Єдиний державний реєстр судових рішень
ЖИТОМИРСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
____________
______________
10002, м.Житомир, майдан Путятинський, 3/65 тел.(0412) 48-16-02
УХВАЛА
іменем України
"30" травня 2011 р. Справа № 2а-6251/10/1770
номер рядка статистичного звіту 8.1.5
Колегія суддів Житомирського апеляційного адміністративного суду у складі:
головуючого судді Капустинського М.М.
суддів: Поліщука М.Г.
Хаюка С.М.,
при секретарі Феськовій М.Ю. ,
Представники сторін в засідання суду не з"явились,
розглянувши апеляційну скаргу Комунального автотранспортного підприємства 1728 на постанову Рівненського окружного адміністративного суду від "24" січня 2011 р. у справі № 2а-6251/10/1770 за позовом Державної податкової інспекції у м.Рівне <Текст >до Комунального автотранспортного підприємства 1728 про стягнення податкової заборгованості
,
ВСТАНОВИЛА:
Державна податкова інспекція у м.Рівне звернулася до Рівненського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом, відповідно до якого просить стягнути з відповідача - Комунальне автотранспортне підприємство 1728 податкову заборгованість в сумі 853 185,1грн, 23 коп.
Постановою Рівненського окружного адміністративного суду від 24.01.2011р. позов задоволено.
Стягнуто з Комунального автотранспортного підприємства 1728 на користь Державного бюджету податкову заборгованість в сумі 853185 грн. 23 коп.
Не погодившись з постановою суду відповідачем подано апеляційну скаргу, в якій він просить скасувати й постановити нову, якою в задоволенні позовних вимог відмовити в повному обсязі, посилаючись на те, що суд неповно дослідив обставини справи та дав їм невірну оцінку.
Представники сторін в судове засідання не з'явились, хоча про дату, час та місце проведення судового засідання були повідомлені належним чином.
За таких підстав, з врахуванням приписів ч.4 ст.196 КАС України, п.2 ч.1 ст.197 КАС України розгляд апеляційної скарги здійснюється судовою колегією за відсутності представників сторін в порядку письмового провадження.
Давши оцінку доказам у справі, повно і всебічно з'ясувавши всі обставини справи в їх сукупності на підставі чинного законодавства, перевіривши їх дослідженими у судовому засіданні доказами, суд приходить до висновку, що апеляційна скарга не підлягає до задоволення, виходячи з наступного.
Як вбачається з матеріалів справи, Комунальне автотранспортне підприємство 1728 зареєстровано як суб'єкт підприємницької діяльності - юридична особа, код ЄДРПОУ 03361833 взятий на облік в органах податкової служби 22.12.1994 р.
Перевіркою Комунального автотранспортного підприємства 1728 про своєчасність сплати узгодженого податкового зобов"язання по збору за забруднення навколишнього середовища встановлено порушення останнім п. 10 Порядку встановлення нормативів збору за забруднення навколишнього природного середовища і стягнення цього збору, встановленого постановою КМУ №303 від 01.03.1999р., п.п. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобов"язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами від 21.12.2000р., що підтверджується актом Державної податкової інспекції у м. Рівне за №666 від 04.11.2010р. (а.с. 7).
Так, за відповідачем рахується заборгованість за забруднення навколишнього середовища в сумі 45 126. 34 грн., яка виникла, зокрема, на підставі розрахунків №35713 від 28.04.2010р. на суму 2507,36 грн., №69356 від 19.07.2010р. на суму 2600,65 грн., №115027 від 28.10.2010р. на суму 2650,57 грн., податкового повідомлення-рішення №00006551543 від 5.10.2010р. на суму 21 867,71 грн., податкового повідомлення-рішення №0007591543 від 9.11.2010р. на суму 4102,61 грн. Пеня становить 11397,44 грн.
Крім того, згідно даних обліку позивача, за відповідачем станом на 23.12.2010р. рахується заборгованість по податку на додану вартість в сумі 808058,89 грн., що підтверджується розрахунком Державної податкової інспекції в м. Рівне за №55385/24-29 від 23.12.2010р. (а.с. 5), яка виникла на підставі декларацій №9001134480 від 19.04.2010р. в сумі 61147,00 грн., №9001791337 від 20.05.2010р. в сумі 47503,00 грн., №9002126037 від 17.06.2010р. в сумі 63242,00 грн., №9002707050 від 19.07.2010р. в сумі 77687,00 грн., №9003431780 від 19.08.2010р. в сумі 96340,00 грн., №9004019463 від 17.06.2010р. в сумі 6,00 грн., №9003811955 від 17.09.2010р. в сумі 86902,00 грн., №9004085160 від 17.06.2010р. в сумі 250,00 грн. та 13,00 грн. штрафних санкцій, №9004085164 від б.10.2010р. в сумі 667,00 грн. та 33 грн. штрафних санкцій, №9004384129 від 19.10.2010р. в сумі 79482,00 грн., №9005218507 від 19.11.2010р. в сумі 93458,00 грн., податкового повідомлення-рішення №00006451541 від 10.11.2010р. в сумі 157279,00 грн., прийнятого на підставі акта перевірки №215 від. 16.09.2010р. (а.с. 15). Пеня становить 19,32 грн.
