Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
23 серпня 2011 р. справа № 2а/0570/10058/2011
Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
час прийняття постанови: 12:00
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді <Довідник >
при секретаріКішенковій Г.О.
за участю:
представника позивача ОСОБА_1 (довіреність від 24.02.2011 року),
представник відповідача не зявився;
від прокуратури не зявився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду за адресою: 83052, місто Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17, адміністративну справу за позовом Донецько-Ясинуватського транспортного прокурора в інтересах держави в особі Головної Державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та звязку України в особі територіального управління Головної Державної інспекції на автомобільному транспорті в Донецькій області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Донспецпром» про стягнення фінансових санкцій у сумі 6800 грн., -
В С Т А Н О В И В :
У червні 2011 року Донецько-Ясинуватський транспортний прокурор в інтересах держави в особі Головної Державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та звязку України в особі територіального управління Головної Державної інспекції на автомобільному транспорті в Донецькій області звернувся до суду з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Донспецпром» про стягнення фінансових санкцій у сумі 6800 грн.
В обґрунтування позову зазначає, що в результаті перевірки відповідача встановлені порушення чинного законодавства при наданні послуг з перевезення вантажів автомобільним транспортом.
За результатами проведеної перевірки складені Акти №222619 від 16.03.2011 року, №222718 від 23.03.2011 року, №222690 від 23.03.2011 року, №222689 від 23.03.2011 року про порушення відповідачем Закону України «Про автомобільний транспорт» в частині надання послуг з перевезення вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений ст. 48 цього Закону, а саме: без оформлення договору, який дає право на рух автомобільними договорами України у разі перевезення вантажів з перевищенням вагових обмежень.
За результатами розгляду вказаних актів винесені постанови №127449 від 18.04.2011 року, №127480 від 26.04.2011 року, №127472 від 26.04.2011 року, №127474 від 26.04.2011 року про застосування до Товариства з обмеженою відповідальністю «Донспецпром» на підставі абз. 3 ч. 1 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» фінансових санкцій в загальній сумі розміром 6800 грн.
До відповідача направлялась вказані постанови для добровільного виконання. Однак, до теперішнього часу, відповідачем фінансові санкції у розмірі 6800 грн. не сплачено.
Тому просить стягнути з відповідача фінансові санкції в сумі 6800 грн.
Представник позивача у судовому засіданні підтримала позовні вимоги, просила їх задовольнити.
Представник відповідача у судове засідання не зявився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином. Причин неявки суду не повідомив, заяв про відкладення розгляду справи не надсилав.
Прокурор у судове засідання не зявився, про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином.
Суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності представника відповідача та прокурора на підставі наявних у справі доказів.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, вирішивши питання чи мали місце обставини, якими обґрунтовувалися вимоги та заперечення, та якими доказами вони підтверджуються, чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження, яку правову норму належить застосувати до цих правовідносин, суд приходить до висновку про те, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.
Судом встановлено, що 16 березня 2011 року державними інспекторами Територіального управління Головної Державної інспекції на автомобільному транспорті в Донецькій області здійснена перевірка транспортного засобу DAF FT95.430, державний номер НОМЕР_1, що належить Товариству з обмеженою відповідальністю «Донспецпром», за результатами якої складено Акт №222619 про проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом в якому зазначено про порушення відповідачем положень Закону України «Про автомобільний транспорт» з надання послуг з перевезення вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений ст. 48 Закону України «Про автомобільний транспорт», а саме: не оформлений дозвіл, який дає право на рух автомобільними дорогами України у разі перевезення вантажів з перевищенням вагових обмежень.
За результатами розгляду справи про порушення законодавства про автомобільний транспорт 18 квітня 2011 року Т.в.о. начальника територіального управління Головної Державної інспекції на автомобільному транспорті в Донецькій області винесено постанову №127449 про застосування до Товариства з обмеженою відповідальністю «Донспецпром» на підставі абз. 3 ч. 1 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» фінансових санкцій у розмірі 1700 грн.
