенні залу гральних автоматів знаходилось 47 гральних автоматів, які працювали, були підключені до електромережі, на яких проводилась гра та які були обладнані купюроприймачами, але не обладнані запам'ятовуючими пристроями (фіскальною пам'яттю) та в залі гральних автоматів використовувався реєстратор розрахункових операцій типу DATECS MP- 5000, який не працював в єдиному режимі роботи з 47 гральними автоматами та при наданні послуги з гри на гральному автоматі на суму 100 грн. реєстратор розрахункових операцій не використовувався та розрахунковий документ видано не було.
За результатами перевірки складено акт № 1073/26/59/23/32621829 від 24.06.2009 на підставі якого Державною податковою інспекцією у Шевченківському районі міста Києва винесено рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0009362305 від 17.07.2009, яким до Товариства з обмеженою відповідальністю “Ігросвіт” за порушення пунктів 1, 2, 3 статті 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" згідно з пунктами 1 та 2 статті 17 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" застосовано суму штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 16 480,00 грн.
Підпунктом 5.2.5 пункту 5.2 статті 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" з урахуванням строків давності платник податків має право оскаржити до суду рішення контролюючого органу про нарахування податкового зобов'язання у будь-який момент після отримання відповідного податкового повідомлення. У цьому випадку зазначене рішення контролюючого органу не підлягає адміністративному оскарженню.
Згідно із підпунктом 5.2.4 пункту 5.2 статті 5 зазначено Закону день закінчення процедури адміністративного оскарження вважається днем узгодження податкового зобов'язання платника податків. При зверненні платника податків до суду з позовом щодо визнання недійсним рішення контролюючого органу податкове зобов'язання вважається неузгодженим до розгляду судом справи по суті та прийняття відповідного рішення.
Не погоджуючись з рішенням про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0009362305 від 17.07.2009 Товариство з обмеженою відповідальністю “Ігросвіт” звернулось до суду з адміністративним позовом до Державної податкової інспекції у Шевченківському районі міста Києва про скасування рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0009362305 від 17.07.2009.
Постановою Окружного адміністративного суду міста Києва від 07.07.2010 у справі № 2а - 4135/10/2670, яка була залишена без змін ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 27.10.2010 по справі № 2а - 4135/10/2670, було встановлено правомірність рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0009362305 від 17.07.2009 та відмовлено у задоволенні позову.
Згідно із частинами третьою та п'ятою статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України у разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження. Постанова або ухвала суду апеляційної чи касаційної інстанції за наслідками перегляду, постанова Верховного Суду України набирають законної сили з моменту проголошення, а якщо їх було прийнято за наслідками розгляду у письмовому провадженні, - через п'ять днів після направлення їх копій особам, які беруть участь у справі.
Відповідно до статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України постанова або ухвала суду, яка набрала законної сили, є обов'язковою для осіб, які беруть участь у справі, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України. Обставини, які були встановлені постановою, що набрала законної сили, в одній адміністративній справі не можуть оспорювати ся в іншій судовій справі за участю тих самих сторін.
З огляду на викладене, оскільки ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 27.10.2010 по справі № 2а - 4135/10/2670 було залишено без змін постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 07.07.2010 у справі № 2а - 4135/10/2670, якою було встановлено правомірність рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0009362305 від 17.07.2009, то судом у судовому засіданні не досліджувалась правомірність винесення зазначеного рішення.
Відповідно до статті 25 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17 - 24 цього Закону, підлягають перерахуванню суб'єктами господарювання до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.
На час розгляду справи у суді штрафні санкції у розмірі 16 480,00 грн. відповідачем сплачено не було.
Відповідно до частини першої статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку про те, що заборгованість відповідача перед позивачем в розмірі 16 480,00 грн. підтверджена наявними в матеріалах справи доказами, є обґрунтованою, доведеною, а тому вимоги позивача про стягнення з відповідача заборгованості в сумі 16 480,00 грн. підлягають задоволенню у повному обсязі.
Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись статтями 69, 70, 71 та 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
1.Адміністративний позов Державної податкової інспекції у Шевченківському районі міста Києва до Товариства з обмеженою відповідальністю “Ігросвіт” про стягнення штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 16480,00 грн. - задовольнити повністю.
2.Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю “Ігросвіт” (01001, м. Київ, вул. Софіївська, 10-А, код ЄДРПОУ 32621829) на користь Державного бюджету України (розрахунковий рахунок № 34219379700011, одержувач УДК у Шевченківському районі м. Києва, код одержувача 26077968, банк одержувача ГУДК у м. Києві, МФО 820019, код платежу 21080900) штрафні санкції на загальну суму 16480,00 грн. (шістнадцять тисяч чотириста вісімдесят грн. 00 коп.)
Відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України постанова набирає законної сили після закінчення строку для її апеляційного оскарження. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя О.П. Огурцов
Повний текст постанови складено 01.09.2011