Ухвала суду № 18111064, 15.08.2011, Господарський суд Київської області

Дата ухвалення
15.08.2011
Номер справи
б8/098-11
Номер документу
18111064
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

01032, м. Київ, вул. Комінтерну, 16 тел. 235-24-26

УХВАЛА

підготовчого засідання

"15" серпня 2011 р. Справа № Б8/098-11

Господарський суд Київської області в особі судді Скутельника П.Ф., розглянувши матеріали за заявою державної податкової інспекції у Вишгородському районі Київської області, ідентифікаційний код: 13717811, місцезнаходження: 07300, Київська обл., м. Вишгород, пр-т Шевченка, буд. 1 а (надалі за текстом: «Кредитор»/ «Заявник»),

до боржника, - товариства з обмеженою відповідальністю «ІВОНА», ідентифікаційний код юридичної особи: 32201229, місцезнаходження: 07300, Київська обл., Вишгородський район, м. Вишгород, вул. Шлюзова, буд. 4,

про банкрутство,

за участю представників учасників судового провадження:

від Кредитора (Заявника): начальник юридичного відділу державної податкової інспекції у Вишгородському районі ОСОБА_1 який діє на підставі довіреності від 30.11.2010 року за №4138/9/10-036;

від Боржника: не зявився;

від власників (засновників) Боржника: не зявились;

від арбітражного керуючого: не зявився, -

ВСТАНОВИВ:

11 липня 2011 року до господарського суду Київської області звернулась державна податкова інспекція у Вишгородському районі Київської області, ідентифікаційний код: 13717811, місцезнаходження: 07300, Київська обл., м. Вишгород, пр-т Шевченка, буд. 1 а (надалі за текстом: «Кредитор»/«Заявник») із заявою №1885/9/10-030 від 31 травня 2011 року про порушення справи про банкрутство боржника - товариства з обмеженою відповідальністю «ІВОНА», ідентифікаційний код юридичної особи: 32201229, місцезнаходження: АДРЕСА_3 (надалі за текстом: «Боржник») з підстав, передбачених ст. ст. 7, 11 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.

Частиною 3 ст. 6 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” передбачено, що справа про банкрутство порушується господарським судом, якщо безспірні вимоги кредитора (кредиторів) до боржника сукупно складають не менше трьохсот мінімальних розмірів заробітної плати, які не були задоволені боржником протягом трьох місяців після встановленого для їх погашення строку, якщо інше не передбачено цим Законом.

Станом на дату звернення до суду мінімальна заробітна плата в Україні відповідно до ст. 22 Закону України «Про Державний бюджет України на 2011 рік»від 23 грудня 2010 року № 2857-VI., становить на період 01 квітня 2011 30 вересня 2011року 960 гривень. (розмір 300 мінімальних розмірів заробітної плати становить 288000,00 грн.).

Ухвалою господарського суду Київської області від 15 липня 2011 року порушено провадження у справі № Б8/098-11 та призначено розгляд справи у підготовчому засіданні на 26 липня 2011 року, витребувано судом у учасників провадження документальні докази по справі.

В судове засідання 26 липня 2011 року Кредитор, Боржник та власники (засновники) Боржника не зявились, про причини неявки суд не повідомили будучи повідомленими про день та час розгляду справи, вимоги ухвали суду від 15 липня 2011 року не виконали. Ухвалою суду по справі від 26 липня 2011 року на підставі ч. 1 ст. 77 Господарського процесуального кодексу України, розгляд справи відкладено на 15 серпня 2011 року, повторно зобовязано учасників провадження виконати вимоги ухвали суду по справі від 15 липня 2011 року.

15.08.2011 року до суду через канцелярію за вхідним номером 11201 надійшла заява арбітражного керуючого Мальцевої А.В. (ліцензія Державного департаменту з питань банкрутства серії НОМЕР_1 від 22 січня 2007 року, ідентифікаційний код: НОМЕР_2) про участь у справі про банкрутство від 02 серпня 2011 року, в якій вона просить призначити її розпорядником майна - товариства з обмеженою відповідальністю «ІВОНА», ідентифікаційний код юридичної особи: 32201229, місцезнаходження: 07300, Київська обл., Вишгородський район, м. Вишгород, вул. Шлюзова, буд. 4, у справі про банкрутство № Б8/098-11. У зазначеній заяві Мальцева А.В. повідомляє, що за час провадження арбітражного керуючого порушень законодавства та ліцензійних умов провадження діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) не допускала; відповідно до Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" не є заінтересованою особою стосовно боржника та кредиторів; судимості за вчинення корисливих злочинів та заборони суду займатися діяльністю арбітражного керуючого не має; управління боржником раніше не здійснювала; до заяви арбітражного керуючого Мальцевої А.В. додано копію ліцензії на право провадження діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) серії НОМЕР_1, видана Державним департаментом з питань банкрутства 22 січня 2007 року, яка є чинною до 21 січня 2012 року, копію Свідоцтва НОМЕР_3 арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора), копію диплома серії НОМЕР_4 про вищу освіту по спеціальності правознавство та здобуття кваліфікації юрист, експерт-криміналіст.

