Копія
СЕВАСТОПОЛЬСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
Іменем України
Справа № 2а-10699/09/12/0170
13.07.11 м. Севастополь
Севастопольський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
головуючого суддіЦикуренка А.С.,
суддів Привалової А.В. , Омельченка В. А. секретар судового засіданняЛюфт Ю.Є.
за участю сторін:
директор, Красногвардійського Райпобуткомбінату- ОСОБА_1 контракт від 01.08.10,
представник відповідача, Джанкойської об'єднаної державної податкової інспекції в АР Крим- не зявився, до початку судового засідання надав суду клопотання про розгляд справи у його відсутність
розглянувши апеляційну скаргу Джанкойської об'єднаної державної податкової інспекції в АР Крим на постанову Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим (суддя Котарева Г.М. ) від 26.01.11 у справі №2а-10699/09/12/0170
за позовом Красногвардійського Райпобуткомбінату (вул. Леніна, 57,Октябрське,Красногвардійський район, Автономна Республіка Кр,97060)
доДжанкойської об'єднаної державної податкової інспекції в АР Крим (вул. Дзержинського, 30,Джанкой,Автономна Республіка Крим,96100)
про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення
ВСТАНОВИВ:
Постановою Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 26.01.2011 позов - задоволено частково. Визнано протиправними та скасовано податкові повідомлення-рішення Державної податкової інспекції в Красногвардійському районі АР Крим №0002841500/0 від 26.03.07 про застосування штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 4893,09грн.; №0002851501/0 від 10.10.07 про застосування штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 2795,02грн.; №0002321501/0 від 15.04.08 про застосування штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 2865,03 грн.; №0000501501/0 від 03.02.09 про застосування штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 2869,52грн.; №0000161501/0 від 13.01.09р. про застосування штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 68,86грн.; №002211501/0 від 22.05.09 про застосування штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 23,80грн.; №0002201501/0 від 22.05.09 про застосування штрафних (фінансових) санкцій в частині суми 173,61грн. В іншій частині позовних вимог відмовити.
Не погодившись з постановою суду, відповідач звернувся з апеляційною скаргою, в якій просить скасувати постанову.
Доводи апеляційної скарги мотивовані тим, що судом першої інстанції порушені норми матеріального та процесуального права, а також неповно з'ясовані обставини, що мають істотне значення для справи.
У судовому засіданні позивач не підтримав доводи апеляційної скарги.
Відповідач у судове засідання не з'явився. Про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином.
Відповідно до пункту 4 статті 196 Кодексу адміністративного судочинства України, неприбуття у судове засідання сторін, належним чином повідомлених про дату, час та місце апеляційного розгляду, не перешкоджає судовому розгляду справи.
На підставі та за правилами статті 195 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, обговоривши доводи апеляційної скарги, перевіривши юридичну оцінку обставин справи та повноту їх встановлення, дослідивши правильність застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Матеріалами справи встановлено, що Державною податковою інспекцією в Красногвардійському районі 14.03.07 проведено перевірку з питання сплати податку на додану вартість підприємством - Красногвардійський Райпобуткомбінат за період з лютого 2005 року до листопада 2006 року.
За результатами перевірки складено акт від 14.03.07 № 402/15-02/03061404 та зафіксовані порушення позивачем підпункту 5.3.1 пункту 5.3 статті 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», що виявилось у несвоєчасній сплаті узгодженого податкового зобовязання з податку на додану вартість за період лютий 2005 року листопад 2006 року.
Після чого, відповідачем було прийняте податкове повідомлення-рішення №0002841500/0 від 26.03.07 на суму 4893,09грн.
10.10.07 було проведено перевірку з питання сплати податку на додану вартість підприємством - Красногвардійський Райпобуткомбінат за період з серпня 2005 року до липень 2007 року.
За результатами складено акт від 10.10.07 № 1618/15-02/03061404 та зафіксовано порушення позивачем підпункту 5.3.1 пункту 5.3 статті 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», що виявилось у несвоєчасній сплаті узгодженого податкового зобовязання з податку на додану вартість за період серпень 2005 року липень 2007 року.
Після чого прийнято податкове повідомлення-рішення №0002851501/0 від 10.10.07 на суму 2795,02грн.
17.12.07 було проведено перевірку з питання сплати комунального податку підприємством - Красногвардійський Райпобуткомбінат за період з 19.08.05 по 17.12.07.
