Постанова № 18112331, 18.01.2011, Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
18.01.2011
Номер справи
2а-14750/10/16/0170
Номер документу
18112331
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
  • 1)
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493

ПОСТАНОВА

Іменем України

18 січня 2011 р. Справа №2а-14750/10/16/0170 Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Александрова О.Ю., при секретарі Габрись П.С.,

за участю представників:

від позивача ОСОБА_1, довіреність № 65 від 17.08.2010 року;

від відповідача не зявився;

розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Джанкойської об'єднаної державної податкової інспекції в АР Крим

до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2

про стягнення

ВСТАНОВИВ:

Джанкойська обєднана державна податкова інспекція АР Крим звернулась до Окружного адміністративного суду АР Крим з адміністративним позовом про стягнення з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 999,11 гривень фінансових санкцій, нарахованих у звязку з порушенням законодавства в сфері здійснення розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.

Ухвалами Окружного адміністративного суду АР Крим від 17.11.2010 року відкрито провадження в адміністративній справі, закінчено підготовче провадження по справі та справу призначено до судового розгляду.

Представник позивача у судовому засіданні, яке відбулось 18.01.2011 року, наполягав на задоволенні позовних вимог у повному обсязі з підстав, наведених у адміністративному позові.

Відповідач явку свого представника у судове засідання не забезпечив, про час, дату та місце його проведення повідомлений належним чином, заперечення на позовну заяву, а також клопотання про відкладення розгляду справи до суду не надав, про причини неявки суд не повідомив.

Розглянувши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору, судом встановлено наступне.

ОСОБА_2 15.02.2001 року зареєстрована Нижньогірською районною державною адміністрацією АР Крим як фізична особа підприємець, що підтверджується свідоцтвом та довідкою з ЄДРПОУ станом на 02.07.2010 року(а.с.5,6).

Згідно з довідкою № 1844 від 19.02.2001 року відповідач взятий на облік як платник податків 19.02.2001 у Державній податковій інспекції в Нижньогірському районі.

Державною податковою інспекцією в Нижньогірському районі АР Крим 03.05.2010 року проведено планову перевірку магазину відповідача, який розташований за адресою: АДРЕСА_2, з питань дотримання суб'єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги) вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій.

За результатами перевірки складено акт № 0093/01/20/23/НОМЕР_1 від 03.05.2010 року, в якому зафіксовано порушення відповідачем, зокрема п.п.1, 2, 13 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».

Так відповідно до п.п. 1, 2, 13 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані:

1) проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок;

2) видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції;

13) забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня;

В ході перевірки встановлено, що в порушення зазначених норм відповідачем проведено розрахункову операцію без застосування реєстратора розрахункових операцій (розрахункової книжки) при продажу товарів, а саме однієї пляшки пива "Крим" світле 2 літри, однієї пачці сигарет "ВОND" на загальну суму 18,25 гривень. При здійсненні розрахункової операції розрахунковий документ, що підтверджує виконання розрахункової операції не роздрукований та не виданий. Невідповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків та сум зазначених у деному звіті реєстратора розрахункових операцій склало 181,75 гривен. Складено покупюрну опис коштів які знаходяться на місці проведення розрахунку.

Акт перевірки підписаний продавцем, з актом він ознайомлений, від отримання примірнику акту та підпису відмовилась.

На підставі акту перевірки позивачем було прийнято рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 13.05.2010 року № 0000862308 у розмірі 1000,00 грн. за порушення Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».

Правові засади застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг визначені Законом України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».

Відповідно до ст. 3 вказаного Закону суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок.

Згідно з п. 6 ст. 9 Закону реєстратори розрахункових операцій та розрахункові книжки не застосовуються при продажу товарів (наданні послуг) суб'єктами підприємницької діяльності - фізичними особами, оподаткування доходів яких здійснюється відповідно до законодавства з питань оподаткування суб'єктів малого підприємництва (в тому числі шляхом отримання свідоцтва про сплату єдиного податку), якщо такі суб'єкти не здійснюють продаж підакцизних товарів (крім пива на розлив), за умови ведення такими особами книг обліку доходів і витрат у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України за поданням державного органу, уповноваженого провадити державну регуляторну політику.