15 серпня 2011 року в судове засідання зявився представник Кредитора, який виконав вимоги ухвали суду від 15 липня 2011 року, дав пояснення та додаткові письмові докази, заяву підтримав та просив задовольнити, проти призначення арбітражного керуючого Мальцевої А.В. розпорядником майна Боржника не заперечував. Боржник та власники (засновники) Боржника не зявилися, про причини неявки суд не повідомили будучи повідомленими про день та час розгляду справи, вимоги ухвал суду від 15 липня 2011 року та від 26 липня 2011 року не виконали.

Відповідно до ч. 2 ст. 82 Господарського процесуального кодексу України, рішення приймається господарським судом за результатами оцінки доказів, поданих сторонами та іншими учасниками господарського процесу, а також доказів, які були витребувані господарським судом, у нарадчій кімнаті.

Статтею 75 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що якщо відзив на позовну заяву і витребувані господарським судом документи не подано, справу може бути розглянуто за наявними в ній матеріалами.

Відповідно до п. 10 ст. 11 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», відсутність аудиторського висновку не зупиняє провадження у справі про банкрутство та не є підставою для припинення провадження у справі.

Заслухавши представників сторін, дослідивши доводи Кредитора, дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку про обґрунтованість вимог кредитора у звязку з наступними підставами.

Відповідно до ч. 3 ст. 6 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, справа про банкрутство порушується господарським судом, якщо безспірні вимоги кредитора (кредиторів) до боржника сукупно складають не менше трьохсот мінімальних розмірів заробітної плати, які не були задоволені боржником протягом трьох місяців після встановленого для їх погашення строку, якщо інше не передбачено цим Законом.

Відповідно до п. 70 Постанови Пленуму Верховного Суду України «Про судову практику в справах про банкрутство»№ 15 від 18 грудня 2009 року, у підготовчому засіданні суд має перевірити наявність ознак неплатоспроможності боржника, розмір вимог кредитора (кредиторів), їх безспірність.

Президією Вищого Господарського Суду України в Рекомендаціях № 0-5/1193 від 04 червня 2004 року господарським судам «Про деякі питання практики застосування Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом»у п.п. 8.2., 8.3. передбачено, що у підготовчому засіданні суд має перевірити наявність ознак неплатоспроможності боржника, розмір вимог кредитора (кредиторів), їх безспірність.

Відповідно до абз. 7 ч. 1 ст. 1 Закону України Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, безспірні вимоги кредиторів - вимоги кредиторів, визнані боржником, інші вимоги кредиторів, підтверджені виконавчими документами чи розрахунковими документами, за якими відповідно до законодавства здійснюється списання коштів з рахунків боржника.

Відповідно до ст. 1 Закону України Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, неплатоспроможність - неспроможність суб'єкта підприємницької діяльності виконати після настання встановленого строку їх сплати грошові зобов'язання перед кредиторами, в тому числі по заробітній платі, а також виконати зобов'язання щодо сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та інші види загальнообов'язкового державного соціального страхування, податків і зборів (обов'язкових платежів) не інакше як через відновлення платоспроможності.

Згідно п. 31 Постанови Пленуму Верховного Суду України «Про судову практику в справах про банкрутство»№15 від 18 грудня 2009 року, термін, з якого має обчислюватися мінімальний строк прострочення боржником виконання свого зобовязання є момент у часі, з настанням якого це зобовязання мало бути виконано боржником згідно з вказівками закону або договору.

Відповідно до ч. 2 п. 27 Постанови Пленуму Верховного Суду України «Про судову практику в справах про банкрутство»№15 від 18 грудня 2009 року, безспірність вимог кредитора (кредиторів) за грошовими зобов'язаннями та щодо виплати заборгованості із заробітної плати підтверджується виконавчими документами, виключний перелік яких передбачено у статті 3 Закону України "Про виконавче провадження".

Відповідно до ч. 4 ст. 124 Конституції України, судові рішення ухвалюються судами іменем України і є обов'язковими до виконання на всій території України.

Згідно п. 1 Розяснень Вищого арбітражного суду України «Про судове рішення», на підставі статті 124 Конституції України, частини першої статті 84 АПК судові рішення ухвалюються іменем України і є обов'язковими до виконання на всій її території.