23 березня 2011 року державними інспекторами Територіального управління Головної Державної інспекції на автомобільному транспорті в Донецькій області здійснена перевірка транспортного засобу Сканія Р114GA, державний номер НОМЕР_2, що належить Товариству з обмеженою відповідальністю «Донспецпром», за результатами якої складено Акт №222718 про проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, яким виявлено, що відповідачем порушено положення Закону України «Про автомобільний транспорт»: надання послуг з перевезення вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений ст. 48 Закону України «Про автомобільний транспорт», а саме: не оформлений дозвіл, який дає право на рух автомобільними дорогами України у разі перевезення вантажів з перевищенням вагових обмежень.
За результатами розгляду справи про порушення законодавства про автомобільний транспорт 26 квітня 2011 року Т.в.о. начальника територіального управління Головної Державної інспекції на автомобільному транспорті в Донецькій області винесено постанову №127480 про застосування до Товариства з обмеженою відповідальністю «Донспецпром» на підставі абз. 3 ч. 1 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» фінансових санкцій у розмірі 1700 грн.
23 березня 2011 року державними інспекторами Територіального управління Головної Державної інспекції на автомобільному транспорті в Донецькій області здійснена перевірка транспортного засобу Сканія, державний номер НОМЕР_3, що належить згідно договору лізингу Товариству з обмеженою відповідальністю «Донспецпром», за результатами якої складено Акт №222690 про проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, яким виявлено, що відповідачем порушено положення Закону України «Про автомобільний транспорт»: надання послуг з перевезення вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений ст. 48 Закону України «Про автомобільний транспорт», а саме: не оформлений дозвіл, який дає право на рух автомобільними дорогами України у разі перевезення вантажів з перевищенням вагових обмежень.
За результатами розгляду справи про порушення законодавства про автомобільний транспорт 26 квітня 2011 року Т.в.о. начальника територіального управління Головної Державної інспекції на автомобільному транспорті в Донецькій області винесено постанову №127472 про застосування до Товариства з обмеженою відповідальністю «Донспецпром» на підставі абз. 3 ч. 1 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» фінансових санкцій у розмірі 1700 грн.
23 березня 2011 року державними інспекторами Територіального управління Головної Державної інспекції на автомобільному транспорті в Донецькій області здійснена перевірка транспортного засобу Сканія, державний номер НОМЕР_4, що належить Товариству з обмеженою відповідальністю «Донспецпром», за результатами якої складено Акт №222689 про проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, яким виявлено, що відповідачем порушено положення Закону України «Про автомобільний транспорт»: надання послуг з перевезення вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений ст. 48 Закону України «Про автомобільний транспорт», а саме: не оформлений дозвіл, який дає право на рух автомобільними дорогами України у разі перевезення вантажів з перевищенням вагових обмежень.
За результатами розгляду справи про порушення законодавства про автомобільний транспорт 26 квітня 2011 року Т.в.о. начальника територіального управління Головної Державної інспекції на автомобільному транспорті в Донецькій області винесено постанову №127474 про застосування до Товариства з обмеженою відповідальністю «Донспецпром» на підставі абз. 3 ч. 1 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» фінансових санкцій у розмірі 1700 грн.
Винесені субєктом владних повноважень постанови надсилались на адресу відповідача, для добровільного відшкодування у відповідності з п. 28 «Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті», затвердженому постановою Кабінету Міністрів України №1567 від 08.11.2006 року.
Однак сума фінансових санкцій у загальному розмірі 6800 грн. до теперішнього часу в добровільному порядку відповідачем не сплачена.
Згідно статті 121 Конституції України, на органи прокуратури України покладені функції представництва інтересів держави в судах у випадках, визначених Законом. Право на звернення прокурора або його заступників до суду в інтересах держави передбачене п.6 ч.2 ст.20 Закону України «Про прокуратуру» №1789-ХІІ від 05.11.1991 року із змінами та доповненнями, та ст.60 Кодексу адміністративного судочинства України.
Донецько-Ясинуватський транспортний прокурор виступає інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та звязку України в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Донецькій області.
Відповідно до Положення про Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.09.2004 року №1190, Головна державна інспекція на автомобільному транспорті є урядовим органом державного управління, що діє у складі Міністерства транспорту та звязку України і йому підпорядковується.
Згідно з пунктом 4 вищевказаного Положення Головна державна інспекція на автомобільному транспорті відповідно до покладених на неї завдань здійснює державний контроль за додержанням субєктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту загального користування, вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів, що регулюють організацію перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом загального користування.