Кабінетом Міністрів України на виконання ст. 9 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» прийнято постанову від 26.09.2001 року № 1269 «Про затвердження Порядку ведення книги обліку доходів і витрат».

Відповідно до ст. 17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у розмірі п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів, у випадку не проведення розрахункової операції через РРО. Тобто 18,25х5= 91,25 гривень.

Відповідно до ст. 22 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», що діяв на час виникнення спірних правовідносин (складання акту перевірки) у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність. Тобто 181,75 гривень х 5 = 908,75 гривень.

У порядку ст. 71 КАС України відповідачем не надано доказів того, що рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій прийнято з порушенням діючого законодавства. Окрім того в матеріалах справи знаходиться постанова Окружного адміністративного суду АР Крим від 16.09.10 року по справі № 2а-7241/10/15/0170 яким розглянуто позовну заяву ОСОБА_2 до Джанкойської об'єднаної державної податкової інспекції в АР Крим про скасування рішення № 0000862308 від 13.05.2010 року про застосування фінансових санкцій у сумі 1000,00 гривень, якою у задоволенні позовних вимог відмовлено. Рішення набуло законної сили.

З огляду на зазначене вище, суд дійшов висновку, що відповідачем вірно зроблений розрахунок суми штрафних (фінансових) санкцій, застосованих до відповідача за порушення вимог чинного законодавства.

Статтею 25 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» встановлено, що суми фінансових санкцій підлягають перерахуванню до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.

Судом встановлено, що станом на день розгляду справи відповідачем заборгованість у розмірі 1000,00 грн. не сплачена, але по особовому рахунку відповідача мається переплата у розмірі 0,89 гривень, що підтверджується даними облікової картки платника податків. Таким чином підлягає сплаті 1000,00 гривень - 0,89 гривень = 999,11 гривень.

Відповідно до статті 2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», що діяв на час проведення перевірки, однією із задач органів податкової служби є здійснення контролю за дотриманням податкового законодавства, повною і своєчасною сплатою до бюджетів податків і зборів.

Пунктом 11 статті 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», що діяв на час прийняття рішення від 13.05.2010 року, передбачено, що органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірі, встановлених законодавством.

Відповідно до п. 11 ч. 1 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», що діяв на час звернення позивача з позовом до суду, державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об`єднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами.

Крім того відповідно до п. 20.1.28. Податкового кодексу України № 2755-VI від 02.12.2010 р. органи державної податкової служби мають право стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом, для чого можуть звертатися до суду (п.п.20.1.18), що передбачено також п.11 ст.10 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" (зі змінами та доповненнями згідно Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з прийняттям Податкового кодексу України" № 2756 від 02.12.2010 р.).

Приймаючи до уваги те, що відповідачем у порядку, передбаченому ст. 71 КАС України, не надані докази сплати заборгованості у повному обсязі або скасування вказаного рішення, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню.

У судовому засіданні, яке відбулось 18.01.2011 року оголошено вступну та резолютивну частини постанови.

Відповідно до вимог ст. 163 КАС України, постанова оформлена та підписана 24.01.2011 року.

На підставі викладеного, керуючись статтями 160-163,167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

1.Позов задовольнити.

2.Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 (97100, АДРЕСА_1, ідент. код НОМЕР_3) 999,11 гривень фінансових санкцій за порушення Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (код податку 21080900, на користь державного бюджету Нижньогірського району, р/р№ 31110104700192 в ГУ ДКУ в АР Крим, м. Сімферополь, МФО 824026, ЄДРПОУ 34740615).

Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.

Суддя Александров О.Ю.