Закон України «Про виконавче провадження»у ст. 17 передбачає, що примусове виконання рішень здійснюється державною виконавчою службою на підставі виконавчих документів, визначених цим Законом. Відповідно до цього Закону підлягають виконанню державною виконавчою службою такі виконавчі документи: 1) виконавчі листи, що видаються судами, і накази господарських судів, у тому числі на підставі рішень третейського суду та рішень Міжнародного комерційного арбітражного суду при Торгово-промисловій палаті і Морської арбітражної комісії при Торгово-промисловій палаті; 2) ухвали, постанови судів у цивільних, господарських, адміністративних, кримінальних справах та справах про адміністративні правопорушення у випадках, передбачених законом; 3) судові накази; 4) виконавчі написи нотаріусів; 5) посвідчення комісій по трудових спорах, що видаються на підставі відповідних рішень таких комісій; 6) постанови органів (посадових осіб), уповноважених розглядати справи про адміністративні правопорушення у випадках, передбачених законом; 7) постанови державного виконавця про стягнення виконавчого збору, витрат, пов'язаних з організацією та проведенням виконавчих дій і накладенням штрафу; 8) рішення інших органів державної влади, якщо їх виконання за законом покладено на державну виконавчу службу; 9) рішення Європейського суду з прав людини з урахуванням особливостей, передбачених Законом України "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини".

Відповідно до п. 29 Постанови Пленуму Верховного Суду України «Про судову практику в справах про банкрутство»№15 від 18 грудня 2009 року, у разі подання органами державної податкової служби заяв про порушення справи про банкрутство безспірними слід вважати лише вимоги про стягнення податкового боргу (недоїмки), визначення якого наведено в пункті 1.3 статті 1 Закону України від 21 грудня 2000 р. №2181-III "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами". Безспірність вимог щодо стягнення недоїмок зі сплати податків і зборів (обов'язкових платежів) має підтверджуватися документами про узгодження суми податкового зобов'язання. Податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації (пункт 5.1 статті 5 цього Закону). Податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення. Якщо платник податків вважає, що контролюючий орган неправильно визначив суму податкового зобов'язання або прийняв рішення з порушенням законодавства, податкове зобов'язання вважається узгодженим з дня прийняття рішення в адміністративному чи судовому порядку (пункт 5.2.2 статті 5 та пункт 16.2 статті 16). Узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені статтею 5 цього Закону, визнається сумою податкового боргу платника податків (пункт 5.4.1 статті 5).

На підставі дослідження матеріалів справи судом встановлено наступне.

Боржник - товариство з обмеженою відповідальністю «ІВОНА», ідентифікаційний код юридичної особи: 32201229, місцезнаходження: 07300, Київська обл., Вишгородський район, м. Вишгород, вул. Шлюзова, буд. 4, зареєстрований 30.11.2002 року Вишгородською районною державною адміністрацією Київської області та включений до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, є субєктом підприємницької діяльності та є субєктом банкрутства.

Боржник має заборгованість перед бюджетом на загальну суму 702375,92 грн. (сімсот дві тисячі триста сімдесят пять гривень 92 коп.), з якої по податку на прибуток у сумі 15212,16 грн. (п'ятнадцять тисяч двісті дванадцять гривень 16 коп.), по податку на додану вартість у сумі 683556,13 грн. (шістсот вісімдесят три тисячі пятсот пятдесят шість гривень 13 коп.), по податку з доходів найманих працівників у сумі 2934,19 грн. (дві тисячі девятсот тридцять чотири гривні 19 коп.) та 170,00 грн. (сто сімдесят гривень 00 коп.) штрафних (фінансових) санкцій з податку на прибуток, 340,00 грн. (триста сорок гривень 00 коп.) штрафних (фінансових) санкцій податку на додану вартість та 163,44 грн. (сто шістдесят три гривні 44 коп.) штрафних (фінансових) санкцій з комунального податку.

Відповідно до Преамбули Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»від 21 грудня 2000 року №2181-III (надалі за текстом «Закон України № 2181-III»), цей Закон є спеціальним законом з питань оподаткування, який установлює порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів), включаючи збір на обов'язкове державне пенсійне страхування та внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, та визначає процедуру оскарження дій органів стягнення.

Згідно п.п. п.п.1.1. ст. 1 Закону України №2181-ІІІ, платниками податків є юридичні особи, їх філії, відділення, інші відокремлені підрозділи, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичні особи, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно з законами покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі), пеню та штрафні санкції.