Керуючись п. 6.2 ст. 6 Закону України "Про порядок погашення зобов"язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" від 21.12.2000р. № 2181-111 відповідачу виставлено першу податкову вимогу №1/920 від 27.10.2008р. на суму 110893,19 грн. та другу податкову вимогу №2/779 від 19.09.2010р. на суму 78141,35 грн., а також винесені податкові повідомлення-рішення, які в судовому порядку не оскаржувалися.
У зв"язку з викладеним вище, у грудні 2010 року Державна податкова інспекція у м.Рівне звернулася до суду з позовом до Комунального автотранспортного підприємства 1728 про стягнення заборгованості.
Задовольняючи позовні вимоги суд першої інстанції зазначив, що відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Вказав, що згідно з п.3 ч.1 ст. 9 Закону України "Про податкову службу в Україні" платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.
Крім того, ст. 4 Закону України "Про систему оподаткування" від 25.06.1991р. №1251-ХІІ платниками податків і зборів (обов'язкових платежів) є юридичні і фізичні особи, на яких згідно із законом України покладено обов'язки сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі). Частиною 1 статті14 цього Закону встановлено, що податок на додану вартість, податок з доходів фізичних осіб, збір за забруднення навколишнього середовища належать до загальнодержавних і справляються на всій території України.
Відповідно до п. 3.1.1 ст. З вищезазначеного Закону активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Зазначив, що п. 11 ст. 10 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" від 04.12.1990 р. Х509-ХІ1 встановлено право державних податкових інспекцій подавати до суду позови до підприємств, установ, організацій та громадян про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Колегія суддів вважає, що суд першої інстанції, дослідивши в судовому засіданні надані сторонами докази, обгрунтовано задовольнив позовні вимоги Державної податкової інспекції в м. Рівне.
Відповідно до ст. 200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з дотримання норм матеріального і процесуального права.
Доводи апеляційної скарги висновків суду не спростовують, а тому апеляційну скаргу потрібно залишити без задоволення, а постанову суду - без змін.
Крім того, суд апеляційної інстанції вважає за необхідне зазначити наступне.
Згідно з п.п.1,2 п.3 Розділу VII "Прикінцеві та перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України до набрання чинності законом, який регулює порядок сплати і розміри судового збору судовий збір при зверненні до адміністративного суду сплачується у порядку, встановленому законодавством для державного мита, розмір судового збору визначається відповідно до підпункту "б" пункту 1 статті 3 Декрету Кабінету Міністрів України "Про державне мито", крім випадків, встановлених підпунктом 3 цього пункту, а розмір судового збору щодо майнових вимог про стягнення грошових коштів становить один відсоток від розміру таких вимог, але не більше 1700 гривень.
Відповідно до пункту "з" частини першої статті 3 цього Декрету із апеляційних скарг на рішення судів і скарг на рішення, що набрали законної сили, ставки державного мита встановлюються в розмірі 50 відсотків ставки, що підлягає сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви й скарги, а з майнових спорів - ставки, обчисленої виходячи з оспорюваної суми.
Як вбачається з матеріалів справи, а саме доданої до апеляційної скарги квитанції №137 від 31.01.2011р., Комунальним автотранспортним підприємством 1728 судовий збір за подачу апеляційної скарги сплачено в розмірі 1,70 грн.
Враховуючи, що в даному випадку має місце майновий спір, тому скаржник повинен був при сплаті судового збору виходити із вищевказаний положень нормативно-правових актів та сплатити судовий збір в розмірі 1700,00 грн.
Однак, ухвалою Житомирського апеляційного адміністративного суду від 25.03.2011р. скаржника помилково зобов"язано доплатити судовий збір за подання апеляційної скарги в розмірі 4264,23 грн.
З огляду на викладене, колегія суддів вважає за необхідне повернути скаржнику зайво сплачений судовий збір в сумі 2564,23 грн.
Керуючись ст.ст. 195,196,198,200,205,206 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу Комунального автотранспортного підприємства 1728 залишити без задоволення, а постанову Рівненського окружного адміністративного суду від 24 січня 2011 року - без змін.
Повернути Комунальному автотранспортному підприємству 1728 зайво сплачений судовий збір в розмірі 2564,23 грн.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів з дня складання її в повному обсязі шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
<Текст >
Головуючий суддя М.М. Капустинський
судді: М.Г. Поліщук
С.М.Хаюк
Роздруковано та надіслано:
1- в справу
2 - позивачу Державна податкова інспекція у м.Рівне вул. Відінська, 8,м.Рівне,33023
3- відповідачу Комунальне автотранспортне підприємство 1728 вул.Курчатова, 22,м.Рівне,33023
<Текст >