ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 серпня 2011 року 10:05 Справа № 2а-0870/5292/11
Запорізький окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Максименко Л.Я.,
при секретарі судового засідання Приймаку Є.О.,
розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
Запорізький окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Максименко Л.Я.,
при секретарі судового засідання Приймаку Є.О.,
розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовною заявою:В.о. прокурора Жовтневого району м. Запоріжжя в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті, м. Київ до:Товариства з обмеженою відповідальністю «Торговельний будинок «Мегаполіс», м. Запоріжжя
3-я особа:Територіальне управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Запорізькій області, м. Запоріжжя
про:стягнення суми штрафних санкцій,
за участю представників
від прокуратури:Харченко В.І., посвідчення № 168 від 08.07.2011
від позивача:ОСОБА_2, довіреність № 41/1-8-710 від 05.07.2011
від відповідача:не зявився
від 3-ї особи:ОСОБА_2, довіреність № 41/1-8-710 від 05.07.2011
ВСТАНОВИВ:
В.о. прокурора Жовтневого району м. Запоріжжя звернувся із адміністративним позовом в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті до Товариства з обмеженою відповідальністю «Торговельний будинок «Мегаполіс», 3-тя особа, яка не заявляє самостійні вимоги на предмет спору на стороні позивача - Територіальне управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Запорізькій області, в якому позивач просить суд стягнути з відповідача на користь державного бюджету Жовтневого району суму штрафних санкцій у розмірі 1700 грн.
Позивач посилається на те, що в ході проведеної Прокуратурою Жовтневного району м. Запоріжжя перевірки встановлено, що державними інспекторами Територіального управління Головавтотрансінспекції в Одеській області Лні А.В., Мєдвєдєвим В.А. 08.07.2010 (акт № 190862) перевірено транспортний засіб марки АС-G 33104AXY-2, державний номер АР 1961 ВО, що належить ТОВ «Торговелний будинок «Мегаполіс» під управлінням водія ОСОБА_5 та виявлено надання відповідачем послуг з перевезення вантажу без оформлення документів, перелік яких визначений ст. 48 Закону України «Про автомобільний транспорт», а саме: ліцензійної картки та товарно-транспортної накладної на вантаж. На підставі акту перевірки начальником територіального управління Головної державної інспекції на автомобільномі транспорті в Запорізькій області Велігошою В.М. винесено постанову № 103854 про застосування до ТОВ «Торговельний будинок «Мегаполіс» фінансових санкції у розмірі 1700 грн, які відповідач у встановлені законом строки не сплатив, а тому позивач просить стягнути їх у судовому порядку.
Прокурор та представник позивача і третьої особи в судовому засіданні підтримали позовні вимоги, з підстав, викладених вище, просять суд задовольнити позов у повному обсязі.
Представник відповідача в судові засідання 01.08.2011 та 12.08.2011 не зявився, не надіслав суду будь-яких заперечень проти позову, про дату, час та місце судового розгляду справи був повідомлений належним чином.
Враховуючи те, що представник відповідача двічі за викликом суду не зявився без повідомлення ним про причини неприбуття, суд вважає за можливе розглянути справу за його відсутності.
Заслухавши пояснення прокурора, представника позивача та третьої особи, дослідивши обставини справи та перевіривши їх доказами, суд вважає, що позовні вимоги слід задовольнити повністю виходячи з наступного.
Регулювання відносин між автомобільними перевізниками, замовниками транспортних послуг, органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування, пасажирами, власниками транспортних засобів, а також їх відносини з юридичними та фізичними особами суб'єктами підприємницької діяльності, які забезпечують діяльність автомобільного транспорту та безпеку перевезень здійснюється у відповідності до приписів Закону України «Про автомобільний транспорт» № 2344 від 05 квітня 2001 року (далі за текстом Закон № 2344).
Головавтотрансінспекція та її територіальні органи здійснюють проведення державної політики і державний контроль в цій галузі правовідносин згідно із Законом №2344 та Порядком здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, який затверджений постановою Кабінету міністрів України № 1567 від 08 листопада 2006 року (далі за текстом Порядок).
Згідно із статтею 6 Закону № 2344 державний контроль автомобільних перевізників здійснюється шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок.