Відповідно до п.п. 2 ч. 1 ст. 15 Закону України «Про систему оподаткування»від 25 червня 1991 року та відповідно до ст. 1 Декрету Кабінету Міністрів України "Про місцеві податки і збори" від 20 травня 1993 року, комунальний податок належить до місцевих податків.

Статтею 15 передбачено Декрету Кабінету Міністрів України "Про місцеві податки і збори" що, комунальний податок справляється з юридичних осіб, крім бюджетних установ, організацій, планово-дотаційних та сільськогосподарських підприємств. Його граничний розмір не повинен перевищувати 10 відсотків річного фонду оплати праці, обчисленого виходячи з розміру неоподатковуваного мінімуму доходів громадян.

Пунктом 4.1.1. Закону України № 2181-ІІІ передбачено, що платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку зазначає у податковій декларації, крім випадків, передбачених підпунктом "г" підпункту 4.2.2 пункту 4.2, а також пунктом 4.3 цієї статті.

Згідно п.п. б п.п. 4.1.4. Закону України № 2181-ІІІ, податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює: б) календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків), - протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя);

Відповідно до ч. 1 п.п. 5.1. Закону України № 2181-ІІІ, податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.

Згідно з ч.ч. 1, 3 п.п. 5.3.1. Закону України № 2181-ІІІ, платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації. У разі визначення податкового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах "а" - "в" підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4, платник податків зобов'язаний погасити нараховану суму податкового зобов'язання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення, крім випадків коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження.

Пунктом 6.1. Закону України № 2181-ІІІ передбачено, що у разі коли сума податкового зобов'язання розраховується контролюючим органом відповідно до статті 4 цього Закону, такий контролюючий орган надсилає платнику податків податкове повідомлення, в якому зазначаються підстава для такого нарахування, посилання на норму податкового закону, відповідно до якої був зроблений розрахунок або перерахунок податкових зобов'язань, сума податку чи збору (обов'язкового платежу), належного до сплати, та штрафних санкцій за їх наявності, граничні строки їх погашення, а також попередження про наслідки їх несплати в установлений строк та граничні строки, передбачені законом для оскарження нарахованого податкового зобов'язання (штрафних санкцій за їх наявності).

Відповідно до п.п. 17.3. Закону України № 2181-ІІІ, сплата (стягнення) штрафних санкцій, передбачених цією статтею, прирівнюється до сплати (стягнення) податку та оскарження їх сум.

Відповідно до п.п. 1.3. Закону України № 2181-ІІІ, податковим боргом (недоїмкою) є податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.

Відповідно до п.п 17.1.7. Закону України №2181, у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання протягом граничних строків, визначених цим Законом, такий платник податку зобов'язаний сплатити штраф у таких розмірах: при затримці до 30 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі десяти відсотків погашеної суми податкового боргу; при затримці від 31 до 90 календарних днів включно, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі двадцяти відсотків погашеної суми податкового боргу; при затримці, що є більшою 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі п'ятдесяти відсотків погашеної суми податкового боргу.

Відповідно до п.п. б, в п.п. 4.1.4. Закону України №2181, податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює: б) календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків), - протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя); в) календарному року, крім випадків, передбачених підпунктом "г" підпункту 4.1.4 цього пункту, - протягом 60 календарних днів за останнім календарним днем звітного (податкового) року.

Відповідно до абз 3 п.п. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов`язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», платник податків зобовязаний погасити нараховану суму податкового зобовязання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення.

В ході розгляду справи встановлено, що Боржник самостійно заборгованість перед бюджетом на загальну суму 702375,92 грн. (сімсот дві тисячі триста сімдесят пять гривень 92 коп.) не погасив, в звязку з чим Заявник на виконання вимог ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобов`язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»на адресу Боржника направляв податкові повідомлення-вимоги на загальну суму 702375,92 грн. (сімсот дві тисячі триста сімдесят пять гривень 92 коп.),які Боржником отримані,залишені без задоволення та не оскарженні при наявності у Боржника права і можливості на таке оскарження. Копії податкових повідомлень-вимог знаходяться в матеріалах справи.

Заявник з метою стягнення з Боржника вказаної податкової заборгованості подав до Господарського суду Київської області та Київського окружного адміністративного суду позови про стягнення з Боржника недоїмки по платежах.

Відповідно до постанови господарського суду Київської області від 30.06.2010 року у справі №А4/073-08/3, на користь державної податкової інспекції у Вишгородському районі Київської області з товариства з обмеженою відповідальністю «ІВОНА»стягнуто податкову заборгованість на загальну суму 701702,48 грн. (сімсот одна тисяча сімсот дві гривні 48 коп.), з якої по податку на прибуток у сумі 15212,16 грн. (п'ятнадцять тисяч двісті дванадцять гривень 16 коп.), по податку на додану вартість у сумі 683556,13 грн. (шістсот вісімдесят три тисячі пятсот пятдесят шість гривень 13 коп.), по податку з доходів найманих працівників у сумі 2934,19 грн. (дві тисячі девятсот тридцять чотири гривні 19 коп.).