За результатами проведеної було складено акт від 17.12.07р. № 2081/15-03/03061404 (а.с. 34), в якому зафіксовано порушення позивачем п.п. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», що виявилось у несвоєчасній сплаті узгодженого податкового зобовязання з комунального податку.
Посадовими особами ДПІ в Красногвардійському районі 14.04.08р. було проведено невиїзну документальну перевірку з питання сплати податку на додану вартість підприємством - Красногвардійський Райпобуткомбінат за період з 22.11.05р. по 14.04.08р.
За результатами складено акт від 14.04.08 № 561/15-02/03061404, в якому зафіксовано порушення позивачем підпункту 5.3.1 пункту 5.3 статті 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», що виявилось у несвоєчасній сплаті узгодженого податкового зобовязання з податку на додану вартість за жовтень 2005 року.
Відповідачем, на підставі вказаного акту перевірки, було прийняте податкове повідомлення-рішення №0002321501/0 від 15.04.08 на суму 2865,03грн.
13.01.09 відповідачем також проведено невиїзну документальну перевірку з питання сплати комунального податку підприємством - Красногвардійський Райпобуткомбінат за період з 22.05.06 по 13.01.09.
За результатами складено акт від 13.01.09 № 9/15-03/03061404, в якому зафіксовано порушення позивачем підпункту 5.3.1 пункту 5.3 статті 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», що виявилось у несвоєчасній сплаті узгодженого податкового зобовязання з комунального податку.
Відповідачем було прийняте податкове повідомлення-рішення №0000161501/0 від 13.01.09 на суму 68,86грн.
Державною податковою інспекцією в Красногвардійському районі 03.02.09 було проведено перевірку з питання сплати податку на додану вартість підприємством - Красногвардійський Райпобуткомбінат за 4 квартал 2005 року.
За результатами перевірки складено акт від 03.02.09 № 62/15-02/03061404 та зафіксовано порушення позивачем підпункту 5.3.1 пункту 5.3 статті 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», що виявилось у несвоєчасній сплаті узгодженого податкового зобовязання з податку на додану вартість за 4 квартал 2005 року.
Відповідачем було прийняте податкове повідомлення-рішення №0000501501/0 від 03.02.09 на суму 2869,52грн.
22.05.09 було проведено перевірку з питання сплати комунального податку підприємством - Красногвардійський Райпобуткомбінат за період з 19.02.07 по 22.05.09.
За результатами складено акт від 22.05.09 № 739/15-03/03061404, в якому зафіксовано порушення позивачем підпункту 5.3.1пункту 5.3 статті 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», що виявилось у несвоєчасній сплаті узгодженого податкового зобовязання з комунального податку за період з 19.02.07 по 22.05.09.
Відповідачем були прийняті податкові повідомлення-рішення від 22.05.09 №002211501/0 на суму 23,80грн. та №0002201501/0 від 520,20грн.
Так, частиною 3 Указу Президента України від 03.07.1998 № 727/98 «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва»визначено, що суб'єкт підприємницької діяльності - юридична особа, який перейшов на спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, самостійно обирає одну з наступних ставок єдиного податку: - 6 відсотків суми виручки від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) без урахування акцизного збору у разі сплати податку на додану вартість згідно із Законом України «Про податок на додану вартість»; - 10 відсотків суми виручки від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг), за винятком акцизного збору, у разі включення податку на додану вартість до складу єдиного податку.
Суб'єкти підприємницької діяльності - юридичні особи сплачують єдиний податок щомісяця не пізніше 20 числа наступного місяця на окремий рахунок відділень Державного казначейства України.
Також, згідно пункту 4.1 статті 4 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»платник податків самостійно обчислює суму податкового зобовязання, яку вказує у податковій декларації.
Підпунктом 5.3.1 пункту 5.3 статті 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»визначено, платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку для подання податкової декларації.
Згідно підпункту 17.1.7 пункту 17.1 статті 17 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання протягом граничних строків, визначених цим Законом, такий платник податку зобов'язаний сплатити штраф у таких розмірах: - при затримці до 30 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі десяти відсотків погашеної суми податкового боргу; - при затримці від 31 до 90 календарних днів включно, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі двадцяти відсотків погашеної суми податкового боргу; - при затримці, що є більшою 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі п'ятдесяти відсотків погашеної суми податкового боргу.
Судова колегія зазначає, що судом першої інстанції по справі було призначено судову бухгалтерську експертизу, проведення якої було доручено Товариству з обмеженою відповідальністю "Кримське експертне бюро".