Пунктом 15 Порядку встановлено, що під час проведення рейдової перевірки перевіряється, зокрема, наявність визначених статтями 39 і 48 Закону № 2344 документів, на підставі яких здійснюється перевезення автомобільним транспортом.
Відповідно до п. 21 Порядку, у разі виявлення в ході перевірки транспортного засобу порушення законодавства про автомобільний транспорт, посадовими особами, що провели перевірку, складається акт за формою згідно з додатком 3.
Із матеріалів справи встановлено, що державними інспекторами Територіального управління Головавтотрансінспекції в Одеській області Лні А.В. та Мєдвєдєвим В.А. 08.07.2010 проведено перевірку транспортного засобу марки АС-G 33104AXY-2, державний номер АР 1961 ВО, що належить ТОВ «Торговельний будинок «Мегаполіс» під управлінням водія ОСОБА_5, про що складено акт № 190862. В ході проведеної перевірки виявлено порушення ст. 48 Закону № 2344, а саме: надання послуг з перевезення вантажу без оформлення ліцензійної картки та товарно-транспортної накладної на вантаж.
Відповідно до ст. 48 Закону № 2344 автомобільні перевізники, водії повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконують вантажні перевезення. Документами для юридичної особи, що здійснює вантажні перевезення на договірних умовах, є: для автомобільного перевізника - ліцензія та документ, що засвідчує використання транспортного засобу на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством України; для водія - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, товарно-транспортна накладна або інший визначений законодавством документ на вантаж, інші документи, передбачені законодавством України.
Згідно з абз. 2 ч. 1 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт», за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, - штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Пунктом 27 Порядку передбачено право керівника органу державного контролю або його заступника виносити постанову про застосування фінансових санкцій. Пунктом 37 того ж Порядку, керівнику державного підприємства або його заступнику надано право накладати на суб'єктів господарювання та громадян, у тому числі на посадових осіб, стягнення відповідно до законодавства.
За результатами перевірки, 07.09.2010 начальником Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Запорізькій області Велігошою В.М., винесено постанову № 103854 про застосування до ТОВ «ТБ «Мегаполіс» фінансових санкцій у сумі 1700 грн. ТОВ «ТБ «Мегаполіс» оскаржило вказану постанову до Запорізького окружного адміністративного суду. Постановою Запорізького оркужного суду від 12.04.2011 у справі №2а-7627/10/0870 у задоволенні позову ТОВ «ТБ «Мегаполіс» відмовлено, постанову начальника Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Запорізькій області від 07.09.2010 № 103854 про застосування до ТОВ «ТБ «Мегаполіс» фінансових санкцій у сумі 1700 грн. залишено в силі. Вказана постанова Запорізького окружного адміністративного суду до суду апеляційної інстанції не оскаржувалась та набрала законної сили.
Пунктом 28 Порядку передбачено, що фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій, про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено відповідну постанову.
ТОВ «ТБ «Мегаполіс» суму фінансових санкцій не сплатило, доказів відсутності заборгованості не надало.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Враховуючи вищевикладене, вимоги в.о. прокурора Жовтневого району м.Запоріжжя та Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у справі є законними і обґрунтованими та підлягають задоволенню в повному обсязі.
Відповідно до приписів п. 4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Враховуючи вищезазначене, та керуючись ст.ст. 2, 4, 7 12, 14, 86, 158 163 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов В.о. прокурора Жовтневого району м. Запоріжжя в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті до Товариства з обмеженою відповідальністю «Торговельний будинок «Мегаполіс», 3-я особа яка не заявляє самостійні вимоги на предмет спору на стороні позивача - Територіальне управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Запорізькій області про стягнення суми штрафних санкцій, - задовольнити повністю.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Торговельний будинок «Мегаполіс» (69002, м. Запоріжжя, пр. Леніна, 96, код ЄДРПОУ 25484884) на користь Державного бюджету Жовтневого району м. Запоріжжя (р/р 31110106700003 ГУДКУ в Запорізькій області, МФО 813015, код ЄДРПОУ 34677124, код платежу 21081100) 1700 (одна тисяча сімсот) грн. 00 коп. штрафних санкцій.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України, або прийняття постанови у письмовому провадженні - з дня отримання копії постанови, апеляційної скарги з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя(підпис)Л.Я. Максименко