Згідно із Постановою Київського окружного адміністративного суду від 19 січня 2011 року у справі №2а-10183/10/1070, за позовом державної податкової інспекції у Вишгородському районі Київської області з Боржника на користь державного бюджету України стягнуто податкову заборгованість на загальну суму 673,44 грн. (шістсот сімдесят три гривні 44 коп.), з якої 170,00 грн. (сто сімдесят гривень 00 коп.) штрафних (фінансових) санкцій з податку на прибуток, 340,00 грн. (триста сорок гривень 00 коп.) штрафних (фінансових) санкцій податку на додану вартість та 163,44 грн. (сто шістдесят три гривні 44 коп.) штрафних (фінансових) санкцій з комунального податку.

Відповідно до постанови про повернення виконавчого документа стягувачеві ВП №21795187 від 25.11.2010 року Відділу державної виконавчої служби Вишгородського районного управління юстиції, при виконанні виконавчого листа № А4/073-08/3, який виданий 30.06.2010 року на виконання постанови господарського суду Київської області від 30.06.2010 року у справі №А4/073-08/3, відповідно до якого на користь державної податкової інспекції у Вишгородському районі Київської області з товариства з обмеженою відповідальністю «ІВОНА»стягнуто податкову заборгованість на загальну суму 701702,48 грн. (сімсот одна тисяча сімсот дві гривні 48 коп.), постановлено вказаний виконавчий документ повернути стягувачу, в звязку з відсутністю майна, яке підлягає опису, рахунок закритий, згідно Акту від 23.11.2010 року Боржник за адресою: 07300, Київська обл., Вишгородський район, м. Вишгород, вул. Шлюзова, буд. 4, відсутній.

За таких обставин суд приходить до висновку, що станом на 11.07.2011 року безспірні грошові вимоги Кредитора до Боржника складають загальну суму 702375,92 грн. (сімсот дві тисячі триста сімдесят пять гривень 92 коп.), які підтверджені судовими рішеннями, документами (доказами) про узгодження, сукупно становлять більше трьохсот мінімальних розмірів заробітної плати, які більше трьох місяців не задоволенні Боржником після встановленого для їх погашення строку. Від Боржника відзиву на заяву Кредитора про порушення провадження у справі про банкрутство не надійшло. Жодних заперечень від Боржника, інших учасників провадження щодо безспірності зобовязань, неплатоспроможності Боржника не надійшло.

Неплатоспроможність Боржника підтверджується тим, що постанова господарського суду Київської області від 30.06.2010 року у справі №А4/073-08/3, відповідно до якої на користь державної податкової інспекції у Вишгородському районі Київської області з товариства з обмеженою відповідальністю «ІВОНА»стягнуто податкову заборгованість на загальну суму 701702,48 грн. (сімсот одна тисяча сімсот дві гривні 48 коп.) та виконавчий лист № А4/073-08/3, який виданий 30.06.2010 року на виконання постанови господарського суду Київської області від 30.06.2010 року у справі №А4/073-08/3, відповідно до якого на користь державної податкової інспекції у Вишгородському районі Київської області з товариства з обмеженою відповідальністю «ІВОНА»стягнуто податкову заборгованість на загальну суму 701702,48 грн. (сімсот одна тисяча сімсот дві гривні 48 коп.), не виконанні на день подання до суду заяви про порушення справи про банкрутство в добровільному та примусовому порядку в звязку з відсутністю у Боржника майна, за рахунок реалізації якого можливо здійснити погашення.

Крім того, неплатоспроможність Боржника підтверджується тим, що постановою Київського окружного адміністративного суду від 19 січня 2011 року у справі №2а-10183/10/1070, за позовом державної податкової інспекції у Вишгородському районі Київської області з Боржника на користь державного бюджету України стягнуто податкову заборгованість на загальну суму 673,44 грн. (шістсот сімдесят три гривні 44 коп.), яка Боржником в добровільному порядку не виконана та податкова заборгованість не погашена.