Головна державна інспекція на автомобільному транспорті має право перевіряти додержання субєктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту загального користування, законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів, що регулюють організацію перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом загального користування.
Згідно пункту 8 вказаного Положення Головна державна інспекція на автомобільному транспорті для виконання покладених на неї завдань може за погодженням з Міністерством транспорту та звязку утворювати територіальні органи у межах граничної чисельності працівників Головної державної інспекції на автомобільному транспорті.
Таким чином, територіальний орган Головної державної інспекції на автомобільному транспорті при прийнятті рішення про застосування до субєкта підприємницької діяльності фінансових санкцій діє як орган державної виконавчої служби у здійсненні управлінських функцій і, відповідно, як субєкт владних повноважень.
У відповідності до статті 6 Закону України «Про автомобільний транспорт» урядовий орган державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті здійснює: державний контроль за додержанням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту, вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів законодавчо регульованої сфери, що визначають організацію перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом; державний нагляд за забезпеченням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту, безпеки автомобільних перевезень; державний контроль за додержанням вітчизняними та іноземними автомобільними перевізниками норм міжнародних конвенцій і договорів про міжнародне автомобільне сполучення; видачу відповідно до законодавства ліцензій на право провадження господарської діяльності щодо надання послуг з перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом та контроль ліцензійних умов; державний контроль за недопущенням надання послуг з перевезення пасажирів і вантажів автомобільними перевізниками, які не одержали відповідної ліцензії та ліцензійних карток на транспортні засоби, що при цьому використовуються, який здійснюється на автостанціях, автобусних зупинках, у місцях посадки та висадки пасажирів, на стоянках таксі, у місцях навантаження та розвантаження вантажних автомобілів.
Статтею 60 Закону передбачене, що за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції, у вигляді штрафу. Накладати такі санкції від імені центрального органу виконавчої влади з питань автомобільного транспорту уповноважені посадові особи урядового органу державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті. Цією ж статтею передбачено, що порядок стягнення санкції у вигляді штрафу, за порушення викладені у цій статті, та порядок оскарження і опротестування постанови по справі про правопорушення визначає Кабінет Міністрів України.
Постановами про застосування фінансових санкцій №127449 від 18.04.2011 року, №127480 від 26.04.2011 року, №127472 від 26.04.2011 року, №127474 від 26.04.2011 року до Товариства з обмеженою відповідальністю «Донспецпром» застосовані фінансові санкції за порушення законодавства про автомобільний транспорт, відповідальність за яке передбачена абз. 3 ч. 1 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» у загальному розмірі 6800 грн.
Постанови субєкта владних повноважень виконані не були та не оскаржені. Сума штрафу у загальному розмірі 6800 грн. відповідачем у добровільному порядку не сплачена.
Виходячи з наведеного та вимог законодавства несплачена сума штрафу підлягає стягненню з відповідача в судовому порядку.
Відповідно до статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо судове рішення ухвалено на користь сторони субєкта владних повноважень, судовий збір з відповідача, який не є субєктом владних повноважень, не стягується.
Керуючись ст. ст. 8, 9, 10, 11, 23, 94, 158, 159, 160, 161, 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, Донецький окружний адміністративний суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Позовні вимоги Донецько-Ясинуватського транспортного прокурора в інтересах держави в особі Головної Державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та звязку України в особі територіального управління Головної Державної інспекції на автомобільному транспорті в Донецькій області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Донспецпром» про стягнення фінансових санкцій у сумі 6800 грн., - задовольнити.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Донспецпром» (код ЄДРПОУ 30645586) на користь Державного бюджету України (р/р 31112106700002, ГУДК Донецької області, МФО 834016, ЄДРПОУ 23977045, код 21081100) фінансові санкції у розмірі 6800 (шість тисяч вісімсот) грн. 00 (нуль) коп.
Вступну та резолютивну частини постанови виготовлено у нарадчій кімнаті і проголошено 23 серпня 2011 року.
Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня проголошення постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Донецького апеляційного адміністративного суду.
В разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною 4 статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Повний текст постанови виготовлено 28 серпня 2011 року.
Суддя Фещук А.В.