Експертизою було встановлено, що розстрочена заборгованість з податку на додану вартість за період січень-грудень 2007 року погашена в сумі 8619,72грн., за період січень-грудень 2008 року погашена в сумі 8619,72грн., за період з 01.01.09р. по 01.05.09р. погашена в сумі 2873,24грн., усього 22430,99грн. Порушення строків сплати розстроченого податкового зобовязання з податку на додану вартість за період з 01.10.06 по 01.05.09 не встановлено. Штрафні санкції до сплати Красногвардійським Райпобуткомбінатом за прострочення граничних строків сплати податкових зобовязань з податку на додану вартість нарахуванню не підлягають. Розходження даних експертизи з даними податкового органу пояснюється тим, що Державною податковою інспекцією в Красногвардійському районі не внесені до особового рахунку платника податків строки погашення розстроченої заборгованості, встановлені рішенням Господарського суду Автономної Республіки Крим від 30.11.06 по справі №2-23/13326-2006.
Щодо комунального податку, експертизою було встановлено, що за період 01.10.06 01.05.09 розстрочена заборгованість і поточні платежі до сплати склали 2960,90грн., погашено розстроченої заборгованості і поточних рахунків в сумі 3462,90грн., переплата склала 502,00грн. Несвоєчасність перерахування платежів Красногвардійським Райпобуткомбінатом по комунальному податку підтверджується за період з жовтня 2006 року по листопад 2007 року в сумі 173,61грн.
Вказаний факт підтверджується платіжними дорученнями по сплаті податкового зобовязання з податку на додану вартість та комунального податку.
Суд першої інстанції дійшов вірного висновку, що за всі періоди, зазначені у актах перевірок, позивачем заборгованість була сплачена своєчасно та у повному обсязі, крім несвоєчасного перерахування платежів Красногвардійським Райпобуткомбінатом по комунальному податку підтверджується за період з жовтня 2006 року по листопад 2007 року в сумі 173,61грн., про що також підтверджується висновком експерта, а отже податкове повідомлення-рішення №0002201501/0 від 22.05.09 в частині 346,59грн. було винесено правомірно.
Слід також зазначити, що позивачем перерахування платежів здійснювалось не у строки, визначені Законом України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», проте у рамках, встановлених рішенням Господарського суду Автономної Республіки Крим від 30.11.06 по справі №2-23/13326-2006.
Тобто, є необґрунтованими висновки перевірки щодо порушення позивачем підпункту 5.3.1 пункту 5.3 статті 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», відповідно неправомірним є застосування до позивача штрафних (фінансових) санкцій.
Отже, податкові повідомлення-рішення Державної податкової інспекції в Красногвардійському районі №0002841500/0 від 26.03.07 про застосування штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 4893,09грн.; №0002851501/0 від 10.10.07 про застосування штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 2795,02грн.; №0002321501/0 від 15.04.08 про застосування штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 2865,03 грн.; №0000501501/0 від 03.02.09 про застосування штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 2869,52грн.; №0000161501/0 від 13.01.09 про застосування штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 68,86грн.; №002211501/0 від 22.05.09 про застосування штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 23,80грн.; №0002201501/0 від 22.05.09 про застосування штрафних (фінансових) санкцій в частині суми 173,61грн., такими, що прийняті протиправно, у звязку з чим підлягають скасуванню.
З урахуванням викладеного, судова колегія дійшла висновку, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню, оскільки постанова суду першої інстанції прийнята при правильному застосуванні норм матеріального та процесуального права, а також при повному зясуванні обставин, що мають істотне значення для справи.
Керуючись статтями 195, 198, 205, 206, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу Джанкойської об'єднаної державної податкової інспекції - залишити без задоволення.
Постанову Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 26.01.11 у справі №2а-10699/09/12/0170 - залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення згідно з частиною пятою статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвалу може бути оскаржено в порядку статті 212 Кодексу адміністративного судочинства України, згідно з якою касаційна скарга на судові рішення подається безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції, крім випадків, передбачених цим Кодексом, а в разі складення ухвали в повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення ухвали в повному обсязі.
Головуючий суддяпідписА.С. Цикуренко
Судді підпис А.В.Привалова підпис В.А.Омельченко З оригіналом згідно
Головуючий суддя А.С. Цикуренко
Повний текст судового рішення виготовлений 18 липня 2011 р.