Неплатоспроможність Боржника внаслідок відсутності у нього майна для задоволення вимог кредиторів також підтверджується письмовими доказами у справі, зокрема постановою про повернення виконавчого документа стягувачеві ВП №21795187 від 25.11.2010 року Відділу державної виконавчої служби Вишгородського районного управління юстиції, відповідями головного управління земельних ресурсів Київської міської державної адміністрації від 02.08.2011 року за №07-387/21919, головного управління держкомзему у Київській області від 29.07.2011 року за №0703-3/14770, комунального підприємства «Черкаське обласне обєднане бюро технічної інвентаризації»від 03.08.2011 року за №2702, інспекції державного технічного нагляду Київської міської державної адміністрації від 02.08.2011 року за №078-2339, відбитком на запиті суду штемпеля міжрайонного реєстраційно-екземенаційного відділу міста Києва від 01.08.2011 року про відсутність зареєстрованих за Боржником транспортних засобів, головного управління держкомзему у Черкаській області від 27.07.2011 року за №3330/03-35, комунального підприємства Київської обласної ради «Вишгородське бюро технічної інвентаризації» від 10.08.2011 року за №1099, інспекції державного технічного нагляду Київської обласної державної адміністрації від 09.08.2011 року за №809, відповідно до яких у Боржника майнові активи відсутні.

За таких обставин та враховуючи наявні матеріали справи, які свідчать про те, що у Боржника відсутнє майно, на яке можливо звернути стягнення, суд вважає встановленими ознаки неплатоспроможності Боржника.

Відповідно до п. 3 Методичних рекомендацій щодо виявлення ознак неплатоспроможності підприємства та ознак дій з приховування банкрутства, фіктивного банкрутства чи доведення до банкрутства, затверджених Наказом Міністерства економіки України від 19 січня 2006 року № 14 у редакції наказу Міністерства економіки України від 26 жовтня 2010 року № 1361, - «Аналіз наявності (відсутності) ознак дій з приховування чи доведення до банкрутства або фіктивного банкрутства підприємства та визначення ознак втрати або відновлення платоспроможності», - ч. 3 п.п 3.3. - ознаками стійкої фінансової неспроможності можуть уважатися: збитковість діяльності протягом двох років; відхилення показників ліквідності від граничного значення; зупинення платежів, що триває понад три місяці, за наявності боргових зобов'язань, строки платежів за якими настали; наявність значної (понад триста мінімальних розмірів заробітної плати) суми непогашених боргових зобов'язань, строки платежів за якими настали більше як три місяці тому; наявність значної суми непогашених боргових зобов'язань, визнаних юридичною особою - боржником або підтверджені виконавчими документами; наявність у підприємства значної суми непогашених штрафів, пені, неустойки, визнаних у судовому порядку, за невиконання умов договорів та недотримання вимог законодавства; наявність заяви про порушення провадження у справі про банкрутство даної юридичної особи, прийнятої до розгляду господарським судом, або провадження у справі про банкрутство цієї юридичної особи.

Детально дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку про наявність низки з перелічених ознак, які вказують на стійку фінансову неплатоспроможність Боржника, зокрема наявність значної (понад триста мінімальних розмірів заробітної плати) суми непогашених боргових зобов'язань, строки платежів за якими настали більше як три місяці тому; наявність значної суми непогашених боргових зобов'язань, підтверджених виконавчими документами; наявність у боржника значної суми непогашених штрафів, пені, неустойки, визнаних у судовому порядку, за невиконання умов договорів та недотримання вимог законодавства; наявність заяви про порушення провадження у справі про банкрутство даної особи боржника, прийнятої до розгляду господарським судом, або провадження у справі про банкрутство цієї особи. Таким чином, на підставі вищенаведених досліджених ознак, суд дійшов висновку про те, що відповідно до норми абз. 1 ч. 1 ст. 1 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, яким визначено поняття неплатоспроможності для цілей вказаного закону, Боржник на момент подачі Кредитором Заяви про визнання банкротом та на момент винесення даної ухвали є неплатоспроможним, відповідно до Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” та вказаних методичних рекомендацій.

Заслухавши представників учасників провадження, дослідивши детально матеріали справи, виходячи з вищевикладеного, в тому числі з положень ст. 1 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, суд вважає встановленим неплатоспроможність боржника, вважає встановленими ознаки безспірності вимог кредитора у вищевикладеному обсязі та підстави для подальшого провадження у справі з подальшим переходом до слідуючих судових стадій з метою сприяти відновленню платоспроможності боржника.

Відповідно до ч. 11 ст. 11 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” за результатами розгляду заяви Кредитора та відзиву Боржника у підготовчому засіданні виноситься ухвала.

Поряд з наведеним 15.08.2011 року до суду через канцелярію за вхідним номером 11201 надійшла заява арбітражного керуючого Мальцевої А.В. (ліцензія Державного департаменту з питань банкрутства серії НОМЕР_1 від 22 січня 2007 року, ідентифікаційний код: НОМЕР_2) про участь у справі про банкрутство від 02 серпня 2011 року, в якій вона просить призначити її розпорядником майна - товариства з обмеженою відповідальністю «ІВОНА», ідентифікаційний код юридичної особи: 32201229, місцезнаходження: 07300, Київська обл., Вишгородський район, м. Вишгород, вул. Шлюзова, буд. 4, у справі про банкрутство № Б8/098-11. У зазначеній заяві Мальцева А.В. повідомляє, що за час провадження арбітражного керуючого порушень законодавства та ліцензійних умов провадження діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) не допускала; відповідно до Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" не є заінтересованою особою стосовно боржника та кредиторів; судимості за вчинення корисливих злочинів та заборони суду займатися діяльністю арбітражного керуючого не має; управління боржником раніше не здійснювала; до заяви арбітражного керуючого Мальцевої А.В. додано копію ліцензії на право провадження діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) серії НОМЕР_1, видана Державним департаментом з питань банкрутства 22 січня 2007 року, яка є чинною до 21 січня 2012 року, копію Свідоцтва НОМЕР_3 арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора), копію диплома серії НОМЕР_4 про вищу освіту по спеціальності правознавство та здобуття кваліфікації юрист, експерт-криміналіст.

Представник Заявника Кредитора у судових засіданнях проти призначення розпорядником майна Боржника арбітражного керуючого Мальцеву А.В. не заперечував.

Представлених матеріалів достатньо для введення процедури розпорядження майном боржника, призначення розпорядника майна.

Дослідивши документи арбітражного керуючого Мальцевої А.В. суд зясував, що арбітражний керуючий Мальцева А.В. відповідає вимогам ст. 3-1 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, може бути призначений розпорядником майна Боржника. Зважаючи на встановлення судом відповідності вимогам зазначеного Закону арбітражного керуючого Мальцевої А.В., суд призначає розпорядником майна Боржника товариства з обмеженою відповідальністю «ІВОНА» Мальцеву А.В.

З метою виявлення всіх кредиторів та осіб, які заявлять бажання взяти участь у санації боржника суд зобовязує Заявника - Кредитора подати до офіційного друкованого органу оголошення про порушення судом справи про банкрутство боржника, вказавши в ньому повне найменування Боржника, його ідентифікаційний код, адресу, банківські реквізити, найменування та адресу господарського суду, номер справи, відомості про розпорядника майна його прізвище, імя і по-батькові, його адресу, засоби звязку.

Керуючись ст. ст. 2, 3-1, 11, 12, 13 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, ст. 86 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

1. Визнати безспірні грошові вимоги Кредитора державної податкової інспекції у Вишгородському районі Київської області, ідентифікаційний код: 13717811, місцезнаходження: 07300, Київська обл., м. Вишгород, пр-т Шевченка, буд. 1 а, на загальну суму 702375,92 грн. (сімсот дві тисячі триста сімдесят пять гривень 92 коп.), з якої по податку на прибуток у сумі 15212,16 грн. (п'ятнадцять тисяч двісті дванадцять гривень 16 коп.), по податку на додану вартість у сумі 683556,13 грн. (шістсот вісімдесят три тисячі пятсот пятдесят шість гривень 13 коп.), по податку з доходів найманих працівників у сумі 2934,19 грн. (дві тисячі девятсот тридцять чотири гривні 19 коп.) та 170,00 грн. (сто сімдесят гривень 00 коп.) штрафних (фінансових) санкцій з податку на прибуток, 340,00 грн. (триста сорок гривень 00 коп.) штрафних (фінансових) санкцій податку на додану вартість і 163,44 грн. (сто шістдесят три гривні 44 коп.) штрафних (фінансових) санкцій з комунального податку.

2. Зобовязати Кредитора державну податкову інспекцію у Вишгородському районі Київської області, ідентифікаційний код: 13717811, місцезнаходження: 07300, Київська обл., м. Вишгород, пр-т Шевченка, буд. 1 а, за свій рахунок подати до офіційного друкованого органу Верховної Ради України «Голос України»чи Кабінету Міністрів України «Урядовий курєр»оголошення про порушення судом справи про банкрутство Боржника, про що надати суду відповідні докази. Примірник газети після публікації подати до господарському суду.

Газетне оголошення має містити повне наіменування боржника, його поштову адресу, банківські реквізити, найменування та адресу господарського суду, номер справи, відомості про розпорядника майна (його прізвище, імя і по-батькові, його адресу, засоби звязку).

3. Ввести процедуру розпорядження майном Боржника - товариства з обмеженою відповідальністю «ІВОНА», ідентифікаційний код юридичної особи: 32201229, місцезнаходження: 07300, Київська обл., Вишгородський район, м. Вишгород, вул. Шлюзова, буд. 4, та призначити арбітражного керуючого Мальцеву Альбіну Вячеславівну (ліцензія на право провадження діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) серії НОМЕР_1, видана Державним департаментом з питань банкрутства 22 січня 2007 року, ідентифікаційний код: НОМЕР_2, місце проживання фізичної особи субєкта підприємницької діяльності: АДРЕСА_1, адреса для листування: АДРЕСА_2) розпорядником майна Боржника;

4. Розпоряднику майна Мальцевій Альбіні Вячеславівні разом із посадовими особами боржника розглянути заяви кредиторів про грошові вимоги та повідомити їх про результати розгляду заяв, а також повідомити їх про дату попереднього засідання суду;

До 01.12.2011 року подати до суду попередній реєстр грошових вимог кредиторів, дані щодо розгляду заяв кредиторів; виконати інші дії передбачені Законом України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”; прийняти заходи щодо виконання розпорядником майна передбачених Законом його обовязків; провести аналіз фінансового стану боржника, зясувати позиції власника майна боржника щодо його участі у відновленні платоспроможності боржника; надати господарському суду звіт про свою діяльність, відомості про фінансове становище боржника, а також документи, що їх підтверджують; звіт і аналіз фінансово-економічного положення Боржника надати суду; повідомити письмово господарський суд про наслідки розгляду конкурсних вимог кредиторів, які виникли до дня порушення провадження у справі про банкрутство з зазначенням, які з них визнані боржником повністю чи частково, які з них відхилені з обґрунтуванням підстав їх відхилення, які з вимог забезпечені заставою, надати інші дані щодо розгляду заяв кредиторів.

До 24 листопада 2011 року провести перші загальні збори кредиторів, обрати комітет кредиторів та до 25 листопада 2011 року подати клопотання щодо подальших процедур у справі;

5. Призначити справу до розгляду в попередньому засіданні на 06.12.2011 року на 09 год. 25 хв. в приміщенні господарського суду Київської області (м. Київ, вул. С.Петлюри (Комінтерну), 16, каб. 201).

Призначити на 17.01.2012 року на 12 год. 15 хв. в приміщенні господарського суду Київської області (м. Київ, вул. С.Петлюри (Комінтерну), 16, каб. 201) засідання, на якому буде винесено ухвалу про санацію боржника, чи про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, чи припинення провадження у справі про банкрутство.

6. Визнати обовязковою участь в засіданнях представників кредиторів, в тому числі тих, щодо вимог яких боржником будуть заявлені заперечення, а також боржника та розпорядника майна.

7. Попередити сторони про матеріальну відповідальність за неявку в судове засідання та невиконання вимог суду. Зокрема, попередити учасників провадження про те, що відповідно до п. 5 ст. 83 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд, приймаючи рішення, має право: стягувати в доход Державного бюджету України з винної сторони штраф у розмірі до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за ухилення від вчинення дій, покладених господарським судом на сторону.

8. Ухвалу надіслати: Кредитору - державній податковій інспекції у Вишгородському районі Київської області (07300, Київська обл., м. Вишгород, пр-т Шевченка, буд. 1 а), державному реєстратору Вишгородської районної державної адміністрації Київської області (07300, Київська обл., місто Вишгород, пл. Шевченка, 1), Боржнику (АДРЕСА_3, Управлінню з питань банкрутства у м. Києві та Київській області (03680, Київ, вул. П. Любченка 15).

9. Копію ухвали надіслати: власникам Боржника - приватному підприємству «НАУКОВО-ВИРОБНИЧА ФІРМА «ОМЕГА»(07300, Київська область, Вишгородський район, м. Вишгород, вул. Шлюзова, 4) та ОСОБА_2 (АДРЕСА_4), голові ліквідаційної комісії Боржника - Онищуку Олегу Миколайовичу (АДРЕСА_3, Відділу державної виконавчої служби Вишгородського районного управління юстиції (07300, м. Вишгород, вул. Шолуденко, 6), державному нотаріусу Вишгородської державної нотаріальної контори (07300, м. Вишгород, пл. Шевченка, 1, к. 20); Управлінню Пенсійного фонду України у Вишгородському районі Київської області (07300, Київська обл., Вишгородський район, м. Вишгород, вул. Межигірського спасу, буд. 6), Відділенню виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків та професійних захворювань (07300, м. Вишгород, пл. Шевченка, 1), розпоряднику майна Боржника Мальцевій А.В. (02152, АДРЕСА_1, адреса для листування: АДРЕСА_2), прокуратурі Київської області (01601, м.Київ-133, б-р Лесі Українки, 27/2).

Суддя П.Ф.Скутельник